„Trudne” pytania i odkrywanie własnego ciała

wszystko zaczęło się jakiś czas temu, robią się coraz bardziej wnikliwe. Dla mnie nie są trudne, kiedyś sobie obiecałam że od samego początku prawda bez wstydliwego ściemniania dziecka. I dotrzymuję sobie słowa, tak jest mi łatwiej

– Mamusiu skad ja się wzięłam?
– Z brzuszka
– Tak wiem, ale jak jak wyszłam z tego brzuszka?
-….

————————-
– Tatusiu a dlaczego masz siusiaka, a ja nie mam, a mamusia ma, a po co ci ten siusiak?
-….

————————-
– Mamusiuuuuuu!!!!! Woła mnie Zuzanka do łazienki podczas kąpieli
– Mamusiu a dlaczego ja mam w cipuleńce taka dużą dziurke, po co???
-…. oraz sprawdziłam czy odliczyły sie wszystkie zabawki w wannie 😉

————————-
I niekończące się opowieści jak była u mnie w brzuszku, ostatnio już z poduszką pod bluzką chodziłam, bo musiałam pokazać jak brzuszek mi skakał gdy miała czkawkę 😉

Czekam na Wasze „trudne” pytania :), macie, jakie pytania?

ps. ja specjalnie nie podałam swoich odpowiedzi 😉

Izka i Zuzia 3latka10m :)

Strona 3 odpowiedzi na pytanie: „Trudne” pytania i odkrywanie własnego ciała

  1. Re: „Trudne” pytania i odkrywanie własnego ciała

    hihi to bierz przykład z Katarzynki i zbieraj odpowiedzi ;-), kiedyś pewnie zaczną się pytania

    Izka i Zuzia 3latka10m 🙂

    • Re: „Trudne” pytania i odkrywanie własnego ciała

      Ignaś rzadko pyta o siusiaka czy jego brak.
      Wie że on i tata mają.

      O rękę też mnie nie prosił, ale za to pyta czasem o przeszłość.
      Np. oglądajac zdjecia z naszego ślubu pytał gdzie on jest. Mówiłam mu że go nie było. Dopytawał gdzie wtedy był i czemu go nie zabraliśmy.
      Widzę że jeszcze nie zrozumiał, że go nie było na świecie.
      Przypuszczam że on sądzi ze świat się rozpoczął z chwilą jego urodzin.
      🙂
      (I częściowo ma rację)

      Gdy odwiedziłą mnie koleżanka z dzieckiem i wspominałyśmy sobie ciażowe sprawki mówiąc : gdy byłam w ciąży z Ignasiem, a ona gdzy byłam w ciązy z Kacperkiem..
      Ignaś wpadł i chcąc na siebie zwrócić uwagę powiedział
      – A wiecie że jak ja byłem w ciaży z prababcią Janinką…..
      padłysmy ze śmiechu

      Za to w mojej rodzinie krąży historyjka z moim bratem, który dopytywał się o poród. I to tak już szczegółowo. Jak to możliwe ze dziecko przechodzi przez taką małą dziurkę… A co będzie jak sie zaklinuje?
      I moja mama powiedziała że wtedy Pan Doktor pomaga dzidzi wyjść używając takich…jakby łopatek. Chwyta dzidzie i wyciaga.
      On zamilkł.
      A jak ja wróciłam ze szkoły to wybirgł cały podekscytowany i krzyczał od drzwi;
      – WIOLETKA! A wiesz że dziecko z brzucha to sie wyciąga łopatą!!!!

      Ignaś 3l + ktoś

      • ekmm ekmm

        tak was czytam i nie moge ze smiechu… i tak i sie przypomniało a propos pogrzebow.. i zabawnych sytuacji…

        moje dziecko jeszcze nie mowi za wiele.. ale spiewa troche

        Ostatnio bylismy z Mala na pogrzebie mojego wujka i spuszczali trumne do ziemi.. A moja corcia postanowiła zaśpiewać “Panie Janie niech Pan wstanie” (jej ulubiona zreszta piosenke..)
        Moj maz tylko zlapal mala i w tyl zwrot.. i truchtem przez groby…

        Erika i Isia (17.03.2004)

        • Re: ekmm ekmm

          no to dała mała czadu 🙂

          dziecki są bezbłędne… 🙂

          Pozdrówki 🙂

          baby-gaga.com/p/dev260pp___.png[/img]
          baby-gaga.com/t/eleelecrd20010725_-8_Mój+Tymoteusz.png[/img]

          człowiek uśmiechnięty jest bogatszy o… uśmiech

          • Re: ekmm ekmm

            jeszcze powiedz że wujek miał na imię Jan

            nie wypada się smiać

            ale

            pośmialiśmy się z mężem

            Izka i Zuzia 3latka10m 🙂

            • Re: ekmm ekmm

              dzieci sa po prostu slodkie 🙂

              TickerFactory.com/ezt/d/4;10721;131/st/20060409/e/spotkanie+Porko-Cherokowe/k/1c78/event.jpg[/img]

              kiedys Aga_28, Jula i Szymek

              • Re: „Trudne” pytania i odkrywanie własnego ciała

                Ania wie, że dzieczynki mają sikulkę a chłopcy siusiaczka. Ostatnie pytania oscylują wokół tematu rodzenia dzieci, karmienia piersią i braku włosków w pewnych miejscach :):
                – dlaczego ja nie mam włosków na sikulce?
                – jak mamusia będzie miała małą dzidzię to będzie mleczko w cycuszkach.
                itp itp
                Jakiś czas temu Ania dostała kolejną płytę z czeskim Krecikiem i w jednym z odcinków był pokazany poród małych króliczków – Czesi nie są pruderyjni – wszystko jak w naturze: króliczkowa leży i jęczy, króliczek -mąż głaska ją po głowie, między nogami króliczkowej pokazuje się dziurka i krecik wyciąga z niej małe króliczki. Bajka tylko ułatwiła mi sprawę bo od razu wytłumaczyłam Ani w czym rzecz 🙂

                Genaralnie nie boję się takich “trudnych” fizjologiczno -biologicznych pytań, myślę że o wiele trudniejsze jeszcze przede mną.

                Aga i Ania 3 latka

                • Re: „Trudne” pytania i odkrywanie własnego ciała

                  hihi..ja też padłam..

                  rewelka!!!!

                  zapisujesz sobie gdzieś jego powiedzonka?

                  • Re: „Trudne” pytania i odkrywanie własnego ciała

                    Dominik kiedyś mówił na każdy zarost że to są wąsy. Mama ma np. na nogach wąsy..itd

                    Kiedyś był ze mną w sklepie i władował się ze mną do przebieralni. BYła zima i czasami robiłam sobie wolne od golenia. Mój synuś widząc jak się rozbieram…. zszokowany rozdarł sie na cał sklep…..mamo ty masz wąsy pod pachami!!!!!

                    • Re: „Trudne” pytania i odkrywanie własnego ciała

                      Mój Bartoszek też jako pierwszy problem to miał taki “że to ja nie mam siusiak a on z tatą mają i kazał mi sikać tak na stojąco jak oni :))
                      Ponieważ jestem w ciąży to wie że dzidzia jest w brzuszku i on też tam był -więc wersja z bocianami, kapustą odpada jak zacznie go to interesować skąd tam sie wziął 🙂 Sprytne te nasze dzieci bo my na bocianach się wychowaliśmy 🙂

                      agula24 i Bartoszek28.05.03) +kruszynka majowa

                      Znasz odpowiedź na pytanie: „Trudne” pytania i odkrywanie własnego ciała

                      Dodaj komentarz

                      Angina u dwulatka

                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                      Czytaj dalej →

                      Mozarella w ciąży

                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                      Czytaj dalej →

                      Ile kosztuje żłobek?

                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                      Czytaj dalej →

                      Dziewczyny po cc – dreny

                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                      Czytaj dalej →

                      Meskie imie miedzynarodowe.

                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                      Czytaj dalej →

                      Wielotorbielowatość nerek

                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                      Czytaj dalej →

                      Ruchome kolano

                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                      Czytaj dalej →
                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                      Logo
                      Enable registration in settings - general