3 miesiąc i dentysta

Witam wszystkich zainteresowanych – którzy przeżyli coś podobnego.
Jestem w 10 tygodniu ciąży. Wczoraj od samego rana bolał mnie leczony ząb. Wiem, że w tym okresie nie powinno się zażywać żadnych tabletek przeciwbólowych, więc udałam sie na wizytę do mojego dentysty. Okazało się że ząb musi być leczony kanałowo i to od zaraz. Moje zaniepokojenie polega na tym, że to dopiero 3 msc i takie leczenie – czy to nie bedzie miało poważnych konsekwencji na rozwój ciąży??
Dentysta stwierdził, że leczenie jest lepsze niż życie z bólem i nie ma żadnych przeciwskazań – zdecydowałam się bo sama nie wiedziałam co będzie lepsze – pobolało jeszcze w nocy i dziś czuje sie już o niebo lepiej.

Jeżeli ktokolwiek przeżył coś podobnego to bardzo proszę o podzielenie się swoimi refleksjami.
Pozdrowiam serdecznie

Gosia i dzidzia

Edited by golider on 2004/01/28 16:40.

6 odpowiedzi na pytanie: 3 miesiąc i dentysta

 1. Re: 3 miesiąc i dentysta

  Kurcze ja coprawda nie jestem jeszcze w ciązy ale właśnie jestem w okresie intensywnego chodzenia do dentysnki (od lutego być może rozpocznę starania) i postanowiłam wyleczyć wszystkie zęby przed ciążą ale moja dentystka mówiła że jak leczyć zęby w ciązy to tylko od 4 do 6 miesiąca. Skoro już ci e nie boli ten ząbek to może wstrzymaj się jeszcze troszkę do 4 miesiąca, chociaż nie wiem czy leczenia kanałowe jest bezpieczne w ciązy, może zapytaj jeszcze swojego ginekologa o zdanie. Pozdrawiam

  Mygdu i trzy aniołki

  • Re: 3 miesiąc i dentysta

   W trzecim miesiącu leczyłam trzy zęby, w tym jeden kanałowo. Ani ginekolog, ani dentystka nie widziały przeciwwskazań. Wręcz przeciwnie, nieleczony ząb może wyrządzić dziecku więcej krzywdy.

   olencja i marcowe maleństwo

   • Re: 3 miesiąc i dentysta

    Ja bym nie czekala ani chwili. Nie leczony zab w ktorym powstanie zakazenie moze byc bardzo niebezpieczny dla plodu. Musisz miec jedynie zaaplikowane specjalne znieczulenie takie nieszkodliwe dla dzidzi.

    OZZIE i maluszek (1.07.04)

    • Re: 3 miesiąc i dentysta

     Zgdzam się – leczyć!! Nie leczony może być źródłem zakarzenia i to groźnym dla maluszka. Nie zapomnij powiedzieć stomatologowi, że jesteś w ciaży, zastosuje bezpiecziejsze znieczulenie.
     Pozdrawiam cieplo

     ika z syneczkiem Igorem marcowym lub kwietniowym

     • Re: 3 miesiąc i dentysta

      cześć, głowa do góry, nic się nie dzieje strasznego, leczenie zębów w czasie ciąży jest dopuszczalne, zarówno kanałowe jak i normalne; co do wyrywania lekarze zalecają między 4 a 6 miesiącem; jestem w 12 tygodniu ciąży; 4 tygodnie temu leczyłam zęba, 2 tygodnie temu wyrwałam drugiego, a za tydzień idę na dokończenie” kanału”; mój dentysty mówi, że dziecku nic się nie może stać, trzeba tylko pamiętać o specjalnym znieczuleniu dla “ciężarówek”, które nie powoduje skurczania naczyń kwionośnych i o tym, żeby podczas leczenia nie panikować i prawidłowo oddychać – a tym samym żeby baby było prawidłowo dotlenione; na potwierdzenie tego wszystkiego powim Ci, że w poniedziałek byłam na USG i widziałam dzidziusia calutkiego i zdrowiutkiego a wyniki zdaniem mojej Pani giekolog mam bardzo dobre;
      trzymam kciuki, lecz szybko zęba i zapomnij o tym jak najszybciej – dziewczyny mają rację: zepsuty ząb to duże zagrożenie dla dziecka!!!
      pozdrawiam

      • Re: 3 miesiąc i dentysta

       Dokładnie, toczący się zębie stan zapalny może być bardziej groźny dla dziecka. W ciąży można spokojnie leczyć zęby, a także używać znieczulenia. Problem polega na tym, że przy leczeniu kanałowym powinno się zrobić dwa, trzy kontrolne zdjęcia rentgenowskie, które są w ciąży przeciwskazane. Tak czy inaczej – nawet bez zdjęć zawsze lepiej jest leczyć niz pozostawić sprawę bez interwencji (pomijam już fakt, że można stracić ząb, jeżeli przeciągnie się sprawę w czasie).
       Tak przy okazji – jeżeli jesteś z Warszawy, mogę Ci polecić świetnego stomatologa.
       Buziaczki,
       D.

       Dominikka + wrześniowy Maluszek [obrazek]preg.fertilityfriend.com/pregticker/37874[/obrazek]

       Znasz odpowiedź na pytanie: 3 miesiąc i dentysta

       Dodaj komentarz

       Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
       Logo