6-latki….zostawiacie w przedszkolach czy idą do pierwszej klasy?

Ja już zdecydowałam, że 6-latka ( z kwietnia) idzie do szkoły. jeszcze we wrześniu miałam wątpliwości, myślałam o załatwianiu opinii z poradni aby ją odroczyć. Minęły 4 miesiące i jestem pewna, że idzie do szkoły…

39 odpowiedzi na pytanie: 6-latki….zostawiacie w przedszkolach czy idą do pierwszej klasy?

  1. moja z sierpnia
    zostaje w przedszkolu 🙂

    • Zamieszczone przez Bratek
      Ja już zdecydowałam, że 6-latka ( z kwietnia) idzie do szkoły. jeszcze we wrześniu miałam wątpliwości, myślałam o załatwianiu opinii z poradni aby ją odroczyć. Minęły 4 miesiące i jestem pewna, że idzie do szkoły…

      nie masz wyboru.
      Dzieciaki z pierwszej połowy 2008 roku obowiazkowo ida we wrzesniu do 1 klasy, no chyba ze jest odroczenie. w przypadku dzieci Z drugiej połowy roku to rodzice mają wybór czy dac do szkoły czy zostawic w przedszkolu.

      Moja z nmarca i tez od wrzesnie do 1 klasy i to z obowiazku. Ale jakbym miała wybór to tez by poszla do 1 klasy. Teraz jest w szkolnej zerówce jako 5 latek.

      • Milka jest z lipca i zostaje w przedszkolu, z czego bardzo się cieszę. Starszą o rok córę też puszczam od września jako 7-latkę – długo miałam wątpliwości, ale widzę, że podjęłam dobrą decyzję.

        • Zamieszczone przez aneczka1411
          nie masz wyboru.

          wybór zawsze jest
          pytanie jak zdesperowany rodzic się trafi

          • Mati – czerwiec – Waham się.
            Jak przy Starszym mam pewność, że intelektualnie da radę. Emocjonalnie – nie wiem 🙁
            Na razie zakładam, że jak zda egzamin do szkoły muzycznej to pójdzie do pierwszej klasy. Jak nie zda odroczymy obowiązek szkolny i pójdzie za rok 😉

            • Zamieszczone przez Bep
              Mati – czerwiec – Waham się.
              Jak przy Starszym mam pewność, że intelektualnie da radę. Emocjonalnie – nie wiem 🙁
              Na razie zakładam, że jak zda egzamin do szkoły muzycznej to pójdzie do pierwszej klasy. Jak nie zda odroczymy obowiązek szkolny i pójdzie za rok 😉

              To tak jak ja. Tzn. Maja jest z lutego i już od września ubiegłego roku jest w szkolnej zerówce. I teraz żałuję, że ją tam wysłałam. 🙁 Chciałam, żeby poszła, bo to ta sama wychowawczyni, u której była Kasia i ona jest naprawdę bardzo dobra w swoim fachu. No ale mam wrażenie, że Maja emocjonalnie odstaje. Intelektualnie radzi sobie świetnie, ale emocjonalnie nie jest jeszcze gotowa. A mi bardzo zależy na tym, żeby w klasie i szkole – wśród rówieśników – czuła się dobrze, żeby wiedziała, że jest świetna, że sobie poradzi. I jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni, postaram się o odroczenie obowiązku szkolnego.

              A Mati na jakim instrumencie planuje grać? 🙂

              • złożyłam wniosek o przyjęcie ( szkoła nie jest moją rejonówką )
                Mój syn z czerwca. Jestem przekonana że sobie poradzi. Panie w przedszkolu potwierdzają naszą opinię i jego gotowość.

                • Bejka, ja juz zwątpiłam…juz tyle czasu minęło od jego narodzin

                  dopiero po chwili zaskoczyłam, że to nie ta sztuka 🙂

                  • Zamieszczone przez Bratek
                    Bejka, ja juz zwątpiłam…juz tyle czasu minęło od jego narodzin

                    dopiero po chwili zaskoczyłam, że to nie ta sztuka 🙂

                    Kolejny będzie w szkole za 4 lata. Czas zasuwa tak czy inaczej

                    • Zamieszczone przez Dora
                      To tak jak ja. Tzn. Maja jest z lutego i już od września ubiegłego roku jest w szkolnej zerówce. I teraz żałuję, że ją tam wysłałam. 🙁 Chciałam, żeby poszła, bo to ta sama wychowawczyni, u której była Kasia i ona jest naprawdę bardzo dobra w swoim fachu. No ale mam wrażenie, że Maja emocjonalnie odstaje. Intelektualnie radzi sobie świetnie, ale emocjonalnie nie jest jeszcze gotowa. A mi bardzo zależy na tym, żeby w klasie i szkole – wśród rówieśników – czuła się dobrze, żeby wiedziała, że jest świetna, że sobie poradzi. I jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni, postaram się o odroczenie obowiązku szkolnego.

                      A Mati na jakim instrumencie planuje grać? 🙂

                      Na razie wymyślił perkusję, bębenek znaczy 😉
                      Ale przekierowujemy Go na inny instrument. Bo nie mamy gdzie wstawić niezbędnego osprzętu 😉
                      Oby nie było jak ze Starszym, który na egzaminie na pianino oznajmił szanownej komisji, że che grać na flecie

                      • halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

                        Maks z lipca. Idzie po wakacjach donszkolnej zerowki.
                        Dobrze czyta, dodaje, odejmuje sprawnie.

                        • Zamieszczone przez Bep
                          Na razie wymyślił perkusję, bębenek znaczy 😉
                          Ale przekierowujemy Go na inny instrument. Bo nie mamy gdzie wstawić niezbędnego osprzętu 😉
                          Oby nie było jak ze Starszym, który na egzaminie na pianino oznajmił szanownej komisji, że che grać na flecie

                          A mój kolega poszedł z córką – już po egzaminie – na zorganizowany przez szkołę pokaz instrumentów. No i stanęło na perkusji właśnie, bo… kolejka była najkrótsza. 😀
                          Matka dziewczynki – jak się można domyślić – była zachwycona pomysłem męża.
                          Dlatego ja z Kasią poszłam sama. 😀
                          A Majka też chce grać na perkusji.

                          • Zamieszczone przez HalinaSuperdziewczyna
                            Maks z lipca. Idzie po wakacjach donszkolnej zerowki.
                            Dobrze czyta, dodaje, odejmuje sprawnie.

                            No właśnie. Ja też Kasi zafundowałam normalną zerówkę, mimo iż – jak Maks – umiała już bardzo dużo. I nie żałuję. Przy Mai chyba zrobię to samo, choć ona emocjonalnie związała się już ze swoją klasą i panią.

                            • moja grudniowa
                              do ubiegłego piątku zostawała w przedszkolu

                              teraz się okazuje, że jej wszystkie koleżanki idą do szkoły (z grupy w przedszkolu zostaje może 2 dziewczyny i kilku chłopców)
                              no i sama nie wiem

                              • Moja Emilka jest w grupie, z 25 dzieci zostaje tylko 5, reszta idzie do szkoły. Ona nie widzi problemu, chce zostać w przedszkolu, mimo że z innymi dziećmi w grupie. Ma jednak dużą łatwość w nawiązywaniu kontaktów, wiem, że nie będzie to dla niej stres (inne towarzystwo), raczej przyjemność (nowe koleżanki i koledzy. Swoją drogą: mam dzieci z małą różnicą wieku (16 miesięcy) i są diametralnie różne… Ale przy Milce przynajmniej nie mam wątpliwości, na pewno do szkoły od września nie pójdzie.

                                • Zamieszczone przez rena12
                                  moja grudniowa
                                  do ubiegłego piątku zostawała w przedszkolu

                                  teraz się okazuje, że jej wszystkie koleżanki idą do szkoły (z grupy w przedszkolu zostaje może 2 dziewczyny i kilku chłopców)
                                  no i sama nie wiem

                                  Tak jakoś nawykowo śledzę wątki sześciolatków w szkole, choć mój sześciolatek już skończył lat 8 i jest w trzeciej klasie.
                                  Też jest grudniowy. Klasa była siedmiolatków (oprócz Tymka jeszcze jeden tylko sześciolatek), a nawet i ośmiolatek się trafił (szkoła integracyjna). Radzi sobie zdecydowanie dobrze i ani razu nie żałowałam decyzji o tak wczesnym pójściu do szkoły.
                                  Fakt, że zawsze był dzieckiem raczej ogarniętym.

                                  • mojego późnoczerwcowego będę odraczać. Już jestem po spotkaniu w Poradni, przed nami jeszcze 2 spotkania.
                                    radzi sobie z nauką…. nie umie się skupić, jak mu się nie podobają jakieś zajęcia to odchodzi…

                                    w Poradni pani psycholog powiedziała, że bardzo dużo dzieci będzie odraczanych….

                                    • Mój jest z sierpnia. Cała jego grupa idzie do 1 klasy, bo to dzieci urodzone w 1 połowie roku. Tylko mój ma wybór. Do niedawna byłam prawie pewna, że pójdzie do szkoły, ale teraz bardziej jestem na nie gdy widze to zamieszanie z podręcznikami, odroczeniami, cofaniem do zerowek itp itd. Nie jest dobrze być pierwszym masowym rocznikiem testowym. I to jeszcze najmłodszym w tym wszystkim. Znam kilka osób z innych przedszkoli, którzy odraczają dzieci. Mój przeszedł testy pozytywnie, myślę, że dałby sobie radę, ale przecież za rok też idzie jego rocznik do szkoły.
                                      Syn rozumie, że urodziny ma dopiero pod koniec wakacji a jego koledzy niektórzy juz mają 6 lat. Wie, że oni muszą iść do szkoły, a on ma wybór. Chce oczywiście iść bardzo do szkoły, ale skoro w szkole miałby sie przyzwyczajać do nowej pani i dzieci to mu nie zaszkodzi pobyt teraz przez rok w nowej grupie zerówkowej. Może w pewnym stopniu przyzwyczai go do tego, że w szkole będzie nie tylko nowa pani i dzieci, ale i nowy budynek itp itd. To chyba większy stres niż pobyt w znanym mu przedszkolu jeszcze jeden rok.
                                      Gdyby nie było wyboru na pewno bym nie odraczała go, ale że mam wybór to mnie już głowa boli od tych za i przeciw żeby sobie w brodę nie pluć potem. Stwierdzam, że mniej ryzykowne jest jednak pozostawienie go dodatkowy rok w zerówce tak jak dotychczas dzieci 6 letnie chodziły i nic złego im się nie stało. Posłanie go jako testera reformy może jednak dużo dłużej sie za nim ciągnąć niż rok.
                                      W wieku 7 lat jestem pewna, że odniesie 100% sukces szkolny. Jedynie o co sie obawiam to o to, że może go nudzić wtedy to czego będą sie uczyć. To moja jedyna obawa, bo 3 rok będzie uczył sie praktycznie tego samego 🙁

                                      • Zamieszczone przez angelina.6
                                        Mój jest z sierpnia. Cała jego grupa idzie do 1 klasy, bo to dzieci urodzone w 1 połowie roku. Tylko mój ma wybór. Do niedawna byłam prawie pewna, że pójdzie do szkoły, ale teraz bardziej jestem na nie gdy widze to zamieszanie z podręcznikami, odroczeniami, cofaniem do zerowek itp itd. Nie jest dobrze być pierwszym masowym rocznikiem testowym. I to jeszcze najmłodszym w tym wszystkim. Znam kilka osób z innych przedszkoli, którzy odraczają dzieci. Mój przeszedł testy pozytywnie, myślę, że dałby sobie radę, ale przecież za rok też idzie jego rocznik do szkoły.
                                        Syn rozumie, że urodziny ma dopiero pod koniec wakacji a jego koledzy niektórzy juz mają 6 lat. Wie, że oni muszą iść do szkoły, a on ma wybór. Chce oczywiście iść bardzo do szkoły, ale skoro w szkole miałby sie przyzwyczajać do nowej pani i dzieci to mu nie zaszkodzi pobyt teraz przez rok w nowej grupie zerówkowej. Może w pewnym stopniu przyzwyczai go do tego, że w szkole będzie nie tylko nowa pani i dzieci, ale i nowy budynek itp itd. To chyba większy stres niż pobyt w znanym mu przedszkolu jeszcze jeden rok.
                                        Gdyby nie było wyboru na pewno bym nie odraczała go, ale że mam wybór to mnie już głowa boli od tych za i przeciw żeby sobie w brodę nie pluć potem. Stwierdzam, że mniej ryzykowne jest jednak pozostawienie go dodatkowy rok w zerówce tak jak dotychczas dzieci 6 letnie chodziły i nic złego im się nie stało. Posłanie go jako testera reformy może jednak dużo dłużej sie za nim ciągnąć niż rok.
                                        W wieku 7 lat jestem pewna, że odniesie 100% sukces szkolny. Jedynie o co sie obawiam to o to, że może go nudzić wtedy to czego będą sie uczyć. To moja jedyna obawa, bo 3 rok będzie uczył sie praktycznie tego samego
                                        🙁

                                        Już od kilku lat dzieci 6 letnie szły do szkoły, do pierwszej klasy, więc raczej Twój syn nie będzie testerem reformy 😉

                                        • Zamieszczone przez Asik.
                                          Już od kilku lat dzieci 6 letnie szły do szkoły, do pierwszej klasy, więc raczej Twój syn nie będzie testerem reformy 😉

                                          rzekłabym że od kilkudziesięciu 🙂
                                          zawsze można było posłać dziecko o rok wcześniej
                                          tak poszła moja siostra i mój mąż

                                          moim zdaniem to NADAL powinna być tylko i wyłącznie decyzja rodziców

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 6-latki….zostawiacie w przedszkolach czy idą do pierwszej klasy?

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general