4,5 lat i nie chce jeść-pomocy

Adaś ma 4 i pół roku i nie miałam z nim wiekszych problemów.Ale odkąd poszedł w zeszłym roku do przedszkola wszystko się zmieniło. Przez cały 1 rok przedszkolny bardzo dużo chorował.Od kwietnia nie chodził i było lepiej/Ale od wrzesnia tego roku-ups zeszłego-chorował już 4 razy i zawsze dostawał antybiotyk.Zawsze albo angina albo ostre zapalenie gardła,wysoka gorączka,straszne kaszle i w dzień i w nocy włącznie z wymiotami. Przez to nie chciał jeść.po chorobie też nie chce. Schudł juz 2 kg.sama skóra i kości,spodnie mu dosłownie spadaja. Sodkie oczywiście jadłby bezp przerwy ale konkrety nie.Żadne prosby,grozby, zachęty nie pomagaja. Na noc dostaje mleko do picia a dzis dosypalismy mu kaszke owocową Mai i zrobił awanture,bo on takiego ohydstwa pic nie będzie.Kurcze a to jest na prawde dobre. Co robić? Narzeka,że boli go brzuszek jak ma zjeść obiad-nawet ten ulubiony-potrafi zwymiotować i ma przy tym napady kaszlu.Własnie przed chwilą w czasie snu miał napad kaszlu i zwymiotował ale tylko śliną bo przecież kolacje tylko liznął.
Czy wy też tak miałyście-pomóżcie bo jestem u kresu wytrzymałości.Z jednej strony wiecznie chorujące i niejedz ące dziecko-z drugiej matka,która wiecznie narzeka,że wykończymy dzieciaka,bo znerwicowany i nic nie je.
Co robić? Może jakieś badania-Może mu cos jest a ja niewiem co?
Podpowiedzcie coś.

Dorota,Adaś /4,5/ i Maja /13 mc/

3 odpowiedzi na pytanie: 4,5 lat i nie chce jeść-pomocy

  1. Re: 4,5 lat i nie chce jeść-pomocy

    co mi przychodzi do głowy to robaki, lamblie (przy bolącym brzuszku)
    a kaszel i wymiotowanie po posiłku w kierunku odpływu żołądkowo-przełykowego

    co bym zrobiła przegłodziła nie namawiała do jedzenia, olała to, ale nie podwałabym też żadnych słodyczy czy soczków typu kubuś które potrafią oszukac głód. Zrobiłabym podstawowe badania: krew, mocz i oczywiscie kał (i tu nawet jak nic nie wyjdzie za pierwszym razem badania trzeba przeprowadzić kilka razy)

    Izka i 4 latka

    • Re: 4,5 lat i nie chce jeść-pomocy

      Rzeczywiście-może to robaki. Ten refluks chyba nie-bo bo innych rzeczach-tj. Nap słodkich nie ma odruchu wymiotnego. Tylko po tym czego nie chce zjeść.
      Chyba rzeczywiście trzeba zrobic badania,opieprzyć pediatre albo lepiej-zmienić ja.
      No i koniec z przekąskami-to mu obiecałam dziś wieczorem.

      Dorota,Adaś /4,5/ i Maja /13 mc/

      • Re: 4,5 lat i nie chce jeść-pomocy

        No i sprawa sie rypła-Adam ma zapalenie oskrzeli i ucha.Od 1 stycznia wciąż kaszlał. No i te bóle brzucha. Tydzień temu byliśmy u laryngologa. Nic nie stwierdził.Wszystko w porządku.Kazał dawać syrop prawoślazowy i przepisał broncho-vaxon czy jakoś tak. Ma brac przez miesiąc,żeby ratować migdaly przed usunięciem-niby są ładne i ten trzeci tez ale b.często choruje na anginy i zapalenie gardła.
        No dobra bierze to od tygodnia ale kaszel dalej był. No to w czwartek poszlismy do pediatry żeby osłuchała. Tyle teraz zap.płuc.I nic-zero.Gardło,oskrzela czyste*-a kaszel-musi się wykaszleć-takie teraz są infekcje.
        Od piątku Adam rozkaszlał sie na dobre-non stop kaszel. Myśłałam,że sobie płuca wypluje.Dziś od rana poszłąm z nim do lekarza. No i zap.oskrzeli i ucha-wczoraj płakał,że go boli ucho.
        Kurcze tyle się nachodziłam do lekarzy a dopiero teraz zap.oskrzeli?
        Od razu bratowa postawiła mu banki i jutro zrobimy mu powtórke. Najgorsze że musi leżeć ze trzy dni w łóżku-jakoś go będzie trzeba utrzymać.
        Oby tylko Maja się nie zaraziła.
        To na tyle-musiałam sie troche wyżalić*-jakoś nie za różowo ten rok nam się zaczyna.
        Pozdrawiam wszystkich choróbków.

        Dorota

        Adaś, Maja

        Znasz odpowiedź na pytanie: 4,5 lat i nie chce jeść-pomocy

        Dodaj komentarz

        Angina u dwulatka

        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

        Czytaj dalej →

        Mozarella w ciąży

        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

        Czytaj dalej →

        Ile kosztuje żłobek?

        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

        Czytaj dalej →

        Dziewczyny po cc – dreny

        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

        Czytaj dalej →

        Meskie imie miedzynarodowe.

        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

        Czytaj dalej →

        Wielotorbielowatość nerek

        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

        Czytaj dalej →

        Ruchome kolano

        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

        Czytaj dalej →
        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
        Logo
        Enable registration in settings - general