6 latki do szkoły? link do protesu

Można zbierać podpisy i składać swój podpis, jest wykaz punktów w różnych województwach, gdzie je zbierają. Jeśli kogoś interesuje podaję link.

[Zobacz stronę]

Strona 7 odpowiedzi na pytanie: 6 latki do szkoły? link do protesu

  1. Zamieszczone przez gonia2329

    Moja sześciolatka radzi sobie w szkole świetnie, a klasy 1-3 to naprawdę jest pestka w porównaniu z klasą 4.

    a z tym się akurat nie zgodzę

    • Zamieszczone przez gonia2329

      A Wy rodzice nie rozumiecie chyba, że najgorszą rzeczą jest w tym momencie mieszanina dwóch roczników w jednej klasie.

      Rozumiem i dlatego mi się to nie podoba. Mój syn ma być w mieszaninie tych roczników.
      Jednak wiesz co jest dla mnie wkurzające? wczoraj dowiedziałam się w szkole, że nie mają więcej etatów i kombinują tak, by nauczycielka j. Ang uczyła te maluszki, która nie ma podejścia do dzieci. Mało tego ten cudowny Premier twierdził, że są pieniądze na te zmiany a ich w naszej szkole nie ma, ani na etaty, na sale itp.
      Muszą zrobić drugą salę, bo będą dwie zerówki.
      Niech sobie robią tą reformę, ale w przemyślany sposób a nie “aby było”.

      • A moje dziecko od początku jest w grupach/klasach mieszanych
        już w przedszkolu była utworzona grupa mieszana
        teraz w szkole też są klasy mieszane
        Moja J. jest tym rocznikiem młodszym i szczerze mówiąc to nie widzę żadnego problemu w wymieszaniu 2 roczników w 1 klasie
        różnic między 6 i 7 (teraz już 8 i 9 latkami) nie widać

        • Zamieszczone przez Asik.
          A moje dziecko od początku jest w grupach/klasach mieszanych
          już w przedszkolu była utworzona grupa mieszana
          teraz w szkole też są klasy mieszane
          Moja J. jest tym rocznikiem młodszym i szczerze mówiąc to nie widzę żadnego problemu w wymieszaniu 2 roczników w 1 klasie
          różnic między 6 i 7 (teraz już 8 i 9 latkami) nie widać

          Mysia w przedszkolu była w grupie równolatków. Praktycznie w ostatniej chwili zdecydowaliśmy, że jednak pójdzie do szkoły jako 6-latka. Tak więc prosto z grupy 5-latków trafiła do szkoły omijając tym samym grupę “zerówkową”. Trafiła do klasy 7-latków.
          Na 28 uczniów jedynie 4 sześciolatków. Jedna dziewczynka z tych 6-latków ma problemy w szkole pozostała 3 super!
          W niczym nie odstają od rocznika 2004. No może moja Mysia nieco wzrostem chociaż początkowo myślałam, że może fajnie by było gdyby to była klasa samych 6-latków a nie mieszana to bardzo szybko zmieniłam zdanie. Ciągną ambitnie w górę.

          • Zamieszczone przez crazy
            a z tym się akurat nie zgodzę

            a co powiesz na to, że w ramach reformy spora część tematów “przerabianych” w klasie 3 została przesunięta do klasy 4 (np. matematyka – ułamki, dodawanie i odejmowanie pod kreską, prostokąty), a z 4 klasy nie zabrano nic?
            w efekcie II półrocze 3 klasy to powtórki, a od 4 klasy zaczyna się sprint, żeby zrealizować program.

            mam dziecko i w klasie 4 i w klasie 2 i widzę kolosalne różnice

            • no tak, ale to wszystko co się dzieje, to ciągłe przesuwanie decyzji działa gorzej niż wprowadzenie tej reformy. Bo gdyby weszła zgodnie z planem to można byłoby wprowadzać jakieś zmiany, a teraz to nie ma jak poprawiać bo wciąż reforma nie ruszyła pełną parą.

              • halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

                Zamieszczone przez Asik.
                A moje dziecko od początku jest w grupach/klasach mieszanych
                już w przedszkolu była utworzona grupa mieszana
                teraz w szkole też są klasy mieszane
                Moja J. jest tym rocznikiem młodszym i szczerze mówiąc to nie widzę żadnego problemu w wymieszaniu 2 roczników w 1 klasie
                różnic między 6 i 7 (teraz już 8 i 9 latkami) nie widać

                byc moze w mieszanych klasach nie widac, jednak widzac 2 klasy rownolegle rozne rocznikowo roznica jest kolosalna
                Jezdzimy na basen z takimi dwoma roznymi rocznikowo klasami trzecimi.
                Bez cienia watpliwosci mozna ocenic ktora to klasa mlodsza.

                • Największym minusem tej reformy jest to, że nie jest dopracowana należycie. Między 3 a 4 klasą była duża różnica w programie i nauce, a teraz jak dowalą materiał z 3 klasy w 4 będzie bonanza.
                  A niech moje dzieci idą rok wczesniej, ale niech będzie dopracowane wszytsko a nie “aby było”.

                  • Zamieszczone przez HalinaSuperdziewczyna
                    rocznikowo roznica jest kolosalna
                    Jezdzimy na basen z takimi dwoma roznymi rocznikowo klasami trzecimi.
                    Bez cienia watpliwosci mozna ocenic ktora to klasa mlodsza.

                    A co w tym złego?
                    Pytam bez złośliwości.
                    Chyba nikt nie oczekiwał od reformy, że nagle 6 latki będą o rok do przodu? Przeciez nie o to chodzi, dzieci dziećmi zostają, nie odbiera im tego ta zmiana. nie łapię tego porównywania, teraz te starsze teoretycznie cwańsze silniejsze, przyjdzie starość to te młodsze będa dłużej sprawne ot fizjologia

                    W przedszkolach też dzieci z różnych roczników mieszają i raczej nie ma takich zgrzytów jak w szkole, kiedy dzieci starsze, silniejsze, cwańsze…

                    • halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

                      Absolutnie nic zlego w tym nie ma 🙂
                      Stwierdzilam fakt jedynie.

                      • Zamieszczone przez gonia2329
                        a co powiesz na to, że w ramach reformy spora część tematów “przerabianych” w klasie 3 została przesunięta do klasy 4 (np. matematyka – ułamki, dodawanie i odejmowanie pod kreską, prostokąty), a z 4 klasy nie zabrano nic?
                        w efekcie II półrocze 3 klasy to powtórki, a od 4 klasy zaczyna się sprint, żeby zrealizować program.

                        mam dziecko i w klasie 4 i w klasie 2 i widzę kolosalne różnice

                        żadnego sprintu nie zauważyłam, cały program został zrealizowany w terminie;
                        nie zauważyłam również zbytniego przemęczenia dziecka z powodu nadmiaru materiału

                        • nie będzie referendum

                          Znasz odpowiedź na pytanie: 6 latki do szkoły? link do protesu

                          Dodaj komentarz

                          Angina u dwulatka

                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                          Czytaj dalej →

                          Mozarella w ciąży

                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                          Czytaj dalej →

                          Ile kosztuje żłobek?

                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                          Czytaj dalej →

                          Dziewczyny po cc – dreny

                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                          Czytaj dalej →

                          Meskie imie miedzynarodowe.

                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                          Czytaj dalej →

                          Wielotorbielowatość nerek

                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                          Czytaj dalej →

                          Ruchome kolano

                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                          Czytaj dalej →
                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                          Logo
                          Enable registration in settings - general