6 latki do szkół w 2014…… ciekawostka :(

[Zobacz stronę]

to się załapie moje najmłodsze dziecko
😡

163 odpowiedzi na pytanie: 6 latki do szkół w 2014…… ciekawostka :(

  1. Zamieszczone przez Ruda@

    Idiotyzm z tym “przygotowaniem szkol”…..

    “MEN postanowił więc, że należy przesunąć obowiązkowe posłanie sześciolatków do szkół na 2014 rok, by dać czas gminom na przygotowanie placówek. Data nie została wybrana przypadkowo, bo w tym też roku kończy się rządowy program dofinansowania budowy placów zabaw i wyposażenia kącików rekreacyjnych dla sześciolatków? “Radosna szkoła”.”

    Bo to wcale nie chodzi o kolorowe dywaniki, kąciki zabaw itp…zresztą:

    A wszystkie sześciolatki ktore są obecnie w szkole jak zwykle zostaną przez system wyruch….
    Chora norma.

    • Tak to już będzie że komuś ta data podpasuje innym nie. Ja sie cieszę bo młody za rok jako 6 latek musiałby iść a tak nie pójdzie a młoda powinna w 2016 wiec ten bałagan powinien akurat przez dwa lata jakoś minąć. Choć biorąc pod uwagę fakt że bez kryzysu szkół nie udało się przygotować to nie wierzę aby teraz w kryzysie to zrobiono, więc kto wie czy za dwa lata ten obowiązek znowu nie będzie odroczony.
      Trudno złapać zdrowe podejście do tego tematu choć ja generalnie zaczynam wierzyć że ta cała reforma jest do d.. i na szczęście nawet nie nastawiałam młodego że do szkoły w przyszłym roku pójdzie. Ale wiele osób z mojego otoczenia puściło swoje 6-latki w tym roku tylko w obawie o tłok w 2012 a teraz są łagodnie mówiąc wk.. i nie dziwię im się.

      • czyli to już postanowione czy ciągle projekty???

        dla mnie to jeszcze większy burdel będzie…. kręcą kręcą i mieszają

        rocznik 2007 będzie miał jako ostatni wybór więc powinnam się cieszyć…. i co się będzie działo??? czy w 2013 pójdzie dużo 7-latków z 2006 i częć 6-latków z 2007….. i czy w 2014 będzie kumulacja rocznika 2007 i 2008??? czeka mnie analizowanie tego co się będzie działo… na szczeście Dagna z lutego więc idąc do szkoły wcześniej nie tarci roku dzieciństwa…

        • Przekopiowane ze strony MEN

          Jeszcze przez dwa lata sześciolatki w pierwszej klasie zgodnie z wolą rodziców – projekt nowelizacji ustawy do konsultacji
          Dodany: 24 listopada 2011, uaktualniony: 24 listopada 2011

          Od września naukę w klasach pierwszych szkół podstawowych rozpoczęło około 20% wszystkich dzieci sześcioletnich. W obecnym roku szkolnym sześciolatki uczęszczają do blisko 90% szkół podstawowych lub oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach. Niektóre szkoły potrzebują jednak więcej czasu na włączenie się w realizację tej części reformy systemu oświaty.

          Aby umożliwić samorządom odpowiednie przygotowanie wszystkich szkół, biorąc jednocześnie pod uwagę oczekiwania rodziców i chcąc zapewnić jak najszerszy udział dzieci pięcioletnich w wychowaniu przedszkolnym, Minister Edukacji Narodowej przekazuje do konsultacji społecznych projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty zakładający:

          1. Przedłużenie o dwa lata okresu, w którym rodzice podejmują decyzję o rozpoczęciu przez dziecko sześcioletnie edukacji szkolnej. Oznacza to, że o rozpoczęciu nauki w szkole dzieci urodzonych w latach 2006 i 2007 nadal decydować będą rodzice,

          2. Objęcie obowiązkiem szkolnym wszystkich dzieci sześcioletnich od 1 września 2014 roku. Oznacza to, że dzieci urodzone w 2008 roku i w latach kolejnych będą rozpoczynały naukę w szkole w wieku sześciu lat.

          Dzieci pięcioletnie nadal będą objęte obowiązkiem uczestnictwa w wychowaniu przedszkolnym.

          Dzieci urodzone w latach 2006 i 2007, które – zgodnie z decyzją rodziców – nie rozpoczną nauki w szkole w wieku sześciu lat, będą nadal uczęszczać do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach.

          Dla tych dzieci nauczyciele wymienionych placówek opracują program, rozszerzający zdobytą wcześniej wiedzę i umiejętności, który będzie uwzględniał ich potrzeby rozwojowe.

          W podjęciu decyzji o zapisaniu sześciolatka do klasy pierwszej rodzicom pomoże informacja o poziomie przygotowania dziecka do edukacji szkolnej, przygotowana przez nauczyciela w przedszkolu.

          Wydłużenie do 2014 roku terminu wprowadzenia obowiązku nauki dla sześciolatków umożliwi samorządom skorzystanie m.in. ze środków przeznaczonych na realizację rządowego programu?Radosna szkoła”.

          Cywilizacyjna zmiana, jaką jest jak najwcześniejsze objęcie dzieci zorganizowaną edukacją, zapewnia im szybszy rozwój, wcześniejsze odkrywanie ich talentów i korygowanie ewentualnych deficytów. Chcemy, aby pod tym względem polskie dzieci miały warunki porównywalne z ich europejskimi rówieśnikami. W większości krajów europejskich naukę podejmują dzieci sześcioletnie i młodsze np. od 4. roku życia w Irlandii Północnej i Luksemburgu; od 5. roku życia w Anglii, Holandii, na Łotwie, w Szkocji, Walii i na Węgrzech; od 6. roku życia w Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, na Litwie, w Niemczech, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii i we Włoszech.

          • ale moja Olka z grudnia 2008 czyli jakby połączyć 2007 i 2008 to ma dwa lata do tyłu

            • Zamieszczone przez Ruda@

              to się załapie moje najmłodsze dziecko
              😡

              Ty nie strasz – bo mój też z 2008…

              • Imo bez sensu, skoro wprowadzona została reforma to się jej trzymajmy,
                idźmy zgodnie z pierwotnym planem
                a nie co chwilę wprowadzane są jakieś zmiany, odroczenia, itp. itd.
                To spowoduje tylko większy bałagan i zamieszanie

                • Zamieszczone przez Asik.
                  Imo bez sensu, skoro wprowadzona została reforma to się jej trzymajmy,
                  idźmy zgodnie z pierwotnym planem
                  a nie co chwilę wprowadzane są jakieś zmiany, odroczenia, itp. itd.
                  To spowoduje tylko większy bałagan i zamieszanie

                  dokładnie mój jest 2007 i chciałam go posłać jako 5 latka do zerówki szkolnej, będzie z 6 latkami zatem w tejże zerówce a do pierwszej klasy będą szły 6 i 7 latki zatem? Porażka

                  • najbardziej mnie przeraża ten wyż
                    gdyby teraz poszły połączone roczniki, byłoby ok 660tys dzieci w 1 klasach
                    jak pójdzie rocznik 2008 będzie ich ok 800tys

                    nie wiem co z tym wszystkim ma wspólnego projekt,,radosna szkola”
                    jest w naszej szkole – owszem – nowy plac zabaw
                    i tam pomieszczą te nadwyżki?
                    przecież mury szkolne się nie rozciągną. Sal nowych nie pobudują

                    Wrócą czasy, kiedy było po 40 dzieci w 1 klasie…..

                    • Zamieszczone przez gobin
                      dokładnie mój jest 2007 i chciałam go posłać jako 5 latka do zerówki szkolnej, będzie z 6 latkami zatem w tejże zerówce a do pierwszej klasy będą szły 6 i 7 latki zatem? Porażka

                      czyli dokladnie tak jak bylo w tym roku szkolnym

                      a mi sie wydaje, ze problem jest w “wolnym wyborze rodzicow”, poczatkowo reforma miala byc stopniowa ale nie na zasadzie dobrowolnosci tylko na zasadzie podzialu wiekowego – zeby nie bylo sytuacji ze w jednej klasie sa dzieci z 2-letnia roznica wieku i jesli nie wprowadza teraz tego stopniowania to faktycznie rok 2014 bedzie wygladal tragicznie pod wzgledem ilosci dzieci w klasach pierwszych

                      • Tak się cieszyłam, że Ula (2005) nie będzie musiała iść do szkoły z rocznikiem 2006 a tu bach, moje młodsze 2008 będzie chyba chodziło do szkoły na 3 zmiany

                        • Zamieszczone przez Ruda@

                          to się załapie moje najmłodsze dziecko
                          😡

                          Moim skromnym zdaniem ta reforma będzie odwlekana jeszcze kilka razy
                          aż ominie pik demograficzny.

                          • Lejesz miód na moje serce.

                            • Zamieszczone przez Mama i Jaś
                              Przekopiowane ze strony MEN

                              Jeszcze przez dwa lata sześciolatki w pierwszej klasie zgodnie z wolą rodziców – projekt nowelizacji ustawy do konsultacji

                              czyli ciągle jest to projekt do do konsultacji…

                              • Zamieszczone przez Asik.
                                większy bałagan i zamieszanie

                                🙁 dokładnie i tego osobiście bardzo się boję

                                • Zamieszczone przez Mamroć

                                  A wszystkie sześciolatki ktore są obecnie w szkole jak zwykle zostaną przez system wyruch….
                                  Chora norma.

                                  Mam podobne odczucia. Jako mama 6-latka w pierwszej klasie czuję sie w jakimś stopniu oszukana. Jednym z powodów posłania Szyma do pierwszej klasy było to, aby nie szedł razem z rocznikiem 2006, z obawy właśnie przed przepełnieniem klas, itd
                                  I chociaż nie żałuję, że poszedł wcześniej bo radzi sobie bardzo dobrze, to jednak mam jakiś niesmak i poczucie że w PL niczego nie można być pewnym.

                                  • Zamieszczone przez gobin
                                    dokładnie mój jest 2007 i chciałam go posłać jako 5 latka do zerówki szkolnej, będzie z 6 latkami zatem w tejże zerówce a do pierwszej klasy będą szły 6 i 7 latki zatem? Porażka

                                    No a;e przecież już tak jest drugi rok chyba?
                                    Bo pamiętam, że koleżanka posłała w zeszłym roku szkolnym swoja sześciolatkę do pierwszej klasy.

                                    Ja sie cieszę, z tej decyzji, przynajmniej Dawid nie będzie miał napchanej klasy szesciolatkami, bo nie wierzę żeby wielu rodziców posłało sześciolatki do szkoły.

                                    • Zamieszczone przez jola76
                                      Mam podobne odczucia. Jako mama 6-latka w pierwszej klasie czuję sie w jakimś stopniu oszukana. Jednym z powodów posłania Szyma do pierwszej klasy było to, aby nie szedł razem z rocznikiem 2006, z obawy właśnie przed przepełnieniem klas, itd
                                      I chociaż nie żałuję, że poszedł wcześniej bo radzi sobie bardzo dobrze, to jednak mam jakiś niesmak i poczucie że w PL niczego nie można być pewnym.

                                      Generalnie powiem tak: “grzeje” mnie co oni zrobia i kiedy te szesciolatki posla do szkoly.
                                      Moj juz jest w szkole jest super, ale…

                                      Wlasnie….potem okaze się, ze beda to odraczac do usra. Nej smierci, rodzice nie beda posylac 6 latkow do szkoly bo maja wolny wybor…wiec ja sie pytam…co pozniej bedzie z dziecmi ktore poszly do szkoly teraz i w ub. roku do szkoly jako szesciolatki???

                                      Teraz sie na nich chucha i dmucha – bo to 6 latki, co chwile do naszych lata psycholog, pedagog, obseruja jak dzieci radza sobie w szkolnej rzeczywistosci – no serio… Nie mozna narzekac – super jest… mamy wsparcie z kazdej strony.
                                      Ale potem okaze sie ze 6 latki beda posylane do szkol niechetnie, ze rodzice beda woleli przekitrac dzieci w zerowkach/przedszkolach po czym wkrocza do szkoly jako 7 latki i beda sie uczyly programem dla 6 latkow – takim jest teraz…o chyba ze znow podstawe programowa zmienia…

                                      A obecne 6 latki….za dwa, trzy lata…. juz sie nie bedzie pamietalo ze poszly do szkoly jako szesciolatki… i to mnie wlasnie najbardziej wkurza.
                                      Skoro zaczelismy cos robic – to robmy, nie wycofujmy sie.
                                      Szkola nie jest tak straszna, program na serio jest dostosowany do 6 latkow (rodzice 7 latkow narzekaja ze ich dzieci sie nudza, ze program jest zanizony i nie biora pod uwage ze to jest program dla 6 latkow).

                                      Bez sensu tylko to mieszanie w glowach rodzicom…. zaczelismy – to robmy – bo na serio nie liczy sie jakis zakichany kolorowy dywanik czy drabinki i place zabaw – liczy sie kadra ktora potrafi pracowac z dziecmi.
                                      A jesli ma 6 latki ciagle z roku na rok – to trzyma poziom
                                      A jak dostanie tylko jeden rok szesciolatkow – obecny, a potem same znow 7 latki…. to poziom spadnie.
                                      Bo inaczej sie wspolpracuje z 6 latkiem a inaczej z 7 latkiem.

                                      • W jeden ze szkół sześciolatki już teraz mają pisanie ze słuchu. a w innej znowuż, przez ponad pół roku uczą się literek, nic więcej odnośnie pisania czy też czytania.
                                        Jak widać szkoła szkole nierówna.
                                        moim zdaniem wiele szkół nie jest przygotowana na przyjecie sześciolatków.

                                        • Zamieszczone przez kiara
                                          W jeden ze szkół sześciolatki już teraz mają pisanie ze słuchu. a w innej znowuż, przez ponad pół roku uczą się literek, nic więcej odnośnie pisania czy też czytania.
                                          Jak widać szkoła szkole nierówna.
                                          moim zdaniem wiele szkół nie jest przygotowana na przyjecie sześciolatków.

                                          Jeśli w klasie są 6 latki które NIE ZNAJĄ LITER, nie potrafią pisać i czytać – nauczyciel NIE MA PRAWA wymagać tego od dziecka.
                                          Z zalozenia programowego: 6 latki idace do szkoly moga byc biala tablica – bez umiejetnosci, czytania, pisania. Program jest taki, ze dzieci siętego mają uczyć dopiero.

                                          Jesli w tej klasie trafily sie czytajace i piszace 6 latki – nie widze niczego nienormalnego w pisaniu ze słuchu – nauczyciel musi wyjsc troche ponad program bo mu sie dzieci w szkole zanudza.

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 6 latki do szkół w 2014…… ciekawostka :(

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general