4 m-czne dziecko budzi się co godzinę

Witam

Ponieważ już to trochę trwa, postanowiłam się doradzić, mimo że to drugie dziecko zatem powinnam być trochę mądrzejsza.
Mały od urodzenia spał kiepsko w nocy, ale przykłądowo jak zjadł o godz 20 do godz. 22 czasami nawet do 2 w nocy pospał.
Od kilku tygodni jest masakra. W dzień nie pośpi ciągiem jak kiedyś 1 czy 2godz. tylko np. 15-20min., wózek się zatrzyma i znowu usypianie. Sprawia wrażenie ciągle niewyspanego.
Je dużo mniej niż wcześniej.
Kładę go spać o godz. 20, pośpi godz. i marudzi pociera nos, oczy, jest nerwowy i tak właściwe przez całą noc.
Ślini się już od 1 miesiąca, wszystko wkłada do budzi, smaruje dziąsła, kiedyś miał lekką gorączkę. Jak ma mniej popuchnięte dziąsła ( co może jest moją wyobraźnią ) wyczułam palcem 2 zęby na przodzie.
Czy któraś z Was dziewczyny miała/ma podobną sytuację? Bo nie wiem czy zwalać winę na ząbkowanie czy iść do lekarza.
Bardzo dziękuję za pomoc
Bartosz 19-4-2010
4,5kg, obecnie 4m-ce 8,5kg

2 odpowiedzi na pytanie: 4 m-czne dziecko budzi się co godzinę

  1. Moje dziecko jak miało tyle, co Twoje też nie chciało spać w dzień, budził się co parę minut, też się ślinił, pierwsze ząbki mu wyszły jak miał 6 miesięcy, ale problemy ze spaniem w dzień się nie skończyły. Ładnie zaczął sypiać dopiero w wieku 11-12 miesięcy, tyle tylko, że mój syn od urodzenia przesypiał całe noce.
    Jeżeli jest to kwestia dziąseł nic tak nam nie pomogło jak masowanie miękką szczoteczką, zanużaną w dosyć ciepłej, przegotowanej wodzie.

    • Zamieszczone przez AgnieszkaAgatka
      Witam

      Ponieważ już to trochę trwa, postanowiłam się doradzić, mimo że to drugie dziecko zatem powinnam być trochę mądrzejsza.
      Mały od urodzenia spał kiepsko w nocy, ale przykłądowo jak zjadł o godz 20 do godz. 22 czasami nawet do 2 w nocy pospał.
      Od kilku tygodni jest masakra. W dzień nie pośpi ciągiem jak kiedyś 1 czy 2godz. tylko np. 15-20min., wózek się zatrzyma i znowu usypianie. Sprawia wrażenie ciągle niewyspanego.
      Je dużo mniej niż wcześniej.
      Kładę go spać o godz. 20, pośpi godz. i marudzi pociera nos, oczy, jest nerwowy i tak właściwe przez całą noc.
      Ślini się już od 1 miesiąca, wszystko wkłada do budzi, smaruje dziąsła, kiedyś miał lekką gorączkę. Jak ma mniej popuchnięte dziąsła ( co może jest moją wyobraźnią ) wyczułam palcem 2 zęby na przodzie.
      Czy któraś z Was dziewczyny miała/ma podobną sytuację? Bo nie wiem czy zwalać winę na ząbkowanie czy iść do lekarza.
      Bardzo dziękuję za pomoc
      Bartosz 19-4-2010
      4,5kg, obecnie 4m-ce 8,5kg

      Jak widac ladnie dzidzia przybiera na wadze wiec glodna raczej nie jest Jezeli dziasla napuchniete polecam masc dentinox + czopki viburcol… Moj maluch ma roczek i w nocy budzi sie srednio co 2h, czeste pobudki zaczely sie gdy zaczal zabkowac- pierwsze zabki przebily sie gdy mial 4,5 mies. od tamtej pory jeden za drugim wychodzi. W tej chwili mamy nowe gorne czaorki i czekamy na dolne 😉 NIe wiem czy pobudki napewno tylko przez zeby czy to juz taki typ tak czy inaczej moge tylko cierpliwie czekac az podrosnie i zacznie lepiej sypiac

      Znasz odpowiedź na pytanie: 4 m-czne dziecko budzi się co godzinę

      Dodaj komentarz

      Angina u dwulatka

      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

      Czytaj dalej →

      Mozarella w ciąży

      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

      Czytaj dalej →

      Ile kosztuje żłobek?

      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

      Czytaj dalej →

      Dziewczyny po cc – dreny

      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

      Czytaj dalej →

      Meskie imie miedzynarodowe.

      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

      Czytaj dalej →

      Wielotorbielowatość nerek

      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

      Czytaj dalej →

      Ruchome kolano

      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

      Czytaj dalej →
      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo
      Enable registration in settings - general