5,5 miesięczne dziecko nie chce jeść! Pomocy

Witam,
moja córa urodziła się wcześniakiem w 30 tygodniu ciąży, ważyła 970 gram. Teraz ma 5,5 miesiąca i waży 5100 gram. Wcześniej nie był problmów z jedzeniem, ale odkąd zaczęła jeść zupki to poprostu trzeba ją zmuszać do jedzenia mleka. Wcześniej jadał co 3 godziny(100-150 ml) a teraz to jest szał jak ma jeść.
Co ile Wy karmicie swoje dzieci i ile zjadają.

Gabi mniej więcej zjada:
6.00 150 ml mleka
9.00 80 ml soku jabłkowego
10.00 mus z 1 jabłka
12.00 100 ml mleka
14.00 130 gram zupki ze słoiczka
16.00 80 ml soku jabłkowego
17.00 100 ml mleka
19.30 kaszka na 100 ml mleka

Wydaje mi się, że to za mało…jak Wy uważacie?

14 odpowiedzi na pytanie: 5,5 miesięczne dziecko nie chce jeść! Pomocy

  1. Zamieszczone przez Tośka
    Witam,
    moja córa urodziła się wcześniakiem w 30 tygodniu ciąży, ważyła 970 gram. Teraz ma 5,5 miesiąca i waży 5100 gram. Wcześniej nie był problmów z jedzeniem, ale odkąd zaczęła jeść zupki to poprostu trzeba ją zmuszać do jedzenia mleka. Wcześniej jadał co 3 godziny(100-150 ml) a teraz to jest szał jak ma jeść.
    Co ile Wy karmicie swoje dzieci i ile zjadają.

    Gabi mniej więcej zjada:
    6.00 150 ml mleka
    9.00 80 ml soku jabłkowego
    10.00 mus z 1 jabłka
    12.00 100 ml mleka
    14.00 130 gram zupki ze słoiczka
    16.00 80 ml soku jabłkowego
    17.00 100 ml mleka
    19.30 kaszka na 100 ml mleka

    Wydaje mi się, że to za mało…jak Wy uważacie?

    NIe pamiętam szczegółów, ale wydaj mi się, że moje jadły podobnie…
    Z tym że młodszy wchłaniał mleko w każdej ilości i pod każdą postacią, a starsza – tylko z cyca i tylko w nocy. Dzień przeżywała na zupach, chrupkach i owockach.

    Jak dla mnie dajesz jedynie za dużo soku – ogranicz tak do jakiś 20-50 ml dziennie, a reszta woda…

    • Zgadzam sie sok jest niepotrzebny i moze dlatego nie ma miejsca na mleko, które jest zdecydowanie bardziej wartosciowie. Mnie pediatra powiedziala zeby zaczac od warzyw, potem owoce, kaszki i na koncu soki. Soki sa slodkie dzieci szybko przyzwyczajaja sie i potem nie chca niczego innego.
      My dajemy narazie same warzywa, potem wprowadze owoce. Kupilam sok na probe ale to na koniec zostawie jako dodatek.

      • ja mam identyczny problem! moja zjada jeszcze mniej i to tak od miesiaca sie ciagnie
        o 5 rano 140 mleka z kaszka
        o 12 czasem 100 kaszy na gesto
        o 15-16 zupka tez 100
        i o 21 mleko
        tez tak 130
        lekarze twierdza ze to zeby bo wyniki ok ale ja mam mieszane uczucia

        • Zamieszczone przez M55
          Zgadzam sie sok jest niepotrzebny i moze dlatego nie ma miejsca na mleko, które jest zdecydowanie bardziej wartosciowie. Mnie pediatra powiedziala zeby zaczac od warzyw, potem owoce, kaszki i na koncu soki. Soki sa slodkie dzieci szybko przyzwyczajaja sie i potem nie chca niczego innego.
          My dajemy narazie same warzywa, potem wprowadze owoce. Kupilam sok na probe ale to na koniec zostawie jako dodatek.

          Daje je sok, bo w tych godzinach nie chce pic mleka. Kupki robi twardawe chociaż nie meczy się na razie,ale boje się, że do tego dojdzie.

          • Zamieszczone przez becia84
            ja mam identyczny problem! moja zjada jeszcze mniej i to tak od miesiaca sie ciagnie
            o 5 rano 140 mleka z kaszka
            o 12 czasem 100 kaszy na gesto
            o 15-16 zupka tez 100
            i o 21 mleko
            tez tak 130
            lekarze twierdza ze to zeby bo wyniki ok ale ja mam mieszane uczucia

            Moja tez by tak chciala jeść ale zmuszam ja na chociaż 100 ml mleka między zupka i kaszką.
            A jak przybiera na wadze?

            • Zamieszczone przez Tośka
              Daje je sok, bo w tych godzinach nie chce pic mleka..

              Ale to za dużo dla takiego maleńkasa – nadkwasoty może dostać…
              Jak już koniecznie musisz sok to może warzywny?

              • Zamieszczone przez Tośka
                Moja tez by tak chciala jeść ale zmuszam ja na chociaż 100 ml mleka między zupka i kaszką.
                A jak przybiera na wadze?

                moja slabiutko
                startujemy od 3000 bo do tej wagi spadla a wazy 6030

                • Zamieszczone przez Tośka
                  Daje je sok, bo w tych godzinach nie chce pic mleka. Kupki robi twardawe chociaż nie meczy się na razie,ale boje się, że do tego dojdzie.

                  To zamiast tego moze sproboj podac owoce, albo wode. Sok nic nie daje, moze byc dodatkiem, to woda jest lepsza do nawadniania.

                  • Zamieszczone przez Tośka
                    Kupki robi twardawe chociaż nie meczy się na razie,ale boje się, że do tego dojdzie.

                    Kiedyś w końcu musi zacząć robić “dorosłe” kupy…

                    • Tośka, twoja córeczka może ograniczać mleko, bo np. ma przez nie twardsze kupki. Pije soki, bo reguluje sobie z ten sposób trawienie. Jeśli je zupki, warzywa i owoce to zmniejszenie ilości mleka być może nie jest problemem. Dużo dzieci ma problem ze strawieniem sztucznego mleka i wybierają inne jedzenie. Moja najstarsza nie tolerowała zwierzęcego mleka podawanego jej w szpitalu i dlatego podawano jej roślinne.

                      • Moja wcześniakiem nie jest a jak miała 5,5 misiąca to ważyła 5700g. Karmię ją piersią a od 5 miesiąca dostaje obiadki. Zaczęliśmy od warzyw, potem owoce, soków ani wody długo nie chciała pić bo cyc jej wystarczył. Teraz w dzień nie pije cyca tylko pije wodę, soków i herbatek nie chce 🙂 Skończyła 9 miesięcy i waży ok7kg, rozwija się prawidłowo, więc jej nie zmuszam do jedzenia. Raz próbowałam i potem mi zwróciła, więc się wyleczyłam. Poza tym moja mama mówiła że ja sporo jadłam a zawsze albo miałam niedowagę albo byłam na granicy.
                        Nic na siłę, widocznie twoja córcia więcej nie potrzebuje. Dla dzieci mało przybierających na wadze jest sinlac, który możesz dodawać np. do zupek.

                        • Zamieszczone przez becia84
                          moja slabiutko
                          startujemy od 3000 bo do tej wagi spadla a wazy 6030

                          6030 w wieku 5 miesięcy to nieźle. Emi urodziła się miała 3130g, po prostu jest drobna i tyle…

                          • Zamieszczone przez Misia27
                            Dla dzieci mało przybierających na wadze jest sinlac, który możesz dodawać np. do zupek.

                            ja wlasnie daje liluni na sniadanko albo butle z mleczkiem albo sinlac lyzeczka tak 100ml. bardzo lubi to jesc bo jest slodziutkie i bardzo wartosciowe. polecam. mozna do tej kaszki dodac owoce albo soczek. ja podaja sama.

                            Zamieszczone przez Misia27
                            6030 w wieku 5 miesięcy to nieźle. Emi urodziła się miała 3130g, po prostu jest drobna i tyle…

                            to mnie pocieszylas bo kazdy mi mowi ze moja corcia malutka- waga 6030 i 64 cm. lila urodzila sie z waga 3170 i spadla do 3000 a kurdupel od urodzenia bo miala zaledwie 51 cm:)

                            • Dziękuje Wszystkim za odpowiedz. Uspokoiłam się.

                              Znasz odpowiedź na pytanie: 5,5 miesięczne dziecko nie chce jeść! Pomocy

                              Dodaj komentarz

                              Angina u dwulatka

                              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                              Czytaj dalej →

                              Mozarella w ciąży

                              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                              Czytaj dalej →

                              Ile kosztuje żłobek?

                              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                              Czytaj dalej →

                              Dziewczyny po cc – dreny

                              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                              Czytaj dalej →

                              Meskie imie miedzynarodowe.

                              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                              Czytaj dalej →

                              Wielotorbielowatość nerek

                              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                              Czytaj dalej →

                              Ruchome kolano

                              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                              Czytaj dalej →
                              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                              Logo
                              Enable registration in settings - general