Forum: Szkolniaki

6 lat a zniżka PKP?

Jak jest z dzieckiem 6-letnim (od kwietnia ), które dopiero od września będzie zerówkowiczem?

W regulaminie PKP jest napisane, że ważny jest dokument potwierdzający wiek dziecka.
Moim zdaniem dziecku przysługuje zniżka 37 %.

Pani w kasie chce zaświadczenia z przedszkola/szkoły – wtedy bilet z 37% zniżką lub bilet 100 %. Nie rozumie, że dziecko nie może jeszcze fizycznie posiadać takiego zaświadczenia.

2 odpowiedzi na pytanie: 6 lat a zniżka PKP?

lilavati Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Kodo:Jak jest z dzieckiem 6-letnim (od kwietnia ), które dopiero od września będzie zerówkowiczem?

W regulaminie PKP jest napisane, że ważny jest dokument potwierdzający wiek dziecka.
Moim zdaniem dziecku przysługuje zniżka 37 %.

Pani w kasie chce zaświadczenia z przedszkola/szkoły – wtedy bilet z 37% zniżką lub bilet 100 %. Nie rozumie, że dziecko nie może jeszcze fizycznie posiadać takiego zaświadczenia.
Miałam ten sam problem – z racji tego, ze dzieci od 5 lat objęte są obowiązkiem szkolno/przedszkolnym żadają dokumentu – niestety nikogo nie interesowało, ze przedszkole do którego chodził do czerwca syn takiego dokumentu nie wydało a ze szkoły jeszcze nie posiada. Pokazałam paszport w którym wyraźnie wiek dziecka widać – już chcieli sprzedać ale wtedy mąż wpadł na pomysł, ze można kupić dziecku i opiekunowi bilet rodzinny (TLK – do rodzinnego nie trzeba zaświadczenia wystarczy wiek dziecka do 16 lat) – każda z osób (w tym dziecko) 33% zniżki – z racji tego że syn nie jechał z nami, nie chcieliśmy robić nikomu kłopotów i takie bilety zakupiliśmy – mam nadzieję, ze dzisiejszą noc przejadą spokojnie

kodo Dodane ponad rok temu,

W takim razie życzę spokojnej jazdy i spokojnej nocy 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: 6 lat a zniżka PKP?

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
Jęczmień na powiece co robic?
wydaje mi sie ze synkowi - 14 miesięcy powstaje jeczmien na powiece narazie obserwuje go ale chyba mam racje:(( wyjezdzamy na wakacje w poniedzialek i mam pytanko czy moge czyms
Czytaj dalej
Zdrowie i uroda
Żele antybakteryje do rąk
Poszukuję opinii na temat żeli antybakteryjnych do mycia rąk. Interesuje mnie produkt, którego mogę używać sama oraz moje dzieci Jeżeli macie doświadczenia w stosowaniu/ używaniu takich żeli napiszcie kilka słów, który warto
Czytaj dalej