4-miesięczne dziecko- czy nie za długo śpi??

Witam wszystkie Forumowiczki!
Moje dziecko za kilka dni kończy 4 miesiące. Jak długo Wasze dzieci spały w nocy w tym wieku?
U nas ten czas stopniowo się wydłużał i ogólnie wyglądało to tak:
1 miesiąc: od 2:00 do 4:00
2miesiąc:od 1:00 do 5:00
3 miesiąc: od 24:00 do 7:00

Teraz śpi już przeważnie od 22, 22:30 do 8 rano! I dodam, że nie budzi się już od co najmniej 1,5 miesiąca na nocne karmienie. Do tej pory karmiłam piersią, jedynie na noc dostawała butelkę, od 2 tygodni przechodzimy już na butelkę bo mam coraz mniej pokarmu i mała ostatnio kiepsko przybiera.
I mam pytanie do doświadczonych mam: czy dziecko w tym wieku powinno spać aż tak długo?? Czy to normalne? Wydaje mi się że jest ok, bo mała bardzo mało śpi w ciągu dnia, nie ma mowy o żadnej dłuższej drzemce jedynie kilka takich po ok 15 min. i ostatnio jedna trochę dłuższa po południu ok 40 min.
Jest się czym martwić? Lekarz mówi że to niespotykane ale nie widzi w tym nic złego, kazał ostatnio budzić wcześniej na karmienie bo słabo przybierała, ale ja myślę, że to przez mój zanikający pokarm. Mam też wrażenie, że po nocy nadrabia później jedzenie, je średnio co 2,5 godz.
Co o tym myślicie??

11 odpowiedzi na pytanie: 4-miesięczne dziecko- czy nie za długo śpi??

  1. Lekarz twierdzi że słabo przybiera tzn ile waży, lub na którym jest centylu??

    ja bym się tylko cieszyłą że tak ładnie śpi w nocy, mój spał kiesko w dzień i w nocy

    co do pobudek to zacznie choć nie koniecznie jak zacznie ząbkowąć, przeżywać wydarzenia z dnia, więc spij póki masz szansę 🙂

    • Zamieszczone przez Majeczka1
      Lekarz twierdzi że słabo przybiera tzn ile waży, lub na którym jest centylu??

      ja bym się tylko cieszyłą że tak ładnie śpi w nocy, mój spał kiesko w dzień i w nocy

      co do pobudek to zacznie choć nie koniecznie jak zacznie ząbkowąć, przeżywać wydarzenia z dnia, więc spij póki masz szansę 🙂

      Zgadzam się – nic tylko się cieszyć z długiego,nieprzerwanego snu!

      • o tak zazdroszcze

        choc znam dzieciaki co juz od noworodka pieknie przesypiały całe noce
        takze nie ma sie czym martwic

        • Moja młodsza córka właśnie w 4 miesiącu zaczęła przesypiać całe noce i też słabo przybierała na wadze. Do tej pory pięknie śpi i…dalej słabo przybiera

          Starsza za to darła się pół nocy i też źle przybierała. Zdecydowanie wolę pierwszą opcję

          Ciesz się więc, że mała śpi, zwłaszcza, że nie ma drzemek w ciągu dnia.

          • Zamieszczone przez k.j
            o tak zazdroszcze

            choc znam dzieciaki co juz od noworodka pieknie przesypiały całe noce
            takze nie ma sie czym martwic

            Moje 😀

            Od maleńkości przesypiała mi całe noce i tak jest po dzień dzisiejszy. Ja się nie przejmowałam, bo też mogłam się wysypiać.

            • Ciesz się z długiego snu 🙂

              • uff 🙂 no to mi ulżyło. Nie byłam już pewna że wszystko jest ok, wszyscy się dziwią że tak długo śpi. Nie wiem czy faktycznie słabo przybiera, była malutka jak się urodziła, bo tylko 2400, mówi się, że dziecko do 4 mca powinno podwoić wagę. Właśnie kończy 4 mce i waga 5200, więc teoretycznie tak powinno być

                • moja córcia tez przesypiała w wieku 4mc całą noc i raczej mnie to nie martwiło.. a z tą wagą, że powinna podwoić… hm… moja podwoiła dopiero w 6mc życia (jak się urodziła miała 3790g) i pediatra wcale nie była tym zdziwiona, twierdziła, że wszystko ok.

                  • ciesz się tym że dziecko ładnie śpi i ty możesz się wyspać…tym bardziej że piszesz że w dzień nie śpi….
                    Mój dwu latek w nocy śpi od około 21-22 do 7-8 rano a w dzień potrafi spać 3-4h

                    • Moja mała od nowości przesypiała całe noce ku naszej wielkiej radości
                      nie masz się co niepokoić

                      • Mój Wojtek jak wychodziliśmy ze szpitala ważył 2650 – teraz już 5,5 i w nocy śpi od 22:00 do 4-5 😉 od jakiegoś tygodnia

                        Znasz odpowiedź na pytanie: 4-miesięczne dziecko- czy nie za długo śpi??

                        Dodaj komentarz

                        Angina u dwulatka

                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                        Czytaj dalej →

                        Mozarella w ciąży

                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                        Czytaj dalej →

                        Ile kosztuje żłobek?

                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                        Czytaj dalej →

                        Dziewczyny po cc – dreny

                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                        Czytaj dalej →

                        Meskie imie miedzynarodowe.

                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                        Czytaj dalej →

                        Wielotorbielowatość nerek

                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                        Czytaj dalej →

                        Ruchome kolano

                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                        Czytaj dalej →
                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                        Logo
                        Enable registration in settings - general