5 marca – Dzień Teściowej

Jeśli ktoś nie pamięta to jutro świętują nasze teściowe 🙂

Mi z moją układa się różnie, raz poprzecznie raz podłużnie, raz cudownie innym razem dramatycznie – jednak zawsze pamiętam o Dniu Teściowej i jadę do niej z kwiatami i życzeniami. Jutro niestety nie będę miała możliwości – więc do mojej jadę z bukietem i życzeniami dziś po południu.

A czy Wy obdarowujecie swoje teściowe jakimiś drobnymi upominkami lub choćby życzeniami z tej okazji?
Wszak jakakolwiek by ta teściowa zła nie była – to dzięki niej mamy naszych mężów 🙂

Strona 3 odpowiedzi na pytanie: 5 marca – Dzień Teściowej

  1. Zamieszczone przez maduxia
    dokladnie
    chociaż nie powiem- mój stary co i rusz twierdzi, że dzisiaj obchodzimy Dzień Bez Stanika

    • Zamieszczone przez maduxia
      co do Dnia Matki- skaładamy życzenia razem, ja teściowej oczywiście, i teściowi z okazji Dnia Ojca, przez szacunek do małża, w końcu to są jego rodzice 😀 i odwrotnie: on moim rodzicom. Zwracam się do teściów per mamo i tato, ale łaczę to z czasownikami w trzeciej osobie: tata powiedział, mama zrobiła- bardziej elegancko, tradycyjnie i z dystansem 😀 do swoich mówię na ‘ty’

      z okazji Dnia Matki to swojej siostrze też życzę wszystkiego najlepszego 🙂

      moja prosiła żebym po słowie mamo używała trzeciej osoby l. poj 😀 Bo drażniło ją niech mama poda, albo co mama robi dziś na obiad, np. Więc mówię jak do swoich np. mamo zrobisz mi herbaty. No i tak mi jest wygodnie.
      Inna sprawa, że do mojej mamy mówię mamuniu 😀 Więc do tesciowej mamo jest mi dużo łatwiej mówić.

      • Zamieszczone przez Eiffla
        moja prosiła żebym po słowie mamo używała trzeciej osoby l. poj 😀 Bo drażniło ją niech mama poda, albo co mama robi dziś na obiad, np. Więc mówię jak do swoich np. mamo zrobisz mi herbaty. No i tak mi jest wygodnie.
        Inna sprawa, że do mojej mamy mówię mamuniu 😀 Więc do tesciowej mamo jest mi dużo łatwiej mówić.

        Ja do mamy i tesciowej mówię “mamo”, ale już o nich nie. O teściowej zawsze “mamusia”

        • Zamieszczone przez zuzelka83
          Ostatnio umówiłam się z panią X, miała mi coś przekazać. Przyjechałam, ale pani X jeszcze z pracy nie wróciła, za to w domu była jej teściowa. Teściowa mówi do mnie: muszę zadzwonić do synowej zapytać gdzie to jest.
          No i dzwoni:
          “Synowo, przyszła pani po tą rzecz, gdzie ją masz”.
          A pani X po drugiej stronie słuchawki odpowiada:
          “Niech teściowa wejdzie do mojej sypialni i tam na biurku leży”.

          Czyli można…

          może i można ale jak dla mnie to bardzo dziwnie brzmi

          moja do mnie nie mówi synowo ale zawsze mówi: Dorotko 🙂

          ps. życzen wczoraj nie składałam… najzwyczajniej w świecie zapomniałam

          • no i kurde kiszka – rozmawiałam z mamą i mi napomknęła przy okazji, że mój M. jej w poniedziałek życzenia złożył, i że jak to on ją ma tylko za teściową; ona przecież do niego “zięciu” na co dzień nie mówi

            no i weź tu dogódź

            Znasz odpowiedź na pytanie: 5 marca – Dzień Teściowej

            Dodaj komentarz

            Angina u dwulatka

            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

            Czytaj dalej →

            Mozarella w ciąży

            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

            Czytaj dalej →

            Ile kosztuje żłobek?

            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

            Czytaj dalej →

            Dziewczyny po cc – dreny

            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

            Czytaj dalej →

            Meskie imie miedzynarodowe.

            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

            Czytaj dalej →

            Wielotorbielowatość nerek

            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

            Czytaj dalej →

            Ruchome kolano

            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

            Czytaj dalej →
            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
            Logo
            Enable registration in settings - general