9 miesiac ciazy

Witam,
Czy ktos wie kiedy zaczyna sie 9 m-c ciazy. W materialach podaja bardzo roznie. A moj maly zaczyna sie chyba szykowac do porodu, w sobote juz myslalam ze urodze a jestem w 35 t.c. i chcialabym dokonczyc 8 miesiac ze wzgledu na plucka.
pozdrawiam,
Beata i lipcowy Filip – a moze czerwcowy

6 odpowiedzi na pytanie: 9 miesiac ciazy

  1. Re: 9 miesiac ciazy

    Logicznie myslac miesiac przed koncem ciazy,czyli w 36 tygodniu,jesli chodzi o plucka to nie ma problemu jak urodzisz po 37 tygodniu[jak go skonczysz]ale to jest roznie i moze nawet jak urodzisz troszke wczesniej, to dzieciaczek bedzie normalnie oddychal.Ja sie tak urodzilam,moja mama miala termin na 24kwietnia a ja urodzilam sie 28 marca,a wiec prawie miesiac wczesniej i wszystko bylo ok. oddychalam normalnie.papa

    Monia i chlopaczek (30.08.03)

    • Re: 9 miesiac ciazy

      8 miesiac ciazy zaczyna sie w 33 tyg.do 36 tyg, a 9 miesiac zaczyna sie od 37 tyg do 40 tyg
      pozdrowienia

      Gosia z dzidziusiem (31.07)

      • 33-38 tydzxień

        33-38 tydzxień ciąży jest to prawidłowo 9 miesiąc ciąży, a 8 miesiąc zaczyna się 29-32 tydzień.
        Nie wiem tylko dlaczego Gosia podaje inaczej, moje dane są książkowe
        Ewa i Kaja (26.09.2003)

        • Re: 33-38 tydzxień

          zalezy jak kto liczy,wiekszosc lekarzy liczy tygodnie ciazy od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki i ciaza trwa 40 tygodni a jesli jest liczona od zaplodnienia czyli ok 2 tyg od miesiaczki to trwa 38 tyg – dlatego tak to wyglada

          Gosia z dzidziusiem (31.07)

          • Re: 9 miesiac ciazy

            Ja policzyłam sobie tak, że skoro mam termin na 10 lipca to od 11 czerwca jestem już w 9 miesiącu.
            Termin mam według OM, wiec planowany na 40 tydzień ciąży i z tego wynikałoby że po skończeniu 36 tygodnia rozpoczyna się 9 miesiąc. Słyszałam też że poród w 37 tygodniu uważa się już za donoszony a nie przed terminem, ja wczoraj też miałam silne bóle i skurcze ale już nie boję się że urodzę przed terminem:)

            Jagoda i (10 lipca 2003) płeć jeszcze nieznana.

            • dzieki

              nie ma jak slowa wsparcia
              pozdrawiam,
              Beata i Filip

              Znasz odpowiedź na pytanie: 9 miesiac ciazy

              Dodaj komentarz

              Angina u dwulatka

              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

              Czytaj dalej →

              Mozarella w ciąży

              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

              Czytaj dalej →

              Ile kosztuje żłobek?

              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

              Czytaj dalej →

              Dziewczyny po cc – dreny

              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

              Czytaj dalej →

              Meskie imie miedzynarodowe.

              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

              Czytaj dalej →

              Wielotorbielowatość nerek

              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

              Czytaj dalej →

              Ruchome kolano

              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

              Czytaj dalej →
              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
              Logo
              Enable registration in settings - general