4,5 lat i nadal konieczna pielucha w nocy

brak mi sił
moze powinnam udać sie do jakiegoś specjalisty
Mateusz nadal sika w nocy
nie moczy pieluchy- on ją zalewa
często przelewa sie na piżamę

nie pomaga wysadzanie
nie pomaga ograniczanie picia
zresztą on duzo nie pije
po kolacji ok 18 jakąś szklankę napoju
idzie spać ok 20
martwię się

67 odpowiedzi na pytanie: 4,5 lat i nadal konieczna pielucha w nocy

  1. idź do lekarza
    od czegoś trzeba zacząć

    • Maja 10 lat młodsza siostra moczyła się w nocy do 6 r. ż. Stale wszystcy lekarze twierdzili, że do 6 lat norma… nic nie pomagało…po 6 urodzinach skierowali do psychologa Wystarczyła jedna rozmowa;) i raczej to nie był geniusz terapeuty tylko tak późno dojrzała do tego…

      Teraz koleżanki córeczka podobnie…i nawet ja jej za przykład moją osobista siostrę dawałam…Im przeszło ok 5 urodzin, wcześniej nic nie skutkowało…choć ostatnimi czasy bywały juz suche noce…

      • a co pije wieczorem? i czy sika przed pójścien spać?

        a jak sika w ciągu dnia?
        urologicznie mój problemowy bardzo, a już od dawna nie sika w nocy.
        tak czy inaczej ja bym chyba poszła do specjalisty

        • Zamieszczone przez mama3xM
          brak mi sił
          moze powinnam udać sie do jakiegoś specjalisty
          Mateusz nadal sika w nocy
          nie moczy pieluchy- on ją zalewa
          często przelewa sie na piżamę

          nie pomaga wysadzanie
          nie pomaga ograniczanie picia
          zresztą on duzo nie pije
          po kolacji ok 18 jakąś szklankę napoju
          idzie spać ok 20
          martwię się

          mojej przyjaciółki syn też tak sikał w nocy.Zaczęłyśmy mu zakładać pampersy 6-tki na noc,bo przesikiwał wszystko łącznie z łóżkiem na wylotktóregoś razu okazało się,że pampersy są już za małe i kupiłyśmy pieluchy dla dorosłych (semi/seni?)nie było rozmiaru “S” i kupiłyśmy “M”.młody dość szczupły jest i musiałyśmy tą pieluchę zakleić taśmą klejącą taką przezroczystą,bo pieluchą mógł się owinąć naokoło. Po dwóch nocach przestał w ogóle sikać w pieluchy,a wcześniej miał z tym problem ok.3 lat.
          dodam tylko że najpierw psiapsiółka zrobiła mu wszystkie możliwe badania,a one nic nie wykazały i lekarz stwierdził,że to problem natury psychicznej.

          • Dokładnie u mojego bratanka też przeszło około 6 roku,u mojego brata zresztą też:)
            nawet jakieś tabletki mieli przepisane i nic nie pomogło,
            mówią że na tle nerwowym może być,i brat i bratanek wiecznie w ruchu byli.
            Pamietam jak brat mówił że twardo śpi i nawet nie czuje że sika:)
            Z wiekiem czasem przeszło.

            • Jeżeli ma znaczną produkcję moczu w nocy udałabym się do specjalisty – moze ale nie musi być to coś co wymaga pogłębionej diagnozy

              www.moczenienocne. Net/ i moczenienocne.pl

              Kopalnie wiedzy

              • Też borykamy się z tym problemem.
                5,5 latek jeszcze ma pieluchę.

                Sika za każdym razem jak nie ma pieluchy.
                Sam wieczór mówi, by mu nie zakładać pieluchy, bo on jest za duży.

                śpi twardo, nie pamięta, aby się obudzić.
                Natomiast Arturek, odkąd odpieluszony nie śpi z pieluchą, Alek różnie, ale jęsli wypije niwiele nie sika.

                • Mati mi zaczął zsikiwać łóżko, jak owsiki miał! gady wybiliśmy-moczenie nocne ustało.

                  • a tam nie jest jakas akcja z wazopresyna?
                    do 6-tego roku życia?

                    • dzięki za podpowiedzi

                      poczytam, skonsultuje z lekarzem

                      • Zamieszczone przez mama3xM
                        brak mi sił
                        moze powinnam udać sie do jakiegoś specjalisty
                        Mateusz nadal sika w nocy
                        nie moczy pieluchy- on ją zalewa
                        często przelewa sie na piżamę

                        nie pomaga wysadzanie
                        nie pomaga ograniczanie picia
                        zresztą on duzo nie pije
                        po kolacji ok 18 jakąś szklankę napoju
                        idzie spać ok 20
                        martwię się

                        Mam dokładnie ten sam problem – mój Synek ma 5,5 roku.
                        Zrobiliśmy badania moczu – OK, USG układu moczowego również nie wykazało nieprawidłowości. Teraz czekamy na wizytę u nefrologa (zarezerwowałam kilka tygodni temu – termin kwietniowy w 2011). Poradzono mi również konsultację u neurologa. Pewnie pójdziemy.
                        Psychologa jeszcze nie brałam pod uwagę, bo on NIGDY nie przestał sikać w nocy – pampki były ZAWSZE pełne. No, chyba, że “wysikiwaliśmy” go ze trzy razy (co się zdarzała, kiedy wstawałam często do Młodszego). Dałam spokój, bo nie o to chodzi, żeby dziecko na śpiocha odsikiwac, ale żeby sam się już kontrolował…
                        Przedszkolanka Synka powiedziała, że miała ten sam problem ze swoim dzieckiem – ale ono tak “lało” do 10 roku życia…Pocieszenie średnie, ale… są takie dzieci i już.

                        • Szklanka 2h przed snem to dużo – tzn IMHO;) swoim ograniczam płyny po południu, do kolacji dostają tylko trochę, starsza max pół szklanki, młodsza parę łyków.

                          Sąsiadów syn ma 7 lat i nadal sika po nocach, nie regularnie, ale często. Chodzili do psychologa, nic nie pomogło. Podobno ma z tego wyrosnąć

                          • Zamieszczone przez mama3xM
                            brak mi sił
                            moze powinnam udać sie do jakiegoś specjalisty
                            Mateusz nadal sika w nocy
                            nie moczy pieluchy- on ją zalewa
                            często przelewa sie na piżamę

                            nie pomaga wysadzanie
                            nie pomaga ograniczanie picia
                            zresztą on duzo nie pije
                            po kolacji ok 18 jakąś szklankę napoju
                            idzie spać ok 20
                            martwię się

                            A co mu dajesz do picia? Czarek pije dużo, zawsze lubił soki, jakieś napoje – ale od ok 2 lat dajemy mu tylko wodę. No oczywiście są wyjątki, ale kilka godzin przed snem nigdy żadnego napoju, soku. Jeśli coś takiego wypije to albo się budzi na siku w nocy albo zdarzyc mu sie może wpadka To ostatnie od pól roku miejsca nie miało a i wcześniej sporadycznie, bo raczej go pilnujemy.
                            Zapomniałam napisać że wcześniej tzn. gdy pił soki sikanie w nocy było standardem (gdy był młodszy pielucha pełna, jak bez pieluchy to sie zsikiwał). Poprawa nastapiła po przejsciu na wode czyli ok 4 lat.

                            • Zamieszczone przez mama3xM
                              brak mi sił
                              moze powinnam udać sie do jakiegoś specjalisty
                              Mateusz nadal sika w nocy
                              nie moczy pieluchy- on ją zalewa
                              często przelewa sie na piżamę

                              nie pomaga wysadzanie
                              nie pomaga ograniczanie picia
                              zresztą on duzo nie pije
                              po kolacji ok 18 jakąś szklankę napoju
                              idzie spać ok 20
                              martwię się

                              a leje codziennie czy czasem?

                              Mój Bartek, prawei 7 lat i nadal sie zdazy mu zmoczyć. szczególnie jak ma katar. Około 4 rż miał wycinane migdąły. wczesniej sie odpieluszył ładnie, kilka mies był spokój. a te przerosnięte migdały spowodowały zapchanie nosa. wtedy to lał i ze 2 razy w ciągu nocy. mialam przesceradła warstwowo, tylko wyciągałam a pod spodem suche…. kołdra do góry nogami…. teraz juz sporadycznie…

                              • Zamieszczone przez Kasiasta
                                Szklanka 2h przed snem to dużo – tzn IMHO;) swoim ograniczam płyny po południu, do kolacji dostają tylko trochę, starsza max pół szklanki, młodsza parę łyków.

                                Kasia, ale problem nie w tym, aby ograniczyć picie (w naszym przypadku byłaby to istna tortura dla chłopaków, bo obaj moi synkowie to straszne “dojki”), ale w tym, aby dziecko samo zaczęło się kontrolować w nocy.

                                Zamieszczone przez Kasiasta
                                Sąsiadów syn ma 7 lat i nadal sika po nocach, nie regularnie, ale często. Chodzili do psychologa, nic nie pomogło. Podobno ma z tego wyrosnąć

                                Nam też to powtarzali wszyscy specjaliści, do których uderzaliśmy. Z tym, że czasami dłuuuugo się czeka…

                                • Zamieszczone przez aborka
                                  a leje codziennie czy czasem?

                                  Mój Bartek, prawei 7 lat i nadal sie zdazy mu zmoczyć. szczególnie jak ma katar. Około 4 rż miał wycinane migdąły. wczesniej sie odpieluszył ładnie, kilka mies był spokój. a te przerosnięte migdały spowodowały zapchanie nosa. wtedy to lał i ze 2 razy w ciągu nocy. mialam przesceradła warstwowo, tylko wyciągałam a pod spodem suche…. kołdra do góry nogami…. teraz juz sporadycznie…

                                  Mówisz? Nasz alergik z przerośniętymi migdałkami i niemal wiecznie zatkanym kinolem – już zakwalifikowany do ich wycięcia (styczeń 2011). Ciekawe czy po zabiegu mu przejdzie to sikanie…

                                  • Zamieszczone przez mamaaleksa
                                    Mówisz? Nasz alergik z przerośniętymi migdałkami i niemal wiecznie zatkanym kinolem – już zakwalifikowany do ich wycięcia (styczeń 2011). Ciekawe czy po zabiegu mu przejdzie to sikanie…

                                    U nas nie przeszło.

                                    • Zamieszczone przez Mewa
                                      A co mu dajesz do picia? Czarek pije dużo, zawsze lubił soki, jakieś napoje – ale od ok 2 lat dajemy mu tylko wodę. No oczywiście są wyjątki, ale kilka godzin przed snem nigdy żadnego napoju, soku. Jeśli coś takiego wypije to albo się budzi na siku w nocy albo zdarzyc mu sie może wpadka To ostatnie od pól roku miejsca nie miało a i wcześniej sporadycznie, bo raczej go pilnujemy.
                                      Zapomniałam napisać że wcześniej tzn. gdy pił soki sikanie w nocy było standardem (gdy był młodszy pielucha pełna, jak bez pieluchy to sie zsikiwał). Poprawa nastapiła po przejsciu na wode czyli ok 4 lat.

                                      Fajnie, że u Was to się sprawdziło – ale chyba raczej nie samo zastąpienie soków wodą, ale to, że ogrniaczasz napoje przed snem. U nas soki pija się sporadycznie – normą jest woda mineralna, a Aleks pije niemal wyłącznie wodę, bo nie lubi herbatek.

                                      • Zamieszczone przez ulaluki
                                        U nas nie przeszło.

                                        Buuuu.:(
                                        A już miałam sobie robić nadzieję, tylko zastanawiałam się, jaki związek ma zatkany nosek i moczenie nocne. Pytam poważnie, nie doczytałam…

                                        • Zamieszczone przez mamaaleksa
                                          Kasia, ale problem nie w tym, aby ograniczyć picie (w naszym przypadku byłaby to istna tortura dla chłopaków, bo obaj moi synkowie to straszne “dojki”), ale w tym, aby dziecko samo zaczęło się kontrolować w nocy.

                                          A ja się zgadzam w 100% z kasiasta.
                                          Nasza urolog twierdzi wręcz, że wszystkie problemy tego świata związane z sikaniem wynikają
                                          a – z pampersów (bo dzieci sobie lubią siknąć w pampersa)
                                          b – z wieczornego picia.

                                          my mamy zakaz podawania czegokolwiek płynnego później niż 2 godziny przed pójściem spać. no i wtedy tak jak pisała mewa – tylko wod, ew. herbatka. a przed samym snem koniecznie musi siknąć.
                                          najgorsze co można robić to podobno dawać mleko na sen.
                                          ja miałam mega stresa jak musiałam rocznego maćka oduczyć picia mleka wieczorem (a to był element wieczornej rutyny) na szczęście poszło łatwo:)

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 4,5 lat i nadal konieczna pielucha w nocy

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general