4-ty dzień z temperaturą, a dzisiaj doszedł brak apetytu.

Witam,
Jestem ojcem 15mies Filipka. Do niedawna chłopak był okazem zdrowia. Zawsze miał ochotę wrzucić coś na ząbek i bardzo rzadko grymasił, czy płakał. Od 4-ech dni gorączkuje (do 40 st. a po zbiciu spada do 38) bez żadnych innych objawów, a dzisiaj nic nie chce wziąć do buzi. Byłem z nim u lekarza ale niewiele pomógł. Stwierdził, że gardło, uszy i oskrzela czyste, więc może być problem z brzuszkiem. Tylko, że do tej pory jadł normalnie…
Czy ktoś z was miał również taką sytuację?

Zdesperowany tatuś.

9 odpowiedzi na pytanie: 4-ty dzień z temperaturą, a dzisiaj doszedł brak apetytu.

  1. czy lekarz przepisał dziecku jakieś leki?
    byc może, jesli lekarz wykluczył gardło, uszy i oskrzela, jest to infekcja wirusowa
    przechodził trzydniówkę?

    • Przepisał Nifuroksazyd, Kazał dawać probiotyki i Smektę.
      Miał wczoraj 5 rzadkich czarnych stolców. Dzisiaj już tylko 2 (luźne ale już wyglądały zwyczajnie z lekkim śluzem).
      czarne stolce mogą świadczyć o wynaczyniającej się krwi do układu pokarmowego ale lekarz kazał czekać do jutra. pewnie liczy na 3dniówkę bo jeszcze jej nie przechodził.
      Jutro z samego rana jadę z nim do szpitala i bez prześwietlenia i usg nie wyjdę. Boję się, że mógł coś połknąć.
      W tej chwili ma 37,8 st. i właśnie się wybudził w bardzo dobrym humorze. Spróbuje mu wcisnąć jakąś kaszkę.
      Dobranoc i pozdrawiam.

      • mojej koleżanki córka tak miała, gorączkowała ponad miesiąc, miała robione przeróżne badania, które wychodziły ok, w końcu pediatra skierowała do szpitala i tam po głebszej diagnostyce okazało sie, że dziewczynka przechodzi bezobjawowe zapalenie płuc

        zyczę zdrówka i prawidłowo postawionej diagnozie

        • Zamieszczone przez WerBla
          mojej koleżanki córka tak miała, gorączkowała ponad miesiąc, miała robione przeróżne badania, które wychodziły ok, w końcu pediatra skierowała do szpitala i tam po głebszej diagnostyce okazało sie, że dziewczynka przechodzi bezobjawowe zapalenie płuc

          zyczę zdrówka i prawidłowo postawionej diagnozie

          Liwka tak samo, miała 4 mce jak się zaczęło. Miała podobne objawy + wymioty. Jak nie przechodziło po eurespalu, dawali antybiotyk na chybił trafił, przechodziło na parę dni i od nowa. W końcu wymusiłam na sorze prześwietlenie płuc i wyszło szydło z worka. Antybiotyk celowany 10 dni i od tej pory spokój 🙂 Bezosłuchowe zapalenie płuc istnieje, choć niektórzy lekarze się z tym nie zgadzają…

          • Zamieszczone przez Bartolomeo
            Witam,
            Jestem ojcem 15mies Filipka. Do niedawna chłopak był okazem zdrowia. Zawsze miał ochotę wrzucić coś na ząbek i bardzo rzadko grymasił, czy płakał. Od 4-ech dni gorączkuje (do 40 st. a po zbiciu spada do 38) bez żadnych innych objawów, a dzisiaj nic nie chce wziąć do buzi. Byłem z nim u lekarza ale niewiele pomógł. Stwierdził, że gardło, uszy i oskrzela czyste, więc może być problem z brzuszkiem. Tylko, że do tej pory jadł normalnie…
            Czy ktoś z was miał również taką sytuację?

            Zdesperowany tatuś.

            a moze jednak sprawy gardlowe? u nas zawsze sie tak zaczyna, goraczka nic wiecej… potem dochodzi brak apetytu, potem lekki kaszel, katar i dopiero wtedy widac ze gardlo zawalone. dawaj syrop z cebulu, czosnku i cytryny. wit C i jesli gardlo hasco sept. moze obejdzie sie bez antybiotyku

            • Nie miałem kiedy zaktualizować wątku bo całymi dniami siedzę z dzieckiem w szpitalu.
              Niestety na gorączce się nie skończyło 🙁 Dzisiaj Fifi jest już tam piąty dzień. Jest pokłuty na rączkach i nóżkach (miał w 3 miejscach wenflony). CRP bardzo wysokie 44,7 mg/l powiększona śledziona i krew utajona w kale. Były 2x USG, rentgen i nic nie wyszło. Prawdopodobnie zaczęło się od 3dniówki i między czasie coś jeszcze podłapał. Myślano, że jest to rotawirus ale po badaniach go wykluczono. W tej chwili lekarze obstawiają zakażenie przewodu pokarmowego. Jutro ma mieć robione dodatkowe badania aby określić miejsce krwawienia (badanie izotopowe). To kończę na dzisiaj i wracam do szpitala.
              Tata.

              • [QUOTE=Bartolomeo;4153879]Nie miałem kiedy zaktualizować wątku bo całymi dniami siedzę z dzieckiem w szpitalu.
                Niestety na gorączce się nie skończyło 🙁 Dzisiaj Fifi jest już tam piąty dzień. Jest pokłuty na rączkach i nóżkach (miał w 3 miejscach wenflony). CRP bardzo wysokie 44,7 mg/l powiększona śledziona i krew utajona w kale. Były 2x USG, rentgen i nic nie wyszło. Prawdopodobnie zaczęło się od 3dniówki i między czasie coś jeszcze podłapał. Myślano, że jest to rotawirus ale po badaniach go wykluczono. W tej chwili lekarze obstawiają zakażenie przewodu pokarmowego. Jutro ma mieć robione dodatkowe badania aby określić miejsce krwawienia (badanie izotopowe). To kończę na dzisiaj i wracam do szpitala.

                Witam
                Zdrowia życzę i wytrzymałości w szpitalu.
                Ja tylko dodam na pocieszenie że my CRP mieliśmy ponad 300.
                CRP na poziomie 44 to oczywiście wysokie ale bez paniki – takie bywa i przy zwykłej infekcji.

                • Po takim CRP można powiedzieć tylko tyle, że jest to infekcja bakteryjna a nie wirusowa. A niestety może być spowodowana przez groźną bakterię jak w moim przypadku. U mnie nigdy CRP nie skoczyło wyżej niż 44 (robię badania co 2 tyg.), a mam zakażenie kości gronkowcem złocistym metycylinooposnym (MRSA), który jest niewrażliwy na większość antybiotyków. Niestety 15 miesięcy temu miałem poważny wypadek komunikacyjny i do dzisiaj borykam się widmem amputacji kończyny. Dzięki paru śrubkom i gwoździu w szpiku, który dodatkowo uwalnia antybiotyk, mogę w miarę normalnie chodzić.
                  Mam też dobre wieści. wczoraj nie stwierdzono u Filipka krwi w kale a CRP spada.
                  Jest już na poziomie 12mg/l (8 dzień na antybiotykach).
                  Myślę, że na dniach będziemy w domu. Po świętach idę ja na wymianę gwoździa, więc do tego czasu musi się wyrobić. Nie ma wyjścia 🙂

                  • Zamieszczone przez Bartolomeo
                    Po takim CRP można powiedzieć tylko tyle, że jest to infekcja bakteryjna a nie wirusowa. A niestety może być spowodowana przez groźną bakterię jak w moim przypadku. U mnie nigdy CRP nie skoczyło wyżej niż 44 (robię badania co 2 tyg.), a mam zakażenie kości gronkowcem złocistym metycylinooposnym (MRSA), który jest niewrażliwy na większość antybiotyków. Niestety 15 miesięcy temu miałem poważny wypadek komunikacyjny i do dzisiaj borykam się widmem amputacji kończyny. Dzięki paru śrubkom i gwoździu w szpiku, który dodatkowo uwalnia antybiotyk, mogę w miarę normalnie chodzić.
                    Mam też dobre wieści. wczoraj nie stwierdzono u Filipka krwi w kale a CRP spada.
                    Jest już na poziomie 12mg/l (8 dzień na antybiotykach).
                    Myślę, że na dniach będziemy w domu. Po świętach idę ja na wymianę gwoździa, więc do tego czasu musi się wyrobić. Nie ma wyjścia 🙂

                    A wancomycyna nie pomogła?
                    Jak na MRSA to CRP masz niskie – oby tak dalej – a co to za uwalniany lek w kolanie?

                    Znasz odpowiedź na pytanie: 4-ty dzień z temperaturą, a dzisiaj doszedł brak apetytu.

                    Dodaj komentarz

                    Angina u dwulatka

                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                    Czytaj dalej →

                    Mozarella w ciąży

                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                    Czytaj dalej →

                    Ile kosztuje żłobek?

                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                    Czytaj dalej →

                    Dziewczyny po cc – dreny

                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                    Czytaj dalej →

                    Meskie imie miedzynarodowe.

                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                    Czytaj dalej →

                    Wielotorbielowatość nerek

                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                    Czytaj dalej →

                    Ruchome kolano

                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                    Czytaj dalej →
                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                    Logo
                    Enable registration in settings - general