8 dni po szczepieniu MMR II

Widziałam, że coś będzie nie tak po tym szczepieniu.

Wczoraj u Marty wystąpiła gorączka 38 st. Prędzej bolała ją główka.
Lekarka twierdzi, że nie wiązać tego ze szczepieniem. Dzisiaj temperatura się utrzymuje, w nocy miala 39 st.

Przecież temperatura nie występuje bez przyczyny? Nie ząbkuje, trzydniówkę już przeszła, gardło ok, ale wydaje mi sie, że ma pogrubioną szyję. Może świnka poszczepienna? Za godzinę jadę z nią do lekarza. Nasza lekarka uważa, że objawy poszczepienne mogą wystąpić dzień, lub dwa po szczepieniu, a ja z tego co czytałam wiem, że mogą się przyplątać czasmi choróbska, na które dziecko było szczpepione…

czy u Was też wystąpiły jakieś powikłania po tym szczepieniu?

Kasia i Marta 15 mies.

19 odpowiedzi na pytanie: 8 dni po szczepieniu MMR II

  1. Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

    hmmm
    ja tez chyba bym nie wiązała ze szczepeieniam

    ostatnio w polsce i w europie w ogóle jest pełno wirusów – i najczesciej własnei pojawia sie wysoka temperatura i innych obajwów brak….
    jasne niech ja obejrzy lekarz – ale ja bym nie stawiała od razu takich wniosków ze to od szczepienia w 8 dniu sa takie objawy.

    powodzenia.

    ILONA,KUBEK +lipcowa Julcia

    • Mam dwie córki 22 i 11 lat. Rozwijały się bardzo dobrze do około II klasy szkoły podstawowej. Bardzo szybko nauczyły się czytać, liczyć tabliczka mnożenia. Byłem bardzo dumny. Po tem jednak następował regres. Brak koncentracji, kłopoty z przyswajaniem i zapamiętywaniem wiedzy. U starszej pojawiło się zapalenie jelita które ma po dziś dzień. Nic nie mówię tylko piszę jak jest. Nie wiem dlaczego tak jest, nie wiem jaka jest tego przyczyna. Nikt nic nie bada ani niczego nie łączy.

  2. Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

    Moja córcia miałą podobne objawy jak Twoja. Po 8 dniach wytąpiłą blada wysypka na plecach.Okazało się że moja córcia ma odrę poszczepienną tylko że łagodną.
    Jak tylko Nelce wyszła ta wysypka to odrazu lepiej się poczułą a tak to mi się przewracała taka osłabiona była.

    Trzymajcie się.

    • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

      U nas było podobnie- z tym ze, 8 dni po szczepieniu, byla wysypka i temperatura.
      Wysypka pojawila sie w piatek, a do lekarza poszlysmy w poniedzialek juz bez wysypki.
      Lekarka połączyła tą wysypke ze szczepieniem. Dodatkiem byly wychodzące czwórki- takze miałyśmy ciekawie.

      Nikola 15m.

      • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

        Byłam wczoraj u lekarki, która przez telefon wmawiala mi, ze nie możliwe są powikłania poszczepienne po tak długim czasie.
        I co się okazało? Na wizycie nie potrafiła powiedziec co jest przyczyną gorączki, ale ok, przyczyn podwyższonej temperatury może byc wiele
        zmieszala się jednak patrząc na wysypkę na szyi i plecach,
        nie skomentowala tego, powiedziala tylko ze za dwa dni będzie dobrze.
        Faktycznie Marta już nie gorączkuje…

        Dzieki za odpowiedz

        Pozdrawiam serdecznie!

        • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

          Po tej szczepionce goraczka moze wystapic az 2 razy;
          pierwszy 3-4 dzien
          drugi 8-10 dzien
          pojawia sie tez wysypka

          Info wg. p dr Czajki (kierownik woj poradni ds szczepien w Krakowie)

          smoki i smoczaki

          • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

            Malinko hmmmm…. Nie wiem naprawdę jak Ci to napisać, żeby z jednej strony nie przestraszyć, a z drugiej nie usypiac czujności. To może być NIC a tez moze być coś. Kurcze, to ze ma gorączkę to naprawdę nie jest jeszcze powód do paniki, ale powiem tak: bardzo dokladnie ja obserwuj czy nie traci jakichkolwiek umiejetnosci. Gdyby cokolwiek Cie niepokoiło to nie usypiaj czujnosci, ale tez PAMIETAJ ze gorączka po MMR NIE MUSI oznaczać problemów. Śpij spokojnie tylko przygladaj jej się. Będzie dobrze.

            Ciku z Kacperkiem 12.02.04

            • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

              CIKU nawet nie wiesz jak się boję.
              Mam problem sama ze sobą, bo nieraz szukam dziury w całym i dopatruję się przeróżnych “nieprawidłowości” a potem okazuje się, że wszystko jest ok.
              Marty pediatra uważam mnie chyba za histeryczkę lub hipochondryczkę.
              I teraz też tak jest, drżę, gdy widzę Martę chodzącą w kółko po pokoju, czy piszczącą jak małpka, gdy czegoś chce, a 10 dni temu tak się nie zachowywała…

              CIKU co mam robić jeśli coś będzie nie tak?

              • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

                Malinko odpisuje na priva

                Ciku z Kacperkiem 12.02.04

                • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

                  No to dałyście mi do myślenia.
                  Wiktoria mniej więcej 8- 10 dni po tamtym szczepieniu miała gorączkę- choć nieregularną i wysypkę na 4 dzień. Płaczliwa była wtedy. Ja byłam pewna że to trzydniówka, a teraz to sama się zastanawiam.

                  • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

                    Moja Wiki szczepienie zniosła bardzo dobrze, zresztą tak jak każde, bez żadnych komplikacji.
                    Ale słyszałam, że bardzo często zdarzają się powikłania zwłaszcza po tym szczepieniu.
                    U koleżanki małej miesiąc po szczepieniu zaczęło się coś dziać, podejrzewali z początku padaczkę, ale poszli do jakiegoś specjalisty pediatry naurologa i ten stwierdził, że to powikłania po szczepieniu MMR II. Teraz jest wszystko w porządku i wszystko ustąpiło samo.


                    Sylwia i Wiktoria(27.04.04)

                    • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

                      Magdzik a zauważyłaś jakieś zmiany w zachowaniu Wiki po tym szczepieniu?
                      Kiedy szczepiłaś małą?
                      Pozdrawiam
                      Kasia

                      • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

                        Co oni dają do tych szczepionek
                        Pewnie są jakieś niedorobione a dzieci się męczą. CZyżby jakaś oszczędność?

                        • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

                          Ja w sumie nic nie zaobserwowałam dziwnego w zachowaniu Nikoli, gada po swojemu, biega jak szalona- wszystko tak jak zwykle, i mam nadzieje ze tak zostanie.

                          A Ty zauwazylas jakies zmiany??

                          U nas od szczepienia minely 2 miesiace.

                          Nikola 15m.

                          • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

                            My około 7 dni po szczepieniu mieliśmy powiększone węzły chłonne z tyłu głowy i za uchem. Temperatura była podwyższona, ale tylko jeden dzień i mały był bardzo rozdrażniony. Powiększone węzły były przez jakieś 6-7 dni – potem już OK – lekarka powiedziała, że te węzły powiększone są przy chorowaniu na różyczkę.
                            Ale moje dziecko ogólnie po tym szczepieniu, przez jakieś dwa tygodnie było rozdrażnione. Może go coś bolało, ale nie umiał pokazać.

                            Teraz jest OK.

                            Marta i ADAŚ ROCZNIAK !!!

                            • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

                              Nie zauważyłam żadnych zmian.
                              Szczepiłam 21 marca.
                              Pozdrawiam

                              • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

                                A jeśli tak się dzieje to co to oznacza?
                                Pozdrawiam

                                • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

                                  Nie mam pojęcia.
                                  Pozdrawiam

                                  • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

                                    Narazie nie ma o czym mówić. Rozdrażnienie i złe samopoczucie minęło i wszystko wróciło do normy.

                                    • Re: 8 dni po szczepieniu MMR II

                                      Dominika tydzien po tej szczepionce miała odczyn po odrze, czyli gorączkę i wysypkę a 3 tygodnie później powiększone węzły chłonne jak przy śwince. Wszystkie objawy minęły i na razie jest ok, ale bacznie ją obserwuje

                                      Dominika – 16 m-cy i Ktoś styczniowy 🙂

                                      Znasz odpowiedź na pytanie: 8 dni po szczepieniu MMR II

                                      Dodaj komentarz

                                      Angina u dwulatka

                                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                      Czytaj dalej →

                                      Mozarella w ciąży

                                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                      Czytaj dalej →

                                      Ile kosztuje żłobek?

                                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                      Czytaj dalej →

                                      Dziewczyny po cc – dreny

                                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                      Czytaj dalej →

                                      Meskie imie miedzynarodowe.

                                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                      Czytaj dalej →

                                      Wielotorbielowatość nerek

                                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                      Czytaj dalej →

                                      Ruchome kolano

                                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                      Czytaj dalej →
                                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                      Logo
                                      Enable registration in settings - general