30 tc a ułożenie maleństwa

Dziewczynki…

Jestem w 30 tc i mam taki dylemacik. Ja w ogóle mam sporo dylematów – no cóż uroki ciąży. Wiem, że posty o ruchach już były,ale ja troszku z innej beczki. Mianowicie chodzi mi o ułożenie dzidziusia w brzusiu. Do tej pory czułam moją niunię doskonale, brzuszek falował i wyginał się na wszystkie strony. Niunia często lubiła kopać mnie wysoko w prawy bok… A teraz od dwóch dni wszystko się zmieniło. Brzuszek już tak bardzo mi nie faluje, a dzidzie czuję tak na dole, tak w środeczku. Domuślam się, że maluszek zminił sobie ułożenie, Tylko na jakie? Boję się, żeby to nie były nóżki i żeby niunia tak do końca już nie została, bo w środku robi się ciaśniej i ciaśniej. A Wy jak i gdzie czujecie swoje maleństwa? Kiedy czas na ułożenie główką w dół? to by było na tyle…

Pozdrawiam…

Becius i niespodzianka

2 odpowiedzi na pytanie: 30 tc a ułożenie maleństwa

  1. kwietniowa-magda Dodane ponad rok temu,

    Re: 30 tc a ułożenie maleństwa

    hejo,
    miałam ten sam problem…maleństwo fikało jak oszalałe, wbijało mi nóżki w lewy boczek, aż pewnego dnia cisza, tzn. się poruszało, ale tak tylko prężyło, a delikatne kopniaczki czułam w środku – doszłam do wniosku, że sie przekręciło, tylko nie mam zielonego pojęcia jak…dzisiaj idę do mojej ginki i się ją o to spytam, jak mi coś odpowie to na pewno dam znać!…
    ale na tym nie koniec, skarbek nie pozostał w takiej pozycji, na szkole rodzenia w trakcie wykonywania przeze mnie wszelakich ćwiczeń musiał się znowu przekręcić, gdyż ponownie sadzi mamie kopniaki w żeberka! dochodzę do wniosku, ze maluszki mają jeszcze troszkę miejsca w brzusiu na takie wygibasy, oczywiście nie znaczy to, że driametralnie zmieniają pozycję z główkowej na pośladkową. mogą leżeć główką w dół, a tylko nóżkami kombinować, gdzie je upchać w powoli się stających niewygodnych domkach u swoich mam!…
    ale się rozpisałam, za co przepraszam…
    pozdrawiamy ciepluchno
    madzia i kacpruch

    aha – niemalże ostateczna decyzja ułożenia w łonie mamy zapada po 36 tc, ale już nawet po 30 tc może pozostać tą końcową (info ze szkoły rodzenia)

    • Re: 30 tc a ułożenie maleństwa

      Przestałam czuć wyrażnie Małą jakiś czas temu, oczywiście nie całkiem, tylko dużo słabiej, chyba tak jak ty to opisujesz. I wczoraj na USG wyszło, że jest ułożona pośladkami w dół, czyli nóżki ma w miednicy (mojej) i dlatego nie czuję kopniaków. Mnie akurat takie ułozenie całkowicie nie przeszkadza, bo i tak będę cięta, więc niech dzidziol siedzi jak mu wygodnie

      Mati 01.04 Marta 04.05

      Znasz odpowiedź na pytanie: 30 tc a ułożenie maleństwa

      Dodaj komentarz

      Angina u dwulatka

      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

      Czytaj dalej →

      Mozarella w ciąży

      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

      Czytaj dalej →

      Ile kosztuje żłobek?

      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

      Czytaj dalej →

      Dziewczyny po cc – dreny

      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

      Czytaj dalej →

      Meskie imie miedzynarodowe.

      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

      Czytaj dalej →

      Wielotorbielowatość nerek

      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

      Czytaj dalej →

      Ruchome kolano

      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

      Czytaj dalej →
      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo
      Enable registration in settings - general