7 miesięcy starań i nic !!!

Cześć dziewczyny. od 7 miesięcy staramy się z mężem o dzidzię, ale nadal nic. W kwietniu byliśmy o gina i powiedział, że gdybym nie zaszła w ciążę do października to mamy przyjśc do niego ( nie wiem chyba wtedy rozpocznie leczenie lub każde zrobić badania). Jak myślicie poczekać jeszcze z wizytą czy nie????

8 odpowiedzi na pytanie: 7 miesięcy starań i nic !!!

  1. Re: 7 miesięcy starań i nic !!!

    Ja myślę, że nie ma co czekać. Nawet jeśli wszystko jest ok (a na pewno jest, po prostu nie przyszedł jeszcze wasz czas) warto mieć to poparte ewentualnymi badaniami. Ja ci jednak radzę, zanim dasz się pokłóć, poczytać posty dziewczyn na temat badań. Są odpowiednie dni, kiedy należy np. zbadać hormonki, wtedy tylko ma to sens. Jest o tym dużo napisane na .
    Pozdrawiam i życzę powodzenia

    [Zobacz stronę]

    • Re: 7 miesięcy starań i nic !!!

      Wizyta skarbie nie zaszkodzi, a jedynie może przyspieszyć tą długo oczekiwaną chwilę. Ja zostałam skierowana na podstawowe badania i hormonki, okazało się ze jest wszystko dobrze więc miałam robiony monitoring ovu, okazało się że jest piękny pęcherzyk. Tez usłyszałam że jak się nie uda to po nowym roku czeka mnie badanie drożności jajników, bo może z nimi jest coś nie tak i chłopaczki nie mogą dotrzeć do celu. Na wszelki wypadek dostałam leki na wywołanie ovu i podtrzymanie ewentualnej ciąży. Okazało się ze zaszłam po badnianiu ovu, bez leków i zupełnie sama siłami natury, ale wiedziałam że akurat wtedy mam odpowiednie dni. Udało się, a to najważniejsze. Teraz łykam leki na podtrzymanie i cieszę się każdą chwilą. Tak więc warto udać się do lekarza. Powodzenia.

      Udało się, jest kruszynka!!!
      Betsi

      • Re: 7 miesięcy starań i nic !!!

        Soniu,

        Oczywiście, że idź!! Nie wiadomo czy czegoś się dowiesz (bo na pewno jesteś zdrowa) ale na pewno poczujesz się lepiej….bardziej się wyluzujesz i czas CI szybciej minie….

        Na pewno Twój czas nadchodzi w listopadzie…bo to jest TEN miesiąc dla wszystkich, z tego kącika :-)) które jeszcze nie zaszły a bardzo tego pragną!

        Trzymam kciuki i daj znać co po wizycie…

        Marti z aniołkiem i wielką nadzieją

        • Re: 7 miesięcy starań i nic !!!

          Cześć Soniu

          mój ginekolog powiedział, że rok to okres, ktory nie powinien wporwadzać niepokoju. Po roku, jeżeli kobieta nie jest w ciąży, powinno się zrobić badania.
          Myślę, że na Twoim miejscu zasięgnęłabym opini innego ginekologa. Z mężem staraliśmy się o dzidziusia 4 miesiące i właśnie wczoraj dowiedziałam się że jestem w ciąży.
          Mam nadzieję, że wkrótce dołączysz do grona szczęśliwych.

          pozdrowionka

          Gucia i mały gorszek

          • Re: 7 miesięcy starań i nic !!!

            Soniu to czy pójdziesz do lekarza czy nie to jest indywidualna sprawa. Nasze starania trwają już 18 cykli i jak narazie bez efektu. Byłam już u lekarza, średnio 1 wizyta w miesiącu. Wg niego powinnam czekać aż miną 2 lata i wtedy dopiero będzie myślał jak mi pomóc. Zrobiłam we własnym zakresie badania hormonalne. Co lekarz to inne podejście do sprawy. Niektórzy twierdzą że należy czekać pół roku, inni że rok a mój 2…….. Ale to chyba wyjątek. Nie życzę nikomu takiego lekarza. On ma na wszystko czas

            18 cykl starań
            Moje tempki: [Zobacz stronę]

            • Re: 7 miesięcy starań i nic !!!

              Ja też mam za sobą 7 miesięcy starań (teraz jest 8 i wiem, że nic z tego…) Może miałam za dużo stresu, może jest jakiś inny powód, ale nadal się nie udaje. Po najbliższej @ zrobię sobie badanie hormonów i dopiero z wynikami pójdę do gina…. bo po 7 miesiącach chyba warto cos zacząć robić….

              ami7
              [Zobacz stronę]

              • Re: 7 miesięcy starań i nic !!!

                Dzięki dziewczyny za radę, i napewno napiszę wam co powiedział mimój gin – papapapapa

                • Re: 7 miesięcy starań i nic !!!

                  Ja też staram się już 7 miesiąc i właśnie w tym cyklu zdecydowałam się iść na usg. Mam nieregularne cykle co 22-27 dni i chyba jakieś zakłócenia w jajeczkowaniu. Chodzę na monitoring i zobaczymy co się bedzie działo w tym cyklu.
                  Radzę Ci również zrobić to badanie. Pozdrawiam

                  Znasz odpowiedź na pytanie: 7 miesięcy starań i nic !!!

                  Dodaj komentarz

                  Angina u dwulatka

                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                  Czytaj dalej →

                  Mozarella w ciąży

                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                  Czytaj dalej →

                  Ile kosztuje żłobek?

                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                  Czytaj dalej →

                  Dziewczyny po cc – dreny

                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                  Czytaj dalej →

                  Meskie imie miedzynarodowe.

                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                  Czytaj dalej →

                  Wielotorbielowatość nerek

                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                  Czytaj dalej →

                  Ruchome kolano

                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                  Czytaj dalej →
                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                  Logo
                  Enable registration in settings - general