7-latek sam w domu

Wiem, że były już wątki od kiedy dziecko może zostać samo w domu, ale ja chce zapytać doświadczone mamy o coś innego. Uznałam, że moja 7-latka jest już gotowa na pozostanie samej w domu raz na jakiś czas przez maksymalnie godzinkę, ale mimo to, musi przejść szkolenie

Przychodzi mi do głowy nie wpuszczać nikogo do domu, nie ruszać płyty (do gotowania), czajnika i się broń boże nie wspinać, aby coś dosięgnąć (ostatnio wycięła mi właśnie taki numer, że chciała dostać szklankę, przystawiła stołek, ja ją trzymałam, ona jakoś źle postawiła nogę na tym krześle i wywracając się wyciągnęła półkę ze wszystkimi klieszkami, które oczywiście z hukiem spadły na podłogę. Ja ją mocno trzymałam i nie upadła, ale aż strach pomyśleć, co by było gdyby…).

O czym powinnam jeszcze pamiętać? Moja córka jest naprawdę dojrzała i mądra pod tym względem, ale same wiecie….to tylko dziecko.
Telefony alarmowe zna…lepiej ode mnie

Strona 4 odpowiedzi na pytanie: 7-latek sam w domu

  1. Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW
    przeraziłam się dzisiaj…..
    w biały dzień ok 16-17 włamywali się dziś do mojej sąsiadki z parteru…łomem próbowali wejść do mieszkania a w środku był sam 10-cio latek….przerażony….wrócił jak zawsze ze szkoły i czekał aż rodzice wrócą do domu…
    całe szczęście sąsiedzi ich spłoszyli bo aż się boje pomyśleć co by zrobili jakby wtargnęli do środka a tam dziecko…..
    masakra….
    co za chamstwo….
    stara kamienica bez domofonu brama ciągle otwarta…gospodarz ma to w d*upie….
    piwnice chyba 3 razy juz obrobili….
    może jakby gospodarzowi wyniesli cos to by pomyslał… Ale mam nerwye.
    marcin od nast tyg bedzie wracal sam i sam sobie otwieral mieszkanie….

    dlatego dobrze jest mieć sasiada, do którego w razie czego dziecko może zwrócić sie o pomoc.
    U nas klatka z domofonem i co z tego, sąsiedzi z parterów zostawiają drzwi otwarte żeby się wietrzyło. Nie myślą wcale :(.
    Moja Zana wraca sama, ale na razie nie mam odwagi dać jej klucze do ręki. Klucze są u emerytowanej sąsiadki. Codziennie córce otwiera drzwi.
    Z dwa razy zdarzyło się że sąsiadka nie mogła być w domu w godzinach w których Zanka wracała ze szkoły.
    Poza tym Zana jak jest sama w domu ma mieć właczony telewizor lub radio.
    Komórka obowiązkowo, obowiązkowo w niej w szybkim wybieraniu numery do mnie do męża i sąsiadki.

    • Zamieszczone przez Jane
      Hahahaha…

      Przepraszam, ale pisze wlasnie typ jak najbardziej depresyjny, ktory dziecinstwo przezyl obciazony opieka nad mlodszym 10 lat bratem… Tak ze nijak ma sie piernik do wiatraka. Przynajmniej w moim przypadku.

      Ja jestem przeciwna obciazaniu starszej opieka nad mlodsza, chyba ze chodzi o chwilowe “zawieszenie oka”, jak np place w kasie, lub pobawienie sie z nia, jak gotuje obiad..

      Zgadzam się
      napisała starsza siostra, ciagle obciążana młodszym rodzeństwem
      jak ja ich nienawidziłam
      nie… bo musisz zająć się rodzeństwem
      ciągle młodsze roszeństwo
      a jak brat wypadł mi z wózka to dopiero miałam stany depresyjne…
      miałam wtedy 8 lat

      • Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW
        przeraziłam się dzisiaj…..
        w biały dzień ok 16-17 włamywali się dziś do mojej sąsiadki z parteru…łomem próbowali wejść do mieszkania a w środku był sam 10-cio latek….przerażony….wrócił jak zawsze ze szkoły i czekał aż rodzice wrócą do domu…
        całe szczęście sąsiedzi ich spłoszyli bo aż się boje pomyśleć co by zrobili jakby wtargnęli do środka a tam dziecko…..
        masakra….
        co za chamstwo….
        stara kamienica bez domofonu brama ciągle otwarta…gospodarz ma to w d*upie….
        piwnice chyba 3 razy juz obrobili….
        może jakby gospodarzowi wyniesli cos to by pomyslał… Ale mam nerwye.
        marcin od nast tyg bedzie wracal sam i sam sobie otwieral mieszkanie….

        To jeszcze nic….
        U mnie na osiedlu grasuje szajka włażąca do parterowych mieszkań przez balkony, w biały dzień potrafili wejść przez balkon i z tej strony mieszkania gdzie balkon właśnie wynieśli laptopa stojącego w salonie, kasetkę z biżuterią z sypialni oraz portfel Właściciel mieszkania wyszedł z psem na spacer, a właścicielka myła naczynia w kuchni po drugiej stronie mieszkania, woda szumiała i nic nie słyszała
        Nie muszę dodawać, że mieszkam na parterze….

        • Zamieszczone przez Klucha
          ja w trzeciej klasie musiałam napisać pismo że dziecko samo wraca że szkoły. Oprócz tego jak były wyjscia do teatru czy kina i dzieci wczesniej kończyły to za każdym razem osobne pisemko dla nauczyciela że może pozwolić dziecku na samodzielny powrót.

          u nas dokładnie tak samo było w III klasie

          • Zamieszczone przez beamama
            To jeszcze nic….
            U mnie na osiedlu grasuje szajka włażąca do parterowych mieszkań przez balkony, w biały dzień potrafili wejść przez balkon i z tej strony mieszkania gdzie balkon właśnie wynieśli laptopa stojącego w salonie, kasetkę z biżuterią z sypialni oraz portfel Właściciel mieszkania wyszedł z psem na spacer, a właścicielka myła naczynia w kuchni po drugiej stronie mieszkania, woda szumiała i nic nie słyszała
            Nie muszę dodawać, że mieszkam na parterze….

            na osiedlu gdzie mieszkałam w młodości często kradli ciuchy z suszarek balkonowych z parteru…
            a byly to czasy gdzie dzinsy to rarytas…
            koleżance nowiutkie piramidy buchneli…

            a sąsiadów okradli we wszystkich świętych.włam do mieszkania,wynosili wszystko w kartonach a sąsiad z przeciwka “złodziejom” trzymał drzwi z windy bo dziadzius niedowidzący i nie pamietał kto mieszkał na przeciwko. A powiedzieli mu że meble zmieniają,czy pomoże….

            • Na czasie założyłam ten wątek, bo od jutra Ula będzie sobie smacznie spała a opiekunka przyjdzie na 8.00, czyli będzie sama 40 min. Ciocia mieszka blisko, więc będzie ok. Chyba…

              • To jak chyba na innej planecie mieszkam, bo moj 8-latek właśnie wrócił z sanek (19:30), na których był sam całe popołudnie. Chodzi sam do szkoly od 1 klasy. Na plac zabaw, na zakupy, na treningi wieczorem do szkoły. Ma telefon (nie smartfon) wcześniej łapalismy się przez krótkofalówkę. W wieku 6 lat był pierwszy raz na obozie (bez nikogo znajomego) i bardzo mu sie podobalo, jezdzi co roku. W domu zostaje, zrobi sobie jeść, dopilnuje zdalne lekcje, jak mu się powie ogarnie pralkę i zmywarkę.

                Znasz odpowiedź na pytanie: 7-latek sam w domu

                Dodaj komentarz

                Angina u dwulatka

                Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                Czytaj dalej →

                Mozarella w ciąży

                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                Czytaj dalej →

                Ile kosztuje żłobek?

                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                Czytaj dalej →

                Dziewczyny po cc – dreny

                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                Czytaj dalej →

                Meskie imie miedzynarodowe.

                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                Czytaj dalej →

                Wielotorbielowatość nerek

                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                Czytaj dalej →

                Ruchome kolano

                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                Czytaj dalej →
                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                Logo
                Enable registration in settings - general