5 + 1 :)))

Chodzi o jeden palec więcej niz matka natura przewidziała……takie dziwo mi się urodziło…moja mała ma 2 malutkie paluszki w nodze – zrośnięte. Czy dziecko którejś z was miało takie coś??? W jakim wieku mozna to maluchowi zoperować? Drugi paluszek dość solidnie odstaje, puki co to nie przeszkadza, ale jak zacznie nosić butki może to być problem…

22 odpowiedzi na pytanie: 5 + 1 :)))

  1. Re: 5 + 1 🙂

    mysle ze tytuł jest bardzo mylacy – i osoba która mogłaby ci odpowiedziec moze tu nie zajrzec…..

    jak masz ochote do napisz do katarzynki – jej natusia miała po dodatkowych paluszkach u nóżek…..

    ILONA,KUBEK +lipcowa Julcia

    • Re: 5 + 1 🙂

      u jednej stopki 🙂

      • Re: 5 + 1 🙂

        no dobra:) zapomniało mi sie :):)

        ILONA,KUBEK +lipcowa Julcia

        • Re: 5 + 1 🙂

          tak, ta “przypadlosc” czesto wystepuje w rodzinie jej taty 🙂

          • Re: 5 + 1 🙂

            w rodzinie mego szanownego malzonka urodzila sie dziewczynka z nadprogramowym palcem u dloni, palec byl normalnych rozmiarow, wyrastal jakby z kciuka – Julke zoperowano jak miala 9 miesiecy, wszystko trwalo 1 dzien, nawet nie nocowala w szpitalu, teraz (po 8 miesiacach) prawie nie ma sladu.

            • Re: 5 + 1 🙂

              Mój kolega miał identycznie, ale nie wiem kiedy mu to operowali, spytam przy okazji. Natomiast mojej znajomej urodził się synek ze zrośniętymi paluszkami u dłoni oprócz kciuków i lekarz kazał czekać aż skończy roczek, nie wiem czemu tyle.

              Ania i Marta 2 latka

              • Re: 5 + 1 🙂

                moja córeczka urodziła się z dodatkowym paluszkiem (to raczej był paliczek-bo nie miał kości tylko nabłonek) na obu dłoniach.usunęliśmy to jak miała ponad 3 miesiące.czekaliśmy na szczepienie od żółtaczki (mała miała b.późno)bo inaczej nie można było tego usunąć. ale u nas nie był potrzebny zabieg pod narkozą.lekarz podwiązał te dodatkowe paliczki nitką chirurgiczną i po ok. tygodniu odpały.

                • Re: 5 + 1 🙂

                  Po co operować? Nie lepiej kupić szersze buty i zaoszczędzić dziecku cierpienia? Nigdy wcześniej nie słyszałam o takim fenomenie; dziwne to, ale chyba da się z tym normalnie żyć?

                  kaprikorn
                  i Weronika

                  • Re: 5 + 1 🙂

                    Ja trochę odbiegnę od tematu…

                    Emalka, pamiętam jak dziś Twój post odnośnie tego czy zdecydujesz się na drugie dziecko, że będzie Ci ciężko itp. A teraz proszę bardzo, co ja widzę Piękna Fasolka kiekuje Ci w bryusyku. Ogromne gratulacje i buziaki w brzusio


                    • Re: 5 + 1 🙂

                      Jak szybko można operować zalezy od układu kosteczek, trzeba najpierw przeswietlic żeby zobaczyc jak to wygląda. Inaczej cięzko powiedzieć.
                      A tak z prehistorii mój brat miał cos takiego na rece, i dawnymi metodami zawiazali mu to sznurkiem i odpadło 🙂 i to na polecenie lekarza, hehehehe to były czasy, została mu tylko taka mała brodawka.

                      • Re: 5 + 1 🙂

                        Zobaczymy co z tego wyrośnie, ale obawiam się, że mała będzie mieć z tym problem, paluszki są bardzo niefajnie zrośnięte i mogą jej paznokcie zacząć wrastać…Jeśli nie będzie jej to w niczym przeszkadzać i nie będzie musu to zostawię to do jej własnej decyzji jak urośnie….może będzie tak jak ja chodzić w glanach i nic nie będzie widać, a może będzie wolała ładne damskie butki i będzie to szpecić?? Kto to wie?

                        • Re: 5 + 1 🙂

                          Uważam,że powinnaś zoperować córeczce te paluszki. Jeśli tylko lekarz uzna,że już czas to nie zastanawiaj się. Nie ma co czekać aż dziecko urośnie i – jak piszesz – samo podejmie decyzję. Już w przedszkolu będzie się czuło inne bo dzieci to zabaczą i będą zwracać na to uwagę. Po co masz fundować swojej córce kompleksy i poczucie,że czyms różni się od innych dzieci?

                          Aga i Ania 3 latka 3 miesiące

                          • Re: 5 + 1 🙂

                            Zgadzam się całkowicie z tym co napisałaś


                            [Zobacz stronę]

                            • Re: 5 + 1 🙂

                              oczywiscie ze tak!!! ja wlasnie glownie z tego powodu zdecydowalam sie na operacje Natki

                              • Re: 5 + 1 🙂

                                ojcu Natusi zrobili identycznie 🙂

                                • Re: 5 + 1 🙂

                                  W odpowiedzi na:


                                  może będzie wolała ładne damskie butki i będzie to szpecić?? Kto to wie?


                                  bedzie szpecic. i uwierac

                                  • Re: 5 + 1 🙂

                                    Mam koleżankę, która ma dwa palce zrośnięte u jednej nogi, tyle, że ona ma ich 5 a nie 5+1.


                                    Aga,Tysia(2l.10m.) i SYNek(33tc)

                                    • Re: 5 + 1 🙂

                                      Paliczek to kość, a nie nabłonek.

                                      Michałek 14.08.2003

                                      • Re: 5 + 1 🙂

                                        No, droga koleżanko, bardzo mądrze napisałaś 🙂

                                        Asia i Ola (3 latka 5 m-cy)

                                        • Re: 5 + 1 🙂

                                          moja koleżanka urodziła córeczkę z szóstym paluszkiem u dłoni – miał kośc i był normalnie unerwiony. operację zrobiono jak Karolinka miała 4 miesiące. Chirurg zalecił zrobic jak najszybciej, ze względu na to że po pierwsze im mniejsze dziecko tym mniej kłopotu z opatrunkami – malutkie dziecko samo sobie nie pozdejmuje bandaży a i ryzyko jakiegoś urazu jest mniejsze, po drugie – w wieku 4 mcy Karolinka zaczynała już chwytać rózne przedmioty i to własnie paluszkami piątym i szóstym. Wcześnie zrobiony zabieg miał tę zaletę, że dziewczyna od razu uczyła się chwytać prawidłowo. Teraz dziecko ma lat 5 a po dodatkowym paluszku nie ma śladu
                                          Ja ze swej strony doradzałabym wykonanie zabiegu zanim Twoja córcia zacznie samodzielnie stawać na stópki.
                                          pozdrawiam

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 5 + 1 :)))

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general