8 miesięcy i budzenie się co 2h ?

Mój 8 miesięczniak zasypia ok.19, po dużej butli.
Śpi bez przerwy do ok.23-24 a później z zegarkiem w ręku budzi się co 2h na dwa łyki wody/mleka i tak aż do rana (wstaje około 7-8).

Koszmar normalnie.

Próbowałam mu dać sycące mleko np ok 2 nad ranem, ale nei chce, pociągnie 2 łyki odwraca się i śpi dalej.

Macie jakiś pomysł?

15 odpowiedzi na pytanie: 8 miesięcy i budzenie się co 2h ?

  1. Zamieszczone przez Devilry

    Macie jakiś pomysł?

    yhy

    wlać do butelki wodę lub jesli nie lubi to słaba herbatke, wsadzić pod pache żeby nie było zimne, młodego wziąć do łóżka po pierwszej pobudce i co 2 godz. nie wybudzając się – w amoku dawać mu popić…..

    wiem, niezbyt wychowawcze, ale gdybym tak nie robiła to dawno wylądowałabym w psychiatryku

    rano oceniałam czy często sie budził po ilości wypitego płynu

    • Zamieszczone przez Devilry
      Mój 8 miesięczniak zasypia ok.19, po dużej butli.
      Śpi bez przerwy do ok.23-24 a później z zegarkiem w ręku budzi się co 2h na dwa łyki wody/mleka i tak aż do rana (wstaje około 7-8).

      Koszmar normalnie.

      Próbowałam mu dać sycące mleko np ok 2 nad ranem, ale nei chce, pociągnie 2 łyki odwraca się i śpi dalej.

      Macie jakiś pomysł?

      Chyba trzeba czekać, aż przejdzie to nocne budzenie. Mój też się budzi, nocki sa różne. Raz na jakiś czas da się wyspać, ale generalnie mam kilka pobudek. Jak był dużo mniejszy, to o niebo lepiej sypiał. Ja myślę, że to nieco od zębów, ale też i dziecko starsze i dzienne doświadczenia są bogatsze i w nocy one się “układają”.

      • Zamieszczone przez avi
        yhy

        wlać do butelki wodę lub jesli nie lubi to słaba herbatke, wsadzić pod pache żeby nie było zimne, młodego wziąć do łóżka po pierwszej pobudce i co 2 godz. nie wybudzając się – w amoku dawać mu popić…..

        wiem, niezbyt wychowawcze, ale gdybym tak nie robiła to dawno wylądowałabym w psychiatryku

        rano oceniałam czy często sie budził po ilości wypitego płynu

        Ja tak robiłam i robiłabym dalej 🙂 Cudowna metoda, ale od kiedy obudzilam się a maly wspinal sie na moim biodrze, odlozylam do łozeczka. Wole byc nie wyspana niz drżeć o skręcony kark 🙂

        • Zamieszczone przez Iwona29
          Chyba trzeba czekać, aż przejdzie to nocne budzenie. Mój też się budzi, nocki sa różne. Raz na jakiś czas da się wyspać, ale generalnie mam kilka pobudek. Jak był dużo mniejszy, to o niebo lepiej sypiał. Ja myślę, że to nieco od zębów, ale też i dziecko starsze i dzienne doświadczenia są bogatsze i w nocy one się “układają”.

          No to udane te nasze majowiątka 🙂 moj jak byl mlodszy tez slicznie spal 😉

          • Zamieszczone przez Devilry
            Ja tak robiłam i robiłabym dalej 🙂 Cudowna metoda, ale od kiedy obudzilam się a maly wspinal sie na moim biodrze, odlozylam do łozeczka. Wole byc nie wyspana niz drżeć o skręcony kark 🙂

            U nas wspinaczka po biodrze to standard 😀 A ostatnio często sypia z nami – przyczyna taka jak u Was…
            Spróbuj dać coś na zęby – nurofen, pracetamol (mój na to nie reaguje więc nam zostaje tylko coś na ibuprofenie). Tak ze 2 noce, żeby Ka miał szanse się przyzwyczaić, że Go nie boli. Jeżeli nie to leć do pediatry niech Go obejrzy, osłucha… Może zaczyna się zapalenie uszu (o ile miewa katar), albo coś tam innego…
            Jak zdrowy – pozostaje przeczekć.
            U nas przez 2 tygodnie pomagał eurespal – bo M kaszlał. Lek ostawiony – znowu nie śpimy – kaszel znowu w wersji mega. Pewnie osłuchowo czysty… Grrr…

            • Zamieszczone przez Bep
              U nas wspinaczka po biodrze to standard 😀 A ostatnio często sypia z nami – przyczyna taka jak u Was…
              Spróbuj dać coś na zęby – nurofen, pracetamol (mój na to nie reaguje więc nam zostaje tylko coś na ibuprofenie). Tak ze 2 noce, żeby Ka miał szanse się przyzwyczaić, że Go nie boli. Jeżeli nie to leć do pediatry niech Go obejrzy, osłucha… Może zaczyna się zapalenie uszu (o ile miewa katar), albo coś tam innego…
              Jak zdrowy – pozostaje przeczekć.
              U nas przez 2 tygodnie pomagał eurespal – bo M kaszlał. Lek ostawiony – znowu nie śpimy – kaszel znowu w wersji mega. Pewnie osłuchowo czysty… Grrr…

              Dziś od 00:15 do 6:30 wstawałam 5 razy ! Wiem, ze sa mamusie które wstaja jeszcze czesciej ale mnie to nie pociesza 🙁
              Koszmar 🙁

              Zobaczymy dzis 🙂 trzeba miec nadzieje.

              Ja go do łożka nei wezme bo nie bede spac w ogole, tylko pilnowac zeby nie spadl 😉

              • A może zbyt długo śpi w dzień? Przypomina mi się jakiś post jednej z Mam, która po skróceniu drzemek dziennych znowu miała przespane noce.
                U mnie niestety nie skutkuje ta metoda. Może dlatego, że Kalina przesypia spacery, a nie jestem zdolna do skrócenia sobie przyjemności wychodzenia na zewnątrz.

                • Zamieszczone przez kasiaaaaa
                  A może zbyt długo śpi w dzień? Przypomina mi się jakiś post jednej z Mam, która po skróceniu drzemek dziennych znowu miała przespane noce.
                  U mnie niestety nie skutkuje ta metoda. Może dlatego, że Kalina przesypia spacery, a nie jestem zdolna do skrócenia sobie przyjemności wychodzenia na zewnątrz.

                  a ty kochana o majówkach juz zapomniałs??? :Nie nie:

                  • Zamieszczone przez Devilry
                    Mój 8 miesięczniak zasypia ok.19, po dużej butli.
                    Śpi bez przerwy do ok.23-24 a później z zegarkiem w ręku budzi się co 2h na dwa łyki wody/mleka i tak aż do rana (wstaje około 7-8).

                    Koszmar normalnie.

                    Próbowałam mu dać sycące mleko np ok 2 nad ranem, ale nei chce, pociągnie 2 łyki odwraca się i śpi dalej.

                    Macie jakiś pomysł?

                    Witaj, u mnie od prawie roku żadna nocka nie byłaby przespana gdyby nie mąż od czasu do czasu nie czuwał przy Karince. Moja niestety już 12 miesiąc budzi się co noc po kilka razy, trzeba ją ululac znów. Głodna nie jest, smoczek w buzi a płacze:( Nie wiemy dlaczego. Wg. lekarki dzieci do 2 roku życia mają prawo budzić się w nocy i to normalne jest.

                    • Ja z moją córką miałam taki sam problem aż do 13 miesiąca, z tą różnicą, że wstawała na cyca a nie na butlę. W końcu ucięłam to radykalnie- jak za pierwszym razem się wybudzila, pogłaskałam ją po główce, ucałowałam i położyłam z pwrotem w łóżeczku. Wstawała co chwilę, krzycząc nie miłosiernie, ale wszystko konsekwentnie powtarzałam. Krzyczała 30minut i usnęła. Za dwie godz znów się wybudziła, więc w milczeniu wszystko powtórzyłam i tym razem widząć, że nic nie wskóra usnęła po 15min i spała do rana. Jeszcze dwa dni próbowała ale się nie dałam i od tamtej pory, ok 19 dostaje kaszkę mleczno-ryżową i kładę ją spać. Budzi się o 5-6, daję jej wodę w niekapku i śpi do8.
                      Jeśli będziesz zamieniać mleko na inne napoje, możesz nic nie wskurać-będzie wstawać na picie. życzę wytrwałości i powodzenia

                      • dodam, że rano śpi w okolicach 12 przez godzinkę

                        • Zamieszczone przez kari80
                          Ja z moją córką miałam taki sam problem aż do 13 miesiąca, z tą różnicą, że wstawała na cyca a nie na butlę. W końcu ucięłam to radykalnie- jak za pierwszym razem się wybudzila, pogłaskałam ją po główce, ucałowałam i położyłam z pwrotem w łóżeczku. Wstawała co chwilę, krzycząc nie miłosiernie, ale wszystko konsekwentnie powtarzałam. Krzyczała 30minut i usnęła. Za dwie godz znów się wybudziła, więc w milczeniu wszystko powtórzyłam i tym razem widząć, że nic nie wskóra usnęła po 15min i spała do rana. Jeszcze dwa dni próbowała ale się nie dałam i od tamtej pory, ok 19 dostaje kaszkę mleczno-ryżową i kładę ją spać. Budzi się o 5-6, daję jej wodę w niekapku i śpi do8.
                          Jeśli będziesz zamieniać mleko na inne napoje, możesz nic nie wskurać-będzie wstawać na picie. życzę wytrwałości i powodzenia

                          no wzorem chyba dla mnie będziesz! 😉 już dwa razy podchodziłam do odzwyczajania od piersi w nocy, ale za miękka jestem, jak mi się dziecko przytulane dla uspokojenia wyrywa, wierzga nóżkami i ryczy w niebogłosy (na razie trenowałam do 10min), poddaję się i dostaje cyca. wiem, że niekonsekwencja to najgorsze w tej sytuacji, ale potrzeba mi jeszcze chyba silniejszej motywacji. 😉

                          • Wczoraj wydarzył się długo oczekiwany cud 🙂 Kacper poszedł spać jak zwykle ok19. o 22 – pierwsze karmienie o 24 – drugie karmienie o 0330 – 2 łyki wody i o 0645 wstał 🙂 Zobaczymy jak będzie dziś.

                            Zmian nie wprowadziłam sama, ale niechcący wprowadziła je moja mama, która wczoraj była z Ka. Normalnie mam ustawiony kaloryfer na 3 i dla nas jest ok, ale moja mama zmarzluch ustawiła na 5, ja zorientowałam się o tej 0645 i przykreciłam, ale dziś dałam na tą 5 z premedytacją, może mu było za zimo?

                            Zu urodzona w grudniu, lubi spać w zimnie jak ja i mąż (wszyscy urodzeni zimą) a Ka urodzony w upalnej końcówce maja jest ciepłoluby?
                            Ale wymyśliłam teorie

                            • Zamieszczone przez Devilry
                              Wczoraj wydarzył się długo oczekiwany cud 🙂 Kacper poszedł spać jak zwykle ok19. o 22 – pierwsze karmienie o 24 – drugie karmienie o 0330 – 2 łyki wody i o 0645 wstał 🙂 Zobaczymy jak będzie dziś.

                              Zmian nie wprowadziłam sama, ale niechcący wprowadziła je moja mama, która wczoraj była z Ka. Normalnie mam ustawiony kaloryfer na 3 i dla nas jest ok, ale moja mama zmarzluch ustawiła na 5, ja zorientowałam się o tej 0645 i przykreciłam, ale dziś dałam na tą 5 z premedytacją, może mu było za zimo?

                              Zu urodzona w grudniu, lubi spać w zimnie jak ja i mąż (wszyscy urodzeni zimą) a Ka urodzony w upalnej końcówce maja jest ciepłoluby?
                              Ale wymyśliłam teorie

                              byle by nie było za sucho.

                              Nie dodam nic pocieszającego, moja Zu wstawała co 2 godziny a w dramatycznych momentach co 40 min do 2 lat

                              • Zamieszczone przez bombelek78
                                byle by nie było za sucho.

                                Nie dodam nic pocieszającego, moja Zu wstawała co 2 godziny a w dramatycznych momentach co 40 min do 2 lat

                                Nawilżacz chodzi całą noc 🙂

                                Ja się mimo wszystko pocieszam, Siostra Ka od 5-6mżycia przesypiała całe nocy i mam nadzieję, że w końcu Ka pójdzie w jej ślady

                                Znasz odpowiedź na pytanie: 8 miesięcy i budzenie się co 2h ?

                                Dodaj komentarz

                                Angina u dwulatka

                                Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                Czytaj dalej →

                                Mozarella w ciąży

                                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                Czytaj dalej →

                                Ile kosztuje żłobek?

                                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                Czytaj dalej →

                                Dziewczyny po cc – dreny

                                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                Czytaj dalej →

                                Meskie imie miedzynarodowe.

                                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                Czytaj dalej →

                                Wielotorbielowatość nerek

                                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                Czytaj dalej →

                                Ruchome kolano

                                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                Czytaj dalej →
                                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                Logo
                                Enable registration in settings - general