39 lat i trzecie dziecko??

Witam. muszę z siebie coś wyrzucić.
Mam 39 lat, dwoje nastoletnich dzieciaków. Mamy fajny domek, dobrze nam się powodzi. wszystko jest dokładnie tak jak być powinno. Wreszcie mamy czas z mężem tylko dla siebie, jak dzieci poszły do szkoły, wyjeżdżają ze znajomymi czy znikają na całe dnie. I wszystko byłoby idealnie gdyby nie mąż który już od kilku miesięcy stara się usilnie namówić mnie na trzecie dziecko. Ja nie chcę. W końcu mam już swoje lata, wszystko już jest ułożone, tak jak być powinno. A mąż nie daje za wygraną. Może to ja się mylę? Może nie jestem jeszcze tak stara? Sama już nie wiem co o tym myśleć wszystkim…
pozdrawiam

12 odpowiedzi na pytanie: 39 lat i trzecie dziecko??

  1. nikt za Ciebie decyzji nie podejmie

    musisz to rozważyć w sercu

    zawsze to jakiś sposób na przedłużenie młodości

    • Krotonka, Ty własnie jestes w takiej sytuacji, w jakiej ja chciałam być. Ale moje trzecia ciąża pojawiła się dużo szybciej:):). Ja własnie zawsze chciałam sie “odmłodzić”, jak juz moja dwójka będzie sporawa.
      Musisz sobie wszystko dokładnie przemysleć. Wiekiem się nie wymiguj, bo to wcale nie jest tak dużo, te Twoje 39 lat, żeby zdecydować sie na dzidzię. Ale jeszcze raz powtarzam-rozważ wszystkie za i przeciw, nie daj się namówić, jesli Ty nie będziesz w 100% zdecydowana.
      Jesli mogę-ja bym sie nie wahała-macie przecież warunki, by maleństwo rozwijało sie w atmosferze miłości i spokoju. A słyszałam, że w takim wieku macierzyństwo jest nieporównywalnie dojrzalsze niż bycie matka po 20. Wiem, co piszę.
      Trzymam kciuki za dobrze podjętą decyzję!!! Pozdrawiam!!!!

      • Jeśli mogę to podpisuję się obiema rękami pod tym co napisała Myszka23 🙂

        • A czemu mąż nalega?

          Jak się nie czujesz gotowa na trud posiadania 3 dziecka to rozważ to jeszcze…

          ps. moja ciotka została matką w wieku 41 lat. I widze, ile jej to radości daje.
          Ale TY sama musisz to przemyśleć.

          • Dziękuje za miłe słowa. Czemu nie chcę? ponieważ bardzo długi czas czekałam żeby moje dzieciaki były już odchowane, chcę mieć czas dla siebie, chcę robić to na co nie miałam czasu wcześniej, myślałam o jakiś kursach, jakieś wycieczki romantyczne tylko z mężem. Wszystko to co wcześniej nie było dla mnie tak łatwo dostępne przy małych dzieciach. Ale chyba muszę to bardzo, bardzo dokładnie przemyśleć.
            Bardzo wam jeszcze raz dziękuje za miłe słowa

            • krotonka ja cie rozumiem
              wlasnie czekam kiedy moje dzieci beda nastoletnie
              z tym ze ja juz wtedy nie bede na pewno sie decydowac na trzecie bo wiek nie ten 😉

              w kazdym razie nie rob nic przeciwko sobie
              bo moze bedzie ci z tym dobrze ze ulegniesz mezowi i wtedy pieknie, oby

              a jak nie?
              to co bedziesz zawsze myslec o tym ze zrobilas cos czego tak bardzo nie chcialas?

              zycze dobrego wyboru

              • Zamieszczone przez krotonka
                Dziękuje za miłe słowa. Czemu nie chcę? ponieważ bardzo długi czas czekałam żeby moje dzieciaki były już odchowane, chcę mieć czas dla siebie, chcę robić to na co nie miałam czasu wcześniej, myślałam o jakiś kursach, jakieś wycieczki romantyczne tylko z mężem. Wszystko to co wcześniej nie było dla mnie tak łatwo dostępne przy małych dzieciach. Ale chyba muszę to bardzo, bardzo dokładnie przemyśleć.
                Bardzo wam jeszcze raz dziękuje za miłe słowa

                No to ja też czekam na ten stan, jaki TY masz teraz;)
                Wg mnie masz bosssko!

                • Witm,
                  Krotonka, ja kończę w tym roku 35 lat, mam dzieci już duże 15 i 7, a w grudniu będzie trzecie.
                  Nie czuję się za staro.

                  • A ja bym tak chciała… Tyle, że u mnie jeśli drugie pojawi się przed 40-tką to będę szczęśliwa, bo sytuacja odwrotna – ja chcę mąż nie chce. W pewnym sensie znam Twoją sytuację, ale od drugiej strony. Wiem jedno – nic na siłę, rozmawiajcie. Taka sytuacja może rozpierniczyć fajny związek i na to pozwolić nie można. Nie spieszcie się, nie zamykajcie się w sobie ze swoimi potrzebami, rozmawiajcie (piszę to jeszcze raz, bo to na prawdę ważne).

                    • Ja również uważam, że powinniście szczerze na ten temat porozmawiać, żeby dojść do wspólnego wniosku, bo jakąś decyzję trzeba będzie podjąć. A najlepiej żebyście oboje byli z niej zadowoleni.

                      A… i uważam jeszcze że 39 lat to wcale nie tak dużo na 3 dziecko 🙂
                      Ale pamiętaj nie rób nic wbrew sobie.

                      Pozdrawiam i życzę pomyślnej decyzji!

                      • za stara to na pewno nie jesteś 🙂
                        moja znajoma 2 dziecko urodziła mając 41 lat, koleżanka z pracy miała 43 lata i dwóch synów 20 i 22 lata i urodziła trzeciego, bardzo się babeczki odmłodziły
                        Twoja sytuacja jest bardzo komfortowa, więc przemyśl sobie dokładnie, ale decyzję musisz podjąć Ty; jeśli nie jesteś przekonana to nic na siłę, ale myślę, że jeśli się zdecydujesz, to na pewno nie będziesz żałowała. Myślę, że to fajnie przy odchowanych dzieciach mieć jeszcze jedno maleństwo…
                        Życzę podjęcia słusznej decyzji i pozdrawiam 🙂

                        • Ja mam 2 dzieci, niedawno byłam w ciąży z trzecim, ale poroniłam… Mam 37 lat i zastanawiam się czy jeszcze nie spróbować raz? Dużo czasu mi nie zostało, żal mi straconej ciaży i odezwały się we mnie instynkty macierzyńskie. Może powalczymy z mezem w wakacje? Jak się uda to dobrze, a jak nie…to widocznie tak miało być. Nie chcę po latach żałować że nie spróbowałam;)

                          Znasz odpowiedź na pytanie: 39 lat i trzecie dziecko??

                          Dodaj komentarz

                          Angina u dwulatka

                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                          Czytaj dalej →

                          Mozarella w ciąży

                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                          Czytaj dalej →

                          Ile kosztuje żłobek?

                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                          Czytaj dalej →

                          Dziewczyny po cc – dreny

                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                          Czytaj dalej →

                          Meskie imie miedzynarodowe.

                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                          Czytaj dalej →

                          Wielotorbielowatość nerek

                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                          Czytaj dalej →

                          Ruchome kolano

                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                          Czytaj dalej →
                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                          Logo
                          Enable registration in settings - general