6 karmień w nocy to za duzo!!!

Dziewczyny, jestem mamą 5 miechowej dziewczyny która superowo przybiera na wadze ( 8 kg!!! 71 cm). W ciągu dnia może nie jeść nawet 5 godzin ale w nocy!!! horror! dziś było chyba 8 pobudek. 6 karmien to standard. Mala śpi ze mną więc nie muszę do niej wstawać ale to i tak męczące. Lekarka poradziła nam wprowadzić nowe pokarmy w ciągu dnia – co radzicie, macie też takie problemy?
Papuch i Basik 8.9.03

7 odpowiedzi na pytanie: 6 karmień w nocy to za duzo!!!

  1. Re: 6 karmień w nocy to za duzo!!!

    Jesli lekarka poradziła wprowadzanie nowych pokarmów, to posłuchaj jej – dziewuszkatak ładnie Ci się rozwija i potrzebuje tego. Co do tych karmień nocnych…. Pawcio skończył wczoraj 8 miesięcy i w dalszym ciągu potrafi się budzić kilka razy w ciągu nocy na cycka… taki jego urok. Pani doktor powiedziała mi, że widocznie potrzebuje tego i to się kiedyś na pewno unormuje…:-) No to czekam cierpliwie, chociaz jestem tak zmeczona i śpiąca…
    Pozdrawiam, życzę powodzenia i troche odpoczynku:-)

    halusia i Pawełek ur.10 maja 2003 r.(TO JUŻ 8 MIESIĘCY !!!)

    • Re: 6 karmień w nocy to za duzo!!!

      Mam podobny problem. Co prawda Iza nie je 5 razy w nocy, ale z dziecka, które potrafiło przespać 8-9 godzin w nocy najpierw zeszła do 5-6, a teraz budzi się regularnie co 3. Nie wiem co mam o tym myśleć, ale moja intuicja mi podowiada, że jej mleko przestaje wystarczać. Już się zastanawiam, czy nie przyspieszyć jednak podania jej nowych rzeczy do jedzenia…

      • Re: 6 karmień w nocy to za duzo!!!

        No to sie zastanawiam co będzie u mnie, skoro standartem jest budzenie co 3 godziny?!

        Dorota i Kuba&Bartek (17.08.03)

        • Re: 6 karmień w nocy to za duzo!!!

          Nie pociesze Cie. U nas bylo to samo i wprowadzilam kaszki na noc oraz zupki w dzien. Poprawilo sie o tyle, ze zamiast 8 pobudek byly sie 2-3. Ale to dzialalo tylko przez 2 tygodnie.
          Potem Macius budzil sie co 2 godziny, co 1,5, co godzine i w koncu jeszcze czesciej.
          Przestalo najwidoczniej chodzic tylko o jedzenie. Teraz od kilku dni nie jemy w nocy (karmilam piersia) tylko pijemy herbatke i jest lepiej.

          Ale moze u Was nie bedzie tak dramatycznie. Skoro pediatra radzi podawac cos wiecej to nie zaszkodzi a moze pomoze. 🙂

          ,
          Kasia i Macius – 27 czerwiec 2003

          • Re: 6 karmień w nocy to za duzo!!!

            Może nic nie będzie;-) U nas już dawno się tak nie działo, coś się zmieniło i zastanawiam się nad przyczyną. Moja druga koncepcja to taka, że Iza chce w nocy mojej bliskości. Właśnie testujemy – spi na mojej koszulce – hi, hi… Zobaczymy co się stanie;-)

            • Re: 6 karmień w nocy to za duzo!!!

              Moje dziecko od miesiąca do 7 miesięcy przesypiało noce. Później zaczęła się budzić w nocy. Najpierw raz potem 2, 3 doszło do techo że wstawał co 2 godziny. Tłumaczyliśmy sobie że ząbki. Ząbki wyszły wstawanie zostało. Przyzwyczaiła się do jedzenia w nocy. Na herbatke nie chciał spojrzeć. Przestałam ją karmic w nocy. Popłakała, pokręciła się w naszym łóżku. Przestała wstawać bo widocznie jej się nie opłacało. Teraz jest tak samo. Czasami jak zdarza jej się wstać i nie mam siły czekac przy niej aż uśnie to dam jej cyca. Jak dostanie raz to za dwie godziny znowu wstaje. I potem przez kilka dni się budzi. Do czasu az mam nazbiera tyle siły żeby odstac raz swoje przy łózeczku. Jak nie dostanie cyca za pierwszym razem to do rana juz się nie budzi. Nie wiem jak długo jeszcze potrwa taka walka z dzieckim o nocne spanie. Mam nadzieję że kiedyś minie.


              Monika i Wiktoria 18.01.03

              • Re: 6 karmień w nocy to za duzo!!!

                Moja Iza (1.06.2003) budzi mnie ostatnio co 1,5 godz. pomimo ze je b. dużo w dzień i to nie tylko cysia ale i kaszki, zupki, deserki, chrupki. Widocznie nie zalezy to od sposobu karmienia. Mam nadzieję że w końcu się doczekam nocy kiedy się wyśpię:) Na dodatek chodzę do pracy. Trzymajmy się wszystkie!!!

                Znasz odpowiedź na pytanie: 6 karmień w nocy to za duzo!!!

                Dodaj komentarz

                Angina u dwulatka

                Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                Czytaj dalej →

                Mozarella w ciąży

                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                Czytaj dalej →

                Ile kosztuje żłobek?

                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                Czytaj dalej →

                Dziewczyny po cc – dreny

                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                Czytaj dalej →

                Meskie imie miedzynarodowe.

                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                Czytaj dalej →

                Wielotorbielowatość nerek

                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                Czytaj dalej →

                Ruchome kolano

                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                Czytaj dalej →
                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                Logo
                Enable registration in settings - general