9 mc i nocna metamorfoza!!!!

Dziewczyny…
Czy Wasze dzieci też przechodziły w tym wieku koszmarne nocne budzenia…. Na zabawę…??? Mojej Hani coś się od dwóch nocy pomyliło.Koło 2 i 5 rano wstaje w łóżeczku i chce się bawić a jak ją ignoruje to dzrze się jakby ją ktoś ze skóry obdzierał. Nie pomaga odkładanie,głaskanie,poprostu nic.Do tej pory zdażały sie pobudki ale na posiłek i jak zjadła to spała dalej ateraz ewidentnie chodzi o zabawę…Dziś po godzinnej szarpaninie pękłam i po raz pierwszy wziełam ją do łóżka do siebie – do tej pory byłam twarda nawet jak była chora ( ale nawet wtedy się tak nie darła). Napiszcie czy to może jakiś etap w rozwoju…? Minie????

13 odpowiedzi na pytanie: 9 mc i nocna metamorfoza!!!!

  1. może i faktycznie coś w tym jest, mój zaczął się budzić w nocy ok.8 mca, może nie koniecznie na zabawę, w końcu któregoś razu wzięłam go do siebie do łóżka i tak mu już zostało, jutro skończy rok i nadal się budzi żeby go wziąć do siebie, nie wiem jak go odzwyczaić…

    • Basia zaczęła tak robić około roku. Ukruciłam jest połowę snu dziennego… i zaczęła znowu przesypiać noc. Czasem budziła się na picie lub mleko jeszcze ale była na tyle zmęczona, że zaraz zasypiała. Potem kolejny taki wybryk miała koło 15 miesięcy i wtedy przeszliśmy na spanie 1 raz dziennie nie dłużej niż godzina i 15 minut. Skutkowało… ale teraz śpi w przedszkolu dłużej, więc siedzi z nami do północy…. wrrrr…. no i buduję nową strategię… najbardziej boli mnie to, że chyba będę musiała ja wcześniej budzić a to oznacze wcześniejsze wstawanie i dla mnie… teraz śpimy do 8mej!! Ech….

      • Było tak było…..
        Pamiętam jak się cieszyłam z przespanych nocek między 4-7 mies, nawet pediatra mówiła, żeby się tak nie cieszyć, bo i tak się zepsuje 😀

        • Zamieszczone przez beamama
          Było tak było…..
          Pamiętam jak się cieszyłam z przespanych nocek między 4-7 mies, nawet pediatra mówiła, żeby się tak nie cieszyć, bo i tak się zepsuje 😀

          No i się zepsuło:(…….

          • Zamieszczone przez Jersay
            Dziewczyny…
            Czy Wasze dzieci też przechodziły w tym wieku koszmarne nocne budzenia…. Na zabawę…??? Mojej Hani coś się od dwóch nocy pomyliło.Koło 2 i 5 rano wstaje w łóżeczku i chce się bawić a jak ją ignoruje to dzrze się jakby ją ktoś ze skóry obdzierał. Nie pomaga odkładanie,głaskanie,poprostu nic.Do tej pory zdażały sie pobudki ale na posiłek i jak zjadła to spała dalej ateraz ewidentnie chodzi o zabawę…Dziś po godzinnej szarpaninie pękłam i po raz pierwszy wziełam ją do łóżka do siebie – do tej pory byłam twarda nawet jak była chora ( ale nawet wtedy się tak nie darła). Napiszcie czy to może jakiś etap w rozwoju…? Minie????

            o tak skąd ja to znam 🙂

            u nas przeszlo po około miesiącu 🙂

            • u nas od trzech nocy też jest nocne NIE spanie… i to chyba ten okres przyszedł kiedy dzieci chcą spać u rodzicow w łóżku… nie wiem może przejdzie kiedyś

              • Dzięki…poczytałam,przeanalizowałam i doszłam do wniosku że chyba nie zauważyłam jak moje dziecko urosło z malutkiego niemowlaka do 10 miesięczniaka;) I przestałam ją kłaść 3 razy w ciągu dnia. Teraz śpi raz około 40 min i ewentualnie jak pada mi na buzie to jeszcze raz około 30 min. POSKUTKOWAŁO – wczoraj spała całą noc jak suseł:)
                Dzięki za naprowadzenie

                • cześć Wszystkim! dopiero się zarejestrowałam 🙂 ja mam troszkę inny problem z moim 6-cio miesięcznym malcem, on chodzi spać o północy, czasami później tzn. po kąpieli ok. godz. 21 kładę go do łóżeczka dostaje cyca i zasypia(zazwyczaj) natomiast po około 40 minutach prawie zawsze się budzi i dojada jeszcze troszke cyca,natomiast za żadne skarby nie chce zasnąć znowu, zaczyna sie śmiać, wygłupiać, łapać nozki rączkami i gawożyć,a jak próbuje na wszystkie sposoby go utulić żeby zasnął to zaczyna tak krzyczec jakby go obdzierali ze skóry i musze z nim zejść do salonu i nic juz nie pomaga wożenie w wózku, bujanie w leżaczku po prostu nic, mimo tego że w ciągu dnia próbuję go zmęczyć różnymi zabawami itd!!Aż po godzinie, dwóch w końcu udaje mi się go uśpić, zaznacze że od kiedy przyszedł na świat nie przespałam CALEJ ani jednej nocy, bo mały budzi się na cyca ok 3 razy w nocy.Jak macie jakieś cudowne sposoby na poskromienie mojego nocnego urwisa to napiszcie prosze, z góry dziękuję i pozdrawiam.

                  • Naprawde tak jest??
                    Az pomyślec jak bedzie z moją dwójeczką
                    Teraz przesypiają całą noc, zresztą tylko na początku sie budziły do mleczka ale bardzo krótko

                    • super, mnie sie marzy chociaz jedna cala przespana noc, ale chyba nie predko bo mu zabki ida i jest marudny co w nocy rowniez odczuwam bo nie budzi sie tylko na jedzonko ale tez bez powodu i musze go szybko utulic zeby sie bardziej nie rozbudzil, mysle ze to przez te zabki tak niespokojnie spi, bo innego wytlumaczenia nie znajduje:

                      • Zamieszczone przez meegi
                        super, mnie sie marzy chociaz jedna cala przespana noc, ale chyba nie predko bo mu zabki ida i jest marudny co w nocy rowniez odczuwam bo nie budzi sie tylko na jedzonko ale tez bez powodu i musze go szybko utulic zeby sie bardziej nie rozbudzil, mysle ze to przez te zabki tak niespokojnie spi, bo innego wytlumaczenia nie znajduje:

                        Moje tez nieraz marudza w nocy ale jak smok im wypadnie,wtedy im daje i spią
                        Ale za to dają mi popalic w dzien

                        • moj Filip nie cierpi smoczkow od urodzenia nie tknie sie zadnego mam juz 6 roznych w domu i zaden mu nie odpowiada, nawet jak byl malutki, zaraz po urodzeniu, to myslalam ze moze za duzy jest ten smoczek i dlatego go nie chce, wiec kupilam taki malutki, speckalnie dla noworodkow, ale niestety -wyplulwiec jak sama widzisz nie wiem juz czym jeszcze moglabym go wyciszyc zeby zasypial normalnie jedynie jeszcze przy piersi zasypia i sie uspokaja ale nie moge mu dawac caly czas cyca bo on jutro konczy 6 miesiecy a wazy 11kg 700g!!!ogolnie urodzil sie duzy bo wazyl 4kg 325gale przybieral w zastraszjacym tempie 400g na tydzien tylko na cycu nic wiecej

                          • Na pocieszenie powiem,że jakies dwa miesiace temu także pisałam o zmianie w zachowaniu i usypianiu,a teraz wszystko wróciło do normy. Przyczyną zmiany była chęć ciągłego ćwiczeania nowo zdobytych umiejętnośći. Teraz,gdy Nadia chodzi trzymana za rękę(przez cały dzień)jest tak zmęczona,że wieczorami pada(ok.20.30) przy butli z mlekiem i śpi do 6 czasem 7 rano.Głowa do góry niedługo wszytsko wróci do normy.

                            Znasz odpowiedź na pytanie: 9 mc i nocna metamorfoza!!!!

                            Dodaj komentarz

                            Angina u dwulatka

                            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                            Czytaj dalej →

                            Mozarella w ciąży

                            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                            Czytaj dalej →

                            Ile kosztuje żłobek?

                            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                            Czytaj dalej →

                            Dziewczyny po cc – dreny

                            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                            Czytaj dalej →

                            Meskie imie miedzynarodowe.

                            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                            Czytaj dalej →

                            Wielotorbielowatość nerek

                            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                            Czytaj dalej →

                            Ruchome kolano

                            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                            Czytaj dalej →
                            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                            Logo
                            Enable registration in settings - general