7600 g wagi u półrocznego dziecka

hej!

Moje dziecko urodzilo się z wagą 3560 cm, 56 cm długi..obecnie ma pól roku i wązy 7620 g, 73 cm..lekarka mówi, że to za mało… Ale co ma zrobić…karmić na siłę? moje dziecko nie wgląda na wychudzone, je i tak ponad siły bo czasem usta zamyka i nie chce dalej…mi się wydaje że jak będzie głodne to samo da znać…

dotąd jadło tak:
3:00 – mleko 180 ml;
10:00 kasza z mlekiem- 160 ml;
12:30 – obiad (słoiczek)
16:00 – mleko – 180 ml;
17:00 deser;
20:00 kasza z mlekiem- 160 ml.

wczoraj lekarka zabroniła mi go wnocy karmic, żeby jelita odpoccyzwały i oszukać go jak bedzie się przebudzal herbatką lub wodą…zrobiłam tak dzisiejszej nocy, wstał o 7:00, myslalam, że będzie głodny ale gdzie tam.. Na butle nawet nie spojrzał…wogóle nie ejst glodny.. Nie wiem co robic a mąż tak się stresuje że mało je i ma małą wagę że najchętniej na siłę by go karmił…pomóżcie…obiady i desery wsuwa, kasze jako tako, ale na butle z mlekiem patrzec nie moze…

najlepsze w tym wszystkim jest to ze to okaz zdrowia, nie choruje, non stop się usmiecha tylko nigdy nie wyglada na gdnego..ja wiem że dzieci w jego wieku ważą pewnie koło 9 kg ale co robic? :”(

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 7600 g wagi u półrocznego dziecka

  1. Zamieszczone przez rena12
    moja urodziła się 2800 a dziś prawie 2,5 roku i do 12 dobijamy

    Mój urodzony z wagą 3150 w tym okresie miał ok 13 kg… Więc masz raczej drobne dziecko. Ale pewnie wszystko w normie.
    Chyba, że jest niesamowicie wysoka

    • Zamieszczone przez kaktus…
      żeby nie było;) dotyczy standardowych dzieci;) to się nawet pokrywa z wykresami centylowymi mniej więcej.

      moje młodsze urodziło sie z wagą 4990gr;) i wage potroił na 2 lata;)

      Niezły jest 40 g cięży ode mnie się urodził Szacuneczek 😉

      • Zamieszczone przez Bep
        Niezły jest 40 g cięży ode mnie się urodził Szacuneczek 😉

        dzięki

        😉 tyle samo cięzszy od taty..słowa meza na porodówce…”no synek, juz na starcie tatusia pobileś;)”

        • Zamieszczone przez kaktus…
          dzięki

          😉 tyle samo cięzszy od taty..słowa meza na porodówce…”no synek, juz na starcie tatusia pobileś;)”

          Musiał być dumny, że takiego POTOMKA spłodził 😉 Mały pewnie wyglądał na oddziale jak 3-miesięczne niemowlę

          • Właśnie wyciągnęłam książeczkę zdrowia Młodej
            Waga 7,5 osiągnięta w wieku 7 m-cy
            Imo Fiolka niepotrzebnie się nakręcasz

            • koleżanki córka waży 7400
              ale ma 13mcy
              i to jest dopiero miniaturka
              bo moje na 14mcy waży 12kg

              • Moja Emi waży 9,100 przy dłg 74 na skończone 13 m-cy.Ale ona była wcześniakiem z 33 tc z wagą urodzeniową 1340 g. Pani dr powiedziała nam że nie “odstajemy od normy”

                • Zamieszczone przez Bep
                  No i co złego w 180 ml mleka? Mało? Toż mój 3-latek tyle wypija…

                  Moja za 3 miesiące 3 latka tyle nie wypije, 150ml to szczyt jej możliwości;)

                  Średnia masa ciała wyciągnięta z moich panien na 7 m-cy to 7,62kg

                  • Zamieszczone przez Kasiasta
                    Moja za 3 miesiące 3 latka tyle nie wypije, 150ml to szczyt jej możliwości;)

                    Średnia masa ciała wyciągnięta z moich panien na 7 m-cy to 7,62kg

                    Porównuję do lepszego w tej dyscyplinie 😉
                    Szy tyle wypijał do ok 5-6 rż – przy odrobinie szczęścia. A pani w przedszkolu była zdziwiona, że jak Mu rozrobi 210 ml to zostawia Więc w pierwszej grupie go karmiła Raczej nie tylko przy sniadaniu.

                    • Zamieszczone przez Bep
                      Porównuję do lepszego w tej dyscyplinie 😉
                      Szy tyle wypijał do ok 5-6 rż – przy odrobinie szczęścia. A pani w przedszkolu była zdziwiona, że jak Mu rozrobi 210 ml to zostawia Więc w pierwszej grupie go karmiła Raczej nie tylko przy sniadaniu.

                      Dorota w wieku Weśki łykała na raz zawartość największej butli Avent [chyba 330ml]. Z W. w przedszkolu pewno będzie jak z Twoim Szy

                      • Zamieszczone przez Kasiasta
                        Dorota w wieku Weśki łykała na raz zawartość największej butli Avent [chyba 330ml]. Z W. w przedszkolu pewno będzie jak z Twoim Szy

                        Wiesz! Dorota to Dorota 😀 W końcu Ona nie startowała od takiej maleńkiej Calineczki jak Werka.
                        Ja rozumiem, że mogę gratulować przyjęcia Młodszej do przedszkola?

                        • Zamieszczone przez Bep
                          Wiesz! Dorota to Dorota 😀 W końcu Ona nie startowała od takiej maleńkiej Calineczki jak Werka.

                          Zdecydowanie fakt!

                          Zamieszczone przez Bep
                          Ja rozumiem, że mogę gratulować przyjęcia Młodszej do przedszkola?

                          Jes jes jes :Taniec::Taniec::Taniec:

                          • Witajcie, poczytałam wątek, bo moje też nie za dużo ważą 🙂
                            I chyba najważniejsze jest to jak dziecko przybiera na wadze. Jeśli od początku idzie tym samym tempem to jest oki, jeśli natomiast wzrost wagi zaczął drastycznie spadać lub się zatrzymał, wtedy należy się martwić i poszukać przyczyny. Zaczęłabym od zrobienia morfologii, bo może jakaś anemia się przyplątała i potrzebna jest suplementacja.
                            Pozdrawiam

                            • według mnie to waga 7600jest ok moja córcia w wieku6 m waga 7800 chłopaki to inna historia byli karmieni do roku piersią i wga większa Paweł 7 mies 10 kg mateusz 6 mieś 8050

                              • Zamieszczone przez zonia30
                                Mało??? moim zdaniem to bardzo dobra waga bo chyba w ok 50 centylu. Nie rozumiem jak ktoś karze nam tuczyć dzieci, rozciagać im brzuszki. Moja teściowa powiedziała,że powinnam córce mąki do mleka dosypywać to dopiero czad. Moja ma 20 mcy a waży ok 11 kg.

                                Moja w tym samym wieku, waga 14,5 kg. Od kilku miesięcy waga stoi, nawet trochę spadła. Młoda jeszcze niedawno była pulpetem, teraz jest chuda. Wchodzi w ubanka, w które wcześniej nie wchodziła. Malutko je, mniej od dziecka autorki wątku.

                                • Przeczytalam wasz watek i tak sobie z ciekawosci siegnelam po ks. zdrowia Bartka…

                                  6 miesiecy – 8.6kg

                                  • Porownywanie nie ma sensu, kazde dziecko jest inne i rozwija sie indywidualnie. Jedne jest na 3 centylu, inne na 97 i o ile nie wypada z siatki w zadna strone lub nie ma gwaltownych spadkow wagi to wszystko jest w granicach normy.

                                    • Kuzynki córka ma 11 miesięcy i waży 7 kg i co??Nikt jej nie mówi, ze mało… A wg mnie to jest mało. Każde dziecko jest inne i nie ma co martwić.

                                      • Zamieszczone przez rena12
                                        moja urodziła się 2800 a dziś prawie 2,5 roku i do 12 dobijamy

                                        a mój waga urodzeniowa 3090. teraz ma 11 kg. no i skończone 2,5 roku.
                                        Drobniutki jest mój chłopczyk 😉

                                        • Zamieszczone przez kaktus…

                                          moje młodsze urodziło sie z wagą 4990gr;) i wage potroił na 2 lata;)

                                          racja kaktusiku 🙂
                                          mój Bartek urodził się z wagą 4500 i 60 cm teraz ma 18 m-cy i waży ok 11 kg i ma 90 cm więc swoją wagę urodzeniową potroi za jakiś rok
                                          a na chudzinkę raczej nie wygląda chłopisko jak się patrzy

                                          Uploaded with

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 7600 g wagi u półrocznego dziecka

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general