8 tygodni i nie chce spać w dzień:(JAk usypiać

witam
moja córeczka od urodzenia w sumie ma problem, otóż nie potrafi spać w dzień
na początku bylo znośnie jakoś się udawało ją usypiać, ale teraz nie da rady. Na rekach jej sie nie podoba, glaszcze przytulam i zasnie ale za chwile sie budzi. Smoczeak ssie wypluje i sie budzi i tak w koło także kończy się dzien ze wykapie ja dam modyfikowane mleko bo daje takie na noc w dzien na cycku jest i zasypia na mnie, odkaldam do lozeczka i spi.
A w dzien masakra Ciagle cycek usypianie smoczek i tak w koło.
Przy piersi czasem bardzo placze jak ssie i nie chce puścić, jak już jej wyciągnę jest spokoj
ale nadal nie zasypia.Jak takie małe dzieciątko może cały dzień nie spac?!
W nocy po mleku modyfikowanym spi około 5-6godz potem jej daje cycka i tez ma problem z zasnieciem. Trzeba ja usypiac, glaskac, smoka dawac.
Poradzcie co zrobic jak usypiac by pospala troszke w dzień?
mam jeszcze synka 3 letniego i nie moge sobie pozwolic na zajmowanie sie caly dzien mala a teraz tak wyglada moj kazdy dzien 🙁

14 odpowiedzi na pytanie: 8 tygodni i nie chce spać w dzień:(JAk usypiać

  1. a nie zabkuje?

    nie bolą jej czasem dziąśła?

    • a myślisz że 2 miesięczne dziecko może już ząbkować?
      na noc jak jej daje butle to zasypia po wypiciu jej odkladam do łóżeczka i śpi bez “szemrania”
      a w dzień ją usypiam i daje cycka i tak w koło.Zastanawia Mnie to dlaczego czasem jak daje cycka to ona ciągnie i placze przy nim wyrywa się trzymając go nadal w buzi.Wyciągnę jest ok.
      Smoczka bardzo efektywnie ciągnie ale często wypluwa i wtedy np albo się przebudzi po 5 min albo wyje a na noc zasypia bez i śpi bez smoka.
      Może ona nie najada się z moich piersi bo wcale długo nie ssie za to często.
      Może ona myśli że główne jedzenie to butelka??

      • ja mysle, ze jest hmmm rozleniwiona, z butelki mleczko lepiej leci niz z cycka, wiec sie denerwuje, nie najada…

        • ale ona nie zawsze tak się zachowuje jak ssie cycka…i chyba bardziej się namęczy jak ssie butelke…
          może ona sobie myśli,że śpi się w łóżku w sypialni (bo śpi z nami) a w dzień jest w dużym pokoju i na kanapie leży…
          wymyśliłam że przeniosę się do duzego pokoju, i bede spala tam a ona w łózeczku
          i bede ja wyciagala na karmienie a potem odkladala i uczyla tam spac
          może się nauczy ze w łóżeczku się śpi…

          • Zamieszczone przez maganana
            ale ona nie zawsze tak się zachowuje jak ssie cycka…i chyba bardziej się namęczy jak ssie butelke…
            może ona sobie myśli,że śpi się w łóżku w sypialni (bo śpi z nami) a w dzień jest w dużym pokoju i na kanapie leży…
            wymyśliłam że przeniosę się do duzego pokoju, i bede spala tam a ona w łózeczku
            i bede ja wyciagala na karmienie a potem odkladala i uczyla tam spac
            może się nauczy ze w łóżeczku się śpi…

            Życzę powodzenia!! Też bym tak chciała.. Ja od początku cyckałam na leżąco (tak mi było wygodniej) w naszym łóżku. Jak usnął, to wstawałam, a Mały sobie po prostu spał i go nie przenosiłam. Tak jest mi najłatwiej i najszybciej go uśpić. Przy karmieniu na siedząco raczej nie zasypia, tak się on też przyzwyczaił. No chyba, że jest mocno padnięty. Ale niestety minus tego taki, że w nocy są pobudki i do cyca do mnie leci. I jak go odzwyczaić teraz?

            Chyba Twój pomysł niezły.. Próbuj, może potem będzie Ci łatwiej.

            • Zamieszczone przez maganana
              ale ona nie zawsze tak się zachowuje jak ssie cycka…i chyba bardziej się namęczy jak ssie butelke…
              może ona sobie myśli,że śpi się w łóżku w sypialni (bo śpi z nami) a w dzień jest w dużym pokoju i na kanapie leży…
              wymyśliłam że przeniosę się do duzego pokoju, i bede spala tam a ona w łózeczku
              i bede ja wyciagala na karmienie a potem odkladala i uczyla tam spac
              może się nauczy ze w łóżeczku się śpi…

              czasami dzieci przy piersi zloszcza sie, kiedy im tego mleka leci za duzo i za szybko, nie nadazaja polykac. moze tak jest i tutaj? (moja starsza tak miala, prezyla sie i zloscila na cycka, ale jesc chciala) pomagalo, kiedy przykladalam ja tak, zeby mniej lecialo. czyli kladalam sie na plecach, a piers sobie byla w gorze.
              no, wogole z pierwsza lekko nie mialam. caly czas na rekach siedziala i podsypiala po pare minut. calkiem niezle za to szlo jej ze spaniem an spacerach. spacerujecie? moze to by sie wam sprawdzilo? starszy sie wybiega, a mlodsza wyspi?

              • może i tak jest jak piszesz, może się nie najada jak ja jej cyca wyciągam i potem usypiam a ona nie najedzona jest. Tylko dlaczego nie zawsze sie tak dzieje, w nocy np. je ladnie z cycka.
                Dzisiaj np w dzien w ogole nie spala a w nocy co chwile się budzila na cycka. A było już tak fajnie, ze butla na noc i spala 5-6 godz.
                Będę musiała ją dłużej teroryzować przy tym cycku żeby jednak pojadła.

                • Ja wyszłam z założenia, że jak się człowiek uprze to malucha przyzwyczai może usiądź z kartką i długopisem i ustal mniej więcej, jaki młoda ma harmonogram dnia a jak byś chciała go zmodyfikować do swoich potrzeb a potem poprzez ciągle codzienne powtarzanie czynności może Ci się uda coś wskórać. Moja córka chodziła spać pomiędzy 23.30 a 1 w nocy (dla mnie koszmar) więc:
                  nie dawałam jej zasnąć po 17
                  kąpałam codziennie syna (2,5 roku) o 19.00 i wysyłałam na bajkę potem ją o 19.30
                  potem robiłam młodemu mleko i kładłam się z całym towarzystwem do łóżka. Młody oglądał cliforda i pił mleko z butli a mała dostawała cyca. Młody o 20 ewakuował się do swojego pokoju a ja za wszelką cenę usypiałam młodą (wszystkie chwyty dozwolone leżała przy cycu spała na rękach, w wózku – aby spała jak zasnęła to dawałam jej jakieś np. 30 min (a potem skracałam ten czas) i odkładałam do łóżeczka jak się obudziła znowu usypiałam bujałam się chyba ze dwa miesiące ale teraz moje dzieci chodzą spać pomiędzy 20 a 21 a więc opłacało się.

                  • czy Borys śpi jeszcze w dzień??

                    • Zamieszczone przez vivian
                      czy Borys śpi jeszcze w dzień??

                      od jakiś dwóch tyg różnie ale np wczoraj i dzisiaj po 2 godź przyciął

                      • Zamieszczone przez maganana
                        witam
                        moja córeczka od urodzenia w sumie ma problem, otóż nie potrafi spać w dzień

                        Znam ten ból, moje młodsze nie spało praktycznie wcale w ciągu dnia (tzn przysnęło na 5 minut i cały cyrk od nowa), nie jadłam, nie miałam jak spokojnie się wykąpać, załatwić, a najgorsze, że w w domu był obok 2.5 latek, szukałam przyczyny ale nie znalazłam nic.
                        Jedyną chwilą wytchnienia był spacer, na nim praktycznie zawsze przysnął

                        • Moja starsza w wieku niemowlęcym spała w dzień jedynie na spacerze w wózku. I to tylko jak wózek jechał (szybko schudłam po porodzie ;))

                          • Zamieszczone przez maganana
                            witam
                            moja córeczka od urodzenia w sumie ma problem, otóż nie potrafi spać w dzień
                            na początku bylo znośnie jakoś się udawało ją usypiać, ale teraz nie da rady. Na rekach jej sie nie podoba, glaszcze przytulam i zasnie ale za chwile sie budzi. Smoczeak ssie wypluje i sie budzi i tak w koło także kończy się dzien ze wykapie ja dam modyfikowane mleko bo daje takie na noc w dzien na cycku jest i zasypia na mnie, odkaldam do lozeczka i spi.
                            A w dzien masakra Ciagle cycek usypianie smoczek i tak w koło.
                            Przy piersi czasem bardzo placze jak ssie i nie chce puścić, jak już jej wyciągnę jest spokoj
                            ale nadal nie zasypia.Jak takie małe dzieciątko może cały dzień nie spac?!
                            W nocy po mleku modyfikowanym spi około 5-6godz potem jej daje cycka i tez ma problem z zasnieciem. Trzeba ja usypiac, glaskac, smoka dawac.
                            Poradzcie co zrobic jak usypiac by pospala troszke w dzień?
                            mam jeszcze synka 3 letniego i nie moge sobie pozwolic na zajmowanie sie caly dzien mala a teraz tak wyglada moj kazdy dzien 🙁

                            hmmmm ciagłe podjadanie ( wiszenie na cycku) to własciwie popijanie najmniej wartościowego mleka. Mleko najpierw leci wodniste, potem coraz bardizej gęste. Dziecko więc jest wg mnie zwyczajnie ciągle głodne.
                            Po butelce śpi dobrze- to też o czym śswiadczy.

                            Po piersi dziecko nie będzie spało 5 godzin, ale 2-3 to powinno normalnie przesypiać. Potem znow jedzenie i patrzenie na świat i znów spanie ok. 2 godzinki.

                            Wg mnie trzeba wprowadzić rytm – karmienie co 3 godziny. Karmienie na żądanie to chaos niestety i dla matki i dla dziecka.

                            • Jakbym moich chłopakach czytała tyle że u nas zaczęły się kolki i lekarka doradziła mi zeby po kazdym ataku płaczu nie dawac od razu piersi bo dziecko poprostu przekarmiam i boli brzuszek kazała mi notowac czas ile dziecko ssało i o jakiej porze, na podstawie tego wyszło ze ja czasem co 10 minut dawał pierś nawet jakby pić mu się chciało to nie byłby wstanie tego trawić i z pierwszym synkiem tak się męczyłam przez ok. 4 miesiące ( ponadto lekarki pokolei eliminowały mi produkty które mogą wywoływać ból brzuszka i stad ten płacz schudłam do 40 kilo co juz dla mnie było niebezpieczne wiec miedzy innymi dlatego przerwałam karmienie piersią) i jak przeszłam na butelkę co 4 godziny, zaczęłam dawac zupki wszystko przeszło jak ręką odjął.Drugiego synka nie karmiłam piersią na skutek pewnych zdarzeń straciłam pokarm zupełnie w szpitalu i lekarz kazał go karmić butelką i z nim było zupełnie inaczej co 4 godziny butla miedzyczasie woda lub jakas herbatka dla dzieci.Ja doszłam do wniosku że jednak z moim pokarmem było coś nie tak wiem,wiem zaraz mi ktoś napisze ze to niemożliwe, że to jest najlepsze ale moje mleko jakies nietreściwe musiało być.Radzę ci jeden – dwa dni wypróbować na butli a swoje mleko odciągnąć i zobaczyć jakie będą efekty.

                              Znasz odpowiedź na pytanie: 8 tygodni i nie chce spać w dzień:(JAk usypiać

                              Dodaj komentarz

                              Angina u dwulatka

                              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                              Czytaj dalej →

                              Mozarella w ciąży

                              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                              Czytaj dalej →

                              Ile kosztuje żłobek?

                              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                              Czytaj dalej →

                              Dziewczyny po cc – dreny

                              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                              Czytaj dalej →

                              Meskie imie miedzynarodowe.

                              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                              Czytaj dalej →

                              Wielotorbielowatość nerek

                              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                              Czytaj dalej →

                              Ruchome kolano

                              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                              Czytaj dalej →
                              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                              Logo
                              Enable registration in settings - general