300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

Cześć dziewczyny!
Jestem w wielkim szoku, mój lekarz polecił mi USG u dr Roszkowskiego, właśnie przed chwilą tam zadzwoniłam i umówiłam się ale przeraziła mnie cena 300 zł za zwykłe USG w 13 tygodniu ciąży!!!! Dlaczego ten lekarz bierze tak dużo co on może mi takiego pokazać, czy ta wizyta jest warta ceny? Nie wiem co mam robić ! Czy inni lekarze też tyle biorą?

40 odpowiedzi na pytanie: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

  1. Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

    Witam! jeszcze czegos takiego nie słyszalam! To jest niemoralne i nienormalne..Ja bym chyba nie poszła- u nas USg wszedzie kosztuje 40, 50 zl, natomiast u mojej lekarki mam za darmo(w ramach wizyty lekarskiej). Nie wiem skąd jesteś, ale jak z dużego miasta, to byc może takie miasta żądzą sie swoimi prawami…i swoimi cenami. Smutne to jest -iestety. Pozdrawiam Cie gorąco i nie wiem co Ci powiedziec konkretnego… Całuski dla ciebie i Twojego Maluszka, Natalia

    • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

      Dzięki Natali za słowa pociechy i wiesz, że ja chyba tam nie pójdę, tylko zostałam postawiona w głupiej sytuacji przed swoim lekarzem bo to on powiedział mi żebym poszła do tego doktora. Oni to pewnie polecają swoich kolegów po znajomości i dla nich się interes kręci a my ciężarne jesteśmy w tym wszystkim wykorzystywane bo która z nas nie zrobi wszystkiego dla swojego maluszka? A jestem z Warszawy i rozumiem że może być trochę drożej, ale nie żeby aż tak !!!

      • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

        Wiele dobrego czytałam o tym lekarzu na forum, że jest świetnym specjalistą ale 300zł… hm.. Ja się spotkałam z najwyższą ceną za usg 150 zł z tym że ono było 3D. Ja prywatnie płaciłam za usg 40 zł i ceny w Sosnowcu tak się wahają 40-60 zł. Ale 300… Nie mogę w to uwierzyć.
        !!

        Ewcia i Natalka

        Edited by Efcia2004 on 2005/02/16 18:26.

        • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

          Przesada!!! Dużo naczytałam się na temat tego lekarza na tym forum. Jeszcze z miesiąc temu brał 250. Wiesz, on i jeszcze jakiś jego kolega uważają się za najlepszych specjalistów od USG, ale taka cena za zwykłe? Chyba 3D albo połówkowe kosztuje mniej…
          Ja osobiście nie poszła bym do niego, gdyby z moją ciążą było wszystko oki. Jeżeli ” coś wykryją” w czasie zwykłego to rozumiem. Chodziłam 2 razy prywatnie za 70 zeta i 2 razy państwowo ze skierowania.
          Jednak decyzja należy do Ciebie.
          P. S: Dziewczyny pisały, że bada dośc długo i szczegółowo no i….że nie jest zbyt sympatycznym człowiekiem.

          • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

            Kto to jest nie wiem, ale mysle ze najlepszy specjalista nie jest wart usg za 300 zl. Ostatnio mialam przyjemnosc z kilkoma lekarzami i stwierdzam ze wielu z nich – przereklamowanym poprzewracalo sie w glowach. Wkurzam sie bo tak naprawde co miesiac zabieraja nam kupe forsy z wyplaty na sluzbe zdrowia i dodatkowo i tak trzeba placic. I jeszcze coniektorym taaakie kwoty. W swoim miescie (bydgoszcz) chodze do dobrego specjalisty, najlepszego od usg w miescie i place za wizyte 70 plus za usg 70. Wiele moich kolezanek chodzi panstwowo bo i na to ich nie stac!!! A co dopiero 300 zl!!!

            • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

              ZGROZA!!!

              NA TWOIM MIEJSCU DAROWAŁABYM SOBIE TAKĄ “PRZYJEMNOŚĆ”… TO JEST PO PROSTU CHORE:(

              CZASAMI CIESZĘ SIĘ, ŻE MIESZKAM NA PROWINCJI HIHIHIHI

              POZDROWIONKA
              KINIA I DZIDZIA

              • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

                Czy mogłabyś podać mi kontakt do Dr Roszkowskiego? Jeszcze nie wiem czy do niego pójdę, ale kusi mnie to 3D. Mój lekarz skierował mnie w poprzedniej i obecnej ciąży do Dr Morawskiego. USG kosztuje 170 zł.
                USG jest robione wysokiej jakośći sprzętem i jest bardzo dokładne, chodzi o wykrycie ewentualnych wad dziecka. Nie każdy ginekolog jest w stanie je wykryć podczas USG przy okazji comiesięcznej wizyty.
                Absolutnie nie mówię, że 300 zł to nie jest drogo (bo jest i to bardzo), tylko że to nie jest takie zwykłe USG. Musisz też brać pod uwagę, że w Warszawie USG raczej nie kosztuje poniżej 80 zł, a te “specjalistyczne ” zaczynają się od 170 zł (dowiadywałam się w Mariocie 180 zł 3D).
                Pozdrawiam, Agnieszka.
                Ps. W poprzedniej ciąży lekarz skierował mnie na badanie serca dziecka. Było to w roku 2001 kosztowało 230 zł. Nie zrobiłam go. Jeżeli nie masz przekonania to nie rób tego USG i nie przejmuj się lekarzem w końcu to Ty musisz za to zapłacić.

                • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

                  podaję Ci tel do dr.Roszkowskiego 616-13-87. A ten Dr Morawski to rozumiem że też w W-wie przyjmuje? Czy możesz mi do niego podać tel?

                  • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

                    Sama musisz zdecydować czy iśc. Zazwyczaj lekarze kierują do Roszkowskiego kiedy matka jest po 30 lub miała wcześniej poronienia.Ja bym chyba poszła,tym bardziej że moja koleżanka była u niego 2 tyg. temu i jest zachwycona wizytą. Wie że dziecko jest w 100% zdrowe a to chyba najważniejsze.
                    Pozdrawiam
                    Ania (19.03.2005)

                    • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

                      Dopiero teraz przeczytałam co tu piszesz i włos mi się na głowie zjeżył .
                      Mam dla Ciebie jeszcze inną propozycję. Ma pewno pod wzgędem jakości usg – na takim samym poziomie a cenowo w najgorszym przypadku to połowa tej kwoty. Z całego serca polecam dr Makowskiego – byłam u niego w 8 tyg. ( bo coś, się mojemu gin niepodobało, ale na szczeście okazało się że jest ok.) Potem byłam w 12 tyg ( to standardowe badanie, ale b. ważne, więc go nie opuszczaj, tylko zmień specjalistę) a potem w 22 tyg. W 12 tyg. sprawdza się m.in. grubość fałdu karkowego, a takze czy nie ma przepukliny kręgosłupa i innych zaburzeń. “Zwykłe” usg kosztuje u niego 80 zł a 3D 150zł. Na życzenie możesz dostać nagranie na płycie (przyniesionej własnej) i nie zmienia to kosztu badania i nie stanowi dla tego lekarza żadnego problemu ( a Roszkowski może na takie życzenie, z tego co słyszałam, zareagować różnie…) Dr Makowski przyjmuje w W-wie w 2 miesjcach ( na Żelaznej i na Luckiej), ale podobno najlepszy sprzęt ma w Pruszkowie ( i tam do niego jeździłam – to w końcu nie jest tak daleko ). Jeśli chodzi o wybór czy to ma być 2D czy 3D to decyduje lekarz ( oczywiście możesz się uprzeć ,że chcesz 3D i wtedy zrobi i zapłacisz 150zł) – Pani w rejestracji pyta zawsze jakie to ma być usg, ale i tak decyduje lekarz. Mnie w 12 tyg. zasadniczo robił “zwykłe” a tylko na chwilę – przy kregosłupie dzidziusia włączył opcję 3D a i tak zapłaciłam jak za normalne, czyli 80 zł. Za to w 22tyg. to 3D jest potrzebne, bo dokładnie ogląda się wszystkie narządy dziecka.
                      Jeśli się zdecydujesz, na pewno nie będziesz żałować, kompetentny, miły lekarz, nie okazuje zmęczenia czy zniecierpliwienia nawet gdy przyjmuje ostatnią pacjentkę, wszystko dokładnie pokazuje i tłumaczy…. No dobrze, dosyć już tego zachwalania, teraz konkrety( może jeszcze którejś z Was się przyda) :
                      dr Robert Makowski, Pruszków, ul. Kraszewskiego 32a/7
                      tel. 728-55-62, 730-10-28 gabinet CONTENTA ()
                      pozdrawiam
                      katkajot z Natalką

                      • kwietniowa-magda Dodane ponad rok temu,

                        Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

                        Hejka,
                        i znowu powraca wątek sławnego dr Roszkowskiego…moim zdaniem to jest lekka przesada te 300 zł. fakt, że jest niesamowitym specjalistą, i warto do niego iść jak coś jest nie tak (wykryte na normalnym usg), ale pierwsze usg powinnaś sobie darować. mi również został on polecony przez moją panią lekarz, i co? oczywiście powędrowałam do niego w 11 tc. Badanie bardzo krótkie, bo co tu oglądać jeżeli wsio jest okej, ale za to bardzo niesympatyczne spotkanie (nie będę się rozwodzić na temat zachowania tego lekarza, dużo tego na forum, oj dużo) i dotego 250 zł (we wrześniu była taka stawka). podziękowaliśmy temu panu za usługę juz do końca ciąży!!!!! porozmawiałam z moją ginką, powiedziałam co i jak, i wybrałyśmy równie znakomitego specjalistę, jakim jest dr Osóbka – Morawski z równie super sprzętem usg (dodam, że w 13 tc nie masz co liczyć u Roszkowskiego na 3d, on tego nie stosuje, a usg jest takie samo jak wszędzie, tyleże w naszym przypadku w bardzo niemiłej atmosferze)! jeżeli chcesz podaję namiar na Morawskiego – 849 88 37, 602 46 88 37,
                        wybór należy do ciebie…
                        pozdrawiamy ciepluchno
                        madzia i kacperek

                        • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

                          Dr Robert Makowski z Żelaznej – równie dobry specjalista od usg w gabinecie w Pruszkowie robi usg 3D za 150zł z nagraniem na płytę. Jest świetny i bardzo, bardzo miły. Polecam.

                          Szymon 8/12/2003

                          • zasada popytu działa 😉

                            Ja bym 300zł nie zapłaciła, ale wiem w jakim trybie to się odbywa. Jak jest więcej chętnych niż czasu to się podnosi ceny. To trochę zmiejsza popyt, ale wyższa stawka równoważy mniejszą ilość chętnych. W ten sposób szpitale podnoszą stawki, albo wprowadzają opłaty. Tak też robią bardzo oblegani lekarze. Niemoralne by było gdyby to był jedyny specjalista od usg w Warszawie. A nie jest, bo choć jest świetny i bardzo ceniony są inni wcale nie gorsi np. dr Osóbka-Morawski czy dr Makowski… Sprzęt każdy z nich ma przyzwoity. Zatem jeśli ta cena szokuje trzeba poszukać kogos kto za taką samą usługę bierze mniej 🙂

                            Polecam dr Makowskiego. Już niedługo będzie dysponował najlepszym sprzętem w Warszawie, bo szpital na Żelaznej właśnie prowadzi procedurę zakupu usg 4D. I wtedy jak będą jakieś wątpliwosci, będzie można dziecko obejrzeć na tym suuuper specjalistycznym sprzęcie…

                            Szymon 8/12/2003

                            • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

                              Masz racje Asiu, my sie martwimy o swoje maleństwa, a oni nas poniekąd wykorzystują. oczywiscie nie można uogólniac, ale żeby aż tak zdzierać z ludzi kasę, tymbardziej, że jednostek, które na to stac jest niewiele. Moje zdanie o lekarzach jest bardzo rozbiezne- nie miesci mi sie w głowie, żeby zarabiac na chorych ludziach lub ciężarnych kobietach w ten sposób! Masz racje- pewnie to sa koledzy-“tak po starej znajomości”- jeden drugiemu! Nie przejmuj się, popytaj znajomych, mioże oni wiedza gdzie w Warszawie można zrobić Usg u specjalisty za normalne pieniądze.Zycze ci powodzenia i ściskam Was mocno, Natalia

                              • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZES

                                u dr Roszkowskiego na 2 pietrze przyjmuje dr Turowski super facet i zna sie na tym co robi polecam Ci jego bierze 150zł polowa tego co Roszkowski a dużej różnicy wiedzy miedzy nimi nie ma byłam u niego w poniedzialek i naprawde polecam. moje gg 2207164 jak chcesz to podam Ci namiary. Pozdrawiam

                                • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZES

                                  a no i cena jest za 3d i dodatkowo robi 2d czyli 2w1 hihi. A roszkowski wg mnie ma coraz mniej czasu na pacjentki i liczy sie juz dla niego ilosc a nie jakosc wiec same wiecie jak jest…

                                  • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

                                    Strasznie dużo


                                    Dorcia 08.08.04

                                    • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

                                      starszne ceny i to co rok o 50 pln w góre..w tamtym roku to bylo 250..miałam isc, nie poszłam, nie załuje- ciąże miałam normalną -niezagrożoną i postanowiłam spojrzec na to rozsądnie, a nie emocjonalnie byłam we tej klinice,ale nie u roszkowskiego, na tym samym sprzecie zapłaciłam za usg 100 pln w 22 tc 🙂 miała byc córeczka zdrowa jak rydz i JEST 🙂

                                      spokojnej ciązy zycze

                                      Małe Diablątko

                                      ur.05/06/2004

                                      • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

                                        Nie to jest zdecydowana przesada… 300zł!! za USG… paranoja… Wiem, że za takie “zwykłe” badanie płaci się w granicach 80zl. 100zł tobyłaby juz lekka przesada, a 300 to juz jest rozbój w biały dzień! Ja bym nie poszła.
                                        U swojego lekarza za takie krótkie, kontrolne badanko nie płacę nic, a za połówkowe dopłaciłam 20zł(!!!).
                                        Nie chcę nikogo urazić, ale prawda jest taka, że jeden lekarz napędza pacjentów innemu lekarzowi (a w szczególności koledze).
                                        Tak się zastanawiam, co wchodzi w cenę badnia – masaż relaksujący?? masaż stóp?? herbatka na zawołanie w srebrnej zastawie?? A może to urządzenie jest pozłacane… Przepraszam za ironię, ale jestem w szoku… Znam osoby, które zabiłyby śmiechem recepcjonistkę, która podałdby taką cenę…

                                        moni

                                        • Re: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

                                          wybaczcie dziewczyny, że się wtrącę, ale mam wrażenie, że trochę mijacie się z prawda. Rozumiem Wasze oburzenie, ale bez przesady dr Roszkowski bierze tyle ile pacjentki są skłonne mu zapłacić. Jeśli jest potrzebna jego diagnoza przy wadach usg robi za darmo w szpitalu. To ile pieniędzye bierze z usg prywatnie to jest oddzielna sprawa. A chętne są… Dalej, zazwyczaj lekarze polecają swoich kolegów – to fakt. Ale robią to głównie dlatego, że im ufają – są w stanie dobrze ocenić ich umiejętności. Na tej zasadzie mój tata swoim pacjentkom zawsze polecał dr. Osóbkę Morawskiego – którego zna od lat. Ale ostatnio wiem, że poleca dr. Makowskiego – bo wie jak dobry jest ten lekarz. Nie ma co się nakręcać – jeśli uważasz, że 300zł za usg 3D to więcej niż chcesz zapłacić (ja tak uważałam) to idź do innego doktora. Pamietaj że często się płaci za znane nazwisko. Tak samo jest przecież z ubraniami – płaci się często kilka razy więcej za niemal taką samą rzecz – tylko z inną metką… Wśród położnych najwyższe stawki pobiera Jeanette – bo z nią rodziły nasze “gwiazdy” – to jej napędziło klientki. Miała ich więcej niż mogła przyjąć. Podniosła stawki, ale i tak zapisywać się do niej trzeba kilka miesięcy wcześniej. A 300zł… Hmm, znana fryzjerka Jaga Hupałło tyle bierze za strzyżenie (z farbowaniem nawet 600zł) a jej odpowiedzialność jest znacznie niższa – jak i wykształcenie… Dlaczego więc lekarz, który kształcił się kilkadziesiąt lat i odpowieda za ludzkie życie ma pracować za niższe pieniądze – skoro chetni do płacenia 300zł są. A ponieważ przyjmuje też do konsulatcji w szpitalu – gdzie trafiają kobiety, które naprawdę potrzebują jego pomocy, myślę że jako lekarz zachowuje się OK.

                                          Jeden z profesorów za prowadzenie ciąży bierze 250zł za wizytę – 10-15 minut. I też ma komplet.

                                          A moj tata po tym jak musiał zapłacić 30 000 zł agencji nieruchomości za pomoc w zamianie mieszkania też podniósł stawki… Ale tylko o 20zł i nadal z lekarzy “na swoim poziomie” jest najtańszy.

                                          Szymon 8/12/2003

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 300 zł.USG U DR.ROSZKOWSKIEGO-CZY TO NIE PRZESADA?

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general