9 MIESIĘCY SKOŃCZONE

JESTEM CIEKAWA JAKIE POSTĘPY ROBIĄ WASZE MALUCHY. MOJA MAŁA OD MIESIĄCA RACZKUJE, A OD 2 TYGODNI CHODZI ZA RĄCZKI A WŁAŚCIWIE ZA JEDNĄ . ZĄBKÓW MAMY 6 SZTUK -4 U GÓRY I DWA NA DOLE.
BARDZO MAŁO JE ZUPKI -, NATOMIAST CYCA JADŁABY BEZ PRZERWY. WAŻY 9 KILOGRAMÓW I MÓWI BA -BA I MA-MA
JESTEM CIEKAWA CO U WAS MAMUSIE I U WASZYCH POCIECH
POZDRAWIAM

zulu i wiktoria (29 październik 2002r.)

5 odpowiedzi na pytanie: 9 MIESIĘCY SKOŃCZONE

ola2 Dodane ponad rok temu,

Re: 9 MIESIĘCY SKOŃCZONE

Asia urodziła sie kika dni później 8 listopada.
Od 1,5 miesiąca raczkuje, ale teraz ma inne zajęcie , stoi przy meblach i łóżeczku i wszędzie sie podnosi gdzie sie da.
Mówi mama czasem tata – ale nie wie o co chodzi.
Ma 2 ząbki na dole, 2 na górze wyrżna sie lada dzień.
Waży 10 kg i ma 73 cm.
Włosów brak.
Robi papa, kosi kosi i przy muzyce rusza sie jak do tańca.
Je duzo nawet to co nie polecaja np.ogórka kiszonego, chleb, sucharki, jogórty, biszkopty z glutenem, kanapke z ramą creme bonjour, parówki morlinki…
Pozdrawiamy
Ola z Asia

nikola15 Dodane ponad rok temu,

do ola2

Czy twoja córeczka je wszystko sama czy jej rozdrabniasz,np.te parówki albo kanapeczki,sama gryzie ??? Też dawałam ostatnio Oliwi kawałek chleba ale nie ma jeszcze ząbków i nie bardzo jej to wychodziło.
pozdrawiamy;
Dagmara i Oliwia (8m)

ola2 Dodane ponad rok temu,

Re: do ola2

Asia ma 2 zęby ale nie wie do czego służą. Riozdrabniam wszystko, robie małe kwadraciki żeby troszke jeszcze sobie pomemlała w buzi, szyneczke kroje 1 cm/1 cm, ale często zadławia się lyb przyklei sobie do podniebienia i nie wi co z tym zrobic.
Ola

megala Dodane ponad rok temu,

Czesc
Macius tez z 29.10.2002
Kontrole wagi i wzrostu ma za 2 tygodnie.
Teraz wazy ok 12 kg i ma ok. 80 cm na moje oko, bo w 7 mies miel 10 kh i 76 cm.
Sam wstaje i siada, chodzi przy meblach i za raczki, staje na jednej nodze i trzyma sie sam mebli jedna reka. Mowi ma-ma, ba-ba, ta-ta itp.

sabka Dodane ponad rok temu,

Szymek skończył 9 m-cy tydzień temu. Z tego co widzę jest najchudszy. Ważył ostatnio 8,5 kg. Jest bardzo żywy, raczkuje juz dawno nie pamietam dokładnie od kiedy, wstaje przy meblach i chętnie by chodził za rączki ale ja tego nie praktykuję . Uważam że dziecko powinno samo poczynić pierwszy krok w kierunku chodzenia.
Ponadto ma tylko 2 ząbki, trzeci rośnie. Daję mu rózne warzywa z działki, próbował już kapustki, cukinii, kalafiora. jak ugotuję pulpeciki to też mu daję ale tylko drobiowe i cielęce.
Jeżli chodzi o gadanie to ciągle coś mówi w sobie tylko znanym języku, a ponadto mówi tata, baba , da, i ostanio mama ale tylko jak jest wkurzony i chce coś od nas.

Sabka (4.02.2004 r.) i Szymonek ur. 24.10.2002 r.

Znasz odpowiedź na pytanie: 9 MIESIĘCY SKOŃCZONE?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

STRATA DZIECKA
sny
Dziewczyny chyba jestem nawiedzona!!! Co noc od tygodnia snia mi sie dzidzie!!! Ja jestem z tych co to snia co noc i wszystko pamietaja (niestety). No i w tych snach
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
AKTUALNA LISTA SIERPNIÓWEK :-)))
ten puchar jest dla ciebie! dzięki że tworzysz naszą listę. Bez ciebie chyba byśmy zginęly. trzymaj się cieplutko Ania i Maleńka być może Asieńka (10.08.03) :)
Czytaj dalej