7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

Prosiłabym o informacje nt. rosnącego brzucha po 7 miesiącu…. Jak to wygląda w praktyce?

Pozdrawiam

17 odpowiedzi na pytanie: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

  1. Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

    Po pierwsze zaden brzuch nie jest taki sam. To zależy od Twojej budowy fizycznej, od tego ile utyłaś…
    nieprawdą jest też że najbardziej się tyje w ostatnich dwóch miesiącach. Często właśnie w 9 m-cu waga staje w miejscu, a nawet można starcić 1-1,5kg. Fakt ze w ostatnich 3 m-cach, dziecko rośnie głownie na masę więc pewnie 2-3 kg Ci jeszcze przybędzie ale to tylko waga dziecka.
    Ja jaestem w 33tyg, mam na wysokości pępka 97cm, w obwodzie. I prawdę mówiac to właśnie przez ten oststni miesiac czyli od 28-29 tyg, solidnie mi brzuszek wypchneło.
    Ale cóż przecież tam rozwija się mały człowiek, musi mieć trochę miejsca…… Nie martw się, wszystko wróci potem do normy.
    Pozdrawiam

    Ania i Bąbelek

    • Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

      witm:) ja tez uwazam ze wielkosc brzucha…to rzecz indywidualna..:)) jestem teraz w 32tc. i obwod mojego brzucha wynosi 98cm..:)) sporo urosl przez ostatnie tygodnie… Nie wiem jak bedzie dalej..:) mam tylko nadzieje ze do konca bede w stanie sama zrobic pediciur:) pozdrawiam..:))

      • Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

        No, ja w ostatnim trymestrze ostro poszłam z brzuchem
        ciąże zakończyłąm na 22kg na plusie i 120 cm w pasie…samodzielny pedicur od 7 miesiaca nie był możliwy…
        pzdr

        • Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

          Hihihi, pamiętam taki wątek październikówek 2003 o wymiarach i obwodach brzucha. Faktem jest, że ja też przez ostatnie dwa miesiące przytyłam najbardziej. Teraz niestety mam już 10kg na plusie i chyba przytyję więcej niż poprzednio…

          Planetka, Ola (05.10.2003) i Ktoś (25.05.2005)

          • Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

            w grudniu mialam 98 cm, w marcu w dniu porodu 115cm.

            www

            • Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

              ojej, rzeczywiscie!!!!
              Wyszły nam wtedy prawie mistrzostwa
              pozdrowienia dla Ciebie, Oli i Brzuszka

              • Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

                cieniara

                • Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

                  wiesz… ja przytyłam 4,5 kg :-)))

                  www

                  • Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

                    Moj brzuch od poczatku 7 miesiaca do porodu (w 41 tc) urosl… 3 cm.

                    Bywa roznie. Najwazniejsze, ze dzidziusiowi jest tam wygodnie – reszta to naprawde szczegoly

                    Magda & Marcia

                    • Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

                      Nieźle, nieźle. Ja na razie jestem na plusie 17 kg a w pasie mam 117 cm 🙂 Chyba Cię dogonię 🙂 ciężko Ci było wrócić do poprzednich wymiarów? A poród jak? Ciężko było?

                      Ewcia i Natalka

                      • Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

                        A u mnie… od 7 miesiaca do porodu obwod na wysokosci pepka wzrosl od 98 – 104cm, a przytylam tylko 2,5kg.
                        Ale to wszystko nie jest chyba takie wazne… Jestem miesiac i 1 dzien po porodzie, a juz prawie wrocilam do wagi i figury sprzed ciazy…
                        Badz dzielna!!
                        Pozdrowienia!
                        Dorota z Amelka (31.12.2004)

                        Dosia

                        • Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

                          Ten watek zmobilizowal mnie zeby zmierzyc dokladnie brzusio i;;;;;;;;;;;;)) cale 98cm hmmm talia osy!
                          Ale nie czuje sie zle mam tylko czasmi problemu z ubieraniem skarpetek, bo musze przybrac odpowiednia pozycje by to zrobic
                          Na plusie 11 kg no i moze jeszcze kilka gram ;Gdyby nie waga to ciagle bym sobie wmawiala ze wooooooooogole nie przytylam!

                          • Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

                            ..hehe..przeczytalam o tych skarpetkach..:)) ja tez mam z tym klopoty…i wiesz…tak sobie za kazdym razem mysle…ze jak juz urodze…to sprobuje sil w….balecie.:)) powinnam byc niezla w…….”Jeziorze labedzim”.:)..

                            • Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

                              o rany
                              jesteś moją idolką
                              przecież ja przytyłam PIĘĆ RAZY WIĘCEJ !!!!

                              • Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

                                Rzeczywiście pod koniec ciąży brzuch rósł mi na potęgę Zaowocowało to mega rozstępami. Dbaj o siebie cały czas bo skończysz tak jak ja!
                                Pozdrawiam Aga

                                • Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

                                  Poród był lekki bo była cesarka-Basia ułożyła się pośladkowo. Po cesarce wszystko super się goiło, czułam się świetnie, nastepnego dnia biegałam po korytarzu.
                                  Po porodzie, kiedy wróciłam do domu na wadze pokazało się zaledwie 4 kg mniej-byłam zszokowana i zrozpaczona. w ciągu tygodnia zeszło kolejne 10-to woda, któej nabrałam dużo-były upały i puchłam niemożebnie. kolejne kilogramy schodziły powoli, kiedy BAsia skończyłą 5 miesięcy i sama odstawiłą sie od cyca, przeszłam na okropną dietę-słynną trzymastkę, potem zaczęłam chodzić na fitness i po 6 miesiacach od porodu miałam już tylko 2 kg na plusie, które zeszły nie wiem kiedy, a nawet więcej-teraz ważę i wyglądam lepiej niż przed ciążą. Tak więc moim zdaniem było łatwo-ja mam tendencje do tycia i myślałam,że nie dam rady schudnać, a jednak-jestem najlepszym przykladem,że każdy może schudnąć.
                                  Ty się teraz tym nie martw, ciesz się brzuszkiem. dla mnie ciąża to był cudowny czas i jedyny, kiedy cieszyłam się,że tyję.
                                  pozdrawiam serdecznie

                                  • Re: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

                                    mi brzuch zaczal tak naprawde rosnac wlasnie w 7 miesiacu…wczesniej praktycznie brzucha nie bylo… Ale i tak duzy nie urosl bo w dniu porodu mialam “zaledwie” 96cm.
                                    co do wagi…w ostatnim trymestrze przytylam wiecej niz w pierwszych dwoch:(( i tak dobilam sobie do 16 kg… A np w 4 miesiacu mialam 5kg mniej niz na poczatku ciazy…
                                    ja poprostu dalam sobie na luz w ostatnim trymestrze i robilam wszystko na co mam ochote lacznie z jedzeniem:)

                                    Znasz odpowiedź na pytanie: 7 miesiąc-co dalej z brzuchem?

                                    Dodaj komentarz

                                    Angina u dwulatka

                                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                    Czytaj dalej →

                                    Mozarella w ciąży

                                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                    Czytaj dalej →

                                    Ile kosztuje żłobek?

                                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                    Czytaj dalej →

                                    Dziewczyny po cc – dreny

                                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                    Czytaj dalej →

                                    Meskie imie miedzynarodowe.

                                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                    Czytaj dalej →

                                    Wielotorbielowatość nerek

                                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                    Czytaj dalej →

                                    Ruchome kolano

                                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                    Czytaj dalej →
                                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                    Logo
                                    Enable registration in settings - general