3-miesieczniaki

Napiszcie ile waza i mierza wasze 3-miesieczne maluszki. I czym je karmicie?

Marta i Kacperek

22 odpowiedzi na pytanie: 3-miesieczniaki

  1. Re: 3-miesieczniaki

    czyba karmione sa mlekiem, wszystkie 3-miesieczniaki bez wyjatku


    Jagoda01.08.03

    • Re: 3-miesieczniaki

      Kajtuś tylko na piersi waży 5100. Ale urodzil się malutki, tylko 2400, więc jest super, bo podwoil już swoją wagę urodzeniową
      A ile waży Kacperek?

      • Re: 3-miesieczniaki

        Oli wazy 5945 (wazyl 3150). Karmie swoim mlekiem, ale od poczatku sciagam, a nie bezposrednio z persi ;(

        Asia i Oliwierek 14.01.2004 r

        • Re: 3-miesieczniaki

          to zalezy czy mlekiem z piersi czy mieszanka, bo waga moze byc rozna

          • Re: 3-miesieczniaki

            Kacperek wazyl 11lb4oz (musze przeliczyc na kalkutatorze ile to jest na kg) gdy mial 2mce i 5 dni i to podobno za malo teraz za tydzien sie dowiemy ile przybral, bedzie mial 3mce

            • Re: 3-miesieczniaki

              Moj 3 miesieczniak wazy juz 6,5 kg i mierzy cale 64 cm
              A zajada sie caly czas cycuchem i raz dziennie (na noc) mieszanka.
              Tydzien temu probowalismy ryzowe cereal (to takie delikatniutkie platki ryzowe, ktore wsypuje sie do mleka i powstaje pozywna papka) – za namowa pediatry, gdyz Natka bardzo malo spi w ciagu dnia (2 drzemki 30 min) i czesto budzi sie w nocy. To mialo pomoc nam ciut dluzej pospac… Nic z tego – mala dalej budzila sie co 2 godz. i dodatkowo meczyly ja gazy – stekala, podnosila do gory nozki. Kupke zrobila gestsza niz zwykle i ciemnozielona Pozostaniemy zatem na razie na samym mleczku i jeszcze troche pozarywamy nocek…
              Pozdrawiam,

              • Re: 3-miesieczniaki

                11 funtow !!!? To straaaasznie duzo! Moje dziewcze bylo 6 lb 10 ounces – to prawie polowa tego co Twoj tluscioszek.

                Luiza, Sophie i 2 ząbki

                • Re: 3-miesieczniaki

                  Dokładnie po 12 tyg. 6900, dane z wczoraj 🙂 ale wzrostowo pielęgniarce wyszło 58 (??), jak to możliwe skoro nosi już ubranka 68/74??

                  Kotagus i…

                  Mateuszek 28.01.04

                  • Re: 3-miesieczniaki

                    Ty chyba masz na mysli wage urodzeniowa, a on wazyl tyle jak mial 2 miesiace, a jak sie urodzil to mial 8 funtow. Po 2 niesiacach pediatra stwierdzila, ze za malo przybral, wiec kazala mi podawac rice cereal po lyzeczce 3razy dziennie, ale on nawet nie umial tego polykac, wiec zaprzestalam i nadal karmie tylko piersia, za tydzien mamy wizyte wiec sie dowiemy ile przybral przez miesiac

                    Marta i Kacperek

                    • Re: 3-miesieczniaki

                      Tak, myslalam ze sie urodzil z taka waga. Dla chlopcow jest pewnie inna krzywa, ale Sophie dopiero w 14 tygodniu wazyla 11 pounds 7 ounces – od wtedy zaczelam ja regularnie wazyc bo mnie sie wydawalo malo, ale pani pediatra wcale nie narzekala. Jesli sie martwisz waga zawsze mozesz wstapic (nie koniecznie na wizyte) do pediatry i ci dzieciaka zwaza. Ja tak robilam, chociaz po pewnym czasie wydalo mi sie to natretne (na pewno niepotrzebnie) i po prostu kupilam wage dla niemowlat. Powodzenia.

                      Luiza, Sophie i 2 ząbki

                      • Re: 3-miesieczniaki

                        A nie mozesz podac tego cereal z mlekiem w butelce? Moze nie 3 razy dziennie, ale np. do ostatniego wieczornego karmienia? Malemu i Tobie chyba byloby wygodniej?…
                        Pozdrawiam,

                        • Re: 3-miesieczniaki

                          Dominik ma 6200 g (ur. 3370g), a mierzy 73 cm (!). Aż mi się nie chciało wierzyć, że jest taki długi – pielęgniarka musiała jeszcze raz go przy mnie zmierzyć, żebym przekonała się na własne oczy. A je tylko mleczko z piersi i czasem popija herbatkę koperkową, nic więcej.
                          !!!

                          Asia i Dominiczek (ur 07.01.2004)

                          • Re: 3-miesieczniaki

                            Marta w 12 tyg. wazyła 6780g i ma 63 cm wzrostu. Karmiona jest tylko piersią.

                            Agnieszka i Martusia (Ur. 15.01.2004)

                            • Re: 3-miesieczniaki

                              Kuba, 3,5 miesiąca, waży 7800g i mierzy 67cm. niezły kolos z niego. 97 centyl… karmiony jest głównie moim mlekiem, ale 1-2 razy dziennie dostaje bebilon 1. straszny niejadek z niego ostatnio i martwię się troszkę. ale chyba idą mu już zęby i pewnie to jest przyczyną…

                              pozdrawiamy!

                              iza i kubuś (08.01.2004)

                              • Re: 3-miesieczniaki

                                Nikola ma 14 tygodni, waży 6200g i mierzy 67cm. Ani za gruba, ani za chuda – w sam razik, jak powiedziała pani doktor 🙂
                                Karmimy się tylko cycusiem

                                Pozdrowionka!

                                Lena i Nikola (14.01.2004)

                                • Re: 3-miesieczniaki

                                  Bede probowac, ale on dlawi sie smoczkiem i nie umie pic z butelki, ale moze z czasem zalapie. Dzieki za rade!

                                  • Re: 3-miesieczniaki

                                    A mój synek jak mial równo 3 miesiące ważył 8 kilo i mierzy 64 cm. (waga urodzeniowa 3950 i 58 cm). A pije mleczko z cycusia i mieszanki. Przeszedł już przez Nutramigen, Bebiko1, Nan HA1 i Prosobee. Generalnie wypije wszystko co ma w butelce, pod warunkiem że ma to smak mleka.

                                    • Re: 3-miesieczniaki

                                      marcinek w 13 tygodniu życia ważył 5800 a mierzył 64,duży postęp zważywszy że urodził się chudy i długi 2450 /55.jest karmiony sztucznie bebilonem ph 5,7 (miał kolki) ale mam wrażenie że już go to mleko nie syci tak dobrze jak powinno,bo ciągle głodny.musimy skonsultować zmiane mleka z pediatrą.

                                      Monika i Marcinek (15.01.04)

                                      • Re: 3-miesieczniaki

                                        kubus nosi ubranka na 68, ile wzrostu aktualnie ma nie wiem 🙁
                                        wazy 6400g
                                        do 2 miesiaca zycia byl karmiony piersia, a od miesiaca jest na Isomilu

                                        Kasia + Synus (25.01)

                                        • Re: 3-miesieczniaki

                                          O ho ho – troche jest tych styczniowych maluchow 🙂

                                          Nasz Filipek w 12 tyg. wazyl dokladnie 5 685g, a ile mierzyl nie wiemy, ale wszystkie ubranka na 62 trzeba juz odkladac, bo rekawki za krotkie i w body tez juz sie nie miescimy 🙂
                                          Od 3 dni pije tez herbatke koperkowa Hippa i bardzo mu ona smakuje. W nocy budzi sie 2x na jedzonko – ok. 1:00 i 5:00 rano.
                                          I jutro konczymy rowne 3 miesiace!
                                          Nie do wiary!

                                          izolka i Filipek

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 3-miesieczniaki

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general