7,7 lat i komplet mlecznych zębów

Maciej już 7 miesięcy temu obchodził 7 urodziny, a tu zębów stałych nie widać.
Mleczaki się trzymają twardo…chociaż zaczyna ruszać się dolna “jedyneczka”.

“Szóstki” do tej pory ma tylko dwie.

Po wizycie u dentysty wiemy tylko tyle że mamy czekać i że jest wszystko ok…mleczaki jak perełki, białe i zdrowe.

Są tu jeszcze jakieś dzieci z tak opóźnioną wymianą uzębienia??

27 odpowiedzi na pytanie: 7,7 lat i komplet mlecznych zębów

  1. Mój Michał w maju skończył 7 lat i na dzień przed pójściem do szkoły wypadł mu dopiero pierwszy mleczak. Widzę jednak, że teraz coś się ruszyło, bo dziecko zaczyna mi meldować o kolejnych ruszających się zębach. Może i u Was, jak już ruszy, to na całego 😉

    • Damianek w grudniu skończy 7 lat, pierwsze dwa mleczaki wypadły mu dopiero w sierpniu. I jak na razie żaden kolejny się nie rusza.

      A w jego klasie dzieci od dawna szczerbate:)

      Nic się nie martw, przyjdzie jego kolej:)

      • Zamieszczone przez amber
        Maciej już 7 miesięcy temu obchodził 7 urodziny, a tu zębów stałych nie widać.
        Mleczaki się trzymają twardo…chociaż zaczyna ruszać się dolna “jedyneczka”.

        “Szóstki” do tej pory ma tylko dwie.

        Po wizycie u dentysty wiemy tylko tyle że mamy czekać i że jest wszystko ok…mleczaki jak perełki, białe i zdrowe.

        Są tu jeszcze jakieś dzieci z tak opóźnioną wymianą uzębienia??

        A wychodziły mu szybko, czy późno?

        Antek co prawda dopiero w lutym skończy 7 lat, ale też mu się jeszcze żaden nie rusza… Ale też mleczaki wychodziły mu po skończeniu 7,5 miesiąca…
        Jeśli to ma jakieś znaczenie, to Klarze chyba będą wypadać, jak będzie miała 10 lat, bo pierwsze mleczaki jej się przebiły jak miała prawie rok…

        • Zamieszczone przez amber
          Maciej już 7 miesięcy temu obchodził 7 urodziny, a tu zębów stałych nie widać.
          Mleczaki się trzymają twardo…chociaż zaczyna ruszać się dolna “jedyneczka”.

          “Szóstki” do tej pory ma tylko dwie.

          Po wizycie u dentysty wiemy tylko tyle że mamy czekać i że jest wszystko ok…mleczaki jak perełki, białe i zdrowe.

          Są tu jeszcze jakieś dzieci z tak opóźnioną wymianą uzębienia??

          U nas też w okolicy 7- coś tam wypadł pierwszy mleczak, teraz ma 8,3l i “wypadnięte” 😉 tylko 4, w tym 2 stałe, a dwa jeszcze nie wyrosły.
          Przyglądaj się dokładnie, bo czasem przy tak późnym wypadaniu mleczaków, stałe wyrastają pod nimi lub z boku, u nas tak było, mleczak jeszcze siedział twardo, a z boku, na sztorc, wyrastał stały.
          Szybko wyrwaliśmy mleczaka, a stały wskoczył na swoje miejsce po jakimś czasie.

          • Zamieszczone przez amber

            Są tu jeszcze jakieś dzieci z tak opóźnioną wymianą uzębienia??

            Amber Tomkowi pierwszy mleczak wyszedł w 10 miesiącu, czyli dość późno.
            Teraz mamy problemy przy wypadaniu mleczaków (nie wiem może Tomek słabo je rusza, bo boi się, że mu wypadną np. w nocy i je połknie;) Na chwilę obecną nie wypadły nam jeszcze górne dwójki. Z 6 mleczaków które już stracił 3 musieliśmy usunąć u dentysty, bo już szły stałe a mleczaki jeszcze nie wypadły (jeden mu niechcący wybił kolega w szkole, na szczęście ząb się mocno ruszał i już wyszedł w to miejsce stały).
            Niestety stałe są dużo większe niż miejsca po mleczakach, więc czeka nas aparat, żeby je rozsunąć jak tylko wyjdzie ostatnia szóstka.

            • Ala w grudniu skończy 7 lat. Jakieś 2 miesiące wypadł pierwszy mleczak, a raczej został wypchnięty przez stałą jedynkę. I to tyle, od tego czasu w tym temacie panuje cisza. Boję się, że ząbki będą potem pokrzywione, że mleczne nie będą chciały ustąpić miejsca stałym a te będą wyrastać jak popadnie.
              I wydaje mi się, że jest jakaś zależność między ząbkowaniem a wypadaniem mleczaków. Ala miała pierwszy ząbek w wieku 7,5 miesiąca, dzieci znajomych, które wcześniej ząbkowały, a któe niejednokrotnie są młodsze od Ali już dawno są szczerbate czy też z niemalże pełnym kompletem stałych zębów

              • Nasza dentystka powiedziala ze 2 zeby powinny wychodzic kolo 20 roku zycia wtedy pewnie starczylyby do konca zycia… i jak trzeba sie cieszyc jak pozno wychodza 🙂 Wiec sie nie martw 🙂

                • Ja tam się specjalnie nie martwiłam tym, że mojemu zęby późno szły (pierwszy pojawił się na dzień przed I urodzinami!). Przyjęłam (może błędnie), że skoro mleczne mu tak późno idą, to może na dłużej mu starczą i do starości swoje stałe będzie mieć 😉

                  • Zamieszczone przez beamama

                    Przyglądaj się dokładnie, bo czasem przy tak późnym wypadaniu mleczaków, stałe wyrastają pod nimi lub z boku, u nas tak było, mleczak jeszcze siedział twardo, a z boku, na sztorc, wyrastał stały.
                    Szybko wyrwaliśmy mleczaka, a stały wskoczył na swoje miejsce po jakimś czasie.

                    Przygladam się uważnie…ostatnio własnie dolna jedynka wykrzywiła się i teraz odstaje od reszty…
                    W tym celu własnie bylismy u dentysty, bo już wydawało mi się że pod spodem coś rośnie.
                    Ale okazało się że nie…
                    spodziewam się że ten pierwszy ząb lada chwila wypadnie 😉

                    • Zamieszczone przez Bociek

                      I wydaje mi się, że jest jakaś zależność między ząbkowaniem a wypadaniem mleczaków. Ala miała pierwszy ząbek w wieku 7,5 miesiąca, dzieci znajomych, które wcześniej ząbkowały, a któe niejednokrotnie są młodsze od Ali już dawno są szczerbate czy też z niemalże pełnym kompletem stałych zębów

                      Tą teorię Maćkowy przypadek potwierdza…
                      Pierwszego mleczaka doczekał się po skończeniu 11 miesięcy…

                      • Zamieszczone przez Devilry
                        Nasza dentystka powiedziala ze 2 zeby powinny wychodzic kolo 20 roku zycia wtedy pewnie starczylyby do konca zycia… i jak trzeba sie cieszyc jak pozno wychodza 🙂 Wiec sie nie martw 🙂

                        Dev!
                        Cudowne to 😀
                        Mój prawie 6 latek też czeka na wymianę uzębienia, ale nie zanosi się na to I to mnie cieszy

                        • Zamieszczone przez Nena75
                          Amber Tomkowi pierwszy mleczak wyszedł w 10 miesiącu, czyli dość późno.
                          Teraz mamy problemy przy wypadaniu mleczaków (nie wiem może Tomek słabo je rusza, bo boi się, że mu wypadną np. w nocy i je połknie;) Na chwilę obecną nie wypadły nam jeszcze górne dwójki. Z 6 mleczaków które już stracił 3 musieliśmy usunąć u dentysty, bo już szły stałe a mleczaki jeszcze nie wypadły (jeden mu niechcący wybił kolega w szkole, na szczęście ząb się mocno ruszał i już wyszedł w to miejsce stały).
                          Niestety stałe są dużo większe niż miejsca po mleczakach, więc czeka nas aparat, żeby je rozsunąć jak tylko wyjdzie ostatnia szóstka.

                          Nenka, Maciej tez z tych późno ząbkujących…
                          Ale za to bez przerwy teraz pcha do buzi paluchy i sprawdza w jakim stanie są mleczaki 😉
                          Doczekac się już nie może…bo nawet młodsze o dwa lata dzieci usmiechają się z przerwami.
                          I że ten wiek jego juz tak zaawansowany to nawet we Wróżkę Zębuszkę przestał wierzyć 😉

                          • Zamieszczone przez amber
                            Nenka, Maciej tez z tych późno ząbkujących…
                            Ale za to bez przerwy teraz pcha do buzi paluchy i sprawdza w jakim stanie są mleczaki 😉
                            Doczekac się już nie może…bo nawet młodsze o dwa lata dzieci usmiechają się z przerwami.
                            I że ten wiek jego juz tak zaawansowany to nawet we Wróżkę Zębuszkę przestał wierzyć 😉

                            hehe u nas to samo, dopiero niedawno dolne jedynki zaczeły się kiwać
                            no i gdzie ta wróżka-zębuszka

                            pozdrawiamy
                            Beata i Radek

                            • Zamieszczone przez amber
                              I że ten wiek jego juz tak zaawansowany to nawet we Wróżkę Zębuszkę przestał wierzyć 😉

                              u nas Wróżka przychodzi regularnie 🙂 jak usuwamy zęby u dentysty to Tomek dostaje mleczaka w takim malutkim pudełeczku po wiertłach 😉 tylko nie może zrozumiec czemu wróżka zabiera też pudełeczko a nie samego ząbka 😉 Nie wie ile ta wróżka się nadenerwuje, żeby włożyć rękę pod poduszkę i go nie obudzić

                              • W sumie ciesz się, że mleczaki wypadną jak już będzie rósł stały ząb. Matisiowi rok temu w październiku/listopadzie wypadły dwie górne jedynki, jedna (!) z nich wyszła dopiero teraz w wakacje, drugiej wciąż nie ma. 9 miesięcy bez górnych jedynek! Żal mi dziecka było, nie mógł gryźć, no i wygląd… ekhm… same wiecie 😉 W sumie nie wiadomo dlaczego aż tak długo czekał, bo ani nie wybił tamtych mleczaków, ani nie rozchwiewał ich na siłę, nie wiem. Byłam tak tym zestresowana, że zrobiłam mu panoramę. Mówię Wam, niewiarygodnie wygląda zdjęcie dziecka z podwójnym kompletem zębów, jak Obcy 😉

                                • mój 8-latek ma tylko 2 nowe zęby…. wyleciały z rok temu (tzn dentysta usunął bo za nim wychodził nowy i miał 2 dolne prawe jedynki

                                  • są są…mój chyba w tym samym wieku -styczeń 2004 – i póki co ma tylko jedynki stałe,reszta siedzi jak zaklęta,dopiero wychodzi mu ostatnia szóstka,,,
                                    nasza dentystka twierdzi że nic w tym złego,idą swoim tokiem.on późno ząbkował,pierwszy mleczak sie pokazał w 13 m-cu zycia i potem szły mozolnie długo i infekcyjnie…piątki tez bardzo późno….
                                    daj mu czas:)

                                    • Zamieszczone przez dotina
                                      mój 8-latek ma tylko 2 nowe zęby…. wyleciały z rok temu (tzn dentysta usunął bo za nim wychodził nowy i miał 2 dolne prawe jedynki

                                      Dokładnie jak u nas było/jest 🙂

                                      • Zamieszczone przez kotagus
                                        W sumie ciesz się, że mleczaki wypadną jak już będzie rósł stały ząb. Matisiowi rok temu w październiku/listopadzie wypadły dwie górne jedynki, jedna (!) z nich wyszła dopiero teraz w wakacje, drugiej wciąż nie ma. 9 miesięcy bez górnych jedynek! Żal mi dziecka było, nie mógł gryźć, no i wygląd… ekhm… same wiecie 😉 W sumie nie wiadomo dlaczego aż tak długo czekał, bo ani nie wybił tamtych mleczaków, ani nie rozchwiewał ich na siłę, nie wiem. Byłam tak tym zestresowana, że zrobiłam mu panoramę. Mówię Wam, niewiarygodnie wygląda zdjęcie dziecka z podwójnym kompletem zębów, jak Obcy 😉

                                        No właśnie dzisiaj PIERWSZY ZĄB wypadł ale ja nie widzę pod spodem drugiego 🙁
                                        kurcze Radek mówi, że te zęby się zaczęły chwiać przez twardą nektarynkę, którą w szkole dostał, no nic poczekamy troszkę i pewno wizytę u dentysty
                                        ki zamówię, żeby zobaczyła co i jak

                                        pozdrowionka
                                        Beata i Radek (2004)

                                        • moj syn za 2 mies konczy 8 lat i ma dopiero 2 stałe zeby
                                          ale pierwy zabek wyszedl,gdy miał 14 mies

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 7,7 lat i komplet mlecznych zębów

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general