6 miesięczniak NIE CHCE JEŚĆ!!!

witam mam problem ze swoim synkiem od jakiegoś czasu strasznie mało mi je, do tej pory wsuwał jakies 150 /180ml mleka nie karmie piersią a teraz ma problem zjeść nawet 120 czy 90 nie wiem co się dzieje mniej więcej w tym samym czasie zaczął mi się budzić w nocy po 2 3 razy a tego nie było do tej pory…. odstawiłam zupki i inne a do picia wody też go trzeba namawiać sama nie wiem może coś poradzicie
pozdrawiam

10 odpowiedzi na pytanie: 6 miesięczniak NIE CHCE JEŚĆ!!!

  1. A dlaczego odtawiłaś zupki? Dawaj mu już więcej normalnego jedzenia. Normalne, ze ilość zajdanego mleka będzie się w miarę rozwoju zmniejszać.
    Poza tym może mu żeby rosną…
    Woda do niekapka i niech sam pije

    • odstawiłam bo myślałam że może od nich go boli brzuszek zaczęłam mu podawać kilka rodzaji bo nic się nie działo…. może rzeczywiście to zęby narazie nic nie widać z niekapka jeszcze nie próbowałam mu dawać nie ma jeszcze 6 miesięcy ale już myslałam o tym dzięki za odpowiedź pozdrowienia :))

      • Pewnie to zęby:) Tak bywa:) Dawaj mu normalne jedzonko, jakiegoś chrupka kukurydzianego bo może jak go swędzą to sobie tym pomoże. Mój w tym okresie wcinał chrupki jak szalony;)

        • a czy też budził się tak często w nocy? wcześniej miałam spokój przesypiał od ok 22 do powiedzmy 5 a teraz potrafi sie obudzic ze szlochaniem czy płaczem i po przytuleniu idzie spać tyle że ja już wysiadam szok a poza tym przerzuca się na brzuch i w pewnym momencie się klinuje taki z niego akrobata 🙂 masakra chodze nie wyspana a tu do pracy trzeba wracac będzie ciekawie
          Wielkie dzięki dziewczyny i trzymajcie się ciepło

          • Witam,
            Szczerze mowiac jak czytam to co piszesz to tak jakbys opisywala moja sytuacje. Z roznica taka, ze moj 6 miesiecznymaluch w ogole nie za bardzo chce jesc sloiczki, zupki, marchewki i te inne podobne. Generalnie cyc i tylko cyc, ale i tak je coraz mniej -tak mi sie wydaje.

            Podobno mu nic je jest, aczkolwiek pediatra nie dala zadnego skierowania na badania. Pierwsza sprawa to zabki, ktrore mamy juz dwa od 1,5 miesiaca i wychodza kolejne. Dluuugi proces -okreslila pediatra. A druga sprawa, przez te placze, bole zabkow moj Fabian zostal nauczony do zasypiania na raczkach albo przy cycusiu… no wiec jak sie budzi to z placze (bo gdzie jest mama?).
            Tak twierdzi moj pediatra….
            No i kiedys tez moglam sie pochwalic, ze moj maluch spal od 22 do 6 czasem 7 rano. A teraz pobudek w nocy jest nie mniej jak 3… czasem wiecej… czasem jestem szczesciara i sa 2…

            Na widok butelki i jakich kolwiek kubeczkow dostaje szalu, czasem daje mu sie pobawic butla, zeb ysie znia oswoil, czasem gryzie tylko smoczek. Za cholere z niego nie pociagnie…. jedyne z czego je to kaczke z lyzeczki i pije ze strzykawki 9soczkow tez za bardzo nie lubi..). Ale, ze nasza strzykawa ma tylko 3ml to szykamy jakiejs wiekszej zeby czasem z niej pij chociaz mleko bo ja jestem totalnie uwieziona!!

            Nie martw sie… tez jestem wykonczona… ale mam nadzieje, ze to chwilowe. Bedzie lepiej:)

            Powodzenia !

            • Mój Łuki ma 8 miesięcy i sytuację mamy podobną. Od kilku dni zjada zdecydowanie mniej – zupy tylko pół szklanki, owoce nie zawsze, no i wieczorem kaszka – dotychczas było 150ml, a teraz tylko te pół porcji. Jakby miał cycusie cały dzień to byłby najszczęśliwszy. No i tez nic nie pije. Z niczego – smoka, dziubka, niekapka. Nasza pediatra powiedziała, że nic się nie dzieje tak długo póki ssie pierś. Ale co Wam poradzić to nie wiem, skoro Twój maluch jest na butli????

              • no to nie jestem sama byłam u pediatry i jak tylko mały przybiera na wadze jest oki teraz tak będzie że mniej będzie jakdł a poza tym to te ząbki

                ja też mam nadzieje że to chwilowe jest i bedzie coraz lepiej trzeba uzbrioć się w cierpliwość

                A mam jeszcze pytanie dajecie kaszki na noc dziecku?? Ja próbowałam zrobic kiedyś i kurcze gęste mi wychodziły strasznie niby robiłam tak jak piszą ale i tak nic z tego zresztą i tak jakoś mały nie bardzo chciał jeść może jakąs dobrą polecicie mi tyle że musi być do rozrabiania na mleku bo mały ma diete – skaza białkowa mała ale jest – tak to jest jak się jest totalnym laikiem w tych sprawach :Zamotany:

                Piszcie dziewczyny jak coś się polepszy albo wpadniecie na jakis złoty środek dla naszych maluszków
                pozdrawiamy

                • Moja Natalka właśnie skończyła pięć miesięcy i też zauważyłam spadek apetytu. Moja lekarka stwierdziła, że to normalne i związane z tym, że do tej pory jedzenie i spanie było motywem przewodnim a wraz z rozwojem, który na tym etapie jest bardzo szybki dziecko ma coraz więcej swoich spraw do pozałatwiania No i w sumie tu się muszę zgodzić, bo Natalkę teraz coraz łatwiej rozproszyć przy jedzeniu, jak je mleko to wystarczy, że ktoś cos powie i ona od razu przestaje i odwraca sie z zaciekawieniem do tej osoby. Mam drugą starszą córke i przypominam teraz sobie, że na tym etapie podczas karmienia musiałam być z nią sama w pomieszczeniu bo wystarczyło, że cos puknęło, stuknęło, ktoś kichnął albo się poruszyła a mała jak radar od razu kierował tam buźkę.

                  Na pocieszenie powiem, że ten spadek apetytu to nic w porównaniu z tym co się dzieje później miedzy 12 a 24 msc Moja starsza córka ma teraz dwa latka i mało tego, że mogłaby przezyc na samych rodzynkach to na to nakłada się sławny bunt dwu latka i to jest horrrrrrrrrror w biały dzień

                  • Zamieszczone przez dąbro7
                    Moja Natalka właśnie skończyła pięć miesięcy i też zauważyłam spadek apetytu. Moja lekarka stwierdziła, że to normalne i związane z tym, że do tej pory jedzenie i spanie było motywem przewodnim a wraz z rozwojem, który na tym etapie jest bardzo szybki dziecko ma coraz więcej swoich spraw do pozałatwiania No i w sumie tu się muszę zgodzić, bo Natalkę teraz coraz łatwiej rozproszyć przy jedzeniu, jak je mleko to wystarczy, że ktoś cos powie i ona od razu przestaje i odwraca sie z zaciekawieniem do tej osoby. Mam drugą starszą córke i przypominam teraz sobie, że na tym etapie podczas karmienia musiałam być z nią sama w pomieszczeniu bo wystarczyło, że cos puknęło, stuknęło, ktoś kichnął albo się poruszyła a mała jak radar od razu kierował tam buźkę.

                    Na pocieszenie powiem, że ten spadek apetytu to nic w porównaniu z tym co się dzieje później miedzy 12 a 24 msc Moja starsza córka ma teraz dwa latka i mało tego, że mogłaby przezyc na samych rodzynkach to na to nakłada się sławny bunt dwu latka i to jest horrrrrrrrrror w biały dzień

                    A to prawda z tym odwracaniem się. Jak karmię Łukasza to też wszystkich upominam, że mają byc cicho albo idę do sypialni i na leżąco go karmię, bo wszystko jest takie ciekawe.

                    A co do kaszek na noc: ja daję jak pisałam przed kąpaniem, żeby mu się ułożyło i zeby jeszcze na cycka miał chęć. Najlepiej mu wchodzą te nowe Bebilon (ale one są mleczne), mają fajne zdecydowane smaki i wg mnie są słodsze od Bobovity i Nestle. Na drugim miejscu postawiłabym właśnie Nestle a potem Bobovitę. Tak jak iszesz Bobovita jest najbardziej gęsta, po prostu wsypuj jej mniej i pamiętaj, że kaszka “zbiera” się po jakiejs minucie, więc nie syp od razu kaszki, tylko po trochu, mieszaj i czekaj do właściwej konsystencji.

                    • Zamieszczone przez mysiaa
                      no to nie jestem sama byłam u pediatry i jak tylko mały przybiera na wadze jest oki teraz tak będzie że mniej będzie jakdł a poza tym to te ząbki

                      ja też mam nadzieje że to chwilowe jest i bedzie coraz lepiej trzeba uzbrioć się w cierpliwość

                      A mam jeszcze pytanie dajecie kaszki na noc dziecku?? Ja próbowałam zrobic kiedyś i kurcze gęste mi wychodziły strasznie niby robiłam tak jak piszą ale i tak nic z tego zresztą i tak jakoś mały nie bardzo chciał jeść może jakąs dobrą polecicie mi tyle że musi być do rozrabiania na mleku bo mały ma diete – skaza białkowa mała ale jest – tak to jest jak się jest totalnym laikiem w tych sprawach :Zamotany:

                      Piszcie dziewczyny jak coś się polepszy albo wpadniecie na jakis złoty środek dla naszych maluszków
                      pozdrawiamy

                      haloo przy ząbkowaniu to normalne nic się nie martw moja miała to samo 🙂

                      Znasz odpowiedź na pytanie: 6 miesięczniak NIE CHCE JEŚĆ!!!

                      Dodaj komentarz

                      Angina u dwulatka

                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                      Czytaj dalej →

                      Mozarella w ciąży

                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                      Czytaj dalej →

                      Ile kosztuje żłobek?

                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                      Czytaj dalej →

                      Dziewczyny po cc – dreny

                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                      Czytaj dalej →

                      Meskie imie miedzynarodowe.

                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                      Czytaj dalej →

                      Wielotorbielowatość nerek

                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                      Czytaj dalej →

                      Ruchome kolano

                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                      Czytaj dalej →
                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                      Logo
                      Enable registration in settings - general