8-miesięczny chuderlak

Moje dziecię ma skończone 8 miesięczy i waży niecałe 7kg. normalnie załamka:(
Podwoił wage koło 5 miesiaca( urodz. 2970). Jak go podtuczyć??? Wiem, że był wątek…
Ale chciałabym abyście podały mi przepisy na jakieś bardzoooo kaloryczne potrawy dla takiego malucha.
Narazie młody 3 razy dziennie je kaszkę( 120-180ml- 2 x na mleku, 1x sinlaca), zupki, deserki, jogurty- te o największej kaloryczności- misiowy ogródek ma bodajże 100 kal. w 100 gr. Ale to i tak mało:(
Młody cały czas w ruchu i wszystko traci. Juz stoi, przemieszcza sie w łóżeczku, biega na czworakach, a nie raczkuje.
Dodam, ze od 5 m-ca miał anemię i dopiero teraz poziom hemoglobiny jest ok.
Apetyt ma zdecydowanie lepszy, ale na wage się to nie przekłada, niestety.
Czekam na przepisy i cudowne sposoby……..
Pozdr.

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 8-miesięczny chuderlak

  1. Zamieszczone przez nelly21
    moj 124…20 kg….buzia tez pucalowata…5,5lat

    A u Liw w przedszkolu jest dziewczynka ze stycznia 2004 i mierzy 123 cm i 25 kg i jest potężna i powiedziałabym, że grubasek z niej, druga koleżanka 113 cm i 20 kg i chudzinka

    • Zamieszczone przez scarlet
      A u Liw w przedszkolu jest dziewczynka ze stycznia 2004 i mierzy 123 cm i 25 kg i jest potężna i powiedziałabym, że grubasek z niej, druga koleżanka 113 cm i 20 kg i chudzinka

      podziwiam znasz wymiary dzieci z przedszkola….:)

      • Zamieszczone przez nelly21
        podziwiam znasz wymiary dzieci z przedszkola….:)

        Tak, bo nasze kochane przedszkole wywiesza karteczkę z wagą i wzrostem wszystkich dzieci z grupy w każdym półroczu a te dziewczynki są ulubionymi koleżankami Liw, więc czytam z ciekawości. Poza tym w szatni stoi taka lekarska waga z miarką i dzieciaki ciągle się tam mierzą.

        • Zamieszczone przez scarlet
          Tak, bo nasze kochane przedszkole wywiesza karteczkę z wagą i wzrostem wszystkich dzieci z grupy w każdym półroczu a te dziewczynki są ulubionymi koleżankami Liw, więc czytam z ciekawości. Poza tym w szatni stoi taka lekarska waga z miarką i dzieciaki ciągle się tam mierzą.

          a po jaka cholere?????

          • Zamieszczone przez nelly21
            a po jaka cholere?????

            Nie wiem. Zupełnie tego nie rozumiem. Mama jednego chłopczyka mnie zaczepiła i mówi, że źle go zmierzyli, bo on przecież jest wyższy od Liwii a tu 4 cm mniej i niepotrzebnie teraz wszyscy się tym przejmują.

            • Zamieszczone przez nelly21
              a po jaka cholere?????

              W żłobku u Zuzanny, też była taaaka wielkaaaaaa tablica z wymiarami dzieci. Zapisywane były dane z każdego miesiąca. Moze dyrekcja myślała, ze żłobek to jedyne miejsce gdzie rodzic moze dowiedziec sie ile wazy i mierzy jego pociecha

              • Zamieszczone przez Devilry
                W żłobku u Zuzanny, też była taaaka wielkaaaaaa tablica z wymiarami dzieci. Zapisywane były dane z każdego miesiąca. Moze dyrekcja myślała, ze żłobek to jedyne miejsce gdzie rodzic moze dowiedziec sie ile wazy i mierzy jego pociecha

                albo czy dziecko w zlobku nie jest glodzone:)

                • Zamieszczone przez scarlet
                  Współczuję 🙁
                  Polecam ci kaszkę Sinlac, jest bardzo dobra dla niejadków i odżywcza.
                  Jeżeli chodzi o buły, są to weglowodany, więc jeżeli nie będzie go bolał brzuszek możesz mu dawać. Mojego synka nigdy nie boli brzuszek po jedzonku.

                  Kupuję mu tę kaszkę…. na początku mu smakowała, a teraz muszę go zmuszać jak do wszystkiego innego 🙁 Czasem brak mi sił…

                  • Zamieszczone przez k_eyti
                    Kupuję mu tę kaszkę…. na początku mu smakowała, a teraz muszę go zmuszać jak do wszystkiego innego 🙁 Czasem brak mi sił…

                    To może nie zmuszaj. Daj mu łyżeczkę i niech sam je.

                    • Zamieszczone przez scarlet
                      To może nie zmuszaj. Daj mu łyżeczkę i niech sam je.

                      Hmm…jak mu dam łyżeczkę to nabiera nią jedzonko i wyrzuca za podłogę..:-(
                      Ma 17 miesięcy więc jest na etapie uczenia się jedzenia łyżeczką, może dzieci które mają apetyt już umieją w tym wieku…on może i by umiał jakby zechciał. Próbowałam wszystkiego…zabaw, toną zabawek, tłumaczeniem, proszeniem i grożeniem…zagadywaniem, piszczeniem, wszystkiego…że łyżeczka to samolocik i do buzi leciał, no co mi przyszlo do głowy….każdy posiłek to walka… Na moją córkę danie łyżeczki pomogło w tym wieku, chętnie się uczyła…ona też jest szczuplutka… Ale nigdy nie spadła ponizej centyli.

                      • Zamieszczone przez k_eyti
                        Hmm…jak mu dam łyżeczkę to nabiera nią jedzonko i wyrzuca za podłogę..:-(
                        Ma 17 miesięcy więc jest na etapie uczenia się jedzenia łyżeczką, może dzieci które mają apetyt już umieją w tym wieku…on może i by umiał jakby zechciał. Próbowałam wszystkiego…zabaw, toną zabawek, tłumaczeniem, proszeniem i grożeniem…zagadywaniem, piszczeniem, wszystkiego…że łyżeczka to samolocik i do buzi leciał, no co mi przyszlo do głowy….każdy posiłek to walka… Na moją córkę danie łyżeczki pomogło w tym wieku, chętnie się uczyła…ona też jest szczuplutka… Ale nigdy nie spadła ponizej centyli.

                        Mój Olo na początku wcale nie chciał jeść i dopiero jak dałam mu łyżeczkę to jadł a ja go drugą dokarmiałam. Od samego początku samodzielny

                        • Zamieszczone przez scarlet
                          Mój Olo na początku wcale nie chciał jeść i dopiero jak dałam mu łyżeczkę to jadł a ja go drugą dokarmiałam. Od samego początku samodzielny

                          No to tylko pozazdrościć…Wojtuś jest samodzielny we wszystkim tylko nie w jedzeniu…. 🙁 Mam nadzieję,że to tylko to że ma mały apetyt itd, boje się że za tym kryje się coś poważniejszego. Narazie czekamy na kolejne wyniki badań i zobaczymy.Jakby mały był chociażby na siatce centylowej, a on jest sporo poniżej… 🙁 No nic czekam na wyniki i walcze każdego dnia żeby coś jadł.

                          • Zamieszczone przez k_eyti
                            No to tylko pozazdrościć…Wojtuś jest samodzielny we wszystkim tylko nie w jedzeniu…. 🙁 Mam nadzieję,że to tylko to że ma mały apetyt itd, boje się że za tym kryje się coś poważniejszego. Narazie czekamy na kolejne wyniki badań i zobaczymy.Jakby mały był chociażby na siatce centylowej, a on jest sporo poniżej… 🙁 No nic czekam na wyniki i walcze każdego dnia żeby coś jadł.

                            Miałam kiedyś znajomą, której dziecko urodziło się z wagą 4 kg i niestety tak spadało cały czas, że w końcu padło poza siatke. Chłopczyk nic nie jadł. Brał jedzenie do rączki i wydawało się, że zje, bo patrzył tak łapczywie, po czym dosłownie coś go odrzucało i wyrzucał. Prawie nic nie jadł. Jako 2-latek trafił po raz drugi do szpitala z anemią i odwodnieniem 🙁 To dopiero horror 🙁

                            • Zamieszczone przez scarlet
                              119 cm, na bilansie czterolatka miała 117 cm

                              Ania, a robilas im badania hormonalne?
                              Zwlaszcza Olkowi?

                              • Zamieszczone przez szpilka
                                Ania, a robilas im badania hormonalne?
                                Zwlaszcza Olkowi?

                                Liwcia miała co takiego robione kiedyś a Olo to coś mi się wydaje (ale nie jestem pewna), że miał w szpitalu, po urodzeniu.

                                • Zamieszczone przez k_eyti
                                  No to tylko pozazdrościć…Wojtuś jest samodzielny we wszystkim tylko nie w jedzeniu…. 🙁 Mam nadzieję,że to tylko to że ma mały apetyt itd, boje się że za tym kryje się coś poważniejszego. Narazie czekamy na kolejne wyniki badań i zobaczymy.Jakby mały był chociażby na siatce centylowej, a on jest sporo poniżej… 🙁 No nic czekam na wyniki i walcze każdego dnia żeby coś jadł.

                                  To, ze nie chce jeść nie ma związku z niesamodzielnością. Ważne, aby był pod opieką lekarską. Bo być może rzeczywiście wiąże się to poważniejszymi problemami. A ile ważył przy urodzeniu?
                                  Takie zmuszanie do jedzenia, to nic nie da, a wręcz przeciwnie, efekt będzie odrotny.
                                  może wyniki coś wskażą

                                  • Zamieszczone przez scarlet
                                    Liwcia miała co takiego robione kiedyś a Olo to coś mi się wydaje (ale nie jestem pewna), że miał w szpitalu, po urodzeniu.

                                    ale teraz czy mial?
                                    pytam, bo moze ma jakies zaburzenia przysadki stad to szybkie tempo wzrostu, a holtera wysilkowego? czy przy takim wzroscie serce nadaza z wydajnoscia?
                                    pewnie robilas?

                                    • Zamieszczone przez ulaluki
                                      A ile ważył przy urodzeniu?

                                      Już doczytałam

                                      • Zamieszczone przez szpilka
                                        ale teraz czy mial?
                                        pytam, bo moze ma jakies zaburzenia przysadki stad to szybkie tempo wzrostu, a holtera wysilkowego? czy przy takim wzroscie serce nadaza z wydajnoscia?
                                        pewnie robilas?

                                        Widzis zszpilki, mi też to do głowy przyszło. Ale nie chciałam zamętu Ani w głowie czynić.
                                        Po każde odchylenie od normy trzeba badać. Czy to z dołu siatki, czy z góry.
                                        Nie piszę tego scarlet złośliwie

                                        • Zamieszczone przez ulaluki
                                          To, ze nie chce jeść nie ma związku z niesamodzielnością. Ważne, aby był pod opieką lekarską. Bo być może rzeczywiście wiąże się to poważniejszymi problemami. A ile ważył przy urodzeniu?
                                          Takie zmuszanie do jedzenia, to nic nie da, a wręcz przeciwnie, efekt będzie odrotny.
                                          może wyniki coś wskażą

                                          Z tą samodzielnością chodzilo mi,że sam nie chce jeść łyżeczką bo Scarlet podsunęła mi taki pomysł,że może jak dam mu łyżeczkę to zacznie jeść… No ale ja już tego próbowałam, i on owszem bierze łyżeczke i nabiera jedznko ale wyrzuca na podłogę.
                                          Pod opieką lekarską jesteśmy…ściśle mówiąc gastroenterologa…rozpoczęliśmy robić badania.Wstępne badania są dobre, czyli morfologia i mocz i usg jamy brzusznej i nerek są okey.
                                          Przy urodzeniu ważył 3120. na początku też uważałam że zmuszanie nic nie da i dawałam mu po tyle ile chciał.Ale wtedy drastycznie spadał w dół.Lekarka kazała zacząć zmuszać…skoro zjada tak mało.
                                          Ja bym chciała nie musieć zmuszać, jakby był tylko szczupły poprostu, to okey, ale on jest chudziutki 🙁 Niewiem może brak mu jakiegoś enzymu, może ma alergie na coś, pewnie powoli bedziemy eliminować wszystkie możliwośći. Póki co pocieszam się że pomimo wszystko ma dobrą morfologię i niema anemii. Niema stanów zapalnych… No i czekamy na kolejne wyniki, dokladnie niewiem czego ale 5 tygodni się czeka.

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 8-miesięczny chuderlak

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general