4 lata i nocne sikanie w pieluchę…

Mały kończy za miesiąc 4 lata i ciągle w nocy sika w pieluchę…
Nie pomaga nocne wysadzanie, niepodawanie picia przed snem. Po prostu ma taki mocny sen że nie czuje jak chce mu się siku, a jak już się zmoczy to nic mu nie przeszkadza, nie budzi się i może taki zasikany spać aż do rana. Próbowaliśmy walczyć przez kilka miesięcy, efekt: zestresowane dziecko i dziesiątki mokrych ubrań i prześcieradeł, w związku z czym powróciliśmy do pampersów…:::((.
Czy w tym wieku to już nadaje się do wizyty u specjalisty (jakiego?), czy jeszcze dać mu czas z nadzieją, że z tego wyrośnie???

Strona 3 odpowiedzi na pytanie: 4 lata i nocne sikanie w pieluchę…

  1. Wiem że wrażliwe ale bólu nerki nie da się pzregapić, wiem coś o tym. czy jakieś badania z krwi?

    • Zamieszczone przez AGUSIA150
      Wiem że wrażliwe ale bólu nerki nie da się pzregapić, wiem coś o tym. czy jakieś badania z krwi?

      można zrobić tzw. profil nerkowy tzn. sód, potas, mocznik, kreatynina, można też zbadać transaminazy aspat, alat.
      niemniej jednak ja zaczęłabym od badania ogólnego moczu i usg – nieinwazyjne, a wiele mogą powiedzieć.

      • Garstka dzięki, zaczne od moczu, zrobie na własna reke a potem wybiore sie do lekarza i poprosze o kolejne skierowania.

        • Zamieszczone przez aborka
          lek sie nazywa minirin. ale mysle ze w stanach nikt ci nie przepisze. no moze polski lekarz…
          ten zakaz przebierania to jakis absurd….. Z drugiej strony dziecko w tym wieku powinno juz samo umieć. moja ma 4,5 i wiem ze potrafi. fakt ze z rajstopami ma trudnosci ale jak da jej sie takie luźne to ubierze sie sama. mysle ze zamiast dawania leku potrenuj jej ubieranie. jak nie potrafi rajstop to daj jej skarpety i cieplejsze spdnie w gume.

          a oni sei tam w pl-u nie przebierają – u nas to codziennie mają jakąs gimnastyke albo balet i muszą sie przebierac sami. Alka to przy mnie udaje ze nie umie ale w plu radzi sobie sama

          NIe nie przebieraja sie.Jak przychodza ze szkoly, tak zostaja do wieczora, zadnych zajec dodatkowych tam nie ma. To jest tylko swietlica dla dzieci po zajeciach szkolnych. Musze przyznac, ze w zimie pomagam sie dziewczynom ubierac,bo inaczej bym nie zdazyla do pracy. W lecie nie ma tego problemu ubieraja sie same.
          Spodnie z guma jakie to genialnie proste!!!!!. Rany jaka ze mnie ciemna masa, ze do tad o tym nie pomyslalam.

          Z tym lekiem to pewnie masz racje. Moze lepiej nie faszerowac dziecka ta chemia i jeszcze przeczekac. Martwi mnie troche bo,ona juz sie buntuje przeciwko pampersom (pieluchom) na noc i nie chce ich zakladac,a jak nie zaloze,to rano awaria gotowa.

          • Zamieszczone przez irena
            NIe nie przebieraja sie.Jak przychodza ze szkoly, tak zostaja do wieczora, zadnych zajec dodatkowych tam nie ma. To jest tylko swietlica dla dzieci po zajeciach szkolnych. Musze przyznac, ze w zimie pomagam sie dziewczynom ubierac,bo inaczej bym nie zdazyla do pracy. W lecie nie ma tego problemu ubieraja sie same.
            Spodnie z guma jakie to genialnie proste!!!!!. Rany jaka ze mnie ciemna masa, ze do tad o tym nie pomyslalam.

            Z tym lekiem to pewnie masz racje. Moze lepiej nie faszerowac dziecka ta chemia i jeszcze przeczekac. Martwi mnie troche bo,ona juz sie buntuje przeciwko pampersom (pieluchom) na noc i nie chce ich zakladac,a jak nie zaloze,to rano awaria gotowa.

            No właśnie miałąm napisać o dresach, spodniach z gumką.

            Aw trakcie możesz myśleć, jak poradzić sobie z moczeniem córki.

            Konrad też mocno rozczarowany nocną pieluchą, zresztą już niemal wszystkie za ciasne.

            • Zamieszczone przez ulaluki

              Konrad też mocno rozczarowany nocną pieluchą, zresztą już niemal wszystkie za ciasne.

              Wlasnie najwieksze pieluchy juz sa niewygodne, bo i tak za male,ale jeszcze sie meczymy.Do swietlicy juz nie daje,bo nie chce zeby dzieci przyuwazyly i jej nie dokuczaly.Dzis spakowalam plecak ze spodniami na gumkach. Jutro porozmawiam z ta fajna pania i poprosze zeby sprobowaly dopilnowac czy dobrze sie przebrala. Teraz sika prawie co dzien,bo dziecko wpada z choroby w chorbe. Juz trzeci antybiotyk przerabiamy w przeciagu miesiaca

              • No i z USG jamy brzusznej wyszło, że ma powiększoną lewą nerkę…. Czy to może mieć związek z nocnym sikaniem???? Do specjalisty jeszcze nie dotarliśmy bo muszę zrobić szczegółowe badania moczu…

                • Zamieszczone przez jorggus
                  No i z USG jamy brzusznej wyszło, że ma powiększoną lewą nerkę…. Czy to może mieć związek z nocnym sikaniem???? Do specjalisty jeszcze nie dotarliśmy bo muszę zrobić szczegółowe badania moczu…

                  a możesz napisać coś więcej? opis usg?

                  • Zamieszczone przez garstka
                    a możesz napisać coś więcej? opis usg?

                    Nerka prawa 73x30mm, nerka lewa 90x41mm, UKM nerki lewej zaakcentowany.

                    • Zamieszczone przez jorggus
                      Nerka prawa 73x30mm, nerka lewa 90x41mm, UKM nerki lewej zaakcentowany.

                      nie wiem co może oznaczać większa nerka (ale też badanie usg nie jest badaniem super dokładnym więc może to jakaś granica błędu nam na każdym usg wychodzą inne wymiary). no i do tej pory słyszałam raczej o odwrotnej sytuacji, tzn. że problem jest gdy nerka jest mniejsza. zresztą to zależy jakie są normy dla wieku/wzrostu Twojego dziecka (szkoda, że lekarz nie napisał czy te wymiary są w normie).

                      zaakcentowany układ kielichowo-miedniczkowy nerki lewej pewnie oznacza jakieś niewielkie poszerzenie, którego przyczyn może być wiele i to wcale nie musi oznaczać problemów (choć oczywiście może).
                      na pewno dobrze będzie gdy zobaczy to specjalista.
                      chyba ostatnio kantalupa pisała o tym, że jej syn ma poszerzoną miedniczkę, ale bez wskazań do dalszej diagnostyki, a jedynie do obserwacji.

                      zrób badanie moczu i idź do nefrologa. on rozwieje wątpliwości i jeśli zobaczy potrzebę dalszych badań to na pewno Was skieruje.
                      powodzenia

                      • dzięki garstka za uspokojenie :::))
                        fajnie was mieć dziewczyny pod ręką::::)

                        • U nas też sikania ciąg dalszy. Badanie moczu dobre, jedynie ph podyższone do 7. Mamy też skierowanie na usg. Bedziemy robić. Trzymajcie kciuki

                          • Byliśmy na usg. Okazało sie ze Filip ma “coś ” z pęcherzem. Chodzi o to że nie opróznia go całkowicie podczas sikania. Zostaje mu połowa moczu w pęcherzu. Nie wiem co to jest, spotkałyście sie z czyms takim? Mozecie coś napisać. Mamy iśc do urologa. Powiem Wam że denerwuje sie tym

                            • na początku napiszę, żebyś się tym spróbowała nie denerwować. choć wiem, że to niełatwe.
                              ja już z doświadczenia wiem, że nerwy w tych sprawach i tak nic nie zmienią. a tylko mogą na chwilę wprowadzić “schizy” na punkcie sikania dziecka.
                              maciek co prawda nigdy nie miał problemów z zaleganiem (tfu tfu tfu), ale ma inne problemy z czynnością pęcherza (przez które mocz cofa mu się do nerki/nerek). i on z kolei wysikuje przeważnie strasznie duże ilości.

                              koniecznie idź do urologa, w ostateczności być może dostaniecie zalecenie zrobienia cystometrii, (która pokaże jak tak naprawdę działa pęcherz filipka i co jest problemem) i lekarz zadecyduje o sposobie leczenia.
                              ważne jest też jak duże jest to zaleganie.

                              przed wizytą możesz zrobić sobie dzienniczek mikcji (mogę Ci wysłać skan wzoru i zasady jakimi się kierować przy sporządzaniu go)
                              urolodzy często tego wymagają(nasza dotychczasowa urolog chce na prawie każdą wizytę), a tak możesz być krok (i być może wizytę) do przodu 😉 a jak się nie przyda to też nic się nie stanie.
                              Agusia głowa do góry, będzie dobrze

                              • Garstka dziekuję Ci za odpowiedz. Po badaniu usg z 123 ml moczu zostało mu 67 ml czyli ponad połowa wg mnie dużo. Dzisiaj ide do pediatry, chyba po skierowanie do urologa. W sumie nie wiem czy potrzebne ale i tak kazał przyjśc z wynikami to ide. Jeśli mozesz wyślij mi ten skan, mój mail: [email][email protected][/email] Przynajmniej sie z tym zapoznam. garstka a skąd Ty jesteś? bo coś mi sie obiło że też z Wrocka. Jesli tak gdzie chodzicie z synkiem do tego urologa? Współczuje problemów u synka, musze przyznać że u mojego nawet przez myśl mi nie przeszło że może być coś nie tak 🙁 Teraz to już same straszne rzeczy mam przed oczami, chyba taki urok wszytkich mam 🙁

                                • Zamieszczone przez AGUSIA150
                                  Garstka dziekuję Ci za odpowiedz. Po badaniu usg z 123 ml moczu zostało mu 67 ml czyli ponad połowa wg mnie dużo. Dzisiaj ide do pediatry, chyba po skierowanie do urologa. W sumie nie wiem czy potrzebne ale i tak kazał przyjśc z wynikami to ide. Jeśli mozesz wyślij mi ten skan, mój mail: [EMAIL=”[email protected]”][email protected][/EMAIL] Przynajmniej sie z tym zapoznam. garstka a skąd Ty jesteś?

                                  po sąsiedzku 😉
                                  piszę priv

                                  • Dopisuje ze jesteśmy umówieni do urologa ale niestety musimy czekac aż do 11 maja. Dam znac co mi powiedza po konsultacji.

                                    • No więc jestem po konsultacji urologicznej. Wg lekarza Filip ma nadrekatywność/nadczynność dolnych dróg moczowych, na usg było zaleganie ale nieduże więc o tym nic nie wspominano. Dostaliśmy leki no i mamy obserwowac. No i jestesmy juz pod kontrolą poradni. Trzymajcie kciuki za lecznie.

                                      • Zamieszczone przez AGUSIA150
                                        No więc jestem po konsultacji urologicznej. Wg lekarza Filip ma nadrekatywność dolnych dróg moczowych, na usg było zaleganie ale nieduże więc o tym nic nie wspominano. Dostaliśmy leki no i mamy obserwowac. No i jestesmy juz pod kontrolą poradni. Trzymajcie kciuki za lecznie.

                                        zaciskam!
                                        driptane/ditropan dostaliście? czy coś innego?

                                        • Zamieszczone przez AGUSIA150
                                          No więc jestem po konsultacji urologicznej. Wg lekarza Filip ma nadrekatywność/nadczynność dolnych dróg moczowych, na usg było zaleganie ale nieduże więc o tym nic nie wspominano. Dostaliśmy leki no i mamy obserwowac. No i jestesmy juz pod kontrolą poradni. Trzymajcie kciuki za lecznie.

                                          Trzymam i to mocno…
                                          Dziewczyny! Martwić się eM? 3 lata w czerwcu Mu stuknie.
                                          W przedszkolu panie pilnują i jest OK. Ale tak ogólnie to ciągle leje. Obecnie już mniej, ale do sklepu, w dłuższą podroż jedźmy z pampkiem… W 99% zasikany.
                                          Teraz kiedy jest ciepło nie ma problemu. Zabieram ubranie na zmianę. Ale jak jest zimno
                                          O nocy nie piszę bo to porażka. Czasem nawet się przesikuje. Muszę Mu tylko pampersy kupować, żeby Mu starczyło
                                          USG układu moczowego OK. Robiliśmy w zeszłym roku…

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 4 lata i nocne sikanie w pieluchę…

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general