8 m-cy i ciągle zatwardzenie

Filip ma 8-cy i zjada już bardzo dużo urozmaiconego jedzonka no i duuuużo cycka. kłopot w tym, że nie potrafię wyweliminować z jego diety rzeczy, które powodują zaparcia. piszę w sktócie co przeważnie dostaje jeść. jeśli macie dpświadczenia lub radę co dodać albo co wyeliminować, żebyśmy nie musieli załatwiać się z płaczem albo przy pomocy termometrów czy lewatywek to bardzo proszę.
– mleczko cyckowe
– kaszka smakowa ryżowa (malinowa, bananowa lub brzoskwiniowa)
– cycek lub humanka jak jestem w pracy
– zupka (na mięsku różnym) z ziemniakiem, marchewką, kalafiorkiem, piertuszką, brokułami) – staram się by były rzadkie bo Filip nie lubi pić ani soków ani herbatek
– jabłko lub banan lub gruszka – tarte
– cycek
– czasem humanka jak przez cały dzień pił cycka
– i całą noc 3-4 razy cycek

słyszałam, że te problemy mogą wynikać z tego, że jedzonko jest zbyt chude czy za tłuste – jak to jest – dodajecie oliwkę czy masło do zupek?

pozdrawiam i wielkiej radości w nadchodzącym roku życzę wszystkim maluszkom ich mamom i tatom
boguśka

15 odpowiedzi na pytanie: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

  1. Re: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

    a pije cokolwiek?

    Juleczka

    • Re: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

      Aby pomóc maluszkowi sama możesz jeść suszone sliwki a maluchowi usuń z diety ryż a daj buraczki, to powinno troszkę pomóc
      Powodzenia
      Ania

      Ania i

      • Re: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

        no i z tym jest problem, bo Filip nie chce nic pić. sokami, herbatką czy wodą poprostu pluje. czasem dla zabawy chlipnie coś z “dorosłego” kubka jak widzi, że ja coś piję więc tak się bawimy – pokazuję mu, że piję jego herbatkę koperkową albo soczek to łyknie dla przekory, ale generalnie z picia to tylko cycek albo humana. staram się robić mu wodniste zupki i je codziennie całe jabłko (w ratach oczywiście) ale pić nie chce.
        pozdrawiam

        • Re: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

          dziękuję za sugestię – jutro będziemy eksperymentować – dam znać jak poszło – pewnie za dwa dni bo tak średnio wychodzi
          pozdrawiam

          • Re: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

            Czy ten problem wystąpił po wprowadzeniu innego jedzonka niż mleko, czy trwa to od urodzenia? Pytam, bo synek mojej koleżanki miał problemy (ale to straszne) ze zrobieniem kupki (od urodzenia).
            pozdrawiam

            Kasia

            • Re: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

              witam,
              u nas problem pojawił się odkąd Filip zaczął jeść inne rzeczy niż cycka i tak się ciągnie. raz jest ok a za 3-4 dni tragedia, czasem przez cały tydzień jest w porządku tak jak dziś a potem po tygodniu znowy płacz i muszę mu bardzo pomagać termometrami, gruszką, a Filipek cierpi okropnie. problem polega na tym,. że je cały czas to samo i w takich samych ilościach i tak samo z piciem. pomyślałam, że może jest jakiaś uniwersalna rzecz, która ułatwia trawianie i rozluźnia kupki np. jabłka ( u nas chyba nie skutkują…

              • Re: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

                czesc, na pocieszenie moge Ci powiedzieć że moja Liliana ma już 3.5 roku i ciągle ma problemu z kupą. Taka już jest, zreszta ja mam 30lat i ten problem dotyczy rowniez mnie.
                Tak jak oiszesz czasami jest nawet dwa tygodnie ok ale jak raz się pojawi zaparcie u Lily to ciągnie się w nieskończonośc, masakra. Teraz już jest na tyle duża ze stara się sama zrobić nawet jak jest to trudne dla niej, ale co przeslismy jak była mała tak do roku, w drastycznych momentach ratowaliśmy się czopkami, bo jak nie robiłą kupy pare dni to co….ostatnio znowu jest problem, nie może zrobić i popuszcze w majtki co chwile

                Nie wiem co Ci doradzić bo u mnie to nic nie pomaga, suszone śliwki nawet nie. Na pewno musi dziecko dużo pić

                pa
                ADDA Lilka i…

                Malwinka (05.10.2005)

                • Re: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

                  spróbuj mu podac suszone śliwki Gerbera 9takie ze słoiczka), powinno pomóc
                  pozdrawiam

                  Basia i Anulka (1,5 roku)

                  • Re: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

                    Też w takim samym wieku mieliśmy z tym problem i to straszny. Przeszło po zmianie diety i kilkakrotnym zastosowaniu laktukozy (bez recepty w aptekach). U nas super działają gotowane jabłuszka. Po prostu obieram i kroję jabłko, gotuję żeby było miękkie, czasem słodzę. Jula potrafi zjeść nawet całe takie jabłko na raz. Przy okazji ma troszkę picia, bo takie jabłko jest jakby nasączone tym kompocikiem. Polecam również Tobie jak karmisz piersią. Poza tym ryż zatwardza, my zamieniliśmy kaszkę ryżową na kukurydzianą (jest super na takie zaparcia bo ma dużo błonnika).

                    • Re: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

                      koleżanki córka ma od zawsze takie problemy, już 4 lata, ale jej mama nie poddaje się, w sumie to wszyscy lekarze uktórych była nie potrafią podać przyczyny, Aśka żeby się załatwić pije jakieś leki…

                      ale w twoim przypadku widzę że synuś naprawdę mało pije 🙁 próbowałaś mu dać herbatkę rumiankową lub miętową? mięta pobudza trawienie i dobrze by było jakby jadł kisiel, i zapytaj lekarza czy taki bejbuś może dostać już “galaretkę” z siemienia lnianego, a jak będziesz miała z nim naprawdę “wielką przeprawę” to możesz mu zastosować czopki glicerynowe (tylko nie za często bo słyszałam że jak za często to ich efekt jest po czasie żaden) albo smarować mu pupkę linomagiem lub wazeliną…

                      i dobrze by było jakby więcej pił, najlepiej bez cukru…

                      Powodzenia i pozdrówki 🙂

                      Człowiek uśmiechnięty jest bogatszy… o uśmiech 🙂

                      • Re: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

                        8 mies i już gruszki?ja bym się bała dać 2 letniemu dziecku są ciężkostrawne
                        Ryż zatwardza
                        Jabłka gotowane zatwadzają tak jak gotowane jagody czy marchew.świeże jarzyny i owoce rozwalniają.tłuste pokarmy zatwardzają
                        Rewelacyjnie wpływa sok z surowej marchewki,kiwi,ale dzidziuś jeszcze za mały,dużo napojów(wody) jeśli je stały pokarm powinien i pić,a jeśli nie pomaga to jak już radziła jedna z dziewczyn NORMALAC(laktuloza) z apteki bez recepty. Spróbuj może coś z tego Ci pomoze

                        • Re: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

                          hej moja Ewelinka skończył właśnie 9 miesiąc i od momentu wprowadzenia stałych pokarmów 3 razy miała zatwardzenie czyli srednio 1/miesiąc nam pomagaja jabłka z marchewką – deser bobovity suszone sliwki gerbera gotowana w domu dynia z jabłkiem pomocne sa tez buraczki i brokuły i MUSI pić min 150 ml na dzień a powinno w tym wieku 250 – ja robię rano kubek i tak cały dzień jej przystawiam co chwile – cmoka sobie, na początku tez mi się wydawało ze nic nie chce pić ale jak tak dajesz i dajesz to się uczy….

                          Elżbieta

                          • Re: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

                            Witaj ! A może odstaw marchew i zamiast ryżu spróbuj np. kleik kukurydziany.
                            Acha czasami zaparcia to objaw alergii. Ale mam nadzieję, że to nie alergia…
                            Pozdrawiam

                            Mama marcowej Amelki

                            • Re: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

                              Gruszki ze słoiczka można podawać nawet 8 miesięcznemu dziecku. Nam gastrolog- pediatra sugerowała wprowadzać jako pierwsze właśnie gruszki. Natomiast ostrożnie z jabłakami i marchwią, bo uczulają. A córka jest alergikiem.
                              Pozdrawiam

                              Mama marcowej Amelki

                              • Re: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

                                babany zatwardzają tak mi lekarz powiedział!
                                powodzenia!

                                Znasz odpowiedź na pytanie: 8 m-cy i ciągle zatwardzenie

                                Dodaj komentarz

                                Angina u dwulatka

                                Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                Czytaj dalej →

                                Mozarella w ciąży

                                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                Czytaj dalej →

                                Ile kosztuje żłobek?

                                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                Czytaj dalej →

                                Dziewczyny po cc – dreny

                                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                Czytaj dalej →

                                Meskie imie miedzynarodowe.

                                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                Czytaj dalej →

                                Wielotorbielowatość nerek

                                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                Czytaj dalej →

                                Ruchome kolano

                                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                Czytaj dalej →
                                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                Logo
                                Enable registration in settings - general