8-miesięczny chuderlak

Moje dziecię ma skończone 8 miesięczy i waży niecałe 7kg. normalnie załamka:(
Podwoił wage koło 5 miesiaca( urodz. 2970). Jak go podtuczyć??? Wiem, że był wątek…
Ale chciałabym abyście podały mi przepisy na jakieś bardzoooo kaloryczne potrawy dla takiego malucha.
Narazie młody 3 razy dziennie je kaszkę( 120-180ml- 2 x na mleku, 1x sinlaca), zupki, deserki, jogurty- te o największej kaloryczności- misiowy ogródek ma bodajże 100 kal. w 100 gr. Ale to i tak mało:(
Młody cały czas w ruchu i wszystko traci. Juz stoi, przemieszcza sie w łóżeczku, biega na czworakach, a nie raczkuje.
Dodam, ze od 5 m-ca miał anemię i dopiero teraz poziom hemoglobiny jest ok.
Apetyt ma zdecydowanie lepszy, ale na wage się to nie przekłada, niestety.
Czekam na przepisy i cudowne sposoby……..
Pozdr.

Strona 3 odpowiedzi na pytanie: 8-miesięczny chuderlak

  1. Zamieszczone przez scarlet
    Miałam kiedyś znajomą, której dziecko urodziło się z wagą 4 kg i niestety tak spadało cały czas, że w końcu padło poza siatke. Chłopczyk nic nie jadł. Brał jedzenie do rączki i wydawało się, że zje, bo patrzył tak łapczywie, po czym dosłownie coś go odrzucało i wyrzucał. Prawie nic nie jadł. Jako 2-latek trafił po raz drugi do szpitala z anemią i odwodnieniem 🙁 To dopiero horror 🙁

    Ojej… no jak mojemu szły zęby to też nie chcial nic. Przez cały dzień nie chcial. Musiałam siłą wlewać mu do buzi, otwierać mu na siłę…łzy mi się cisnęły do oczu… 🙁 Nas pewnie to uratowało,że mały nadal jest tak troszkę na cycu, on chce cyca a ja niemam sily mu odmówić w tej sytuacji… W tamtym czasie w dzień już nie dawałam tylko na noc… Ale wrociłam też do dwóch karmień w dzień właśnie poto żeby się nie odwodnił. Najgorzej jak dziecko nie chce jeść wogóle. Zamyka buzię, pluje, wymiotuje tym…to wtedy człowiek jest bezsilny…ja musiałam nawet wode mu szczykawką od nurofenu podawać bo inaczej nie dał sobie… A tak to jakoś łykał. Teraz jest tak,że czasem jest głodny i zje połowę posiłku chętnie. Bardzo się cieszę z tego powodu.

    • Zamieszczone przez ulaluki
      Widzis zszpilki, mi też to do głowy przyszło. Ale nie chciałam zamętu Ani w głowie czynić.
      Po każde odchylenie od normy trzeba badać. Czy to z dołu siatki, czy z góry.
      Nie piszę tego scarlet złośliwie

      kurde no! ja sie nie martwilam, ale po Waszych postach zaczelam…..:( lekarki do tej pory tez sie co najwyzej tylko smialy, ze mlody taki gigant jest…. No ale to lekarki im nie ufam 😉 mlodyt ma 9 m-cy i jest mega duzy 11kg (tylko wagowo w siatce jeszcze siedzi) i ponad 80 dlugosci bedzie, leb jak sklep 😉 nie martwilam sie bo w porownaniu do tatusia w jego wieku to i tak jest drobny…..
      o jakie badania isc “wrzeszczec” do przychodni?

      • Zamieszczone przez garcia
        kurde no! ja sie nie martwilam, ale po Waszych postach zaczelam…..:( lekarki do tej pory tez sie co najwyzej tylko smialy, ze mlody taki gigant jest…. No ale to lekarki im nie ufam 😉 mlodyt ma 9 m-cy i jest mega duzy 11kg (tylko wagowo w siatce jeszcze siedzi) i ponad 80 dlugosci bedzie, leb jak sklep 😉 nie martwilam sie bo w porownaniu do tatusia w jego wieku to i tak jest drobny…..
        o jakie badania isc “wrzeszczec” do przychodni?

        Nie, nie wydaję mi się. Często badaniem jest własnie wywiad rodziny. Skoro tata był duży, to syn idzie w ślady tatusia;)

        Konrad w wieku 8 miesięcy miał 10 kg, a teraz jest średniakiem.
        Natomiast scarlet dzieci są raz że starsze, a dwa o wiele większe od rówieśników. Być może też mają to w genach, ale zawsze warto zasięgnąć opinii lekarza

        • Zamieszczone przez k_eyti
          Z tą samodzielnością chodzilo mi,że sam nie chce jeść łyżeczką bo Scarlet podsunęła mi taki pomysł,że może jak dam mu łyżeczkę to zacznie jeść… No ale ja już tego próbowałam, i on owszem bierze łyżeczke i nabiera jedznko ale wyrzuca na podłogę.
          Pod opieką lekarską jesteśmy…ściśle mówiąc gastroenterologa…rozpoczęliśmy robić badania.Wstępne badania są dobre, czyli morfologia i mocz i usg jamy brzusznej i nerek są okey.
          Przy urodzeniu ważył 3120. na początku też uważałam że zmuszanie nic nie da i dawałam mu po tyle ile chciał.Ale wtedy drastycznie spadał w dół.Lekarka kazała zacząć zmuszać…skoro zjada tak mało.
          Ja bym chciała nie musieć zmuszać, jakby był tylko szczupły poprostu, to okey, ale on jest chudziutki 🙁 Niewiem może brak mu jakiegoś enzymu, może ma alergie na coś, pewnie powoli bedziemy eliminować wszystkie możliwośći. Póki co pocieszam się że pomimo wszystko ma dobrą morfologię i niema anemii. Niema stanów zapalnych… No i czekamy na kolejne wyniki, dokladnie niewiem czego ale 5 tygodni się czeka.

          Rozumiem, rozumiem też że się martwisz.
          Może taki jego urok? A nie ma potraw, które rzeczywiscie zawsze lubi?
          Ważne żeby znależc przyczynę,a może pozniej zacznie jeść jak człowiek;:?

          • Zamieszczone przez ulaluki
            Rozumiem, rozumiem też że się martwisz.
            Może taki jego urok? A nie ma potraw, które rzeczywiscie zawsze lubi?
            Ważne żeby znależc przyczynę,a może pozniej zacznie jeść jak człowiek;:?

            Lubi kólki z mlekiem (zamiast mleka daję mu kaszkę bobowita), córka lubi kólki i dlatego on też chciał je sprobowac, to mu dałam i je zjada.( ale też nie jakoś dużo, na raz zje może z 60 ml) Lubi parówki z indyka ( wiem, wiem że są podobno nie zdrowe itd…) Kupuję z dobrej firmy….ehh…chociaż i tak mam wyrzuty sumienia że im je daję, ale czasem zje taką całą paróweczkę.Z zupek zjada pomidorową (ale to też do 100ml). Napiszę tylko że to i tak od niedawna zaczął cokolwiek lubieć… Potrafi też zjeść sporego kotleta mielonego…staram się mało doprawiać i smażyć prawie bez tłuszczu… No i to wszystko…. A jeszcze jabłko polubił…bo dotąd nie chciał żadnych owoców. Mam nadzieję,że zacznie jeść…że przytyje troszkę więcej…ehh.Lubi też szyneczki, zje czasem plasterek-dwa…tak pomiędzy posiłkami….przyznam się że ciągle coś mu podsuwam…może to błąd?

            • Zamieszczone przez garcia
              mlodyt ma 9 m-cy i jest mega duzy 11kg (tylko wagowo w siatce jeszcze siedzi) i ponad 80 dlugosci bedzie, leb jak sklep 😉 nie martwilam sie bo w porownaniu do tatusia w jego wieku to i tak jest drobny…..
              o jakie badania isc “wrzeszczec” do przychodni?

              o zadne jeszcze
              on ma czas na wyhamowanie i pewnie wyhamuje – bo to niemowlak
              ale jak niespelna dwulatek ma wymiary dobrego czerolatka czy nawet pieciolatka to ja bym sprawdzala hormony i serce

              • Zamieszczone przez scarlet
                Ja pisałam w prawie tuczenia i udało mi się go podtuczyć bułami i pączkami. Daje dużo owoców i nie ograniczam słodyczy i cycka. Niunio jest wielki! Waży około 17 kg i zrobił się z niego pulpecik. Dużo się rusza, więc szybko spala. Je często i mało, czasami na obiadek i śniadanki się obje. Mi się udało i mam w domu małego byczka, który potrafi przewrócić siostre, z którą się siłował – na szczęście na poduszki. Jest niezwykle silny jak na tak małe dziecko. Je sporo mięska. Staram się go dobrze odżywiać i nie wpycham już w niego, szczególnie bułek i pączków, które jednak za zdrowe to nie są.

                Nie obraz się ale za każdym razem jak czytam twoje posty to nie mogę wyjść z podziwu jakie te twoje dzieci są idealne. Ja rozumiem że każda matka jest dumna ze swojego dziecia, ale sposób w jaki to opisujesz podnosi mi ciśnienie.
                Mam nadzieję, w co wątpie… że twoje dzieci nie będą miały tyle pychy i dumy w sobie co ty. Że nie wychowasz, (a podejrzewam że starsza już taka jest) na dzieci przemądrzałe i wyżej…. niż pupe mające, od których moje dziecko mając niespełna 3 lata samo ucieka. A no taka mądra z niej bestia a już potrafi wyczuć.
                Nie obudz się kiedyś kobito jak twoje dzieci powiedzą ” mamo, nie mam się z kim bawić “… Ale co tam firmowe ciuchy załatwią sprawę nowych koleżanek i kolegów. Współczuję takiego podejścia, tak się chowa egoistów..

                Mała – księżniczka
                Mały – Pudzian
                Proponuję zapisać ich do nowej edycji “Mam talent”.

                • Czytam i wiecie co? Zastanawiam się po co wogóle taki wątek – do licytacji….? Jakoś nigdy nie zastanawiałam się że moje dzieci mogłyby ważyć więcej niż rówieśnicy.Łukasz urodził się z wagą 2970 i teraz w wieku pięciu lat waży 17 kg i dla większości ludzi jest przeraźliwe chudy,mimo tego że mam świadomość i porównanie jego kolegów z przedszkola,którzy ważą około 23 kg to generalnie jakoś się tym zbytnio nie przejmuje,bo i po co??? TAKI JEGO UROK:) Bardzo dużo jest w genach,ja też do puszystych nie należe więc co będe dziecko tuczyć…
                  Hania natomias mimo dość pokaźnej wagi (w stosunku do Łukiego) urodzeniowej- 3350 kg jest strasznie chuda, 3 tygodnie temu ważyła 7 kg – jej lekarka stwierdziła że to musi być anemia i mamy zrobić wyniki – zrobiłam – rewelacyjne, widocznie też dziewczyna tak ma;)

                  • Zamieszczone przez k_eyti
                    Ja mam synka który majac 8 miesięcy ważył około 6 kg, 7 i pół ważył mając 13 miesięcy, teraz ma 17 miesięcy i waży 8250 🙁 Cały czas staram się go podtuczyć.Ale mały ma słaby apetyt, nie pija mleka modyfikowanego. Oczewiście zastępuję mu to mleko innymi przetworami. Ja naprawde muszę go podtuczyć, ma za mało tłuszczu-ciałka…więc jakby miał przytyć od drożdzówek i pączków to byłabym skłonna dodatkowo go nimi częstować (boję się jednak o jego brzuszek- żeby go nie bolał po pączku…hmm) Wojtuś obecnie przechodzi różne badania, lekarka byla przerażona jego niską wagą (do teraz nie potroił masy urodzeniowej- miał 3120).Wstępne badania wyszły dobrze, krew, mocz, usg jamy brzusznej i nerek wyszło dobrze. Czekamy na kolejne wyniki.Dziewczyny trzymajcie za nas kciuki zeby wszystko było dobrze!

                    Ja moim chłopakom robiłam ostatnio nawet hormony tarczycy aby sprawdzic co w trawie piszczy… i sprawdziłam swoja książeczkę zdrowia. jak miałam 8 miesięcy ważyłam 7,2..czyli tyle ile Jasiek w wieku 9m. Tez gigantem nie byłam….
                    Ale ostatnio zaczął nieco lepiej przybierać-przez ostatni m-c jakieś 400gr więć jest jakaś poprawa.Ale zaczęłam wnocy dawac kaszkę z mlekiem przez sen. Wiem zęby….
                    A poza tym nie ma tak aby w czasie karmienia żadnego posiłku ine zjadł.

                    Tylko moje dziecie ma torpedę w pupie!!!! Mam nadzieję, że to taki typ po prostu.

                    Pozdr.

                    • Zamieszczone przez fab
                      Moje dziecię ma skończone 8 miesięczy i waży niecałe 7kg. normalnie załamka:(
                      Podwoił wage koło 5 miesiaca( urodz. 2970). Jak go podtuczyć??? Wiem, że był wątek…
                      Ale chciałabym abyście podały mi przepisy na jakieś bardzoooo kaloryczne potrawy dla takiego malucha.
                      Narazie młody 3 razy dziennie je kaszkę( 120-180ml- 2 x na mleku, 1x sinlaca), zupki, deserki, jogurty- te o największej kaloryczności- misiowy ogródek ma bodajże 100 kal. w 100 gr. Ale to i tak mało:(
                      Młody cały czas w ruchu i wszystko traci. Juz stoi, przemieszcza sie w łóżeczku, biega na czworakach, a nie raczkuje.
                      Dodam, ze od 5 m-ca miał anemię i dopiero teraz poziom hemoglobiny jest ok.
                      Apetyt ma zdecydowanie lepszy, ale na wage się to nie przekłada, niestety.
                      Czekam na przepisy i cudowne sposoby……..
                      Pozdr.

                      jestem mamą 1,5-rocznej B, mnie to nawet pediatra “ochrzanił”, że jest chudziutka, bo jak skończyła rok ważyła 8100.Ale to nic, bo potroiła wagę urodzeniową(urodziła się z wagą ok2700), apetyt jej dopisuje, w dziesiątym miesiącu zaczęła samodzielnie chodzić a i teraz z tygodnia na tydzień robi postępy. Jest drobniutka, ale zwinna i silna- wię taka już jej uroda. Zostaw dzieciątko w spokoju, poprostu jak przyjdzie czas to przytyje, tym bardziej, jeśli fizyczni normalnie się rozwija:-))

                      • Zamieszczone przez fab
                        Moje dziecię ma skończone 8 miesięczy i waży niecałe 7kg. normalnie załamka:(
                        Podwoił wage koło 5 miesiaca( urodz. 2970). Jak go podtuczyć??? Wiem, że był wątek…
                        Ale chciałabym abyście podały mi przepisy na jakieś bardzoooo kaloryczne potrawy dla takiego malucha.
                        Narazie młody 3 razy dziennie je kaszkę( 120-180ml- 2 x na mleku, 1x sinlaca), zupki, deserki, jogurty- te o największej kaloryczności- misiowy ogródek ma bodajże 100 kal. w 100 gr. Ale to i tak mało:(
                        Młody cały czas w ruchu i wszystko traci. Juz stoi, przemieszcza sie w łóżeczku, biega na czworakach, a nie raczkuje.
                        Dodam, ze od 5 m-ca miał anemię i dopiero teraz poziom hemoglobiny jest ok.
                        Apetyt ma zdecydowanie lepszy, ale na wage się to nie przekłada, niestety.
                        Czekam na przepisy i cudowne sposoby……..
                        Pozdr.

                        A czy trzeba go tuczyc? po co?

                        pytam Cie o to jako matka dwoch szczypiorków 😉

                        dzieciak nie ma anemii, sporo je
                        ciesz się, ze zdrowy 🙂

                        ja tez swojego czasu stresowalam sie chudościa swoich młodych
                        ale wyroslam z tego 😉

                        • Zamieszczone przez krzemianka
                          A czy trzeba go tuczyc? po co?

                          pytam Cie o to jako matka dwoch szczypiorków 😉

                          dzieciak nie ma anemii, sporo je
                          ciesz się, ze zdrowy 🙂

                          ja tez swojego czasu stresowalam sie chudościa swoich młodych
                          ale wyroslam z tego 😉

                          No własnie problem poleg na tym, ze anemię ma:( i dodatkowo niedobory jodu….. Ateraz jeszce ida ęby więc wogóle nic nie chce jeść!

                          • Zamieszczone przez fab
                            Moje dziecię ma skończone 8 miesięczy i waży niecałe 7kg. normalnie załamka:(
                            Podwoił wage koło 5 miesiaca( urodz. 2970). Jak go podtuczyć??? Wiem, że był wątek…
                            Ale chciałabym abyście podały mi przepisy na jakieś bardzoooo kaloryczne potrawy dla takiego malucha.
                            Narazie młody 3 razy dziennie je kaszkę( 120-180ml- 2 x na mleku, 1x sinlaca), zupki, deserki, jogurty- te o największej kaloryczności- misiowy ogródek ma bodajże 100 kal. w 100 gr. Ale to i tak mało:(
                            Młody cały czas w ruchu i wszystko traci. Juz stoi, przemieszcza sie w łóżeczku, biega na czworakach, a nie raczkuje.
                            Dodam, ze od 5 m-ca miał anemię i dopiero teraz poziom hemoglobiny jest ok.
                            Apetyt ma zdecydowanie lepszy, ale na wage się to nie przekłada, niestety.
                            Czekam na przepisy i cudowne sposoby……..
                            Pozdr.

                            Ja Ci nie poradzę, bo maja tez szczuplaczek
                            Na rok ważyła 8600 jak dobrze pamietam.
                            teraz ma ponad 4 lata i waży nie całe 15 kg.
                            Nie utucze jej, nie ma na to sposobu, jak nie chce zjeśc to nic nie mozna zrobić.
                            Ten typ tak ma 🙂

                            • Zamieszczone przez fab
                              No własnie problem poleg na tym, ze anemię ma:( i dodatkowo niedobory jodu….. Ateraz jeszce ida ęby więc wogóle nic nie chce jeść!

                              i teraz sobie wyobraz ze mialam dokladnie to samo

                              odstawilam mleko
                              calkowicie
                              zero mleka
                              przy okazji odbutelkowalam

                              i dziecko wciaga wszystko
                              zaczal wygladac jak czlowiek (powiedzmy)
                              przybral kilogram

                              Znasz odpowiedź na pytanie: 8-miesięczny chuderlak

                              Dodaj komentarz

                              Angina u dwulatka

                              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                              Czytaj dalej →

                              Mozarella w ciąży

                              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                              Czytaj dalej →

                              Ile kosztuje żłobek?

                              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                              Czytaj dalej →

                              Dziewczyny po cc – dreny

                              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                              Czytaj dalej →

                              Meskie imie miedzynarodowe.

                              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                              Czytaj dalej →

                              Wielotorbielowatość nerek

                              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                              Czytaj dalej →

                              Ruchome kolano

                              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                              Czytaj dalej →
                              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                              Logo
                              Enable registration in settings - general