4 PUNKTY W SKALI APGAR

MOJE DZIECKO URODZIŁO SIĘ Z CZTEROMA PUNKTAMI W SKALI APGAR CZYLI Z NIEDOTLENIENIEM,PRAKTYCZNIE BIŁO MU TYLKO SERDUSZKO. STAN JEGO SPOWODOWANY BYŁ KOMPLIKACJAMI OKOŁOPORODOWYMI TZN. PRZED SAMYM PRZYJŚCIEM NA ŚWIAT OPĘTLIŁ SIĘ PĘPOWINĄ WOKÓŁ SZYJKI I KARCZKU.DOBRZE,ŻE PORÓD BYŁ BARDZO KRÓTKI-DLATEGO MÓJ SYNEK ŻYJE. MAM PROŚBĘ DO TYCH MAM CO PRZEZ TO PRZESZŁY. NAPISZCIE JAK TO SIĘ MA DO PRZYSZŁOŚCI,CZY WASZE DZIECI NORMALNIE SIĘ ROZWIJAŁY,JAK WYGLĄDAŁA SPRAWA Z NAPIĘCIEM MIĘŚNIOWYM,CZY KIEROWANO WAS NA REHABILITACJE?BĘDĘ WDZIECZNA ZA UWAGI,SPSTRZEŻENIA I WSKAZÓWKI. MAM NADZIEJĘ,ŻE WASZE HISTORIE I MOJA ZAKOŃCZĄ SIĘ SZCZĘŚLIWIE.

Ela z Oskiem (26.04.2003r.)

36 odpowiedzi na pytanie: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

  1. Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

    Witaj Elu niestety przynajmniej ja nie mogę Ci pomóc ale musisz być dobrej myśli wszystko napewno będzie dobrze.Wiesz moja Karolina dostała 10 pkt. a mimo to miała niedowład prawej rączki wcale ją nie ruszała -miałam poród kleszczowy i dziecko ucierpiało a jednak nie wzieli tego pod uwagę..uśmiechnij się wszystko będzie dobrze 🙂
    pozdrawiamy

    Kasia i Karolinka

    • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

      Mój Piotruś też był obwinięty pępowiną dostał najpier 7 pkt potem 9 miał niedotlenienie i jeszcze doszła do tego infekcja. podawali mu antybiotyki przez tydzień po porodzie. Mielśmy skierowania do chyba wszystkich lekarzy neurolg, kardiolog, ortopeda, laryngolog. Teraz mały ma już 4 miechy i wzystko jest ok. Nie martw się wszystko będzie dobrze nasi synowie są w prawie w tym samym wieku.
      Pozdrowienia Ania i Piotruś 28.04.03

      Anna

      • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

        czesc!!!!! Moja kolezanka urodzila dziecko z 2 punktami i dzialo sie u niej to samo co u Ciebie w trakcie porodu tyle, ze u niej skonczyl sie porod cesarka. Oliwia (jej coreczka) ma teraz 10 miesiecy i jest normalnym dzieckiem, rozwija sie tak jak jej rowiesnicy. Ja mysle, ze nie masz sie czym martwic. Ja jestem fizjoterapeutka z wyksztalcenia i wiem z doswiadczenia, ze skala Apgar nie jest do konca trafna- chodzi mi o to, ze widzialam dzieci z porazeniem mozgowym ktore mialy wlasnie te 10 punktow. Przyklady mozna mnozyc….. Naprawde glowa do gory- zobaczysz wszystko bedzie dobrze!!!!!!!!!!!!!!

        Malgosia i Maksio (27.03.2003)

        • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

          Znam co najmniej 2 chłopców z niską punktacją poporodową. U jednego z nich neurolog nie stwierdził żadnych zmian. Jets obecnie ruchliwym 3latkiem.
          U drugiego zalecono terapię Vojtą. To była katorga dla obu stron (rodziców i niego) ale został wyprowadzony, Teraz ma 7 lat, idzie do szkoły, zapowiada się na mądrego chłopca – niemniej jednak rodzice sporo z nim pracowali.
          JEśli o kontroli neurologicznej i metodach ( m. in. Vojty) chciałabyś poczytać to poszukaj na forum – pamiętam,że dziewczyny pisały.
          Mój synek miał 7 apg, ale też byłam w gotowości i pamiętałam o neurologu.

          Madzia z Igą ( 7 lat) i Filem (4)

          • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

            Ja nie moge pomóc ale trzymam kciuki i wiem żę będzie wszystko dobrze za pare tygodni..

            ola i ta panna:

            • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

              Ja się urodziłam z niedotlenieniem i jest ok…..mimo, że wtedy nie zalecali żadnej rehabilitacji……oczywiście teaz jest inaczej……..piszę to tylko po to, żeby Cię podnieść na duchu……

              Julka i 14 miesięczny Karolek

              • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

                DZIĘKI DZIEWCZYNY!!! CHYBA OD ŻADNEGO LEKARZA NIE USŁYSZAŁAM TYLE SŁÓW POCIESZENIA CO NA TYM FORUM OD WAS,KAŻDY TYLKO POWTARZA,ŻE ZOBACZYMY JAK DZIECKO PÓJDZIE “NA NÓŻKI”.OBIECUJĘ MELDOWAĆ JAK SIĘ WSZYSTKO POTOCZY,BO NAPRAWDĘ PODNIOSŁYŚCIE MNIE NA DUCHU.JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ,DZIĘKUJĘ,DZIĘKUJĘ!!!

                Ela z Oskiem (26.04.2003r.)

                • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

                  Sama skala o niczym nie mówi. Tak jak pisały dziewczyny sa dzieci z 10 pkt. i rehabilitowane i z małą ilością pkt. zupełnie zdrowe. Ja jednak dmuchałabym na zimne. Niektóre rzeczy mogą pojawić się za kilka lub nawet kilkanaście lat. Lepiej chyba teraz wybrać się do dobrego neurologa.
                  Mamy wielką nadzieję, że wszystko będzie ok. czego z całego serca WAM życzymy.

                  Ps. Dziecko mojej koleżanki urodziło sie na 5 pkt. Rokowania były straszne, ale je wyćwiczyła i jest super. “Chłop jak świca”
                  Mój KONRAD na 6 pkt. i ćwiczymy. Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem. Pisz na priv.

                  • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

                    Moja siostrzenica urodziła się z 1 punktem Apgar. Dziś ma 3,5 roku i jest bardzo bystrą, ruchliwą i wygadaną dziewczynką.
                    Marek i Zosia (30.03.03)

                    • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

                      mój synekotrzymał 9-2-9 punktów…od 3 do 5 minuty nie oddychał i otrzymał jedynie dwa punkty za czynność serca….lekarze (a pytaliśmy 4 różnych) odpowiedzieli, że nie będzie to miało wpływu na jego rozwój – lecz mimo to w 6 tygodniu życia idziemy na USG główki…
                      jedyne co zrobiono w szpitalu to zabrano go natychmiast po przywróceniu oddechu na blok obserwcyjny, a po 24 godzinach był juz ze mną..

                      Mimo, że wszyscy lekarze mnie uspokajają to i tak nie mogę przestać o tym myśleć i bardzo się martwię, a te minuty, kiedy go przywracono mu oddech..były najgorszymi w moim życiu..
                      Pozdrawiam i proszę napisz ile punktów otrzymał Twój Skarb w 1, 3, i 5 minucie.

                      Rudasek i Mikołajek 16.08.2003

                      • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

                        znam te straszne minuty,kiedy jest przywracany oddech dziecku.mojego synka lekarz musiał odśluzować,intubować, zastosować sztczną wentylację oraz podawać tlen/aż przez 360minut/ i antybiotyki.
                        w 1-szej minucie-4,w 3-ciej-5,w 5-tej-6,w 10-tej-8 punktów w skali apgar.odnośnie usg główki,to ja byłam z dzieckiem jak miało niecały miesiąc. Na szczęście wszystko było o.k.później niecałe dwa miesiące i wizyta u neurologa-diagnoza:wzmożone napięcie mięśniowe,ale jeszcze w normie i najbliższy piątek kontrola.jak usłyszę jakieś ciekawe wskazówki to dam znać na forum.trzymaj się cieplutko,ty i twoje maleństwo oczywiście.

                        Ela z Oskiem (26.04.2003r.)

                        • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

                          Szymko miał 4-6-8 punktów i nikt mi nie powiedział w szpitalu, że kontrolnie należy pójść do neurologa, i patrzeć na dziecko, jednak NIECH ŻYJĄ KOLEŻANKI, zwłaszcza te wiedzące wszystko i byłam jednak u neurologa, który potarmosił małego, powyginał i nie stwierdził nic, teraz Szymko ma ponad dwa lata i fakt, że nie mówi za wiele ale zaczął szybko przemieszczać się ( w wieku pół roku raczkował) a to podobno ma wpływ na rozwój mowy, że dzieci ruchliwe są bardziej małomówni, tak, że się nie stresuję, narazie a potem zobaczymy.
                          pozdrawiam

                          • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

                            Kochana!
                            To bardzo dobrze ze maluszek tak szybko sie pozbieral i doszedl do 8 pkt 🙂
                            To znak ze nic nie zostalo uszkodzone

                            A wzmozone napiecie miesniowe to czasem taka “uroda” dziecka ale oczywiscie trzeba to kontrolowac

                            smoki i Dawidek (11 miesięcy i 3/4)

                            • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

                              Moja koleżanka urodziła w ósmym miesiącu ciąży, z 3 punktami. Teraz dziecko ma 3 latka i jest wszystko w porządku. Wygląda na 4 latka i bardzo dobrze się rozwija.Więc się nie martw na zapas, głowa do góry.
                              pozdrawiam

                              Dorota i Kinga (6 i 1/2 m-ca)

                              • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

                                cześć, ja urodziłam się z takimi samymi komplikacjami, jak u Twojego Dziecka. To znaczy równiez byłam owinięta pępowiną, z tm że dostałam 1 punkt w skali Apgar- i to właśnie ten jeden jedyny za akcję serca.
                                Już po PARU latach mojego życia mogę z czystym sumieniem ośwadczyć Ci, ż akurat u mnie nie pozostawiło to absolutnie żadnych śladów. Poza tym, że jestem nie najwyższa, ale to pewnie dlatego, że jeszcze dodatkowo urodziłam się za wcześnie. A jak wiadomo, w ostatnich tygodniach “przebywania w brzuchu” wzrost jest najbardziej intensywny.
                                Oczywiście nie moge Cię zapewnić, że i u Ciebie nie odbiję się to na “przyszłości”, bo tu chyba nie ma reguły…..
                                Bądż dobrej myśli :))
                                3mam kciuki, żeby wszystko ułożyło się dobrze! :))

                                Serdecznie Pozdrawiam 🙂
                                Karolcia_

                                • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

                                  moje dziecko urodziło się z 5 pkt -trudno mi teraz wymieniać co jej byłoale w jej książeczce są tego dwie strony, łącznie z owiniętą pępowiną.Do tego miała taką niską hemoglobinę że wyników nie wydali tylko trzeba było jeszcze raz powtórzyć badania-i wyszło to samo. Przez 2 tygodnie szukali przyczyny i znaleśli -dziecko przepompowało swoją krew do mnie- dzieki czemu ja w ciąży miałam 15 hemoglobiny. Te 16 dni w szpitalu-koszmar, a dzisiaj mała ma 10 miesięcy i jest super dziewczyną,a co najważniejsze jest zdrowa. Nic się nie przejmuj a wszystko będzie dobrze. Nie ukrywam że ciagle ją obserwuję i każdy sygnał sprawdzam u lekarza, ale póki co rozwija sie świetnie, krew rownież dobra.
                                  pozdrawiam i życzę Ci również tego

                                  zulu i wiktoria (29 październik 2002r.)

                                  • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

                                    JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ WAM DZIEWCZYNY ZA SŁOWA POCIESZENIA.JESTEM WŁAŚNIE PO WIZYCIE U NEUROLOGA I MELDUJĘ CO NA NIEJ USŁYSZAŁAM.OTÓŻ NAPIĘCIE MIĘŚNIOWE(A SZCZEGÓLNIE LEWA STRONA)JEST TROSZKĘ ZA BARDZO WZMOŻONE. PRAWDOPODOBNIE OSKAR WYRÓSŁBY Z TEGO,ALE NA WSZELKI WYPADEK PAN DOKTOR SKIEROWAŁ NAS NA REHABILITACJĘ,ŻEBY NP.OSKAREK NIE CHODZIŁ BRZYDKO(NIE WYKOŚLAWIAŁ BUCIKÓW)A OPRÓCZ TEGO JEST!!!!!!!!! WSZYSTKO W PORZĄDKU!!!!!!!JESZCZE RAZ WAM DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE W CHWILACH ZAŁAMANIA.DO USŁYSZENIA NA FORUM.

                                    Ela z Oskiem (26.04.2003r.)

                                    • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

                                      bardzo się cieszę i pisz jak coś nowego będzie u Was.
                                      pozdrowionka

                                      Rudasek i Mikołajek 16.08.2003

                                      • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

                                        Julka po urodzeniu miała 6 punktów (efekt zbyt późnej decyzji o wykonaniu cięcia cesarskiego)… ale już po paru minutach doszła do 10…
                                        Bacznie obserwowałam jej rozwój, czy nie ma jakiś nieprawidłowości. Na szczęście rozwija się lepiej, niż rówieśnicy.
                                        Tobie proponuję to samo i wizyty u neurologa…

                                        [i] Asia i Julia (13 m-cy)

                                        • Re: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

                                          Ja jeszcze coś dorzucę na pociechę. Moja bratanica urodziła się w marcu w zamartwicy – dostała 1 punkt Apgara !!! W nadchodzącą sobotę kończy 6 miesięcy i wiesz co? Jest z nią wszystko w porządku. Oczywiście nie obywa się od co miesięcznych wizyt u pani neurolog, ale od samego początku z Niunią nie było praktycznie żadnych problemów (troszeczkę skręcała ciałko na prawą stronę, ale przy lekkich ćwiczeniach w domku w tydzień wszystko wróciło do normy). Straszono nas porażeniem mózgowym, padaczką itd, a wszystko to okazało się dmuchaniem na zimne. Dziś Niunia jest wspaniałą, zdrowiutką pogadną i całkowicie normalnie rozwijającą dziewczynką, która w niczym nie odstaje od jej rówieśników – może w niektórych przypadkach wręcz ich prześciga. Tak więc sama widzisz – z 1 punktem urodzeniowym, a nic się nie dzieje i u Was na pewno też tak będzie.

                                          Duża buźka

                                          gacka i Kruszynka (19.03.04)

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 4 PUNKTY W SKALI APGAR

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general