80 cm wzrostu u 2-letniej dziewczynki

Drogie koleżanki.Powiedzcie mi proszę taką rzecz. Moja córcia ma dwa latka i tylko 80cm wzrostu, waży 11 kg. Napiszcie mi proszę, czy może spotkałyście się z podobnym problemem? gdzie mam się udać, jakie badania małej zrobić. Strasznie się martwię!!

3 odpowiedzi na pytanie: 80 cm wzrostu u 2-letniej dziewczynki

ciku Dodane ponad rok temu,

Re: 80 cm wzrostu u 2-letniej dziewczynki

Na poczatku to spytalabym pediatry. Co on w ogole mowi na taki wzrost dziecka? Jak Twoja corcia rosnie na siatce centylowej, czy przyrosty sa rownomierne, czy w rodzinie sa niskie osoby? Jesli pedaitra uzna , ze to cos niepokojacego to z pewnoscia bedzie wiedzial gdzie Was skierowac. Bedzie dobrze. Pozdrawiam.

Kacperek 12.02.04

mamysz Dodane ponad rok temu,

Re: 80 cm wzrostu u 2-letniej dziewczynki

Moja Weronika ma 2 latka – 10.700 waga, 85 wzrost. Do wysokich nie należy, ale lekarka nie miała żadnych uwag do wzrostu i do wagi też.
Spytaj pediatry co sadzi o tak małym wzroście.

ewka i Weronika 06.10.02

kossa Dodane ponad rok temu,

Re: 80 cm wzrostu u 2-letniej dziewczynki

Nie wiem, czy będzie to dla Ciebie pocieszeniem, ale mamy podobny problem z Olą. Ona ma co prawda 15,5 miesiąca, ale dwa tygodnie temu ważyła tylko 8500 g (ledwie łapie się na 3 centyl) i mierzyła 74,5 cm….. Zawsze kiepsko przybierała na wadze, ale ze wzrostem nie było najgorzej. Pytałam lekarza, czy to normalne, zawsze odpowiadał, że tak, że Ola będzie drobniutka. Nie chciałam w to wierzyć, bo oboje z mężem jesteśmy wzrostu średnio-wysokiego (w rodzinie też nie ma niskiech osób), a w jej wieku byliśmy na 50-75 centylu. Zaczęłam się na dobre niepokoić, gdy Ola ,,spadła” także z siatki centylowej wzrostu. Zmieniłam lekarza, który stwierdził, że najłatwiej jest sprowadzić wszystko do genetyki. Od razu zlecił serię badań specjalistycznych dotyczących wad układu pokarmowego (złej wchłanialności, itp), bo ogólne badania wychodziły zawsze dobrze. Czekamy aktualnie na wyniki.
Zerknęłam w siatkę centylową, to Twoja córcia z wagą nie stoi najgorzej, bo jest to 10-25 centyl, a 80 cm to coś koło 3 centyla. A jakiego wzrostu jesteś Ty i Twój mąż? Jak Wy rośliście w wieku niemowlęcym?
Może spróbuj przejść się na wizytę do innego lekarza?

Ewa,Ola 31.07.03 i Maciuś 14.12.04

Znasz odpowiedź na pytanie: 80 cm wzrostu u 2-letniej dziewczynki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Jak jest z nauka przy dzidziusiu?
Witam wszystkie, Mam pytanie; otóż od kilku miesięcy siedzę w domku i pracuję jako tłumacz (ang i fr) jest to zajęcie które wymaga ode mnie ciagłego dokształacania się i powtarzania... Gdy rozmawiam
Czytaj dalej
Wszystko o porodzie
zoo w Rzeszowie
W którym szpitalu można dostać znieczulenie zewnątrzoponowe na żądanie ???
Czytaj dalej