41-letnia w ciąży

Mam 41 lat, jestem w 12 tygodniu ciąży. Proszę o wiadomości od osób w przyblizonym wieku. Jak znosiłyście okres ciąży i poród? Jest to moja pierwsza ciążą. Pozdrawiam wszystkie wiekowe mamy.

10 odpowiedzi na pytanie: 41-letnia w ciąży

  1. Re: 41-letnia w ciązy

    moje gratulacje 🙂 ja co prawda nie mam jeszcze tylu lat co ty ale moja mama miała 40 jak urodziła moją siostrę a babcia (od strony ojca) najmłodszego wójka urodziła mając 43 lata 🙂 moja mama jak była w ciąży bardzo dobrze się czuła, nie miała mdłości i pracowała zawodowo (na PKP) jedynym mankamentem było to że do piątego miesiąca miała regularne miesiączki…. no ale moja siostra w lutym skończy 14 lat i jest zdrową dziewczynką 🙂 tak że się nie martw tylko się ciesz że twoje koleżanki to będą już babcie a ty ciągle młoda mama 🙂

    A które to twoje dziecko jeśli to nie tajemnica??? bo jak pierwsze to musisz bardzo na siebie uważać, i pilnuj badań, to chyba najważniejsze jest 🙂

    Powodzenia 🙂

    Człowiek uśmiechnięty jest bogatszy… o uśmiech 🙂

    • Re: 41-letnia w ciązy

      Ja również gratuluję!!!
      Jestem troszkę młodsza (33 lata) i też jestem pierwszy raz w ciąży. Teraz to już 9-ty miesiąc i muszę przyznać że całą ciążę znosiłam bardzo dobrze. Żadnych zagrożeń plamień itd. Jeszcze tydzień temu chodziłam do pracy co prawda nie na cały dzień tylko na kilka godzin ale to znak że było ok. Teraz w 9 -tym miesiącu jest już ciężko ale pod koniec to i 20-latki narzekają.
      Jednocześnie w rodzinie chodziła w ciąży dziewczyna o 10 lat młodsza ale czuła się dużo gorzej i od początku ciąży była na zwolnieniu. Ona już urodziła 3 tyg wcześniej a ja jeszce się trzymam 😉
      Jeśli ogólnie jesteś w dobrej kondycji to nie powinnaś mieć problemów. Kilka miesięcy temu koleżanka urodziła zdrowego synka (pierwsze dziecko) mając 37 lat i tez nie miała żadnych nadzwyczajnych dolegliwości.
      Mieszkałam kiedyś w Szwecji u pewnego małżeństwa ona 68 lat a mąż 72 lata a ich dzieci miały 18 i 15 lat. Dzieci zdrowe i mama mimo wieku w całkiem dodbej kondycji.
      Więc jak ma być dobrze to będzie niezależnie od wieku.
      Ja myślę że ważne jest nastawienie. Ja podchodzę bardzo pozytywnie i staram się nie wymyślać nic na zapas.
      Trzymaj się zdrowo i daj znać jak przebiega Twoja ciąża.

      • Re: 41-letnia w ciąży

        Przede wszystkim gratuluję. Ja też jestem najstarszą “młodą” mamą w moim wątku kwietników, ale do ciebie jeszcze troszkę mi brakuję. Ale to nic. Przekonasz się, że wiek tu nie ma nic do rzeczy. Dolegliwości mogą pojawiać się bez względu na to czy masz 18, 28 czy 42 lata. Właściwie to możesz się cieszyć, bo na pewno twoja ciąża będzie lepiej monitorowana ( taki przywilej mamuś po 35 roku życia ). Ja mam 33 lata i niestety nie jestem urodzoną mamuśką, ciągle mi coś dolega. Ale i tak nie jest najgorzej, bo 7 lat temu, przy mojej pierwszej ciąży musiałam leżeć plackiem od 4 miesiąca, a teraz przynajmniej mogę się poruszać. U Ciebie na pewno wszystko będzie OK. Zresztą, na każdą dolegliwość są jakieś sposoby.
        Daj znać jak się czujesz i w którym tygodniu jesteś.
        Pozdrawiam brzuszków.

        • Re: 41-letnia w ciązy

          ŻYCZĘ CI WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !
          SZCZĘŚLIWEGO DONOSZENIA CIĄŻY I SZCZĘŚLIWEGO ROZWIĄZANIA !!!
          ANETA &

          • Re: 41-letnia w ciązy

            Gratuluję 🙂 uwazaj na siebie i dzidzię 🙂

            • Re: 41-letnia w ciązy

              przepraszam, nie doczytałam że to twoja pierwsza ciąża, tak to jest jak czteroletni maniak komputerowy wisi nad głową i marudzi o kompa….

              jeszcze raz gratuluję, mam nadzieję że twój niuniuś urodzi się z APGAR10 czego serdecznie życzymy 🙂

              Basia, Tymek i wrześniowa Kuleczka 🙂

              Człowiek uśmiechnięty jest bogatszy… o uśmiech 🙂

              • Re: 41-letnia w ciązy

                Witam i gratuluję.
                Moja koleżanka urodziła dziecko (pierwze) mając 38 lat. W dodatku bez stałej opieki medycznej, bo w tym czasie pracowali na czarno zagranicą. Wrócili do kraju na miesiąc przed rozwiąniem (w międzyczasie bywali od czasu do czasu, chyba ze 3 razy w ciągu ciązy).
                Samą ciążę znosila bardzo dobrze, brała tylko kwas foliowy a potem witaminki. Do końca 8 miesiąca pracowała fizycznie. Urodził się zdrowy i silny chłopiec. Teraz ma ponad dwa latka.
                A we wrześniu urodziła dziewczynkę moja kuzynka – też ma 38 lat. Pierwsze dziecko. Troche plamiła w ciązy, raz musiała poleżeć tydzień w szpitalu. Dziewczynka urodziła się zdrowa, ale maleńka (choc o czasie). Myślę, że tutaj znaczenie miał stan zdrowia mojej kuzynki 9ogólny, nie związany bezpośrednuio z wiekiem). Dzisiaj mała ma już prawie pięć miesięcy, szybko przybiera i dobrze się rozwija.

                Nie ma żadnej gwaracji na to, że ciąża w wieku 18 lat będzie bezproblemowa i przyjemna, a to w wieku 40 lat – z powikaniami i męcząca dla akobiety. To sprawa bardzo indywidulana.

                Życzę, aby w Twoim przypadku wszytsko przebiegało bez problemu. Myśl pozytywnie, bo to bardzo ważne, a my będziemy Cię wspierać.

                TickerFactory.com/ezt/d/1;10003;40/st/20060916/k/16e3/preg.jpg[/img]

                M&Marta 07.09.04 i Wrześniątko

                • Re: 41-letnia w ciązy

                  Gratuluję z całego serca. Moge na podtrzymanie na duchu powiedzieć że Mama mojej koleżanki ze studiów w wieku 42 lat zaszła w ciążę. Z wielką zazdrością przypominam sobie jak ona wtedy wyglądała… Czuła się świetnie urósł jej tylko brzuszek i wyglądała olśniewająco!!! Teraz braciszek koleżanki ma 2 latka i jest przesłodki:) A ja jestem w ciąży i ledwo żyję tak mnie mdli 🙁 i wcale wcale wcale nie czuję się atrakcyjna…;-) Szczegolnie jak gdzieś na ulicy niczym rasowy pijaczek puszczam pawia na trawniczek 🙂

                  • Re: 41-letnia w ciązy

                    Moja mama urodziła mnie w wieku 42 lat (bez 3 dni)- byłam zdrowym i dobrze rozwijającym się dzieckiem. Pierwsze dziecko mama urodziła w wieku 37 lat. Będzie dobrze!

                    .

                    • Re: 41-letnia w ciązy

                      Moja mama miała 42 lata jak urodziła Michała (mojego brata). Było to niedawno bo 9lat temu. Bardzo na siebie uważała, ale ciąża była dla niej wielkim szokiem jak również dla całej rodziny. Dodam, że między mną a Michałem jest 22 lata różnicy więc mógłby być moim synem. Mama pracowała normalnie, dużo robiła w domu. Ale też sporo wypoczywała, i była pod ścisłą ochroną lekarza.

                      Znasz odpowiedź na pytanie: 41-letnia w ciąży

                      Dodaj komentarz

                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                      Logo