4 miesiace i rwie sie do siadania!!!

Moja olivka 27 istopada skonczy 4 miesiace, a jak sobie ja poloze na brzuchu pleckami to podnosi sie do calkowitego siadu i potrafi siedziec tak pare minut trzymajac sie moich palcow!!!i. Z lezenia jeszcze tego nie potrafi, ale jak ja biore na rece, to juz nie ulezy na plasko, tylko cwiczy miesnie brzucha i wygina sie do przodu jak bananek!!! Rodzina mowi, ze to jeszcze za wczesnie, ale co mam zrobic, przykuc ja gwozdziami, czy co??? Co Wy na to??? Czy Wasze dzieciaczki tez tak wczesnie zaczynaly???

11 odpowiedzi na pytanie: 4 miesiace i rwie sie do siadania!!!

  1. Re: 4 miesiace i rwie sie do siadania!!!

    No cóż moim zdaniem to tylko pogratulować
    Widocznie Oliwia to bardzo silna dziewczynka i jest w stanie przy twojej pomocy siedzieć.
    Ja bym jej na twoim miejscu nie zabraniała a wręcz zachęcała do takich ćwiczeń.

    Buziaczki

    Edysia z Natalką (25.08.04)

    • Re: 4 miesiace i rwie sie do siadania!!!

      zachecac to raczej nie, 4 miechy to wczesnie jak na siadanie. Jesli dziecko robi to w 100% samo, BEZ nieczyjej pomocy, potrafi samo usiedziec to ok, ale jesli nawet mama pomaga “tylko malusko” – to niedobrze. Siadanie dziecka nie wyglada jak robieine brzuszkow, pracuja zupelnie inne partie i grupy miesni a ciagnac do siadu za raczki dajemy nieprawidlowy wzorzec.
      pozdrawiamy
      emalka i Zuzka, ur.21.04.03

      • Re: 4 miesiace i rwie sie do siadania!!!

        ja jej nie ciagne, po prostu kiedy lezy ona na pleckach na moim brzuchu to podaje jej moje palce do trzymania, a ona sama sie podciaga do pelnego siadu, bez mojej pomocy. W zyciu bym sie nie odwazyla na sile ja sadzac, zwlaszcza w tym wieku, stad moje pytanie, bo mnie tez to sie wydaje zaskakujace!!!

        • Re: 4 miesiace i rwie sie do siadania!!!

          no wlasnie, w tym wieku to moim zdaniem za wczesnie na pokazywanie takich sztuczek – nawet jak sie sama podciaga – Ty dajesz jej palce, nie robi tego w 100% sama. To tak jak z chodzeniem za raczke, czy prowadzaniem niechodzacych dzieci. NIby same, a bez nas nie dadza rady. Nie przyspieszajmy, same nas zadziwnia jakie sa zdolne!
          pozdrawiamy
          emalka i Zuzka, ur.21.04.03

          • Re: 4 miesiace i rwie sie do siadania!!!

            Aśka zaczęła jeszcze wcześniej, a potem – przerzuciła się na turlanie, pełzanie, ostatnio podnosi się do raczkowania i… dalej nie siedzi. Różnie to bywa. Ja nie zachęcałam – mimo że siadała to wydawała mi się jakaś taka pokręcona i zgarbiona… bałam się..
            Pozdrawiam,

            • Re: 4 miesiace i rwie sie do siadania!!!

              Teraz sobie tak upodobala ta pozycje, ze jak sie ja polozy, to potrafi tak dlugo buczec, az sie jej nie wezmie!!! Ale tez staramy sie jej nie zachecac, po prostu ona dzwiga sie sama!!!

              • Re: 4 miesiace i rwie sie do siadania!!!

                Znaczy, że silna jest. Mój synek nauczył się siedzieć mając 4.5 miesiąca. Właściwie go nie sadzałam, kiedyś posadziłam i ze zdumieniem stwierdziłam, że się nie przewraca (bez oparcia oczywiście). Podciągał się też dosyć wcześnie, ale nie pamiętam dokładnie. Z tym tylko, że dzieci siadają z pozycji na brzuchu, więc ćwiczyć mięśnie brzucha może do woli, ale w ten sposób raczj nie usiądzie (jeszcze nie teraz)

                Kra i Wiktorek (19.11.2003)

                • Re: 4 miesiace i rwie sie do siadania!!!

                  Kacperkowi brakowalo 3 dni do skonczenia 4 mcy jak zaczal sie podciagac sam do siadania, w wieku 5 miesiecy siedzial zupelnie sam tylko czasami sie przewracal, a w wieku 6 mcy mogl juz siedziec sam pol dnia i nie przewracal sie wcale. Moj lekarz na to pozwalal.

                  Kacperek 12.02.04

                  • Re: 4 miesiace i rwie sie do siadania!!!

                    Emilka tez sie rwala – potem przestala.
                    Jesli dziecko samo sie wyrywa (bez namawiania), to nic nie zrobisz – widocznie juz czas.

                    • Re: 4 miesiace i rwie sie do siadania!!!

                      Podciąga się przy Twojej pomocy a nie siada sama. To jest różnica 🙂 Ja k nie dasz palców to pewnie nie usiądzie. Poczekaj, niedługo zrobi to sama.

                      Iwona i 20 m Sebuś

                      • Re: 4 miesiace i rwie sie do siadania!!!

                        wlasnie, ze ciagnie sie sama glowa do przodu, ja podaje jej palce, a wlasciwie sama za nie lapie, kiedy trzymam rece przy niej do asekuracji. Piszecie tu tak, jakbym nie widziala roznicy ciagniecia dziecka za raczki do siadania a dzwigania sie jej samej.

                        Znasz odpowiedź na pytanie: 4 miesiace i rwie sie do siadania!!!

                        Dodaj komentarz

                        Angina u dwulatka

                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                        Czytaj dalej →

                        Mozarella w ciąży

                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                        Czytaj dalej →

                        Ile kosztuje żłobek?

                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                        Czytaj dalej →

                        Dziewczyny po cc – dreny

                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                        Czytaj dalej →

                        Meskie imie miedzynarodowe.

                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                        Czytaj dalej →

                        Wielotorbielowatość nerek

                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                        Czytaj dalej →

                        Ruchome kolano

                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                        Czytaj dalej →
                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                        Logo
                        Enable registration in settings - general