8 tydzień!:)

witam was! jestem w 8 tygodniu i czekam na kolejną wizytę z usg.od kiedy widać serduszko????jestem tak ciekawa czy wszystko ok u mnie. Czuję sie super- nie mam mdłości ani żadnych zachcianek jedzeniowych..

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 8 tydzień!:)

  1. Re: 8 tydzień!:)

    mam pytanko, gdzieś wyczytałam, że jeżeli pracuję na czas określony, to przed końcem 3go mca ciąży pracodawca ma prawo rozwiązać taką terminową umowę

    agapa
    [Zobacz stronę]

    • Re: 8 tydzień!:)

      to znaczy nie zupelnie tak. jezeli umowa na czas okreslony rozwiazalaby sie przed uplywem trzeciego miesiaca ciazy, to niestety prawo cie nie chroni, natomiast, jezeli uleglaby rozwiazaniu po 3 miesiacu wtedy ulega przedluzeniu z mocy prawa do dnia porodu. wszystko wiez zalezy od konkretnej sytuacji, to znaczy jak dluga umowa i moment jej rozwiazania.

      Effcia+sierpniowy wiercipiętek (11.08.03)

      • Re: 8 tydzień!:)

        dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź
        pozdrawiam, A.

        agapa
        [Zobacz stronę]

        • Re: 8 tydzień!:)

          a prosze bardzo!

          pozdruffka

          Effcia+sierpniowy wiercipiętek (11.08.03)

          • Re: 8 tydzień!:)

            a jesli ja mam umowę do końca roku 2004? co wtedy? Poród mam zaplanowany na luty 2004.

            • Re: 8 tydzień!:)

              no to gut, jezeli umowa jest do konca 2003 to przedluza sie do dnia porodu, a potem przez urlop macierzynski (16 tygodni) bedziesz dostawac zasilek macierzynski z zus ( w wysokosci wynagrodzenia). czy potem bedziesz mogla wrocic do tej samej pracy zalezy juz od dobrej woli pracodawcy. a jezeli umowe masz do konca 2004, no to tym lepiej! nie powinno byc zadnych problemow.

              pozdruffka

              Effcia+sierpniowy wiercipiętek (11.08.03)

              Edited by effcia on 2003/06/10 14:25.

              • Re: 8 tydzień!:)

                dzieki za info.
                Z powoidu charakrteru mojej pracy ( szkolenia wyjazdowe w Polskę) musiałam szefowi juz 2 tygodnie temu powiedziec o ciązy. Z różnych powodów lekarka dała mi zwolnienie ( przed wizyta u niej prowadziłam intensywne 4 -dniowe szkolenia i miałam problemy ze staniem z powodu bólu więzadeł) do 18. 06. Mój szef zareagował najpierw bardzo pozytywnie, a po informacji, ze mam zwolnienie – dostał szału ( miałam jechac do Bydgoszczy z całym sprzetem pociagiem na 3 dni szkolenia i mnie to ominęło- pojechał on). Teraz mnie ignoruje i zastanawiam się, co w ogóle z tym zrobić. Ale to kwestie raczej interpersonalne a nie prawne.

                • Re: 8 tydzień!:)

                  wiesz, ja tez mialam nieciekawa sytuacje w pracy i tez nie majaca nic wspolnego z prawem a raczej z roznymi ukladami, duzo by gadac, skonczylo sie na tym, ze prawie caly czas jestem na zwolnieniu.

                  Effcia+sierpniowy wiercipiętek (11.08.03)

                  • Re: 8 tydzień!:)

                    tez podejrzewam, że tak u mnie będzie.
                    Nie wyobrażam sobie wyjazdu z Krakowa do Olsztyna np. na 3 dni, z notebookiem, rzutnikiem i itp. rzeczami, SAMEJ będąc np. w 3-5 miesiącu.
                    A taka jest moja praca. Cud, ze w ogóle miałam czas zajśc w ciążę ;-))))

                    • Re: 8 tydzień!:)

                      taaaa, znam te klimaty, caly zeszly rok mialam taki “rozjezdzony” wiec wiem czym to pachnie. teraz powody mialam nieco inne, ale w sumie sprowadzalo sie to do dokonania oczywistego wyboru: dzieciatko jest wazniejsze, wiec spokojnie siedze w domciu – troche taka kura domestica:-), ale jak nigdy mi to odpowiada:-)))

                      Effcia+sierpniowy wiercipiętek (11.08.03)

                      Znasz odpowiedź na pytanie: 8 tydzień!:)

                      Dodaj komentarz

                      Angina u dwulatka

                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                      Czytaj dalej →

                      Mozarella w ciąży

                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                      Czytaj dalej →

                      Ile kosztuje żłobek?

                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                      Czytaj dalej →

                      Dziewczyny po cc – dreny

                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                      Czytaj dalej →

                      Meskie imie miedzynarodowe.

                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                      Czytaj dalej →

                      Wielotorbielowatość nerek

                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                      Czytaj dalej →

                      Ruchome kolano

                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                      Czytaj dalej →
                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                      Logo
                      Enable registration in settings - general