9 miesiac, co wprowadzac???

Olcia zaczęła 9 miesiac i w zwiazku z tym mam pytanko…co można nowego jej dac do jedzonka??? Je zupki, deserki, od czasu do czasu żółtko, podjada bakusie….
A więc co jeszcze???

Ania i Oleńka ( 26.04.2003 )

13 odpowiedzi na pytanie: 9 miesiac, co wprowadzac???

  1. Re: 9 miesiac, co wprowadzac???

    w jakims tam poradniku- BoboVity bodajze, wyczytalam, ze mozna troche rybki gotowanej- pewnie tak jak zupke, z warzywkami.

    guciak i Ninka 27.04.2003

    • Re: 9 miesiac, co wprowadzac???

      A kto to pisal na forum, ze ryby nie wolno podawac do ukonczenia roku czy jeszcze dalej? Pamietasz moze?

      • Re: 9 miesiac, co wprowadzac???

        nie nie…. Nie pamietam- ale jesli masz takie podejrzenie, to lepiej z ta rybka poczekac……..

        guciak i Ninka 27.04.2003

        • Re: 9 miesiac, co wprowadzac???

          nie nie…. Nie pamietam- ale jesli tak przypuszczasz, to lepiej z ta rybka poczekac……..

          guciak i Ninka 27.04.2003

          • Re: 9 miesiac, co wprowadzac???

            Anus, nie dawaj Olce ryby!! (patrz ponizej)

            guciak i Ninka 27.04.2003

            • Re: 9 miesiac, co wprowadzac???

              🙂 kochana moja strazniczko pokarmowa 🙂
              Jeszcze jej nie dałam…u nas cięzko z rybami, my wszyscy nie -rybaci jestesmy 🙂

              Ania i Oleńka ( 26.04.2003 )

              • Re: 9 miesiac, co wprowadzac???

                ufff……..;-)) balam sie, ze dasz jej sledzia i byloby na mnie……..:-))

                guciak i Ninka 27.04.2003

                • Re: 9 miesiac, co wprowadzac???

                  🙂 nie nie nie…sledziom stanowczo mówimy nie 🙂

                  Ania i Oleńka ( 26.04.2003 )

                  • Re: 9 miesiac, co wprowadzac???

                    ja robię wszelkiego rodzaju kompoty i z tego potem kiśle. Namroziłam owoców latem i teraz mam maliny, jagody, agrest, pożeczki i tylko wymieniam. Mała dostaje do picia komot, potem odlewam troche i dodaję mąki ziemniaczanej i mamy kisiel, do kislu dodajemy czasami ryż i wszystko miksujemy.
                    Z nowych rzeczy to muszę sie przyznac, ze dałam jej spróbvować zupy jarzynowej i baaardzo jej smakowała

                    Gosia i Zuzia ur. 26.04.2003

                    • Re: 9 miesiac, co wprowadzac???

                      Czym słodzone są twoje kompoty???

                      GOHA i Dareczek 9 m-cy (02.04.03)

                      • Re: 9 miesiac, co wprowadzac???

                        Zalezy od tego, jaki to kompot. Zawsze robię jakiś owoc plus jabłko(maliny+jabłko, jagody+jabłko) i one nie są takie kwaśne. Mimo to dodaję trochę, ale naprawde niewiele cukru. Gorzej jest z pożeczką, która jest dość kwaśna, ale z jabłkiem trochę łagodnieje. Czasami daję Zuzce na spróbę bez cukru i ona też wypije
                        W sumie tak sobie myślę, że w herbatkach też jest cukier…

                        Gosia i Zuzia ur. 26.04.2003

                        • Re: 9 miesiac, co wprowadzac???

                          Pewnie, że w herbatkach jest cukier.
                          Czyli słodzisz normalnie sacharozą. Długo po tym gotujesz??

                          GOHA i Dareczek 9 m-cy (02.04.03)

                          • Re: 9 miesiac, co wprowadzac???

                            No wiesz co, jeszcze jakieś 15 minut… Tak mi się wydaje, bo nie mierze tego czzasu, ale wydaje mi się, że przecietnie to jest 15 minut. I w tym roku mam zamiar namrozić naprawde dużo owoców(mam szczęście, bo mieszkam przy ogródkach działkowych, a poza tym mamy własny duży ogród), bo jak na razie sprawdzają się super
                            Aha, kisiel robię w ten sposób, że zagotowuję szklankę kompotu, a w drugiej rozpuszczam łyżeczkę mąki kartoflanej z pół szkalnki kompotu. Pychotka!!!

                            Gosia i Zuzia ur. 26.04.2003

                            Znasz odpowiedź na pytanie: 9 miesiac, co wprowadzac???

                            Dodaj komentarz

                            Angina u dwulatka

                            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                            Czytaj dalej →

                            Mozarella w ciąży

                            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                            Czytaj dalej →

                            Ile kosztuje żłobek?

                            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                            Czytaj dalej →

                            Dziewczyny po cc – dreny

                            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                            Czytaj dalej →

                            Meskie imie miedzynarodowe.

                            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                            Czytaj dalej →

                            Wielotorbielowatość nerek

                            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                            Czytaj dalej →

                            Ruchome kolano

                            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                            Czytaj dalej →
                            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                            Logo
                            Enable registration in settings - general