6 tyg dziecko zmarlo prawdopodobnie po szczepionce

[Zobacz stronę]

Jak to mozliwe ze w naszym kochanym kraju nadal szczepi sie euvaxem?!

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 6 tyg dziecko zmarlo prawdopodobnie po szczepionce

  1. Zamieszczone przez aggi
    dzięki Ewa!

    nie ma za co

    • Zamieszczone przez EwkaM
      Decyzje GIF o wstrzymaniu w obrocie:
      1. z dnia 25.09.2008 r.

      EUVAX B nr serii UVA07027, data ważności 11.2010, podmiot odpowiedzialny: LG Life Sciences Poland Sp. z 0.0., 00-844 Warszawa, ul. Grzybowska 80/82;
      DTP nr serii 20906002C, data ważności 09.2009, podmiot odpowiedzialny: Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A., Al. Sosnowa 8, 30-224 Kraków;
      ACT-HIB nr serii A9739-2, data ważności 11.2009, podmiot odpowiedzialny: Aventis Pasteur S.A.

      2. z dnia 9.10.2008 r.

      EUVAX B nr serii UVA08010, data ważności 03.2011, podmiot odpowiedzialny: LG Life Sciences Poland Sp. z 0.0., 00-844 Warszawa, ul. Grzybowska 80/82;

      3. z dnia 17.20.2008 r.

      DTP ,nr serii 20907001D, data ważności 06.2010, podmiot odpowiedzialny: Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A., Al. Sosnowa 8, 30-224 Kraków;
      HEPAVAX GENE, nr serii 0430047, data ważności 16.08.2010, podmiot odpowiedzialny: : Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A., Al. Sosnowa 8, 30-224 Kraków;

      więcej tu:

      wielkie dzięki za takie info!

      • Zamieszczone przez EwkaM
        1. z dnia 25.09.2008 r.

        ACT-HIB nr serii A9739-2, data ważności 11.2009, podmiot odpowiedzialny: Aventis Pasteur S.A.

        3. z dnia 17.20.2008 r.

        HEPAVAX GENE, nr serii 0430047, data ważności 16.08.2010, podmiot odpowiedzialny: : Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A., Al. Sosnowa 8, 30-224 Kraków;

        ACT HIB wycofali 14 dni po tym jak mój młodszy dostał szczepionke

        a tę co dzis wycofali dostał w szpitalu

        straszne to wszystko! 🙁

        • Aż do książeczki Igiego zerknęłam. Szczepiony Euvaxem, ale na szczęście inna seria

          • bosze, to jest jakas paranoja….
            żebym ja się musiała stresować czymś co teoretycznie powinno mi dziecko chronić

            • Zamieszczone przez wobysk
              Aż do książeczki Igiego zerknęłam. Szczepiony Euvaxem, ale na szczęście inna seria

              też zerknęłam, ale niestety nikt nie raczył mi serii wpisać:(

              • Zamieszczone przez gruszki
                też zerknęłam, ale niestety nikt nie raczył mi serii wpisać:(

                a to raczej ich obowiązek?

                • Zamieszczone przez EwkaM
                  a to raczej ich obowiązek?

                  dokładnie – raczej 🙁
                  pozostaje mieć nadzieję, ze seria wpisana w karte szczepien

                  • Straszne to wszystko.
                    Oczywiście pewnie nie znajdą związku przyczynowego miedzy szczepieniem a śmiercią chłopca!

                    U mnie obie szczepione Euvaxem. Seria wpisana tylko przy dwóch szczepieniach i jest inna.
                    Wkurzyłam sie ze partaczą i serii nie wpisują!

                    • Zamieszczone przez szpilki
                      a sprawdz w ksiazeczce czym zaszczepili go na WZW w szpitalu.

                      ja właśnie sprawdziłam i właśnie tą wycofaną serią
                      Qrwa mać

                      • szczepionki zostały przywrocone

                        dtp i euvax również

                        cieszę się, bo tez się mimo wszystko wystraszyłam.

                        pozdrawiam

                        • to straszna tragedia… [*]

                          ….moja Zu była szczepiona i euvaxem i DTP, ale nic nadzwyczajneho się nie działo…. powiem wiecej, moja Zu bardzo dobrze znosi wszystkie szczepienia.

                          • Zamieszczone przez mamabaci

                            dtp i euvax również

                            cieszę się, bo tez się mimo wszystko wystraszyłam.

                            pozdrawiam

                            Nie bardzo sledze ten temat, wiec moze niesluszny wniosek:
                            ale nie rozumiem, w czym to przywrocenie szczepionek moze cieszyc?

                            • szczepionki są jakościowo w porządku

                              Zamieszczone przez Lea
                              Nie bardzo sledze ten temat, wiec moze niesluszny wniosek:
                              ale nie rozumiem, w czym to przywrocenie szczepionek moze cieszyc?

                              hmm.. może nie cieszyć, może po prostu mi trochę ulżyło, że te szczepionki nie były np.zanieczyszczone, czy generalnie złe jakościowo, bo moje dziecko było nimi właśnie szczepione, jak i niektóre dzieci mam forumowych. Dlatego podniosłam wątek, bo sprawa istotna i pewnie niektórzy też są zadowoleni, że to nie była jakaś trefna seria.
                              Pozdrawiam

                              • ale dzieci umieraly
                                czy nie?
                                wyjasniono to?
                                (nie wiem, pytam)
                                na pewno dobrze, ze to nie byla trefna seria
                                ja myslalam, ze nie chodzi o serie, tylko ogolnie o szczepionke sama w sobie (mowie kompletnie bez znajomosci tematu, po prostu pytam)

                                • Konsekwentnie nie szczepię żadną z tych szczepionek. Jeszcze w szkole rodzenia lekarka zalecała nam Engerix – tylko większość mam nie wie, że może wybrać płatną szczepionkę.

                                  • tak sobie wlazłam na ten wątek o szczepieniach i przypomniało mi się cos co czytałam ostatnio

                                    podobno!!! jest to inf wyciągnięta z amerykańskich badań medycznych i mozna to samemu jakoś wysznupać (mi sie nie chce, więc piszę “podobno”)

                                    od 1993 na powikłania spowodowane meningokokami zmarło ok 175 dzieci
                                    a tylko w ostatnim roku na powikłania spowodowane szczepionką na meningokoki – 35 dzieci

                                    ot, szczepienia
                                    mam ataki nerwicy jak musze dzieci kłuć

                                    • Zamieszczone przez Bronia
                                      Hmmm, ale tu chodzi o wstrzymanie obrotu konkretnych partii Euvaxu, a nie ogólnie tej szczepionki. Mój Kacper też był tym szczepiony i nikt nigdy nic złego na ten temat nam nie powiedział.

                                      Jonek tez był tym szczepiony.
                                      Kurcze najgorsze jest to, że tego typu akcje (szczepionka-smierc dziecka-wycofanie leku) nie buduja zaufania do tematu, lekarzy.
                                      Ja sie mam ochote zapytac a co z badaniami przed dopuszczeniem szczepionki do uzytku? Co z wprowadzeniem na rynek.
                                      Czy to sa naprawde rzeczy nie do przeskoczenia?
                                      Nóż w kieszeni sie otwiera.
                                      Pojecia nie miałam, że: moje dziecko jest szczepione tak wczesnie, nikt sie mnie o zgodze nie pytał, nikt ze mna o tym nie rozmawiał.
                                      I nawet wtedy nie miałabym wiedzy by móc podjać dobra decyzje.
                                      Tu dochodzi wiec zaufanie do lekarzy.
                                      To przeciez oni te wiedze posiadają, powinni IMO. To oni decydują co jest dla dziecka dobre maja wywiad rodzinny (powinni) wiedzą na co jest/była uczulona matka itd… wiem naiwna jestem ale jabym tak chciała.
                                      Własnie tak.
                                      By lekarz był lekarzem nie urzednikiem, który bezwolnie poddaje sie systemowi.
                                      Bo kalendarz szczepien.
                                      Bo nacisk Sanepidu, bo cos tam…

                                      P. S. w ksiazeczce nie ma nic na temat numeru serii, nawet nie wiedziałam, że powinno byc

                                      • Zamieszczone przez Olinja

                                        Ja sie mam ochote zapytac a co z badaniami przed dopuszczeniem szczepionki do uzytku? Co z wprowadzeniem na rynek.
                                        Czy to sa naprawde rzeczy nie do przeskoczenia?

                                        badania są drogie, GIF-u nie byłoby stać na przebadanie każdej serii, a rzadna firma farmaceutyczna na to by się nie zgodziła (zbytnie obciążenie laboratorium kontorli = baaaaardzo długie terminy czekania na wydanie pozytywnej decyzji – w tym czasie lek mógłby się przeterminować);

                                        nie wiem jak jest konkretnie ze szczepionkami, ale póki co przed wprowadzeniem do obrotu firma była zobowiązana przesłać do badań dwie pierwsze serie leku; dopiero po pozytywnym wyniku można było produkt wprowadzić na rynek; a z rynku co jakiś czas kontrola losowo wybranych serii;
                                        tak było do końca 2008 r.

                                        • Zamieszczone przez EwkaM
                                          badania są drogie, GIF-u nie byłoby stać na przebadanie każdej serii, a rzadna firma farmaceutyczna na to by się nie zgodziła (zbytnie obciążenie laboratorium kontorli = baaaaardzo długie terminy czekania na wydanie pozytywnej decyzji – w tym czasie lek mógłby się przeterminować);

                                          nie wiem jak jest konkretnie ze szczepionkami, ale póki co przed wprowadzeniem do obrotu firma była zobowiązana przesłać do badań dwie pierwsze serie leku; dopiero po pozytywnym wyniku można było produkt wprowadzić na rynek; a z rynku co jakiś czas kontrola losowo wybranych serii;
                                          tak było do końca 2008 r.

                                          Czyli jak dobrze zrozumiałam to: firma farmaceutyczna zobowiazana jest do pokazania dokumentów (wyników badan) z dwóch serii a później to juz nikt nie jest w stanie tego kontrolowac i np sa zanieczyszczone serie? Tak?
                                          Czyli, żeszczepionka sama w sobie nie niesie zagrozenia tylko konkretnie zanieczyszczona seria?

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 6 tyg dziecko zmarlo prawdopodobnie po szczepionce

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general