37 stopni

Sara ma taka lekko podwyzszona temperature i straszny katar. Kaszel juz jej przeszedl po syropku prawoslazowym.
Ale czy moge wziąsc ją dzis na spacer? Jest 6 stopni na zewnątrz….
I czy podac jej panadol w syropie? Czy to za niska temperatura i organizm sam sobie z nia poradzi….
Prosze pomózcie!!!

Gosia i księżniczka Sara ur 23.09.02

13 odpowiedzi na pytanie: 37 stopni

  1. Re: 37 stopni

    Na dwór to jej bym dzisiaj nie brała- zawsze to gorączka, a organizm jeszcze się do takiego ziąbu za oknem nie przyzwyczaił. Ale na obniżenie gorączki chyba nie ma co dawać- organizm próbuje w ten sposób sam zwalczyć infekcję. Nasza lekarka poleciła obniżać gorączkę dopiero przy 38,0-38,5 C.

    Ania i Martusia-Już Nie Rudzielec :(( (10.09.02)

    • Re: 37 stopni

      Nie podawaj jej nic! To wcale nie jest temperatura! POdać coś można dopiero powyżej 38 stopni. A spacerek? Czemu nie ja bym poszła.
      Dorota i Nati 12-12-02

      • Re: 37 stopni

        pewnie! zgadzam się z Tobą w stu procentach !

        Kaśka z Natusią (19,5 miesiąca 🙂

        • Re: 37 stopni

          Oj nie wiem,ale wydaje mi sie, ze powinnas poczekac skoro ma straszny katar,ja jak mam katar siedze w domu wiec tym bardziej zostawilabym w domu moje dziecko,kilka dni moze nie chodzic na spacer nic jej nie bedzie. Moze inne babeczki poradza Ci inaczej. Szybkiegopowrotu do zdrowia

          Monia i Tymonek (08.08.03)

          • Re: 37 stopni

            Oj nie wiem,ale wydaje mi sie, ze powinnas poczekac skoro ma straszny katar,ja jak mam katar siedze w domu wiec tym bardziej zostawilabym w domu moje dziecko,kilka dni moze nie chodzic na spacer nic jej nie bedzie. Moze inne babeczki poradza Ci inaczej. Szybkiego powrotu do zdrowia

            Monia i Tymonek (08.08.03)

            • Re: 37 stopni

              Gosiu, wysłałam Ci wiadomość na piva. A jeśli chodzi o wyjście to ja bym wyszła no chyba, że bardzo wieje albo strasznie ten katar jej cieknie z nosa. Panadolu przy takiej temeraturze nie podawaj.
              Pozdrawiam


              Viola i Oliwia (24.09.2002)

              • Re: 37 stopni

                Takiej temperatury nie powinno sie obnizac bo to znak dla organizmu ze ma walczyc z infekcja
                Zbiaja sie goraczke dopiero powyzej 38,5 stopnia (wg innych lekazy powyzej 38 stopni)

                Krotki (do godziny) spacerek powinien pomoc na katar obkurczajac blony sluzowe

                smoki i Dawidek (13 miesięcy)

                • Re: 37 stopni

                  …różne mądre książki mówią, żeby do 38 nie zbijać… A spacere zależny od pogody, jak nie ma u Ciebie mocnego wiatru to chyba śmiało mozesz:)

                  Ola i Igorek 25.03.2003

                  • Re: 37 stopni

                    Ja takze uwazam, ze to nie goraczka, jedynie symptom walki organizmu i nie nalezy zbijac
                    i ze powietrze dziala kojąco na katar (wypróbowalam ostatnio na dziecku)

                    • Re: 37 stopni

                      Powietrze faktycznie dobrze działa na katar! Mała miała katarek w zeszłym tygodniu i nie mogła spać w dzień bo jej przeszkadzał. Zasnęła dopiero na spacerku i obudziła się zadowolona. A katarek zaczął przechodzić jak wróciłyśmy do regularnych spacerów. Polecam spacerki na katar.

                      Aga i Paulinka (02.07.2003)

                      • A KĄPANIE??????

                        mozna kapac przy tej temperaturze?

                        Gosia i księżniczka Sara ur 23.09.02

                        • Re: A KĄPANIE??????

                          już się pewnie uporałaś z tym problemem….ja młodego nie kąpie ale on się jeszcze tak nie brudzi:)

                          Ola i Igorek 25.03.2003

                          • Re: 37 stopni

                            Idż na spacer….. Nic Jej ie będzie….jesli to możliwe to dobrze by było, aby za dużo nie biegała……

                            Julka i 16 miesięczny Karolek

                            Znasz odpowiedź na pytanie: 37 stopni

                            Dodaj komentarz

                            Angina u dwulatka

                            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                            Czytaj dalej →

                            Mozarella w ciąży

                            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                            Czytaj dalej →

                            Ile kosztuje żłobek?

                            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                            Czytaj dalej →

                            Dziewczyny po cc – dreny

                            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                            Czytaj dalej →

                            Meskie imie miedzynarodowe.

                            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                            Czytaj dalej →

                            Wielotorbielowatość nerek

                            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                            Czytaj dalej →

                            Ruchome kolano

                            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                            Czytaj dalej →
                            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                            Logo