Forum: Szkolniaki

8latek grozi samobójstwem.

Kochane mamy, proszę o pomoc. Mój 8-letni syn ostatnio zrobił się taki drażliwi, że gdy tylko zwróci mu się uwagę grozi „ja się zabiję”. Nie jest to zwykle, takie gadanie, jak my czasem, bo dziś, przeszedł samego siebie, zaczął nawet uderzać głową w ścianę. Powód? Wybrał, że woli iść do kolegi niż ze mną na rower, po 5 minutach wrócił (bo się o coś posprzeczali) i żądał, że mam rzucić wszystko i z nim iść. Bo on chce. Na nic tłumaczenia. Co robić? Czy to tylko dziecięcy szantaż? Ale boję się, że naogląda się bzdur w TV i rzeczywiście sobie coś zrobi. Jak z nim rozmawiać? Rano fajnie budzimy się do szkoły, przytulaski, komplementy, a po przyjściu ze szkoły jakby nie to dziecko. Nie wiem jak do niego dotrzeć. POMOCY.

1 odpowiedzi na pytanie: 8latek grozi samobójstwem.

maaaaagda23 Dodane ponad rok temu,

Droga mamaminia! Mając tak mało informacji ciężko określić przyczynę takiego zachowania Pani syna – czy to są po prostu problemy wychowawcze (syn szantażuje Panią, aby wymusić określoną reakcję), czy jest to reakcja na problemy w szkole/z rówieśnikami, czy np. depresja dziecięca, której może towarzyszyć agresja. Moim zdaniem nie ma co gdybać, powinna Pani udać się do specjalisty! Pomoc może Pani otrzymać w szkole – koniecznie należy porozmawiać z wychowawcą, psychologiem bądź pedagogiem szkolnym i wspólnie znaleźć przyczyny takiego zachowania i rozwiązać problem. Ponadto, może się Pani udać do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej – można je znaleźć w każdym mieście. Nie należy lekceważyć takiego zachowania, nie ma co liczyć na to, ze to minie samo. Uwagę zwraca fakt, że takie zachowania występują po spotkaniu z rówieśnikami, może syn nie dogaduje się z rówieśnikami? Ma jakieś problemy w szkole? Czy syn grozi, że się zabije w momencie, gdy czegoś mu zabraniacie lub też nie chcecie spełnić jego prośby czy w innych sytuacjach (jakich)?
Pozdrawiam ciepło!!!!

Znasz odpowiedź na pytanie: 8latek grozi samobójstwem.?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiek przedszkolny
Co na rozdrażnienie i zmęczenie u czterolatka?
Rodzice pomóżcie! Mój czteroletni synek od pewnego czasu jest bardzo rozdrażniony i ostatnio zauważyłam tez że zachowuje się jakby miał osłabione mięśnie- pokłada się, nie ma siły biegać, wygląda na
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Co zobaczyć w Poznaniu?
Hej :) Jak w temacie - szukam ciekawych miejsc w Poznaniu do zobaczenia. Czy dacie radę mi coś w tym obszarze tematycznym polecić? I też przy okazji - czy np.
Czytaj dalej