80 dkg – taka dzidzia

Czy któraś z was drogie forumowiczki, wie coś na temat wcześniaczków? Dzisiaj moja znajoma urodziła przez cesarskie, maluteńką dziewczynkę ok. 80 dkg. Jakie są szanse takiej wczesnej dzidzi (prawie siódmy miesiąc ciąży). Czy powinnam się zamartwiać? A może jeszcze będzie dobrze? Może, któraś z was też urodziła maleńkiego wcześniaczka, proszę napiszczcie…

Agnieszka i Olo

11 odpowiedzi na pytanie: 80 dkg – taka dzidzia

  1. Re: 80 dkg – taka dzidzia

    Na neonatologii gdzie leżał Dawid były wcześniaki po 750 g…. Osobiscie znam dziewczynke która ważyła mniej niż 800 i jest zdrowiutka jak rybka… Niestety wszytko zalezy od tego czy nastąpiły i jakie poważne wylewy śródczaszkowe…
    Takie dzieci da sie uratowac ale niestety nie zawsze…….

    Pozdrowienia
    smoki i Dawidek
    (5 miesiecy!)

    • Re: 80 dkg – taka dzidzia

      Z tego co wiem nie jest tak żle, dzidzia nie jest uszkodzona, wcześniejsze rozwiązanie nastąpiło z powodu starzejącego się łożyska. Dzięki za pocieszenie:) Zacznę czyba wierzyć, że bedzie OK 🙂

      Agnieszka i Olo

      • Re: 80 dkg – taka dzidzia

        W necie na innym forum jest dziewczyna, której synek urodził się z wagą…… 690g. Teraz ma prawie rok i jest slicznym uśmiechniętym maluchem.
        Myslę, że bardzo dużo zależy od wiedzy lekarzy i sprzętu….
        Ania

        • Re: 80 dkg – taka dzidzia

          o jejku……..
          ..takie malenstwo…trzeba wierzyc…

          Asia mama 13 miesiecznej Ewy

          • Re: 80 dkg – taka dzidzia

            moj maz urodził sie w 26 tygodniu ciazy,ale jak na ten wiek wazyl duzo bo 1300 g,na poczatku mial problemy z oskrzelami do 5 roku zycia ale z wiekiem wszystko minelo i teraz jest chlop jak dab,bioroc pod uwage jeszcze tamte czsy i te porownujac to maluszek ma wielkie szanse jesli nie bylo do tej pory komplikacji.
            POWODZENIA i powiedz kolezance zeby sie nie martwila z czasem sie okaze a kazdy nastepny dzien jest na jego korzysc.

            natala i KAPEREK (2 3/4 miesiaca)

            • Re: 80 dkg – taka dzidzia

              Moja znajoma urodziła dzidziusia z wagą 650 gram… chłopiec trzy miesiące spędził w szpitalu, ale teraz jest wszystko w najlepszym porządku, nawet nie ma retinopatii.

              Carma i Natalka (3,5 mies) [Zobacz stronę]

              • Re: 80 dkg – taka dzidzia

                Mieszkam w małym miasteczku, a przy mojej ulicy mieszka dziewczyna, która urodziła jakieś 2 miesiące temu dzidzię własnie o wadze 800g.
                Przyszła do przychodni, każą jej się zważyć, a ona na to, ze już urodziła… Wszyscy się bardzo zdziwili.
                Jednak rodziła w Bydgoszczy, jest tam dobry szpital, lecz nie umiem powiedzieć, czy znalazła się celowo akurat tam, czy może ja aż tam wieźli (jest to grubo ponad 100 km).
                Dzidzia jest zdrowa i jest juz od jakiegoś czasu w domu.

                Jeśli szukasz innych podobnych przypadków, zajrzyj na nasze forum,ale do działu dla oczekujących, w ostatnich dniach był tam temat – “poród w 7 miesiącu ciązy” – albo jakoś tak, powinien być gdzieś n awierchu, opisywano tam różne przypadki, m. in. nawet sprzed lat – i te z raczej optymistyczne.

                Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

                • Re: 80 dkg – taka dzidzia

                  Lepiej że w siódmym, niż w ósmym miesiącu.

                  ….strona chwilowo nieaktywna

                  • Re: 80 dkg – taka dzidzia

                    ja slyszalm ze to nie prawda….ze im wiecej w brzuszku tym lepeij

                    Asia mama 13 miesiecznej Ewy

                    • Re: 80 dkg – taka dzidzia

                      Dlaczego lepiej w 7??? Czy nie zalezy to od stopnia rozwinięcia dziecka, a szczeg. jego płucek?

                      Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

                      • Re: 80 dkg – taka dzidzia

                        Pati nie lepiej w 7 niż w 8 m !
                        To był jakiś dziwny przesąd sprzed wileu lat i nawet nie wiadomo dlaczego tak sądzono.
                        Płuca dojrzewają w 8 miesiącu i dlatego każdy tydzień (każdy dzień) w łonie matki jest cenny dla dzidziusia.

                        Znasz odpowiedź na pytanie: 80 dkg – taka dzidzia

                        Dodaj komentarz

                        Angina u dwulatka

                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                        Czytaj dalej →

                        Mozarella w ciąży

                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                        Czytaj dalej →

                        Ile kosztuje żłobek?

                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                        Czytaj dalej →

                        Dziewczyny po cc – dreny

                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                        Czytaj dalej →

                        Meskie imie miedzynarodowe.

                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                        Czytaj dalej →

                        Wielotorbielowatość nerek

                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                        Czytaj dalej →

                        Ruchome kolano

                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                        Czytaj dalej →
                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                        Logo
                        Enable registration in settings - general