5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

Wprowadziłam Nikoli mięsne zupki bo te warzywne nie za bardzo jej smakują. Z mięskiem wcina cały słoiczek na raz! Tylko nie wiem czy można tak codziennie mięsne dania czy przeplatać jednak z warzywnymi..? Na razie 3 razy pod rząd dostała mięsną zupkę i nic się niby nie dzieje, tylko kupa jakaś taka bardzo ciemna… to normalne? Ale dziś zaczęłam się zastanawiać, czy to nie za często jak na początek…
W ogóle to Nika jest na cycu, ale zjada oprócz tego raz dziennie deserek owocowy, na obiadek zupkę właśnie a wieczorem przed kąpielą kaszkę owocową na mleku Nan2.
Mam nadzieje, że to dobry jadłospis na ten wiek…

Aha, a jak to jest z żółtkiem? Od kiedy się je wprowadza cycowym dzieciom? I kisiel mleczny – też nie wiem od kiedy… Kurcze, motam się w tym wszystkim 🙁

POZDRAWIAMY!

Bey i Nikola (14.01.2004)

16 odpowiedzi na pytanie: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

  1. Re: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

    Też się nad tym zastanawiam i na razie daję Jaśkowi mięsko 5 razy w tygodniu (słoiczki gerbera 190ml), w pozostałe dwa dni dostaje warzywka – najczęściej zupkę jarzynową 130ml + malutki słoiczek brokułów lub szpinaku. Poza tym zjada trzy razy dziennie mleczko, które po południu i wieczorem zagęszczam kaszką, no i deserek oczywiście.
    Mam nadzieję, że któraś Mama doradzi co z tym żółtkiem, bo to też mnie ostatnio męczy.

    Magda i Jaś (04.01.04)

    • Re: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

      ja zupki gotuje sama i dwa razy tygodniowo dostaje ze zmiksowanym kurczaczkiem a pozostałe dni z masełkiem lub oliwą z oliwek.za jakiś czas będę zwiększała ilość mięsnych.marcinek jest na bebilonie 2 dostaje 4 butle dziennie z czego 2 zagęszczone kleikiem lub kaszką.do tego zupka ok 200 ml, jakiś owoc lub gotowy deserek.oczywiście soczki i herbatka kilka razy dziennie.oto jego jadłospis.myślę że żółtko to dopiero od 7 miesiąca(chyba gdzieś to wyczytałam ale nie jestem pewna czy dobrze pamiętam)

      Monika i Marcinek (15.01.04)

      • Re: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

        Kurcze, jak czytam ile wasze dzieci jedzą, to skręca mnie z zazdrości 😉
        Nikola w życiu nie zjadła aż takich porcji… 180ml mleka to dla mnie marzenie. Jak pisałam jest na cycu, więc nie wiem ile wypija mleczka, ale oprócz tego zjada słoiczek 130g deserku, zupka też taki sam słoiczek (czasem nawet troszkę tego zostawia), a na kolację robimy kaszkę ze 120ml mleka Nan2. Po kąpieli jeszcze je cycusia…
        No i nie za dużo przybiera, ale wygląda ładnie… sama nie wiem, ale ona więcej nie chce jeść, czasem nawet to trzeba jej wciskać…
        :-((

        Bey i Nikola (14.01.2004)

        • Re: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

          moja pediatra powiedziala ze jak Gosia skonczy 7 miesiacy to zoltko dwa razy tygodniowo po pol zoltka. czyli w sumie jedno zoltko tygodniowo

          • Re: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

            marcinek odkąd się urodził to należy do żarłoków.początkowo się cieszyłam bo nadrabiał zaległości niskiej wagi urodz.2450.od początku jest na butli, dlatego teraz zaczynam się niepokoić czy nie za bardzo go rozpycham.z drugiej strony je tyle ile chce, zgodnie z tabelą na puszce powinien zjadać 4 porcje po 180-210 a dla niego 150 to norma,więcej nie chce.zupki lubi więc czasem po wypiciu 200 jeszcze się domaga(podaje w butelce).przecież nie będę go ograniczać,bo samo wyjęcie butli z buzi to ryk jakby go ze skóry obdzierali…kilka dni temu zjadł CAŁEGO rozgniecionego banana,niestety nie byłam w stanie go ograniczyć….widocznie tyle potrzebuje. Nasze dzieci są prawie rówieśnikami,więc napisze ci że marcin 15 czerwca ważył 6900 i mierzył 65cm (ur 2450/55cm)więc wcale z niego nie jest żaden wielkoludek. :):)

            Monika i Marcinek (15.01.04)

            • Re: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

              Na cycu i już na mięsie?
              Ja podawałam mięso znacznie później, wiec nie wiem, ile i czy podawac miesa dziecku ponizej pół roku.

              • Re: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

                I zupełnie się nie przejmuj! Mówi Ci to matka wielkiego niejadka… 180 ml dla mnie to była kiedys jakas niebotyczna, kosmiczna ilosc mleka hihi
                Wazne, ze dziecko jest sprawne, zdrowe itd. A teraz Mati je nawet dosc ładnie, przede wszystkim je rózne rzeczy, chyba wszystko lubi. I to sie liczy 🙂

                • Re: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

                  Od urodzenia małej nie szkodziły żadne wprowadzane nowości, nie było kompletnie żadnych problemów z brzuszkiem, teraz po mięsku też nic się nie dzieje. Pediatra radziła nam,żeby koniecznie jadła zupki warzywne, bo ma słabą morfologię… no to wprowadziłam od 5 m-ca. Ale same warzywa słabo jej wchodziły, więc spróbowałam z mięskiem, no i nawet ładnie je.
                  A od kiedy Ty wprowaiłaś mięso Matiemu?

                  Bey i Nikola (14.01.2004)

                  • Re: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

                    Faktycznie nie jest duży… kurcze, no to ma dobrą przemianę materii :-)))
                    Nika przy urodzeniu ważyła 3520g i miała 56cm. Teraz waży ok. 7500g i mierzy 77cm. A je połowę tego, co twój synek!
                    Ech, i trzymaj sie tu człowieku tzw. norm, hihi.

                    !

                    Bey i Nikola (14.01.2004)

                    • Re: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

                      O ile pamietam, mieso jest od 7. miesiaca, przy czym wg mnie oznacza to, ze nalezy miec skonczone 7 miesiecy. I nie znaczy to, ze dziecku cos bedzie, jesli sie wprowadzi szybciej. Zreszta nie wszystkie niekorzystne wpływy umiemy sami zaobserowac. Nie chodzi tylko o to, by “kupki były ładne”. U mnie doszła do tego troska o jelita, które gorzej pracowały. Zreszta choroby zwiazane z ukłądem trawiennym mogą sie objawić.. nawet po latach.
                      Ja wprowadzałam w 8. miesiacu, na poczatku mieso musi byc gotowane osobno, ale jesli kupujesz słoiczki, to nie ma znaczenia.

                      Czy pediatra zezwalał na to mieso? Jestem naprawde zaskoczona, ale nie mowie, ze dziecku cos bedzie, pewnie nasze mamy jadly mieso szybciej… Po prostu słyszałam, ze w niektórych krajach w ogole wprowadza sie miecho jeszcze później. Jesli juz dajesz mieso, to najlepiej zaczynac od królika, kurczak powinien być później. Nie wiem, co jeszcze powiedziec… decyzje podjęłas, pediatra nie widzi nic przeciwko, dziecko je i wygląda na zdrowe. Wiec chyba jest ok. Ale po prostu się zdziwiłam.

                      • Re: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

                        Zawsze słyszałam i czytałam, że jeśli np na słoiczku napisane jest, że podawać od 7 m-ca, to powszechnie przyjmuje się, że znaczy to od skończenia 6 m-cy, czyli w siódmym m-cu. A Nikola zacznie siódmy m-c za kilka dni. Stąd odważyłam się na to mięsko. Z tego co wiem, większosć mam tak rozumie te żywieniowe wskazania. Oczywiście wiem, że są to normy dla dzieci butelkowych, a u tych na piersi powinno się wprowadzać wszystko z opóźnieniem, ale Nika je też mleko sztuczne, np. na takim mleku robię jej kaszke wieczorem. Poza tym dobrze toleruje nowości jak już pisałam.
                        No, ale chyba rzeczywiście ograniczę jej to mięcho i będę podawać mięsne zupki np. co drugi dzień…

                        A słoiczki które podawałam Nikoli miały na etykietce napisane od 6 m-ca.

                        Bey i Nikola (14.01.2004)

                        • Re: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

                          Ale zobacz – jak jest napisane, że od roczku – to uważamy, ze jak kończy roczek, a nie zaczyna. Od roczku stosuje sie wymiennie od 12 miesiecy, czyli te 12 to tez jest juz skonczone 12…
                          Ale masz racje, roznie to sie rozumie i roznie firmy rozumują, niestety. Po prostu dzieci karmione piersia zazwyczaj nie poznają owoców, warzywek, a co dopiero miesa – przed skonczeniem pół roczku. Wiec skoro potem poznają warzywka, to chyba nie od razu mieso. Po kazdym nowym pokarmie na poczatku powinno sie odczekac nawet tydzien przed prowadzeniem nowego, a nie od razu dawac zupkę z jarzynami i miesem. Jesli cos uczuli, nie wie sie wtedy, co to było.

                          Mnie sie wydaje, ze i tak nie ma co patrzec na miesiace, tylko na to, co dziecko juz jadło. Dlatego dzieci karmione sztucznie zaczynają jesc pewne pysznosci predzej… Bo i pierwsze deserki i zupki wczesniej jedzą.

                          • Re: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

                            Natulina tez nie zje wiecej niz 120 ml mleka (butla) – jak dam wiecej, zawsze zostanie. Ale przybiera dobrze (ok. 500 g miesiecznie) i wyglada tez dobrze
                            Ja sie znowu zastanawiam, czemu ona tak dobrze przybiera, skoro wcale duzo nie je?
                            Cyca tylko 1-2 razy i to w zasadzie w nocy, kiedy raczej ssie dla samego ssania, a nie z glodu, raz dziennie jabluszko/marchew lub troszke bananka i oprocz tego wlasnie 120 ml sztucznego mleka 3-4 razy na dzien.
                            Nie wprowadzilam jej na razie jeszcze ani mieska, ani zupek, bo tak podpowiada lekarz. Wiec czekam jeszcze troszke i mysle, ze za 2 tyg. cos nowego ruszymy.
                            Pozdrawiam,


                            • Re: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

                              Czytam sobie i tak się zastanawiam czy wszystkie styczniowe maluchy już jedzą zupki…? Mój Kajtuś, póki co jest praktycznie tylko na cycku, dopiero tydzień temu dostłl pierwsze owoce i dostaje po pół słoiczka dziennie. Poza tym, sporadycznie jest kaszka- mleczno ryżowa z Hippa od 5 miesiąca, ale tylko wtedy gdy cycuś musi sie koniecznie od Kajtusia oddalić wtedy, gdy ten jest glodny. Może to dlatego, że wracam do pracy we wrześniu i mam jeszcze czas na nauczenie Go żywienia się czymś innym, a pozostałe mamy nie miały tego czasu. A może to moja pediatra ma inne zapatrywania…
                              Może ktoraś z mam napisze co ją skłonilo do tego by karmiąc piersią, wprowadzać inne pokarmy przed ukończeniem 6 miesiąca, bo mnie akurat tak zalecala lekarka, choc inaczej bylo w przypadku Milosza karmionego butelką.
                              pozdrawiam

                              Ania, Miłosz i Kajtuś

                              • Re: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

                                Mój maluszek dopiero dwa dni temu dostał pierwszą zupkę i to tak na razie ostrożnie – 4 łyżeczki. Teraz codziennie zwiększam mu o jedną łyżeczkę i obserwuję jego reakcje. A tak to głównie cycuś jeszcze.

                                Asia i Dominiczek (ur 07.01.2004)

                                • Re: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

                                  mi się wydaje,że to stanowczo za wcześnie.ja podałam miesna zupke na konieć 6 miesiąca. A tak podawałam same warzywne.

                                  minia

                                  Znasz odpowiedź na pytanie: 5,5 mca – ile razy w tyg. mięsko?

                                  Dodaj komentarz

                                  Angina u dwulatka

                                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                  Czytaj dalej →

                                  Mozarella w ciąży

                                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                  Czytaj dalej →

                                  Ile kosztuje żłobek?

                                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                  Czytaj dalej →

                                  Dziewczyny po cc – dreny

                                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                  Czytaj dalej →

                                  Meskie imie miedzynarodowe.

                                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                  Czytaj dalej →

                                  Wielotorbielowatość nerek

                                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                  Czytaj dalej →

                                  Ruchome kolano

                                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                  Czytaj dalej →
                                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                  Logo
                                  Enable registration in settings - general