38,2 i nic poza tym…

Filipek od wczoraj jest chory…
nie wiem comu jest, nie wiem czy wzywac lekarza…
wieczorem mial temp 38,2 – tyle zdązyłam zmierzyc…
w nocy spał ok…
rano miał na pewno stan podgoraczkowy, ale chciał grac w pilke itp…
teraz spi juz od godziny, choc to nie pora jego drzemki -wyraźnie jest osłabiony…
leków doustnych nie moge przemycic, jak tylko wywącha coś w piciu -koniec!
jedyne co przechodzi, to witC…
jak dziś wieczorem nie bedzie poprawy, to zadzwonimy po pediatre…

chcialam dodac, ze nie ma kataru, nie kaszle, nie ida mu 5ki (obadalam dziasła wczoraj)…
szczepiony był w grudniu, wiec to nie 3dniówka…

CO TO MOŻE BYĆ?? CZY MOŻLIWE JEST W TYM WIEKU BEZOBJAWOWE ZAPALENIE PŁUC?? takie bez kaszlu itp??


VICHY i LA ROCHE POSAY

10 odpowiedzi na pytanie: 38,2 i nic poza tym…

  1. Re: 38,2 i nic poza tym…

    może to byc 3-dniówka, ale niekoniecznie…
    U nas bylo podobnie 2 miesiące temu, Pawełek mial gorączkę i nic poza tym, humor wysmienity jak zawsze, konkretne objawy pojawiły sie po 2 dobach od wystąpienia gorączki (tzn. kaszel), potem katar. Było to niestety zapalenie płuc…
    Moim zdaniem powinnas poczekac do wieczora, ew. jutro rano skontaktuj sie z pediatrą. Zdrówka życzę.

    • Re: 38,2 i nic poza tym…

      Sebuś kilka tygodni temu miał samą gorączkę i pediatra stwierdził wirusa. Po kilku dniach zaczał kaszleć.
      Nie dostał antybiotyku tylko syropki.
      Zyczymy zdrówka

      Iwona i 23 m Sebuś

      • Re: 38,2 i nic poza tym…

        U nas tak wyglądała angina. Dodam że cały ores choroby tak przebiegał!

        Monika i Iza 20 miesięcy

        • Re: 38,2 i nic poza tym…

          a czemu nie trzydniowka?
          Emilka w zeszlym tygodniu tak miala – 2 dni troche podwyzszona temp., jadla ciut mniej ale cala reszta ok. Potem dzien luzu i na 4 dzien jak jej nie wysypie…. Nie szlam do pediatry bo balam sie ze jakies cholerstwo zlapie w poczekalni aaaaa, szczepienie tez miala w grudniu!!
          pozdrawiam

          • Re: 38,2 i nic poza tym…

            a dlaczego nie trzydniówka???
            najprawdopodobniej własnie ona

            Anies i Wojtuś (23.07.2003)

            • Re: 38,2 i nic poza tym…

              My w tej chwili mamy dokładnie to samo. Wcześniej podobne objawy miał tata Ady a dziś wzięło i mnie. To grypa…Adzie podaję Pyrosal na zmianę z paracetamolem na zbicie temperatury i wit. C.

              Ada 20m!
              ps.friko.pl

              • Re: 38,2 i nic poza tym…

                Dziewczyny, ja już chyba wiem co to było!!!!!!!!!!!!!
                Równanie raczej proste:
                tesciowa+winogron+Filip= chory zołądek:(

                myśle, ze tomogło być od żołądka…
                moja tesciowa napasła go wczoraj winogronem…
                niby tylko ciuckał sok, ale pewnie coś mu wpadło do brzuszka i zaszkodziło…
                wczoraj juz nie zrobił kupki…
                ale dzisiaj zrobił jedną malą rano i poszedł spac, potem jak sie obudzil to popuścił, ale po 2 godzinach jak się strąbił w pieluchę, to wszystko mu opadło – nawet temperatura i od razu wołał “ubi” czyli zupy (apetyt wrócił)…
                zmierzyłam mu temp i 36,3 – to było ok 14:00…
                jest prawie 19:00 i nadal jest ok – nie jest senny, ani znużony czy oslabiony, wydaje sie, ze wszystko wrócilo do normy – MAM TERAZ NADZIEJE, że nie bedzie takjak piszecie, że po 2 dniach angina, grypa etc… i że to faktycznie był żołądek…
                jak na razie wszystko na to wskazuje:(

                dzieki:)


                VICHY i LA ROCHE POSAY

                • Re: 38,2 i nic poza tym…

                  No mam nadzieję że już synek zdrowy? nie rozwinelo się nic?
                  Życzę zdrówka

                  Monika i Iza 20 miesięcy

                  • Re: 38,2 i nic poza tym…

                    Czyli zdiagnozowałas nową jednostkę chorobową -TEŚCIOWA
                    Dobrze znać objawy występujące u dziecka, bo ja miewam inne – szczękościsk

                    GOHA i Dareczek 22 m-cy (02.04.03)

                    • Re: 38,2 i nic poza tym…

                      Łojoj… co u Was?

                      Nic nie sugeruje, napiszę, jak było u nas, może pomoże. Ostatnie przeziębienie Mateusza zaczęło się wysoką (wyższą niz u Filipa) gorączką, i potem długo długo nic (oczywiście pojęcie “długo” dla matki oznacza coś innego, niż na ogół… każda minuta się wlecze… ). 1 dzien gorączka bardzo wysoka (w nocy prawie 40 stopni), potem 2 dni stanu podgorączkowego, i koncówka tego 3. dnia – moje oczekiwanie na wysypke trzydniówkową, a tu lekki katarek… wizyta u lekarza – czerwone gardło (mimo ze nie wskazywał, że go boli, a kaszlu nie miał wcale). No i było to przeziębienie, którym się kochane dziecko kilka dni później podzieliło z mamą…
                      A teraz niestety mu chyba coś wraca 🙁

                      Jesli chodzi o kupę, to myślę, ze dziecko z gorączką ma prawo mieć brzydkie kupy i problemy żołądkowe, niekoniecznie więc zawiniła teściowa (choć pewnie tak by było dla Filipka “lepoiej” – zreszta głupoty pisze.. sory…); Mateusz właśnie podczas tego ost. przeziębienia (2 – 3 tygodnie temu) miał rzadsze, wielgaśne, rozlegulowane (czasowo) kupska. Ja myslalam, ze to moze zęby (gorączka plus te kupki) albo trzydniowka…

                      zyczymy duuuuzo zdrowia!

                      Mateuszek (14.03.2003)

                      Znasz odpowiedź na pytanie: 38,2 i nic poza tym…

                      Dodaj komentarz

                      Angina u dwulatka

                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                      Czytaj dalej →

                      Mozarella w ciąży

                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                      Czytaj dalej →

                      Ile kosztuje żłobek?

                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                      Czytaj dalej →

                      Dziewczyny po cc – dreny

                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                      Czytaj dalej →

                      Meskie imie miedzynarodowe.

                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                      Czytaj dalej →

                      Wielotorbielowatość nerek

                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                      Czytaj dalej →

                      Ruchome kolano

                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                      Czytaj dalej →
                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                      Logo
                      Enable registration in settings - general