6 latka i rowieśnicy

Witam, moja corka ma 6 lat, chodzi do zerówki do szkoły. Moje dziecko jest bardzo ruchliwe, cały czas cos mówi, wszędzie chce być pierwsza, jest chaotyczna i niecierpliwa, mało dokładna. Jest nieśmiała – nie chce występować w przedstawieniach. Mwi mi, ze się wstydzi. Bardzo lubi jedną dziewczynkę ( a ona bawi się z nią, ale bez żadnych względow dla mojej córki- jako przyjaciołki ma inne kolezanki). Moja Ania bardzo nadskakuje jej, nawet bym powiedziała, że narzuca i naprzykrza, wszystko by jej oddała, aby tylko ona bawiała się z nią. Chciałaby nazywać się jak ona, wszystko co ona robi i ma jest fajne. Bardzo chciałaby byc przez wszystkich lubiana i najwazniejsza. Jest bardzo wrażliwa, w domu analizuje wszystko, mówi, iż ta jej koleżanka to przychodzi do niej do domu- tylko aby się pobawić zabawkami albo gdy się nudzi. A mimo to jest dla niej wszystkim. Mówiłam, aby zaprosiła inną koleżanke do siebie, ale ona nie chce- bo bardzo lubi tylko tę wybraną. Proszę poradźcie co robić, jak zmienić zachowanie, jak wpłynąć, aby zrozumiała, że nie wszyscy muszą ją lubić, jak ją dowartościować, wydaje mi się, że jest niepewna i nie czuje swojej wartości. A także jak pomóc w zrozumieniu, aby dała sobie spokój z koleżanką, że na siłę koleżanka nie będzie jej lubic.

2 odpowiedzi na pytanie: 6 latka i rowieśnicy

 1. Ja co prawda nie miałam takich problemów bo mam 2 córeczki i mają w domu towarzystwo i nie bardzo potrzebuję przyjaźni z innymi (takiej na wyłącznośc), ale oczywiście każda ma jakąs bratnią duszę.
  Postaraj sie nauczyć córcię że przyjacółek się nie kupuje. Może jakies nowe hobby, które pokazałoby jej że ma swoją wartośc, że coś umie robić lepiej niż inni. Jakieś zajecia taneczne, teatralne, rekodziała otworzą ją na inne dzieci. W nowych miejscach moze spotka inne koleżanki….
  Powodzenia!

  • krokodylkrokodyl Dodane ponad rok temu,

   Chciałbym polecić dobrą muzyke dla dzieci. Twórca jest mój bliski znajomy. Słuchałem, jestem zauroczony. Pogodna, świetnie zaaranzowana, rytmiczna. Proszę zajrzec na [edytowano link reklamowy]

   Znasz odpowiedź na pytanie: 6 latka i rowieśnicy

   Dodaj komentarz

   Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
   Logo