Forum: Karmienie

3 miesiace czy juz cos dawac do jedzenia?

witam wszystkie mamuski… czy jak dziecko skonczylo 3 miesiace czy juz mozna podawac cos inego niz mleko i herbatki? jesli tak to co?

12 odpowiedzi na pytanie: 3 miesiace czy juz cos dawac do jedzenia?

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: 3 miesiace czy juz cos dawac do jedzenia?

nie można. Przy karmieniu piersią zaleca sie 6 miesięcy tylko pierś bez herbatek

Przy karmieniu sztucznym/mieszanym 5 miesięcy mleko+herbatki. Można niektórym dzieciom w 5-tym miesiac zacząć wprowadzać marchewke/jabłko/sok jabłkowy po akceptacji przez pediatre.

Układ pokarmowy Twojego dziecka jeszcze dojrzewa. Już kończy ale daj mu szanse.

www (10.03.2004)

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Wodę

Pozdrawiam,
Anka i Aśka (29.04.04)

kas Dodane ponad rok temu,

A swoja droga to wciaz mnie szokuje jak zmienily sie zalecenia. Mojej mamie jak mialam 3 miesiace polecono dac mi gotowane mięsko. A ona samowolnie mi go nie dała…

Kas

mnie wogóle musieli zacząć czymś karmić bo mlekiem rzygałam (nietolerancja laktozy). Wiec mnie karmili kaszka kukurydziana (gluten tez mi nie pasował) na rosołku.
A co.

www (10.03.2004)

Dodane ponad rok temu,

Moje dziecko w tym wieku dostawało już soczek – robiony w domu z marchewki lub jabłka.

Monika i
Nina (2 latka)

Ja dostawałam sok z marchwi i rosoły z gołębi :). I Humanę z Pewexu.
A mamie zakazali karmić piersią bo cytuję (opinia “konsylium”: szwagierki PEDIATRY, mamy (mojej babci) PIELĘGNIARKI i babci (prababci) AKUSZERKI): “ma za bardzo wodnisty pokarm”. Wobec tego byłam karmiona piersią jakiś tydzień…

Pozdrawiam,
Anka i Aśka (29.04.04)

i co? i zyjesz? jakaś chorowita jesteś? jak z Twoim IQ? Pewnie niziutkie co? w szkole tez pewnie odstawałaś – nie ma sie tego “daru od Boga” jak jedna z koleżanek ujęła?

www (10.03.2004)

Dodane ponad rok temu,

Czyli jak skończy 4 miesiące?Ja przeczytałam,że od 5go miesiąca wprowadza się zupkę jarzynową, soczki i kleik, jeśli oczywiście było karmione sztucznie…

dobrze przeczytałaś. Czyli jak skończy 4 miesiące. Przy czym moze sie okazać że dziecko nie jest jeszcze gotowe na wprowadzanie nowych pokarmów. Powodzenia.

www (10.03.2004)

Nie dość że przewidujesz zachowania mojego dziecka to jeszcze wszystko o mnie wiesz ;).

Pozdrawiam,
Anka i Aśka (29.04.04)

bo umiem czytać w przeszłości 😀

www (10.03.2004)

Rozumiem, że moje dziecię ma jeszcze jakąś przyszłość, a ja już tylko przeszłość… chlip… chlip…

Pozdrawiam,
Anka i Aśka (29.04.04)

Znasz odpowiedź na pytanie: 3 miesiace czy juz cos dawac do jedzenia??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Mówią że to dziewczynka...:-D
Byłam dziś na USG. Pani doktor stwierdziła że odpowiedzialności za swe słowa na razie nie bierze ale siusiaka nie widać więc jak na razie stawia na dzewczynkę :-) Jestem ciekawa
Czytaj dalej
Książka kucharska
od 4 mc???
witam mam cztero miesieczna corcie (juz ma skonczone) od 2 tyg wprowadzilam jej jabuszko tarte nic sie nie dzialo dawalam tyklo lyzeczke teraz niunia ma zapalenie pluc i dusznosci czy to
Czytaj dalej