7 tc – nie widac zarodka na usg

Witajcie, czy którejś z Was się to zdarzyło?
Mam b.regularne cykle, 26-29 dni. Lekarz mówi, że poczekamy jeszcze tydzień, jutro wynik bety… Nie mam nadziei…

19 odpowiedzi na pytanie: 7 tc – nie widac zarodka na usg

  1. Ja mam dokładnie tak jak Ty. Mój gin też powiedział,że nie widzi jeszcze zarodka i mam przyjść za tydzień czyli w poniedziałek i też mam regularne cykle.Ale z tego co czytałam w necie jest to w dużej mierze uzależnione od sprzętu.Jeśli u mnie nic nie będzie wdać w poniedziałek to idę do innego lekarza u którego sprzęt jest najwyższej jakości. Mam nadzieję jednak,że nie bedzie takiej potrzeby.

    • Zamieszczone przez guga0827
      Ja mam dokładnie tak jak Ty. Mój gin też powiedział,że nie widzi jeszcze zarodka i mam przyjść za tydzień czyli w poniedziałek i też mam regularne cykle.Ale z tego co czytałam w necie jest to w dużej mierze uzależnione od sprzętu.Jeśli u mnie nic nie będzie wdać w poniedziałek to idę do innego lekarza u którego sprzęt jest najwyższej jakości. Mam nadzieję jednak,że nie bedzie takiej potrzeby.

      Guga, wiem o Tobie, bo obie jesteśmy na marcówkach 🙂
      Kurczę, czekam na wyniki jak na szpilkach…

      • Czasem trudno ustalic wiek ciazy na podstawie daty ostatniej miesiaczki jesli mialyscie nieregularne cykle. U mnie roznica jest znaczna – wg miesiaczki bylabym w 14 tc., ale dzisiejsze dokladne usg genetyczne potwierdzilo poprzednie informacje, ze to 12 tc. Roznica to az 2 tygodnie !! Moze dlatego nie ma u Was zarodka, moze ciaza jest mlodsza.. poczekajcie jeszcze chwilke, dajcie sobie szanse !

        • Według embriologów etap kształtowania się zarodka kończy się z końcem ósmego tygodnia i zaczyna się etap uczynienia innego stworzenia nazywanym przez embriologów rozwojem płodowym.
          To przed chwila wyczaiłam na necie,może on tak naprawdę jeszcze powstaje tylko jest jakieś małe opóźnie nie w naszym przypadku,może jednak owulacja nam się opóźniła,to jednak natura i kazdy organizm jest inny.

          • Zamieszczone przez ecatherina
            Guga, wiem o Tobie, bo obie jesteśmy na marcówkach 🙂
            Kurczę, czekam na wyniki jak na szpilkach…

            A kiedy je będziesz miała?Jak coś to od razu pisz,kurcze oby było wszystko dobrze

            • Zamieszczone przez guga0827
              A kiedy je będziesz miała?Jak coś to od razu pisz,kurcze oby było wszystko dobrze

              Mam dzwonić dzisiaj po 20.00. Jak nie – to jutro rano.
              Ale tak naprawdę – wg mojej gini – beta nie daje nam pewności, że wszystko jest ok, jeśli prawidłowo wzrosła. Jeśli spadła lub wzrosła zbyt mało – trzeba będzie zrobić zabieg. Mam wciąż wszystkie objawy ciąży, nawet brzuch trochę urósł i pęcherzyk na usg także urósł. Ale jednak zarodka nie widać…
              Miałam jakieś przeczucia, że coś będzie nie tak, nawet nie cieszyłam się jakoś szczególnie. Cos mi mówiło w środku, żeby jeszcze się wstrzymać z mówieniem komukolwiek. Ech, zobaczymy…

              • Obraz USG na początku ciąży zależy w dużym stopniu od tego, kiedy wykonywane jest badanie. W 4.-5. tygodniu widać tylko pęcherzyk ciążowy. W 5.-6. tygodniu w jego wnętrzu pojawia się pęcherzyk żółtkowy, który odżywia zarodek, zanim wykształci się łożysko. Zarodek w 6. tygodniu może być jeszcze zbyt malutki, by było go widać na ekranie. W kolejnym tygodniu jednak rosnący zarodek musi być już widoczny w USG. Jeśli w 7. tygodniu lekarz nie widzi zarodka, to są dwie możliwości. Możliwe, że ciąża jest o parę dni młodsza, niż sądzimy na podstawie daty ostatniej miesiączki. Kolejne USG za tydzień lub dwa wykaże wtedy prawidłowy zarodek.

                Znalazłam jeszcze coś takiego a beta faktycznie niczego nie przesądza,trzeba po prostu czekać.

                • Dziewczyny, trzymam kciuki, żeby wszystko było ok.
                  Może po prostu przesunięta owulacja.

                  • Beta 4 626,8 mlU/ml. Ginka mówi, że nie jest imponująca, ale też nie jest najgorsza. Mam powtórkę w poniedziałek. Twierdzi, że ciągle jest szansa i że poczekamy. Najpóźniej w czwartek będzie wiadomo co dalej… Znów tydzień czekania. Kilo czereśni zeżarłam ze stresu…

                    • Często zdarza się, że do jajeczkowania dochodzi w innym momencie, niż można byłoby się spodziewać na podstawie daty ostatniej miesiączki, nawet jeżeli kobieta regularnie miesiączkuje. Dlatego wyniki badania USG we wczesnej ciąży, przy podejrzeniu nieprawidłowego rozwoju zarodka należy interpretować ostrożnie. Często na przykład zdarza się że widoczny jest pęcherzyk ciążowy bez echa zarodka, bo pacjentka zaszła w ciążę później i dopiero przy kolejnym badaniu USG pojawia się zarys zarodka z bijącym sercem.
                      To wynalazłam na stronie gdzie piszą lekarze także myślę,że jeszcze wszystko nie przesądzone. Trzymam za nas obie kciuki,trzeba być dobrej myśli

                      • Poczekajcie, jeszcze minimum tydzień do 2 tyg po tym czasie będziecie już całkowicie pewne co i jak. Może tak być jak najbardziej jak piszą Dziewczyny.
                        Beta też, jej wzrost, nawet najpiękniejszy, wzorcowy lub zbyt mały o niczym nie świadczy jeszcze. Nie ma się co na niej tak bezgranicznie opierać.

                        • Zamieszczone przez sylwkasz
                          Czasem trudno ustalic wiek ciazy na podstawie daty ostatniej miesiaczki jesli mialyscie nieregularne cykle. U mnie roznica jest znaczna – wg miesiaczki bylabym w 14 tc., ale dzisiejsze dokladne usg genetyczne potwierdzilo poprzednie informacje, ze to 12 tc. Roznica to az 2 tygodnie !! Moze dlatego nie ma u Was zarodka, moze ciaza jest mlodsza.. poczekajcie jeszcze chwilke, dajcie sobie szanse !

                          Ja mam regularne cykle, więctrochę już tracę nadzieję. Najgorsze, że objawy ciążowe mam cały czas, nawet brzuch rośnie…

                          • Zamieszczone przez ecatherina
                            Witajcie, czy którejś z Was się to zdarzyło?
                            Mam b.regularne cykle, 26-29 dni. Lekarz mówi, że poczekamy jeszcze tydzień, jutro wynik bety… Nie mam nadziei…

                            MIałam tak – miał być pusty pęcherzyk (ma już prawie 2 lata i sika na nocnik ;)) Tutaj : o tym pisałam. Cuda się zdarzają

                            • ecatherina, trzymam to czekanie jest najgorsze…. Ale jest nadzieja…. daj znać
                              przytulam wirtualnie 🙂

                              • Zamieszczone przez kurczak
                                MIałam tak – miał być pusty pęcherzyk (ma już prawie 2 lata i sika na nocnik ;)) Tutaj : o tym pisałam. Cuda się zdarzają

                                To się szczęście nazywa:)
                                A miałaś regularne cykle? Moje są regularne, dlatego już się oswoiłam z myślą, że będę się starać o dzieciątko kolejny raz.

                                • Zamieszczone przez ecatherina
                                  To się szczęście nazywa:)
                                  A miałaś regularne cykle? Moje są regularne, dlatego już się oswoiłam z myślą, że będę się starać o dzieciątko kolejny raz.

                                  Nie miałam regularnych cykli, ale akurat tak się zdarzyło, że prawie cały miesiąc z mężem w rozjazdach byliśmy i miałam tylko jedną szansę zajść, a jeszcze do tego testowałam się testami owu, więc dokładnie wiedziałam, że młody może mieć 8-8,5 tygodnia (ciąży), albo nie być go wcale. Był, miał dokładnie 8,5 tyg, tylko się schował 😀

                                  • niestety nie pociesze was, ale kolezana miala podobnie-lezala ze mna w spzitalu i do konca miala nadzieje, niestety… jej mowili, ze juz w 6 tyg powinien byc zarodek i na jej etapie to juz nawet serduszko… Sprawdzali beta, najpierw bylo ok, a potem zaczelo sie chyba obnizac (dobrze kojarze??). Czekala trzy tygodnie, napuchanl jej brzuch (byla pewna ze to ciaza sie rozwija) i miala wszystkie objawy ciazy, ja wyszlam ze szpitala to wysala mi sms, ze niestety czeka ja zabieg…

                                    Ale wiecie, nadzieja umiera ostatnia i trzeba miec ja do konca.

                                    • A tak w ogóle nasuwa mi się ciągle jedna myśl jak myślę o tej całej sytuacji.Otórz jak byłam w ciązy z pierwszą dwójką to najpierw była wizyta na której lekarz tylko badał na fotelu,stwierdzał ciąże,dawał skierowanie na badania krwi i moczu i kazał przyjść za miesiąc więc to był 10 tydzień i wtedy dopiero robił USG,no chyba że od samego początku była to ciąża zagrożona.I póki nie było żadnych plamień czy bóli brzucha nikt się nie zastanawiał czy jest już zarodek, czy bije serduszko a na wizycie w 10 tyg.zawsze już było wszystko wiadome i człowiek nie musiał się niepotrzebnie stresować!A teraz Ci lekarze nauczyli sie,że przy każdej wizycie czy jest tego potrzeba czy też nie robią to USG i niepotrzebnie nas stresują a pewnie chodzi tu głównie o wyciagnięcie kasy bo przecież każda poleci co tydzięń wystraszona czy bije juz serduszko.A tak naprawde każdy organizm jest inny,jedna jest gruba druga bardzo wysoka więc i nasze dzieci nie rozwijają się tak samo.A i to forum nieźle nakręca….

                                      • jak kazde forum, jak wszystko co sie czyta, dlatego ja ograniczylam na maksa w czasie ciazy czytanie zlych wiadomosci, omijalam je wielkim lukiem, nie zadawalam pytan, na ktore balam sie odpowiedzi itd, bo wiem jak idzie sie wlasnie zeswirowac.
                                        Trzymam kciuki, zeby bylo ok 🙂

                                        Znasz odpowiedź na pytanie: 7 tc – nie widac zarodka na usg

                                        Dodaj komentarz

                                        Angina u dwulatka

                                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                        Czytaj dalej →

                                        Mozarella w ciąży

                                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                        Czytaj dalej →

                                        Ile kosztuje żłobek?

                                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                        Czytaj dalej →

                                        Dziewczyny po cc – dreny

                                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                        Czytaj dalej →

                                        Meskie imie miedzynarodowe.

                                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                        Czytaj dalej →

                                        Wielotorbielowatość nerek

                                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                        Czytaj dalej →

                                        Ruchome kolano

                                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                        Czytaj dalej →
                                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                        Logo
                                        Enable registration in settings - general