7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

Prosiłabym o informacje nt. rosnącego brzucha po 7 miesiącu…. Jak to wygląda w praktyce?

Pozdrawiam

17 odpowiedzi na pytanie: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

1. Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

Po pierwsze zaden brzuch nie jest taki sam. To zależy od Twojej budowy fizycznej, od tego ile utyłaś…
    nieprawdą jest też że najbardziej się tyje w ostatnich dwóch miesiącach. Często właśnie w 9 m-cu waga staje w miejscu, a nawet można starcić 1-1,5kg. Fakt ze w ostatnich 3 m-cach, dziecko rośnie głownie na masę więc pewnie 2-3 kg Ci jeszcze przybędzie ale to tylko waga dziecka.
    Ja jaestem w 33tyg, mam na wysokości pępka 97cm, w obwodzie. I prawdę mówiac to właśnie przez ten oststni miesiac czyli od 28-29 tyg, solidnie mi brzuszek wypchneło.
    Ale cóż przecież tam rozwija się mały człowiek, musi mieć trochę miejsca…… Nie martw się, wszystko wróci potem do normy.
    Pozdrawiam

Ania i Bąbelek

• Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

witm:) ja tez uwazam ze wielkosc brzucha…to rzecz indywidualna..:)) jestem teraz w 32tc. i obwod mojego brzucha wynosi 98cm..:)) sporo urosl przez ostatnie tygodnie… Nie wiem jak bedzie dalej..:) mam tylko nadzieje ze do konca bede w stanie sama zrobic pediciur:) pozdrawiam..:))

No, ja w ostatnim trymestrze ostro poszłam z brzuchem
        ciąże zakończyłąm na 22kg na plusie i 120 cm w pasie…samodzielny pedicur od 7 miesiaca nie był możliwy…
        pzdr

Hihihi, pamiętam taki wątek październikówek 2003 o wymiarach i obwodach brzucha. Faktem jest, że ja też przez ostatnie dwa miesiące przytyłam najbardziej. Teraz niestety mam już 10kg na plusie i chyba przytyję więcej niż poprzednio…

Planetka, Ola (05.10.2003) i Ktoś (25.05.2005)

w grudniu mialam 98 cm, w marcu w dniu porodu 115cm.

ojej, rzeczywiscie!!!!
              Wyszły nam wtedy prawie mistrzostwa
              pozdrowienia dla Ciebie, Oli i Brzuszka

cieniara

wiesz… ja przytyłam 4,5 kg :-)))

Moj brzuch od poczatku 7 miesiaca do porodu (w 41 tc) urosl… 3 cm.

Bywa roznie. Najwazniejsze, ze dzidziusiowi jest tam wygodnie – reszta to naprawde szczegoly

Magda & Marcia

Nieźle, nieźle. Ja na razie jestem na plusie 17 kg a w pasie mam 117 cm 🙂 Chyba Cię dogonię 🙂 ciężko Ci było wrócić do poprzednich wymiarów? A poród jak? Ciężko było?

Ewcia i Natalka

A u mnie… od 7 miesiaca do porodu obwod na wysokosci pepka wzrosl od 98 – 104cm, a przytylam tylko 2,5kg.
                        Ale to wszystko nie jest chyba takie wazne… Jestem miesiac i 1 dzien po porodzie, a juz prawie wrocilam do wagi i figury sprzed ciazy…
                        Badz dzielna!!
                        Pozdrowienia!
                        Dorota z Amelka (31.12.2004)

Dosia

Ten watek zmobilizowal mnie zeby zmierzyc dokladnie brzusio i;;;;;;;;;;;;)) cale 98cm hmmm talia osy!
                          Ale nie czuje sie zle mam tylko czasmi problemu z ubieraniem skarpetek, bo musze przybrac odpowiednia pozycje by to zrobic
                          Na plusie 11 kg no i moze jeszcze kilka gram ;Gdyby nie waga to ciagle bym sobie wmawiala ze wooooooooogole nie przytylam!

..hehe..przeczytalam o tych skarpetkach..:)) ja tez mam z tym klopoty…i wiesz…tak sobie za kazdym razem mysle…ze jak juz urodze…to sprobuje sil w….balecie.:)) powinnam byc niezla w…….”Jeziorze labedzim”.:)..

o rany
                              jesteś moją idolką
                              przecież ja przytyłam PIĘĆ RAZY WIĘCEJ !!!!

Rzeczywiście pod koniec ciąży brzuch rósł mi na potęgę Zaowocowało to mega rozstępami. Dbaj o siebie cały czas bo skończysz tak jak ja!
                                Pozdrawiam Aga

Poród był lekki bo była cesarka-Basia ułożyła się pośladkowo. Po cesarce wszystko super się goiło, czułam się świetnie, nastepnego dnia biegałam po korytarzu.
                                  Po porodzie, kiedy wróciłam do domu na wadze pokazało się zaledwie 4 kg mniej-byłam zszokowana i zrozpaczona. w ciągu tygodnia zeszło kolejne 10-to woda, któej nabrałam dużo-były upały i puchłam niemożebnie. kolejne kilogramy schodziły powoli, kiedy BAsia skończyłą 5 miesięcy i sama odstawiłą sie od cyca, przeszłam na okropną dietę-słynną trzymastkę, potem zaczęłam chodzić na fitness i po 6 miesiacach od porodu miałam już tylko 2 kg na plusie, które zeszły nie wiem kiedy, a nawet więcej-teraz ważę i wyglądam lepiej niż przed ciążą. Tak więc moim zdaniem było łatwo-ja mam tendencje do tycia i myślałam,że nie dam rady schudnać, a jednak-jestem najlepszym przykladem,że każdy może schudnąć.
                                  Ty się teraz tym nie martw, ciesz się brzuszkiem. dla mnie ciąża to był cudowny czas i jedyny, kiedy cieszyłam się,że tyję.
                                  pozdrawiam serdecznie

mi brzuch zaczal tak naprawde rosnac wlasnie w 7 miesiacu…wczesniej praktycznie brzucha nie bylo… Ale i tak duzy nie urosl bo w dniu porodu mialam “zaledwie” 96cm.
                                    co do wagi…w ostatnim trymestrze przytylam wiecej niz w pierwszych dwoch:(( i tak dobilam sobie do 16 kg… A np w 4 miesiacu mialam 5kg mniej niz na poczatku ciazy…
                                    ja poprostu dalam sobie na luz w ostatnim trymestrze i robilam wszystko na co mam ochote lacznie z jedzeniem:)

Znasz odpowiedź na pytanie: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                    Logo